Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Lose poredjenje. Gurovic i Rakocevic su za Tadiju drugi univerzum. 

 

Odakle to da Gurovic nije mogao da bude koristan igrac?  Za reprezantaciju je sigurno bio bitan faktor na nekolika prvenstva. 

 

Sta je lose u tome sto jedan igrac zabija 25+ poena po mecu uz dobre % suta? Pitam cisto sa igracke strane.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Ako se za drugi boravak Rakoca u Zvezdi moze reci da je bio dobar, mada je meni i tada jedan Jeretin bio podjednako vazan, treci njegov boravak najbolje odslikava kako nas je mali Adamovic tada u Igokei napucao usred Pionira. Uvijek su njegove partije, a posebno partije tima bile ispod renomea koji je tada imao (govorim o Zvezda periodima). A vidim u tome i dosta njegove krivice. 

Uostalom, nije mi jasno da se ne sjacamo da je on mozda i prvi dozivio silbovanje, jer je zadnja godina ugovora umjesto igracke pretvorena u neku ulogu SD. Toliko o zelji trenera da ga ima u ekipi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Igor028 said:

Ne vidim cime je zasluzio da ga jedan navijac Zvezde pljuje, makar za partije u nasem klubu.

 

Kao prvo, on je nešto pružao ISKLJUČIVO u napadu. U odbrani je uvek bio rupa, i kad je hteo i kad nije hteo da je igra. Drugo, bio je primadona, i to ona sujetna, najgore vrste, ne zna se ni broja svađa koje su se svodile na "a što mi nisi dao loptu". Atmosfera u timu zbog njega nikad nije bila dobra a ne postoji trener s kim je mogao dobro da sarađuje. On je bukvalno školski primer igrača koji igra za sebe a ne za tim. Njemu pune rubrike a mi u totalnom kurcu, to ti je definicija Igora Rakočevića u Zvezdi.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Vamos Laki said:

Da, Radonja ga je prevremeno penzionisao na neki nacin.

Uvek se setim situacije kada nije hteo Kešelja i ovaj napiše tvit u kome ga naziva smRadonjom. I pored toga što sam ga nekad davno gotivio zbog prvog mandata i nekih utakmica za reprezentaciju, tada mi se Kešelj zgadio kao osoba.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Igor028 said:

Ne vidim cime je zasluzio da ga jedan navijac Zvezde pljuje, makar za partije u nasem klubu.

 

nije zaslužio da se pljuje, međutim, daleko je on po meni od prve ili druge petorke.

kada je bio klinja, zvezda ga je razvijala nauštrb rezultata a kada se vratio bio je jednostavno negativan igrač (na zalasku karijere). nije se prilagodio a nije imao ni s'kim, pošto je vlada vukoičić bio prilično marionetski raspoložen. ulog nije bio veliki, kada se post festum posmatra šta se pod radonjićem i nekim drugim igračima izvelo, međutim, nije neki all time great u zvezdi, makar po mom osećaju (koji naravno jeste privatničko-moj a ne objektivan)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2020 at 11:08 AM, marejosip said:

95152147_2964246213643797_81153120712450

 

Nije ovo dobro.

 

Pa očigledno je ovde jedini kriterijum bio individualni kvalitet potpuno istrgnut iz konteksta. Ako je tako, ovo objektivno i jeste blizu liste 5 najkvalitetnijih igrača (makar u moderno doba košarke). Sad na stranu što je taj kriterijum bezveze. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni licno najbolja petorka:

Dr Markus 

Bili

Kalina

Kvinsi

Boban 

 

Markus je hranio Bobisu loptom toliko da ovaj njemu treba pola ugovora da placa po NBA. Imao je ogroman uticaj i na razvoj Jovica sigurno. Jovic se pored njega transformisao potpuno. 

 

Bili, takvog sutera ne pamtim da smo imali. Nesto kao JC Carrol. Kakav pogodak Tomica, dosao iz bezimenog tima i pokidao. Moj favorit. 

 

Kalina, sta reci. Ratnik na terenu, ginuo za svoju ekipu. Greh je sto nije igrao na Sp. 

 

Kvinsi/Zvezdin Durent. Ovde zelim da istaknem da je bitan doprinos u Zvezdi, ne u kasnijim fazama karijere. To mislim i o svim vec navedenim igracima. Kvinsi u Zvezdi > Bjelica u Zvezdi. 

