Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

4 hours ago, Alex_Serbia said:

O kakvoj prednosti pricas? Partizan i da je hteo, nije mogao uzeti vama igraca pod vazecim ugovorom, ukoliko ste postovali sve stavke iz tog ugovora. Vise je mucno slusati o otimacini. Niti smo mi radili nista ilegalno, niti bi vi postupili drugacije. Vi i kada ste pokusali zadnjih godina tu pricu (Gagi kapiten), on vam se zahvalio.Cak je i jedan polukosarkas Gagic ucinio isto.

 

A zadnja tvrdnja je sve, samo ne na bilo koji nacin dokazana. Ne kazem ja da su kod nas igrali besplatno (te mantre o ljubavi i mene nerviraju), ali tesko da su bile ozbiljne neke pare. Mozda samo Miloje, Scepa, Jovo, ko je jos bio renomiran i kao gotov igrac dosao ? Pa ovaj sada tim je daleko skuplji od bilo kojeg tadasnjeg. Vrtimo se u krug.

 

4 hours ago, Cooper said:

Smeta im otimanje Radmanovića.

 

Ne govorim o Radmanoviću (a mogao bih i o tome), već o otimanju Matovića i Nađfejia Radničkom s Krsta. Prvo je registraciona komisija na redovnom zasedanju odlučila da NEMA osnova za raskid ugovora jer su SVE UGOVORENE OBAVEZE ISPOŠTOVANE. Zatim se ista ta komisija sastala par dana kasnije (BTW inače sastaje se dva puta godišnje) i odučila - gle kurca - da nije u redu sputavati mlade momke u njihovoj sreći i daljem razvoju te ih mimo zakona, odredbi, pravilnika i statuta registrovala za crno bele, uz već poznati PSDov RTS šlagvort.

 

Tako da, eto urotili sve svi protiv vas, dok ste vi isključivo zarad partizanštine™ ostvarivali rezultate. 

 

Dok ne pade Kadinjača...

Edited by Laki21
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dok po evropi klubovi trose velike pare u svim sportovima, takmice se ko ce skuplje da plati nekog igraca, mi cemo u komsiluku uvek pokusati da dokazem da nasi igraci igraju za manje para od vasih😂, e jesmo naopaka nacija pa to ti je. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Cooper said:

Da ti objasni da bolje razumeš, današnji fudbalski tim Zvezde je višestruko skuplji od onog što je osvojio LŠ.

E sad to primeni na KK pre 10- 15 godina i tadašnje tržište i ovo sada.
 

 

naravno da nije. u tom timu je bio jeftin samo belodedic koji je preplivao iz rumunije, za ostale igrače su date ozbiljne i ili rekordne pare 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Alex_Serbia said:


Jebiga, ne vredi diskutovati sa tobom. Dobijes sve na tacni od nasih kolega Grobara, crno na belo (no pun inended) i ovo bude tvoje finale?

1. To je apsolutno tacno. Bili smo dominantni zahvaljuci radu, UPRKOS podmetanjima nogu u godinama koje su do sada vec x puta ponovljene u zadnja 2 dana.
Side note, nasi timovi nisu nikada bili po imenima mocni poput vaseg tima npr. iz Radonjinog zadnjeg mandata i ovosezonskog. Ni blizu. Imali smo samo u sezoni 2001/2002 nesto jaci tim (ako Vujanica racunas tada kao gotovog igraca). Imam ja kuma koji je od vase strane brda i koji mi se kune da su nam timovi bili preskupi, zato sto se seca samo krajnjeg rezultata istih. Ne znam da li vam je to svima usadjeno, takvo pamcenje?

2. Klasican crveno beli spin na celu temu. Ali nista se drugo i ne moze ocekivati jer niko od vas nece nikada priznati strahoviti vetar u ledja koji sada uzivate. Vodja ove napacene zemlje je sipkas sa severa, nemojmo se zajebavati.

