Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Kontrola lopte, kao vodjenje? Koji plej ima losu kontrolu lopte, a koji ima dobru u ABA ligi? Da imam neki orijentir. 

 

Taj segment je po meni podmoranje za bilo kog vanjskog igraca. Ono sto izdvaja odlicne od dobrih je brzina vrsenja promjene tempa, direkcije, brzo citanje postavljene odbrane, pravljenje prednosti rano itd. Najbolji u tome je Lorenzo. Da bi Uskokovic imao kontrolu lopte kao adut, ili prednost sa kojom bi se probio u prvi tim (posto su mu ostali segmenti prilicno prosjecni do losi), on bi trebao da ima taj potencijal da dostigne taj nivo na kom je Lorenzo. Nisam bas siguran da je taj tip igraca. Vise bih se fokusirao na pick igru, poboljsanje suta, neki agresivni pitbull u odbrani. I dunno.

 

Edit: Neki igrac po kom bih ga profilisao je Ivanovic.

Edited by Princeton21
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Laki John Terry said:

Ja obozavam Radanova, e sad koliko je to kod mene utemeljeno na raciu a koliko na nekoj zelji da imamo novog Gudurica, to je vec nesto drugo.

 

Uglavnom, on za sada nije ispunio ocekivanja, a cijom krivicom, to je verovatno glavno pitanje.

 

Ali bih voleo da ga vidim u prvom timu. S obzirom da je sad izbilo ovo sranje i da ce se kresati budzeti onda ce se to najverovatnije i desiti.

 

Ima(o) je Dule jednu dobru uzrečicu; 

 

Ako je ruža, procvetaće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Procvjetace lakse ako pripremis dobro tlo, pa obezbjedis potrebnu vlaznost, sakrijes od sunca etc... (Neka pomogne kolega @AgroLaki). Mozda neka i procvjeta bez toga, ali ne mora to da bude pravilo da se tako uzgajaju ruze. Kod nas u zadnjih par godina cesto venu, pa bi mogli da provjerimo da li je lose sjeme, ili ima nesto i do uzgajavaca.

Edited by Princeton21
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Princeton21 said:

Kontrola lopte, kao vodjenje? Koji plej ima losu kontrolu lopte, a koji ima dobru u ABA ligi? Da imam neki orijentir. 

 

Taj segment je po meni podmoranje za bilo kog vanjskog igraca. Ono sto izdvaja odlicne od dobrih je brzina vrsenja promjene tempa, direkcije, brzo citanje postavljene odbrane, pravljenje prednosti rano itd. Najbolji u tome je Lorenzo. Da bi Uskokovic imao kontrolu lopte kao adut, ili prednost sa kojom bi se probio u prvi tim (posto su mu ostali segmenti prilicno prosjecni do losi), on bi trebao da ima taj potencijal da dostigne taj nivo na kom je Lorenzo. Nisam bas siguran da je taj tip igraca. Vise bih se fokusirao na pick igru, poboljsanje suta, neki agresivni pitbull u odbrani. I dunno.

 

Edit: Neki igrac po kom bih ga profilisao je Ivanovic.

Za mene ozbiljan plej ne smije da bude uhvacen u zamku u driblingu, sto valjda podrazumjeva sve ove elemente koje si naveo. Znaci, ne mora on ni da bude poenter, klacer, dribler jedan na jedan, ali ako treba da inicira pik na jednu i ddrugu stranu, pa da podijeli pas, da udriblava na obje strane, prosto da napad sa njim ima flow. I ne, ne vjerujem da je Uskokovic na tom nivou niti plediram za njega. Razumijem da je malo igraca na tom nivou, nema ih ni u ABA, sad sta se tu sa kojim kvalitetom moze pokrpiti ne bih se usudio reci. Vidjeli smo ni da Djenka ni Beron ne mogu to da rade, pa onda sumnjam da ce i Uskokovic moci. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Princeton21 To sto si ti opisao da nama treba na poziciji bekap pleja je super, ali takav domaci igrac, a da mozemo da ga priustimo, tesko da postoji. A ako se vec pati od toga da moramo da imamo jednog domaceg pleja, onda bolje da bude Uskokovic sa svim tim vrlinama i manama nego da opet gledamo Filipa, Pota ili Iliju ne daj boze. 

Edited by Markoss
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Uskoković je na osnovu prikazanog bliži tome da bude treći plej FMP-a, nego drugi plej Zvezde. Momak niti u ovom trenutku ima kvalitet da igra na najvišem nivou, niti je naročito talentovan. Potpuno sumanuto bi bilo gurati ga u (nadamo se) evroligašku ekipu, bez da je ostvario ikakav značajniji učinak u prosečnom ABA ligašu, gde su mu konkurencija bili Pot i Đoković. Malo realnosti nije na odmet.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Radanov prosto mora da dobije ozbiljnu  sansu sledece sezone. Momak je dugo vremena bio jedan od najkorisnijih igraca ABA lige. Od njega treba praviti nekog sekundarnog kreatora. Snazan je, visok, ima kreativnost sa loptom u rukama, odlican ulaz, vidi dobro teren. 