 

Bobi, onakva sezona u Zvezdi gde je bio najkorisniji igrac El u regularnom delu sve govori. Zario je i palio Evropom. 

 

Ovo je neko moje vidjenje kao laika. Potenciram igrace koji su Zvezdi podarili titule i nezaboravne pobede u El. I da, Rakoc je Zvezdina legenda i kakve god da price kruze, kakav god da je bio, mislim da je neumesno da se tako nesto istice. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Predragdjape said:

Da li samo mene podseca Panter na Kinsija? Slicna gradja, duga dvojka, brze ruke...

Ima slicnosti, ali u pitanju su ipak igraci drugacijih karakteristika. Panter je guard, Kinsi je vise krilo. Oba su imali taj kvalitet da lagano iskreiraju sut, najvise zbog te odlicne promjene koju su posjedovali. Kinsi je bio specijalista za midrange sut, a Punter je dosta opasniji suter za tri, moze da poteze sa 8-9 metara. Kinsi je ipak dosta svestraniji igrac, bolji atleta neuporedivo. Odlican defanzivac na lopti, aktivan na skoku. Znao je cesto da izvede neko bas atraktivno kucanje, da udari neki dobru rampu iz pozadine. Takve stvari podizu ekipu i navijace dodatno. Ja bih rekao da je on tom trenutku bio pravi luksus za nas. Imas jednog Kinsija koji ti je nedje tek 4-5 igrac u ekipi. Savrseno je odradio taj period kod nas, podigao je dosta overall kvalitet ekipe. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Jović...Đenka...Kalina...Bjelica..Kuz ....da li bi mogli da spuste ispod 90 poena petorku: Lorenzo....Bili...Gurović...Kvinsi...Boban, da svi igraju na prajmu karijere? Sve i da defanzivnu vodi i Radonja ovi trpači bi im svaki put uterali stojadina.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Laki21 said:

 

Kao prvo, on je nešto pružao ISKLJUČIVO u napadu. U odbrani je uvek bio rupa, i kad je hteo i kad nije hteo da je igra. Drugo, bio je primadona, i to ona sujetna, najgore vrste, ne zna se ni broja svađa koje su se svodile na "a što mi nisi dao loptu". Atmosfera u timu zbog njega nikad nije bila dobra a ne postoji trener s kim je mogao dobro da sarađuje. On je bukvalno školski primer igrača koji igra za sebe a ne za tim. Njemu pune rubrike a mi u totalnom kurcu, to ti je definicija Igora Rakočevića u Zvezdi.

Mani se laki rekla kazala prica, veliki je broj tih prica jos kad bi u svake verovali.. i taj Mwil (kojeg bi ja licno stavio pre Rakoca, je igrao samo i iskljucivo u napadu, i to sa duplo vecom dozom kurcobolje na drugoj strani terena od Rakoca), a sa druge strane i taj Bobi je igrao samo napad, i pitanje koliko bi i to igrao u EL da nije imao takve igrace na poziciji plejmejkera. 

Link to comment
Share on other sites

Kad od nekoliko ljudi koji se bave specifičnom vrstom posla (u ovom slučaju košarka) čuješ doslovce isti narativ razum kaže da isti vrlo verovatno istinit.

 

Za razliku od pomenutih, Rakočević nije nikada u karijeri činio da njegov tim bude bolji. Njemu je uvek, ali uvek samo on sam sebi bio na prvom mestu.

Link to comment
Share on other sites

Sector je pomenuo na komsijskoj temi muzara petorku, misleci vrv na promasaje ili neispunjena ocekivanja. Mekel-Rajan Tompson-Morison- Derik Braun (mada bih stavio Eltona kao dodatnog centra jer mi je mnogo isao na kurac 😄 )- Sofo 

Silb bi mogao na tri (iako je imao i nekih bas dobrih partija), narocito sto je imao jak ugovor, ali smo se samoubili njegovim teranjem i dovodjenjem Lipovija, te je ipak bolje da ga preskocim.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, SunZero said:

kada pogledas kakve centre smo imali u ovih 5-6 godina, Bobinacija, Maik iz sezone 15/16,  Kuzmic 16/17 i onda se vratis na Stimeta i to kao prvoj opciji u napadu

Jutros gledao G1 protiv CSKA 2016.i dobrog Stimeta su zalepili jedno pet puta. Muka mi da gledam, a onda se setim da je to bilo pre 4 godine i da to nije sadasnjost, a onda se setim da je Stimac i sada u Zvezdi.

