Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Bobijeva dominacija u drugoj sezoni je  individualno gledano vjerovatno nesto najbolje od nekog igraca KKCZ. Covjek je u EL bio na prosjeku 16+11 uz vrhunske % suta. Izdominirao je skoro sve centre te sezone i zasluzeno usao u prvu petorku lige. To je veliko individualno priznanje. Druga strana je medalje je sto Bobiju moras totalno da podredis igru u napadu, on voli da dobije loptu na niski post, nije bas pick and roll centar. To moze na neki nacin da uspori igru. Odbrana je uvijek sa njim posebno patila. 

 

Zato mislim da je Kuzmic u paketu najbolji nas centar iz ove nove ere, naravno Kuzmic iz sezone 2016/2017. Odlican finiser iz pika, resavao je i 1 na 1 situacije dosta dobro, iako nema bas neki zavidan repertoar poteza, niti lijepu tehniku. Ono sto pravi razliku je igra u odbrani. Kuzmic je mogao da preuzima bekove, da bude pristojan rim protector, da igra odlicnu odbranu na niskom postu protiv onih klasicnih snaznih centara. Dakle , jedan kompletan defanzivac na toj poziciji. 

 

Postovanje za Bobija, za Cirbesa isto( sezona 2015/2016 je bila strava), ali Kuzmara je po meni bio full packet. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Princeton21 said:

. Koliko je Jovic u stvari bio efikasan igrac, pametan, svaka kretnja je imala smisao. Kretnje od lopte (uvijek dobar spacing, slot drift/corner drift itd), konstantno pravljenje single tag situacija (napadanje bloka od lopte). Kada ne prodje prva opcija, kako se brzo preusmjerava na drugu akciju (sto mi zovemo lag free igrac). Koliko je bio siguran i precizan dodavac. Koliko smo puta vidili u zadnjih par godina otvorene igrace, dobro pozicionirane, ali nemamo igraca koji ce poslati dobro pravovremeno dodavanje. Dzaba sve akcije svijeta, ako nemas ovih igraca. Jovic je imao dobar pregled terena, slao cesto whip dodavanja u coskove, pokretao domino raspadanje odbrane, brzo razmisljanje

 

Dodao bih samo najbolju anticipaciju u fazi odbrane.... Kao da je video tri koraka protivnika unapred.

Edited by RC4
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rakočević i Gurović su kod nas imali izuzetno dominantne sezone, igrali su vrhunsku košarku i vukli te ekipe koliko su mogli. Jeste tada izostao neki veći timski uspeh, al' valjda ima nešto i do toga ko nas je i kako vodio, trenirao, kakve saigrače su imali, kakva nam je bila konkurencija... Meni je u ovoj all-time postavi pre sporan Bjelica, jer on niti je kod nas odigrao dominantnu sezonu, niti je ta ekipa napravila išta značajno - posebno u ABA ligi, na koju se ovaj izbor i odnosi. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shunsuke Nakamura said:

Gurovic je imao jednu sezonu sa 26-27 poena u prosjeku. Skoro nevjerovatno sa danasnje tacke gledista.

Ti i Guru ste izgleda glasovi razuma po ovom pitanju. Vrv je isplivao animozitet prema Guroviću kod ljudi jer je objektivno jajara i đon obraz, kao i egocentrik. Tip je bio ozbiljan mamojeb u to doba, čak je bio ubedljivo MVP te godine. Moje omiljeno naše nisko krilo je Kalina, ali je igrao  kod nas samo godinu dana, te ne mogu da dam subjektivnoj oceni prednost ispred statistike. Plus je Kalina ( za koga znamo da donosi dosta više nego što brojke prikazuju) igrao u mnogo jačem, a i bolje vođenom timu nego Gurović. Što reče kolega Guru, pre Bjelici nije mesto u ovom timu. umesto njega bih ubacio Jovića npr, a gurnuo Rakoča na 2.

Edited by 1 od 8000 Lakija
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 1 od 8000 Lakija said:

Ti i Guru ste izgleda glasovi razuma po ovom pitanju. Vrv je isplivao animozitet prema Guroviću kod ljudi jer je objektivno jajara i đon obraz, kao i egocentrik. Tip je bio ozbiljan mamojeb u to doba, čak je bio ubedljivo MVP te godine. Moje omiljeno naše nisko krilo je Kalina, ali je igrao  kod nas samo godinu dana, te ne mogu da dam subjektivnoj oceni prednost ispred statistike. Plus je Kalina ( za koga znamo da donosi dosta više nego što brojke prikazuju) igrao u mnogo jačem, a i bolje vođenom timu nego Gurović. Što reče kolega Guru, pre Bjelici nije mesto u ovom timu. umesto njega bih ubacio Jovića npr, a gurnuo Rakoča na 2

Ozbiljan je trpac bio Gurovic. Sa onom visinom se lagano dizao na sut preko cuvara. Ja ga ne pamtim iz prvog perioda njegove karijere, ne znam kakav je bio u Spaniji ili Grckoj, ali znam da je kod nas u te 2 sezone bio bas dominantan. Pogotovo 2007, kada je osvojio ja mislim sva moguca individualna priznanja.