 

Djordjevic se stvarno dokazao kao dobar napadac na ABA nivou. Ima snazno tijelo, puno osjecaja u zavrsnici, oni horozi sa 2-3 metra su mu skoro pa savrseni, aktivan je na skoku. Njegov problem je odbrana, bas je rupa na toj strani. Nece biti dobro ako bude igrao u paru sa Risticem.

 

Uskokovic je solidna zujalica. Uporan je igrac, ima neki karakter. Taj midrange sut mu je stvarno respektabilan, ali nema nijedan izrazen kvalitet osim toga.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Princeton21 said:

Procvjetace lakse ako pripremis dobro tlo, pa obezbjedis potrebnu vlaznost, sakrijes od sunca etc... (Neka pomogne kolega @AgroLaki). Mozda neka i procvjeta bez toga, ali ne mora to da bude pravilo da se tako uzgajaju ruze. Kod nas u zadnjih par godina cesto venu, pa bi mogli da provjerimo da li je lose sjeme, ili ima nesto i do uzgajavaca.

 

Eh, da bi ruža lepo procvetala, neke sporedne grane moraju i da se orežu... Kao i kod voćaka, ako ostaviš dosta pupoljaka, svi podele hranljive materije...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Taj midrange sut mu je stvarno respektabilan, ali nema nijedan izrazen kvalitet osim toga.

 

U poslednje dve sezone mid range i short range jumpers: 17/61 (27.9%)...

 

On voli taj šut i često ga uzima (posebno kada ima mismatch sa centrom), ali mu je realizacija istog zapravo prilično loša.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Ima(o) je Dule jednu dobru uzrečicu; 

 

Ako je ruža, procvetaće.

 

U principu jeste to dobro razmisljanje. Ali moras da mu das i sansu. Ja ne kazem, treneri vide i zalaganje na treningu i zelju kod igraca i sve to sto mi ne vidimo, ali kada dajes sansu mladom igracu moras je dati iskreno. 10 do 15 minuta jedna utakmica pa onda 5 utakmica klupa, pa 5 minuta... ne ide to, takav igrac je vise uplasen da nesto ne zajebe na terenu dok je u igri, nego sto moze da se fokusira da doprinese.

 

Mora biti legitiman clan rotacije celu bar polusezonu da bi se videlo moze li nesto biti od njega.

 

Vujosevic je ipak, doduse da budemo iskreni u godinama apsolutne podrske Partizanu i gazenje drugih, bolje umeo da izgradi igrace, a nisu svi bili bog zna kakvi talenti. On je od onog Slavka Vranesa napravio korisnog igraca u Partizanu, a covek je obicno drvo.

 

Slabo se radi sa mladima kod nas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://sportklub.rs/Blog/Darko-Plavsic/a330449-Radonjic-za-SK-Poznata-su-moja-osecanja-prema-Zvezdi.html

 

„Rekao sam za Sport klub u razgovoru sa Sašom Ozmom u januaru da bi bilo prirodno da se to desi. U ovom trenutku kada je sezona prekinuta i kada imamo zdravstveni momenat koji je najbitniji, mislim da nije adekvatno pričati o tome. I ranije sam govorio o tome da su moja osećanja prema Crvenoj zvezdi poznata i jasna. Znam stav navijača. Moj stav prema njima takođe je sasvim jasan i tu nema ničeg nepoznatog“, zaključio je Radonjić.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ocigledno je da on ima zelju da opet vodi klub. Mislim da bi se opet vratio kod navijaca onaj entuzijazam od prije 4-5 sezona. Sada bi Radonjic imao i mnogo veci kredit u slucaju pocetnih neuspjeha, jer je izgradio status trenerske legende. Zavisi dosta od Covica. Da li razmislja on u tom pravcu?  Ne vidim koja to on ima bolja resenja za sledecu sezonu. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Laki John Terry said:

 

U principu jeste to dobro razmisljanje. Ali moras da mu das i sansu. Ja ne kazem, treneri vide i zalaganje na treningu i zelju kod igraca i sve to sto mi ne vidimo, ali kada dajes sansu mladom igracu moras je dati iskreno. 10 do 15 minuta jedna utakmica pa onda 5 utakmica klupa, pa 5 minuta... ne ide to, takav igrac je vise uplasen da nesto ne zajebe na terenu dok je u igri, nego sto moze da se fokusira da doprinese.

 

Mora biti legitiman clan rotacije celu bar polusezonu da bi se videlo moze li nesto biti od njega.

 

Vujosevic je ipak, doduse da budemo iskreni u godinama apsolutne podrske Partizanu i gazenje drugih, bolje umeo da izgradi igrace, a nisu svi bili bog zna kakvi talenti. On je od onog Slavka Vranesa napravio korisnog igraca u Partizanu, a covek je obicno drvo.