3. Finisirao si snazno. Svaka cast.

 

Moram da se nadovezem za trenutak. Radonjic uopste nije imao jak tim po imenima u zadnjem mandatu, svi igraci su prevazisli ocekivanja te sezone. Ovosezonski tim je po meni dosta jaci po imenima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

[mention=82]Laki21[/mention] & [mention=22]uini[/mention]
Zemlja je ravna ploča, a vas dvojica zapeli "ipak se okreće, ipak se okreće".
Dokle?

E bravo, ovo je tačan prikaz poimanja košarke od strane vas sa one strane brda. Kad mi pričamo o obliku vi pričate o kretanju i kategorički tvrdite da mi nemamo pojma šta je to oblik i da se oblik ne može zamisliti bez kretanja. Tako izgledaju uglavnom svi vaši postovi.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, pavijan2 said:

@Son_of_a_gun

Da pojasnim:

Lopta- oblik.

Ravna ploča- oblik 

Lopta se okreće,

ravna ploča je nepokretna.

Kada uini i laki kažu "ipak se okreće" uvek govore o lopti, nikad o ravnoj ploči.

 

Ako ćemo pravilo, lopta je geometrijsko telo, a ploča je horizontalni (ili vertikalni) element koji ima 2 dimenzije značajno veće od treće. 

Edited by Jurgen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Alex_Serbia said:

Side note, nasi timovi nisu nikada bili po imenima mocni poput vaseg tima npr. iz Radonjinog zadnjeg mandata i ovosezonskog. Ni blizu.

Isto tako ni nasi EC timovi nisu bili ni blizu ovom vasem po imenima i budzetu.

 

Poredis babe i zabe, sad i pre 15 godina. Mnogo je faktora koje treba uzeti u obzir, a glavni je taj da SNS upumpava u blizance kao niko ranije i zato smo mi imali ovo bahacenje ove sezone, a vi budzet veci nego kada ste tri puta zaredom ulazili u playoff EL.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

Slazem se da su pravila igre znacajno drugacija i upravo zbog toga se treba buniti protiv tih pravila, ako smo motivisani borbom protiv losih pravila, a ne samo zato sto smo mi zakinuti za nesto zbog tih pravila.

 

Ima prica o jednom opozicionom politicaru koji je podbunjivao narod protiv vlasti. "Oni su krivi sto nemate sta da jedete, sto idete gladni i zedni, goli i bosi". I taj politicar je bio mnogo popularan, a onda, u jednom trenutku, sva okupljanja u selu su otkazana i narod je bio zbunjen, nije znao sta se desava. Odu oni kod tog politicara i pitaju ga zasto ne poziva na pobunu, a ovaj odgovara: "Kako cu da pozivam na pobunu protiv vlasti ciji sam deo danas postao?"

 

Kaze Isiah, drzava ne daje jednako. Pa i ne treba da daje jednako, osim ako se ne borimo da se nikome ne da nista. Klub je izborio neko takmicenje, drzava, ako vec hoce da nagradjuje, treba da pomogne klubu da se dostojno takmici u EL, EC, ABA ligi, KLS.

 

Time bi se ohrabrili neki klubovi da pokusaju da naprave konkurentne timove i dobili bi konkurentnija takmicenja. I tu je Crna Gora, Djukanovica Crna Gora mnogo bolje postupila od Srbije. Usli su u EL, obecano je renoviranje hale, ulozeni su milioni u klub, nisu dali da se klub blamira sa 2-28 u EL, lose su radili i sad imaju znatno losiji sastav. A imali su znatno jeftiniji sastav i pre toga.

 

Zvezda u EC, Partizan u EL - apsolutno treba dati vise novca Partizanu. I obrnuto. Dati veci budzet Borcu sad, kad su izborili ABA ligu, jos veci ako izbore EC.