 

Moze i ova ekipa: 

 

Jovic

Gurovic

Kalinic

Miler

Kuzmic

 

Prosjecna visina ove ekipe je otprilike 205 cm. Opasni bi bili u oba pravca.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, marejosip said:

95152147_2964246213643797_81153120712450

 

Nije ovo dobro.

Eto kako prosecan navijac gleda na kosarku.

Bek, tri cetvorke i teski centar, tako izbalansirana da je ja ne bih stavio u prvih pet. Odavde bih uzeo samo Quincyja ili Nemanju na 4.

 

Link to comment
Share on other sites

Gurke jeste bio trpac, al on je meni nekako uvek bio privatnik i lik koji saigrace cini dosta losijima. Uz to je pravio klanove po svlacionicama i slicno, barem kad je kod nas bio. Dobar igrac, ali los za ekipu, a sudeci po njegovom karakteru nesto mi se ne cini realnim da bi njega iko uspeo da ishendluje i da ga stavi u fokus ekipe. Lik je tih godina bio veci od svakog trenera u KKCZ.

 

Rakoc je tezak karakter isto, ali nije govno. Meni je svakako za rispekt to sto se on vratio da ovde zavrsi karijeru. I to da izguli kolena, a ne da pije u Skadarliji ko Pero Antic. Tako se voli klub i to pokazuje na delu. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Igor028 said:

Zasto?

 

Zato što je bio kancer za svaku sredinu gde se pojavio. Kod pokojnog buraza su svraćali neki (tada) sveže penzionisani igrači, te se moglo čuti svakavih priča o košarci i igračima. No od sveg tog džumbusa crvena nit je da u vezi Rakočevića nikad nikog nisam čuo da je rekao bukvalno jednu pozitivnu stvar, pa čak i da im se omakne. Već sam i zaboravio pojedinosti, ali ljudi su ga smatrali abnormalnim egoistom i sitnom dušom, i to ne prvenstveno na terenu nego van njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Laki21 said:

 

Zato što je bio kancer za svaku sredinu gde se pojavio. Kod pokojnog buraza su svraćali neki (tada) sveže penzionisani igrači, te se moglo čuti svakavih priča o košarci i igračima. No od sveg tog džumbusa crvena nit je da u vezi Rakočevića nikad nikog nisam čuo da je rekao bukvalno jednu pozitivnu stvar, pa čak i da im se omakne. Već sam i zaboravio pojedinosti, ali ljudi su ga smatrali abnormalnim egoistom i sitnom dušom, i to ne prvenstveno na terenu nego van njega.

Ne vidim cime je zasluzio da ga jedan navijac Zvezde pljuje, makar za partije u nasem klubu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

https://www.kurir.rs/sport/kosarka/3457275/dejan-radonjic-crvena-zvezda-kosarka-dragan-sakota-trener-povratak

 

San navijača Crvene zvezde o povratku Dejana Radonjića na klupu crveno-belih košarkaša mogao bi da se ostvari već od sledeće sezone!

 

Trener sa najviše pobeda u istoriji Zvezde mogao bi uskoro da se vrati na mesto starog uspeha. Kako Kurir saznaje, postoje ozbiljne šanse da se to ostvari, ali je ta tema trenutno stavljena ''ad akta" dok se ne vidi rasplet u tekućoj sezoni.

Sjajni stručnjak uživa veliko poverenje ljudi koji imaju uticaja na dešavanja u crveno-belom taboru i naravno armije navijača. Iza sebe na Malom Kalemegdanu je ostavio vrhunske rezultate i kvalitetno postavljen sistem. Uz Nebojsu Čovića, Radonjiću idu najveće zasluge za ono što je danas Zvezda u evropskim košarkašim okvirima.

lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=23

Govorio je i Radonjić nedavno na temu povratka istakavši da je "prirodno da se to nekada desi", uz dodatak da sada nije momenat za priču o tome zbog celokupne zdravstvene situacije.

Kada je reč o aktuelnoj sezoni, Dragan Šakota našao se klubu na usluzi u veoma delikatnom momentu kada nije bilo adekvatnog rešenja za mesto šefa struke. Dosadašnji rezultati koje je Zvezda zabeležila pod njegovim mogu da se ocene kao dobri. Iskusni stručnjak imaće priliku da zavidnu trenersku karijeru kruniše i titulom u Aba ligi (ukoliko bude nastavka sezone, a svi su izgledi da će nastaviti regionalna liga).

 

Oh my god! OKAY, ITS HAPPENING - Album on Imgur

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...