 

Slabo se radi sa mladima kod nas.

 

Hiljadu odsto tačno! Mi pogledamo igraca 2-3 puta, kazemo ne zna nista i cao. Šta je Jović pre Zvezde pokazivao da bi zaslužio da ga mi dovedemo?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vredni mrav said:

Šta je Jović pre Zvezde pokazivao da bi zaslužio da ga mi dovedemo?

 

Izuzetan sajz i telo za evropskog pleja, odličnu odbranu i nešto plejmejkinga. Šta je Uskoković pokazao u FMP-u da bi zaslužio da bude prebačen u Zvezdu?

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nece taj Uskokovic videti ni klupu, man'te se corava posla, daj boze da i Radanov vidi... Mene bas zanima kako ce da izgleda nas tim sledece sezone, kapiram da dosta toga zavisi od odluke ABA lige, ali mirise mi na tezak raspad.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Vredni mrav said:

Bio je običan panj, uz to je imao 23-24 god kada je došao. Pokazao je više od juniora.

 

Panj bio nije, jer je imao kvalitete upotrebljive na najvišem nivou - znači plej od skoro 2 metra, snažan i defanzivno izuzetan, racionalan, pass first orijentisan. Da je bio nešto opasniji po koš (pre svega da je bio pouzdaniji šuter), bio bi bukvalno idealan backup plej.

 

'Ajde da probam još jednom: koje to kvalitete je pokazao Uskoković u prosečnom ABA ligašu i šta uopšte može preneti na viši nivo košarke? To šta je pokazivao kao junior je potpuno irelevantno, na stranu što ni tu nije pokazivao ništa specijalno (Miljenović i Cvetković su pokazivali kudikamo više, pa gde su danas).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Guru said:

 

Panj bio nije, jer je imao kvalitete upotrebljive na najvišem nivou - znači plej od skoro 2 metra, snažan i defanzivno izuzetan, racionalan, pass first orijentisan. Da je bio nešto opasniji po koš (pre svega da je bio pouzdaniji šuter), bio bi bukvalno idealan backup plej.

 

'Ajde da probam još jednom: koje to kvalitete je pokazao Uskoković u prosečnom ABA ligašu i šta uopšte može preneti na viši nivo košarke? To šta je pokazivao kao junior je potpuno irelevantno, na stranu što ni tu nije pokazivao ništa specijalno (Miljenović i Cvetković su pokazivali kudikamo više, pa gde su danas).

 

meni najupecatljivji kvalitet koji je pokazao su muda, a taj kvalitet cenim mnogo vise od bezmudih skillova. slazem se sa svime sto si napisao za jovica, ali jovic u uskokovicevim godinama nije igrao ni u prosecnom kls ligasu i ako cemo da poredimo uskokovic je pokazao kudikamo vise. meni je njegov size najveci problem i upravo tu je joviceva najveca prednost. jovic je igrac koji je imao najveci napredak od svih igraca koji su dosli kod nas. u prvoj sezoni nije bio ni izbliza igrac koji je postao. ja sam ubedjen da je na njegovu igru ogroman uticaj imalo to sto je godinu dana igrao sa mwillom jer pre toga nije bio p'n'r igrac. uskokovic je odlican on ball defanzivac, dobar slasher pogotovu za fizikalije koje ima i neko ko ne bezi od odgovornosti. mislim da su povrede imale veliki uticaj na njegovu igru i ove sezone mi je najjaci utisak upravo taj da je kroz celu sezonu on trazio samopouzdanje koje je imao prosle godine. najveci minus su mu telo i to moze biti veliki problem na visem nivou, atleticizam, nekonstantnost u sutu i morao bi da unapredi playmaking i p'n'r

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/22/2020 at 9:29 PM, McLeod said:

Sto se talenta tice, Branko Lazic je za njega u tom trenutku bio virtuoz sa kosarkaskom loptom.

 

@Guru moram i ovdje ovaj citat za tebe. Da se prisjetimo nase diskusije, u Pesicevom mandatu o kvalitetima Lazica. Znaci virtuoz sa kosarkaskom loptom za Jovica u to doba, sta mislis? :)

 

Ali jbte Jovic bio obicni panj.. Kako ljudi nemaju zrno postovanja prema temeljima ekipe koja je igrala najbolju kosarku, i obiljezila zlatnu eru naseg kluba.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Najbolja ekipa ne znači i individualno najbolje igrače i ili njihov vrhunac. Pogledaj igrače iz Partizanove F4 sezone, njihov overall individualni kvalitet i karijerni maksimum. Dok je recimo Kalinić u Radničkom radio ono što će raditi i u Zvezdi, Jović je individualno eksponencijalno napredovao, a u Radničkom jeste bio panjina.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...