 

Ove mere bi znacile i da je dobro da ABA liga i Srbija imaju vise predstavnika u EL ili EC u pravom smislu te reci, umesto da se interesi srpske klupske kosarke poistovecuju sa interesima dva kluba koji su ove sezone imali (pricam napamet) zajedno 15 stranaca. Tu niti ima razvijanja novih reprezentativaca niti ima zdrave konkurencije.

Ispravite me ako grešim, ali ako se dobro sećam, jedna od tačaka Duletove pobune je upravo bila vezana za taj nedostatak kriterijuma u finansiranju.

 

Apsolutno se slažem s tvojim postom, ali obojica znamo da jasni kriterijumi ne odgovaraju onima koji vode priču, a delom i klubovima jer bi moralo da se zna kuda i kako idu novci. Takođe, tada bi se pojačali i glasovi koji bi opravdano tražili da se pitanje finansiranja uredi na održiv, nedržavni način, a to jelte opet ne odgovara onima koji kreiraju kontekst. Zato stalno trubim o tome da bez promene okruženja u kome funkcionišu klubovi i ceo sport sve ostalo pričamo u prazno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Najveći problem po meni je što se uvek nakon uini-evog brisanja pojave zvezdaši koji bi nešto da dodaju i onda daju šansu partizanovcima da koliko-toliko povrate samopouzdanje.

Postoji tačan ciklus uinijevih postova. Prvo on nešto serucka, niko ga ne jebe dva posto. Onda ipak nekom dopizdi, iznapušava ga, a onda se on pravi nevješt i neupućen. Stvarno totalna dominacija.

Mislim da ste mu vi nadjenuli epitet francuska sobarica, da ne bude da samo mi nešto drobimo na njega.
To ti i kažem. Voliš Partizan, ali Crvena Zvezda.

U skladu sa tvrdnjom kako grobari mantraju da je zemlja ravna ploča, možemo li se složiti i jedni i drugi da nije Zvezda nego FMP?
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Ispravite me ako grešim, ali ako se dobro sećam, jedna od tačaka Duletove pobune je upravo bila vezana za taj nedostatak kriterijuma u finansiranju.

 

Apsolutno se slažem s tvojim postom, ali obojica znamo da jasni kriterijumi ne odgovaraju onima koji vode priču, a delom i klubovima jer bi moralo da se zna kuda i kako idu novci. Takođe, tada bi se pojačali i glasovi koji bi opravdano tražili da se pitanje finansiranja uredi na održiv, nedržavni način, a to jelte opet ne odgovara onima koji kreiraju kontekst. Zato stalno trubim o tome da bez promene okruženja u kome funkcionišu klubovi i ceo sport sve ostalo pričamo u prazno.

 

Da, i Covic je tu pricu potego tek kada je Zvezda izdominirala jadranskom kosarkom, to jest tek onda kada mu je tako nesto odgovaralo.

 

Ali kad god da to urade, dobro je. Ako urade, a ja mislim da nece. Mislim da je Covic tokom gostovanja kod Edina i Koleta rekao nesto tipa "ili cemo imati profesionalnu ligu ili nikakvu", aludirajuci na to da se na Balkanu skoro i ne oseti finansijski kad neko osvoji ligu. Samo je prestiz. A to je preduslov za osnivanje jednog fer takmicenja gde ce se nagrade rasporedjivati po zasluzi a ne po politickoj podobnosti.

 

Ne deluje mi realno da to skoro gledamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Son_of_a_gun said:


Postoji tačan ciklus uinijevih postova. Prvo on nešto serucka, niko ga ne jebe dva posto. Onda ipak nekom dopizdi, iznapušava ga, a onda se on pravi nevješt i neupućen. Stvarno totalna dominacija.

Mislim da ste mu vi nadjenuli epitet francuska sobarica, da ne bude da samo mi nešto drobimo na njega.

 

Uini je neutralan, dobro možda ima malo više simpatija za crvenu boju ali gotivi on i vas, tako da njegova reč ima posebnu težinu. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...