Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Arsenije fura "nikad nisam bio mlad bio sam uvek star" fazon. 😄

 

Ne znam, siguran sam da ima i do licnog/subjektivnog polozaja, ali meni je smesno kada neko uporedjuje 2023 sa 1993 (mada i sa 2009 recimo) jer iako je stanje sada lose, rekao bih da je bolje nego tada.

 

Naravno, ne mislim da je do dobre uprave AV-a i njegovih kartela, vec do jednog odredjenog ekonomskog zeitgeist-a koji poprilicno odredjuje uslove zivota.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Kvalitet zivota ne cine samo finansije. Kamo srece da je tako jednostavno.

 

Kvalitet zivota cine mnoge razlicite stvari, vecina od kojih ako ne direktno zavise od finansija, onda makar nisu potpuno nezavisne od njih.

 

I fail to see the deeper point.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Drug Crni said:

Sve 5 Fendere,ali ovaj deo..

 

:classic_blink:..pobrojani su mlađi čak i od mene,balavurdija :classic_biggrin:..možda je uini tu negde. Da si tagovao čiču @Arsenije Pesic ili @fancy ili @Stiletto da pričamo :kece:

 

Dabre, čitam koga je Tamburinjo svrstao u starije, mogu svima askurđel da budem.

 

 

16 minutes ago, uini said:

arsenije nije (arsenijenije uau) toliko mator kao sto tripujete. 

 

Da da bilo je smejanje kad smo mi sa foruma pravili valjda neku fb grupu, pa svi bili u fazonu e pa nisi ti baš toliko mator.

 

A meni profilna iz 1902.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Slažem se, kvalitet života ne zavisi samo od finansija. To upravo pokazuje ova stalna bezglava jurnjava za novcem koju nam kapitalizam nameće, a između toga zaboravimo da živimo i koja je uopšte poenta tog jurcanja za parama. 

Link to comment
Share on other sites

Pojavio se tek 1993,"da bi danas sa vise od 16 miliona web servera i 800 miliona stranica,predstavlja sinnonim za Internet.

 

provided by Aleksandar Šapić PhD Thesis random quote generator

Internet je glabalna kompijuterska mreza koja ima cilj da poveze racunare u celom svetu

 

 

provided by Aleksandar Šapić PhD Thesis random quote generator

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Horium said:

 

Kvalitet zivota cine mnoge razlicite stvari, vecina od kojih ako ne direktno zavise od finansija, onda makar nisu potpuno nezavisne od njih.

 

I fail to see the deeper point.

 

Je’n, dva, tri, oko novca svet se vrti
Četiri pa pet novac vrti ceo svet
Šest i sedam oko sebe gledam
Kako novac svet stvara, svet se vrti oko para

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Horium said:

 

Kvalitet zivota cine mnoge razlicite stvari, vecina od kojih ako ne direktno zavise od finansija, onda makar nisu potpuno nezavisne od njih.

 

I fail to see the deeper point.

 

Hm, ja prva imam svoju inner Scarlet O'Haru i smatram da je novac važan, pogotovo jer dolazim iz radničke klase. Međutim, otkako sam počela da samostalno zarađujem počela sam i da uviđam koliko mi se kvalitet života ne poboljšava iako zarađujem sve bolje. To je jedan začarani krug u kom konstantno ideš ka nekom cilju - novčanom - ali se on uvek pomera sve dalje jer inflacija, svetska ekonomija, politička situacija u zemlji i blablabla. Kad se kvalitet života razloži na faktore tj. operacionalizuje na taj način, ti si verovatno u pravu, dosta toga zavisi od finansija. No, postoji i to nešto dublje. 

 

Ili, što bi rekao junak jedne K-drame glavnoj junakinji: Navedi mi jednu stvar koja se ne može kupiti novcem.

Ona je tu stala, razmislila, nije mogla da se seti ničeg pa je rekla: Ja.