1 hour ago, Igor028 said:

Mani se laki rekla kazala prica, veliki je broj tih prica jos kad bi u svake verovali.. 

Previse je razlicitih ljudi koji za Rakocevica pricaju istu stvar da bi to bila laz. 

 

Sto se Gurovica tice, svaka njemu cast na tim sezonama, ppg i procentu suta, ali on je imao nevidjenu slobodu i igrao bez ikakve kocnice. Mislim da to nije sampionska igra, tj. da sa njim u takvoj liderskoj ulozi neces da se naosvajas trofeja. Naravno, ta Zvezdina ekipa je bila prosek, ali upravo zbog toga je imao taj broj poena i slobodu u igri, u nekoj jacoj ekipi to ne moze da prodje. Uvek bih imao 2014/15 Kalinu u ekipi pre njega.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Roster po formi u prajmu i takmičarskom uspehu:

MWill/Jovic/Lorenzo

Rivers/Guduric/Beron

Simonovic/Dangubic

Kvinsi/Kalina

Gist/Bobi

Trener: Dejo

 

 

Edited by Mikel
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 1 od 8000 Lakija said:

Silb bi mogao na tri (iako je imao i nekih bas dobrih partija), narocito sto je imao jak ugovor, ali smo se samoubili njegovim teranjem i dovodjenjem Lipovija

Koliko smo se samoubili,to ja ne mogu da procenim..nisam dovoljno kosarkaski potkovan,ali je cinjenica da je Lipovij ispao smehotresan igrac kod nas..medjutim...to shilbovanje je imalo i pozitivan efekat u nekom smislu i na duze staze.
U gostovanju kod Mairosua,u podcastu,Djenka na pitanje kako je doslo do toga da je tako proigrao kod nas (parafraziram sad pitanje,nek' mi Mairosu ne zameri) odgovara da mu niko u karijeri nije dao toliko poverenja i slobode u napadackoj igri kao Dejo (Radonjic),ali spominje i epizodu sa Shilbom..gde kaze da zato sto je Blejk oteran,ostali su morali da preuzmu vise inicijative i odgovornosti u napadu..te neke odlucnosti..

Tako da..jesmo izgubili sa teranjem Shilba,ali smo mozda dobili vise u perspektivi.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni Bombarder said:

Koliko smo se samoubili,to ja ne mogu da procenim..nisam dovoljno kosarkaski potkovan,ali je cinjenica da je Lipovij ispao smehotresan igrac kod nas..medjutim...to shilbovanje je imalo i pozitivan efekat u nekom smislu i na duze staze.
U gostovanju kod Mairosua,u podcastu,Djenka na pitanje kako je doslo do toga da je tako proigrao kod nas (parafraziram sad pitanje,nek' mi Mairosu ne zameri) odgovara da mu niko u karijeri nije dao toliko poverenja i slobode u napadackoj igri kao Dejo (Radonjic),ali spominje i epizodu sa Shilbom..gde kaze da zato sto je Blejk oteran,ostali su morali da preuzmu vise inicijative i odgovornosti u napadu..te neke odlucnosti..

Tako da..jesmo izgubili sa teranjem Shilba,ali smo mozda dobili vise u perspektivi.

 

Jasno mi je šta je tvoja poenta, mada sam više mislio na rezultatski raspad te godine kada je bilo najbitnije (pomračenje na F4 i posle poraz od Partizana u finalu domaćice).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde da se malo vratimo sadasnjosti i bliskoj buducnosti, iako u nedostatku aktuelnih zbivanja na TV (a i ovde sve) vrvi od lepih i ruznih secanja: Sta se desava trenutno u klubu? Komsije kao pocinju sa treninzima, a gde smo mi? Inace vrlo pricljivi Dr. Nebojsa se dosta ucutao. Posle ABA sednice nije se nesto mnogo javljao za rec, dok komsije stancaju saopstenja samo tako. Mozda i nije lose kad se cuti, ali mi sve trenutno izgleda mnogo pasivno bez obzira nastavila se sezona ili ne (po meni malo verovatno za EL, EC i ABA, malo vise verovatno za KLS). Isto tako i u novinama i online mi izgledaju komsije aktivnije ili se jednostavno bolje prodaju i/ili reklamiraju. Oni izgledaju vrlo drcno u trenutku, delimicno im sok pobeda u Kupu daje pravo za to.... Any thoughts?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...