Što je možda i ponajbolji odgovor. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Hm, ja prva imam svoju inner Scarlet O'Haru i smatram da je novac važan, pogotovo jer dolazim iz radničke klase. Međutim, otkako sam počela da samostalno zarađujem počela sam i da uviđam koliko mi se kvalitet života ne poboljšava iako zarađujem sve bolje. To je jedan začarani krug u kom konstantno ideš ka nekom cilju - novčanom - ali se on uvek pomera sve dalje jer inflacija, svetska ekonomija, politička situacija u zemlji i blablabla. Kad se kvalitet života razloži na faktore tj. operacionalizuje na taj način, ti si verovatno u pravu, dosta toga zavisi od finansija. No, postoji i to nešto dublje. 

 

Ili, što bi rekao junak jedne K-drame glavnoj junakinji: Navedi mi jednu stvar koja se ne može kupiti novcem.

Ona je tu stala, razmislila, nije mogla da se seti ničeg pa je rekla: Ja.

Što je možda i ponajbolji odgovor. 

 

 

Vise je stvar da novac nije dovoljan. Za lep i ispunjen zivot je potrebno vise.

 

Ali novac je taj neki floor raiser da se izrazim sportskim zargonom. Njegov znacaj nije mali, like it or not.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

cene namirnica i odece su vece nego u nemackoj, ponekad i u svajcarskoj 😶

 

 

 

Lažu dobri moj Wini-e, lazu.  Prozapadna propaganda :wink2:  truli zapad.

 

ostajte ovde, sunce  tuđeg neba... bla bla

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

Ili, što bi rekao junak jedne K-drame glavnoj junakinji: Navedi mi jednu stvar koja se ne može kupiti novcem.

Ona je tu stala, razmislila, nije mogla da se seti ničeg pa je rekla: Ja.

 

 

povrachachu 😄 

 

Ima li sta lepse nego da se gine za otadzbinu...

...pauza, molska muzika, miran kadar...

Ima... da se za nju zivi (bre)

 

Kad hocu te 'pametne' recenice na tv uzmem pa gledam Boj na Kosovu gde mu ga dao Sotra po LSD filozofiji od Lazara Sokrata preko Obilica Platona pa sve do najnizih slojeva svi uceni ko sa Sorbone, pricaju u poslovicama dobar dan kad kazu...

 

 

 

 

@SunZero

 

evo ti nesto mirnije nemoj Sabataje sredom, em bend iz devedesetih em predgrupa Vrankovicu djembelom 😄 srpski Tool

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tamburinjo said:

 

Pa pricamo o devedesetim ne o sedamdesetim pa da njih spominjem :classic_biggrin:

 

Tako je, nije poredjenje bilo sa naftnom krizom i stagflacijom u svetu, nego Jugoslavija devedesetih pod Slobom (Slobodooom). 😄 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tamburinjo said:

 

 

povrachachu 😄 

 

Ima li sta lepse nego da se gine za otadzbinu...

...pauza, molska muzika, miran kadar...

Ima... da se za nju zivi (bre)

 

Insert monolog Radoša Bajića here

 

I tako... Pogled mi ide ka Moravi, a život se troši ki sapunče... de žurimo, de jurimo... 

Link to comment
Share on other sites

Pa,hajde da postavim(o) ovakvo pitanje: da li je razorniji bio Šešelj devedesetih ili Vučić danas? Ko je veću štetu naneo srpskom društvu? Nije bitna kokoška ili jaje priča,već samo učinak.
Prvi je tim virusom šešeljizma zarazio jedno 30% društva,drugi 70%. Doduše,ovo verovatno govori više o našem društvu nego o ovoj dvojici nacoša.

Tako da...ne može nikako novac da bude merilo kvaliteta života u jednom društvu. Ovo govori neko ko jeste za kapitalizam. Ali za pravi,a ne ovu ozakonenju pljačku. Imam love,šab me gabri što živim u fašističkom ambijentu. Neće da može rezon. Kod mene ne.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...