Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

10 minutes ago, McLeod said:

Jović je individualno eksponencijalno napredovao, a u Radničkom jeste bio panjina.

 

 

Iz zadnje sezone u RKG, i prve sezone u KKCZ, koje segmente je usavrsio, pa je dosao od KLS panjine do legitimnog clana i vaznog sarafa EL ekipe?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Guru said:

 

Izuzetan sajz i telo za evropskog pleja, odličnu odbranu i nešto plejmejkinga. Šta je Uskoković pokazao u FMP-u da bi zaslužio da bude prebačen u Zvezdu?

 

Tebi svaka cast ako si to video kod Jovica u Radnickom. Jer si otprilike 1 posto forumastva, s obzirom da su svi Jovica videli kao panja, dok Veteran nije ispricao anegdotu gde o ovom Nelson govori kao o dobrom defanzivcu. Onda su poceli da ga gledaju kao simpaticnog panja. 🙂

 

Naravno, dok nije dosao i pokazao da zna i ume. 

Link to comment
Share on other sites

Evo i meni si spomenuo za Veteranovu anegdotu. Gdje je on i kada to spomenuo? Ja se iskreno ne sjecam, a volio bih da znam da mi nije indirektno formiralo misljenje o Jovicu. RKG je tada igrao za 6 -7 igraca, bila su dva trpaca i pomocno osoblje. Ko je znao u sta gleda, mogao je da vidi vrline od Jovica zbog kojih je i doveden u Zvezdu.

 

Imaju na youtube snimci utakmica, nije lose se posjetiti panjevih igara. Evo one poznate "Markusovih 17 poena zaredom", gdje je Jovic odigrao tako reci bez greske na obe strane terena i dirigovao ekipom dobre 3/4 utakmice. Ima i poludistanca poslije pick-a, desni ulaz, trojka, lijevi ulaz i asistencija Bobiju, nekoliko dobrih povlacenja tranzicije, citanja odbrane poslije pick-a i pravovremenim dodavanjima otvorenim igracima, standardna fantasticna odbrana. Ima jedna situacija kada se Markus ispucava sa jedne noge, a Jovic sprecava kontru i baca se u aut. Ko ima losiju memoriju, nije lose se posjetiti. Nije lose za obicnog panjinu:

 

Spoiler

 

 

Edited by Princeton21
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Idete iz krajnosti u krajnost. Niti je Jovic bio igracina na pocetku mandata kod nas, niti je bio panjina ili kako ga vec zovete.

 

Da budem u startu iskren, ne sjecam se dobro kako je Jovic igrao za Radnicki. U KKCZ je dosao sa statusom reprezentativca. Pisalo je da je fizicki mocan igrac sa dobrim pregledom igre, odlican defenzivac. Uz Vilijamsa u teoriji idealan partner na poziciji PG. Na parketu su stvari bile nesto drugacije, Jovic je tesko mogao da drzi napad podmazanim na tih 10-15 minuta. Bilo je dosta problema u organizaciji igre, zbog toga je najvise i trpio kritike. U odbrani se zato njegovim ulaskom dodatno dizao intezitet. Kako je prolazilo vrijeme Jovic je djelovao sve sigurnije i slobodnije u napadu. U finisu sezone je neke meceve odigrao cak bolje od Vilijamsa. Upravo u tom PO sudaru sa Partizanom je dokazao da je dostojan barem back-up uloge u narednoj sezoni. Takva uloga mu je i bila namijenjena u narednoj sezoni, ali mu se zbog otpustanja Mekela koji je bio projektovan kao lider ekipe, otvorio prostor da postane prvi plej. Iskoristio je to na vrhunski nacin, postao vjerovatno najbolji PG u novijoj istoriji kluba.

 

Dakle, Jovic nije bas odmah poceo da isporucuje dobre partije, ali je vremenom rastao. Imao je svakako neku dobru osnovu za ono sto je postao. Na kraju je prebacio sva moguca ocekivanja. Nije ni Radonjic bas toliko vjerovao u njega, inace se ne bi Mekel dovodio naredne sezone. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nate said:

 

meni najupecatljivji kvalitet koji je pokazao su muda, a taj kvalitet cenim mnogo vise od bezmudih skillova. slazem se sa svime sto si napisao za jovica, ali jovic u uskokovicevim godinama nije igrao ni u prosecnom kls ligasu i ako cemo da poredimo uskokovic je pokazao kudikamo vise. meni je njegov size najveci problem i upravo tu je joviceva najveca prednost. jovic je igrac koji je imao najveci napredak od svih igraca koji su dosli kod nas. u prvoj sezoni nije bio ni izbliza igrac koji je postao. ja sam ubedjen da je na njegovu igru ogroman uticaj imalo to sto je godinu dana igrao sa mwillom jer pre toga nije bio p'n'r igrac. uskokovic je odlican on ball defanzivac, dobar slasher pogotovu za fizikalije koje ima i neko ko ne bezi od odgovornosti. mislim da su povrede imale veliki uticaj na njegovu igru i ove sezone mi je najjaci utisak upravo taj da je kroz celu sezonu on trazio samopouzdanje koje je imao prosle godine. najveci minus su mu telo i to moze biti veliki problem na visem nivou, atleticizam, nekonstantnost u sutu i morao bi da unapredi playmaking i p'n'r

 

Jeste imao clutch momente, sećam se da je prošle sezone rešio MZT u Skoplju i Partizan u Železniku, možda je imao i još jednu (al' se ne sećam protiv koga) kada je preokrenuo meč na kome je prvi put ušao u igru pred kraj treće četvrtine... Mislim lepo je što ima hrabrost da uzima važne šuteve, al' bi bilo lepo i da to isprati odgovarajući skill, da nabaci neki go-to move na koji će moći da se osloni. Bez toga on može biti samo neki eventualni faktor iznenađenja sa kraja klupe, ne i pouzdan član rotacije, a posebno ne backup plej.

 

To gde je Jović bio u Uskokovićevim godinama nije mnogo bitno, jer on tada i nije završio u Zvezdi. Možda će i Uskoković napredovati u narednim sezonama, ja iz sveg srca navijam za njega, al' poenta je da u ovom trenutku on nema šta da nam ponudi. Uostalom, ne vidim što se igranje za FMP doživljava kao neka strašna kazna - Gudurić i Dobrić su tamo imali 15 ppg pre nego što su prebačeni u Zvezdu, Bolden odatle draftovan i potpisao za Makabi... Neka se Uskoković prvo dokaže na tom nivou, neka odigra sezonu makar na nivou Radanova, pa onda da ga prebacujemo, damo mu minute i jasno definisanu ulogu.

 

Što se tiče njegovih karakteristika: fizikalije su mu ispod proseka (nema 190 cm, mali raspon ruku, loš frejm), solidno je brz, al' nije naročito skočan, niti eksplozivan. Šut mu je takođe ispod proseka: ove sezone svega 27% za tri, za poludistancu sam već napisao. Ono što je po meni najveći problem - njemu je ball handling takođe ispod proseka, posebno leva ruka, ozbiljno se bori sa loptom i igra gotovo bez promene pravca i ritma, bukvalno samo pokušava pravolinijski da pretrči čuvara ako mu se otvori direktan put do koša (mahom u desno). Realizacija na obruču mu je fenomenalna, al' na veoma malom uzorku (0.8 pokušaja po meču), pa ga ne bih nazvao slasher-om jer su mu skoro 80% pokušaja iz igre jumper-i. Takođe, prilično sam siguran da će te ulaze najteže preneti na viši nivo. U odbrani je agresivan, aktivan i sveukupno solidan, al' ima ograničen potencijal zbog gorenavedenih fizičkih nedostataka, plus lateralno i nije neka munja, lako ga lome promenama pravca.

 

On u perspektivi može da ispadne solidan igračić, jer ima kliker za košarku, karakter i energiju, al' mora krvavo da radi i popravi svašta u igri, jer prirodan talenat nije. 

 

@Princeton21

Uh, ovo mi je promaklo. :classic_smile: Kapiram hiperbolu, al' mislim da ne postoji profesionalni košarkaš na spoljnim pozicijama za koga je Branko Lazić virtuoz sa loptom.

 

@Markoss

Ja njega primetio još u Slogi, čak sam ga prilično nahajpovao još kada je potpisivao za Radnički :classic_sleep: :

 

https://forum.b92.net/topic/69270-kk-radnicki-kragujevac-20112012/?p=3596329

 

Inače, mislim da mi je ovo jedan od retkih uboda u to vreme. :lol_2:

 

EDIT: Neće da linkuje direktno na post, 'ajde da probam ovako:

 

https://ibb.co/3fqXsyd

Edited by Guru
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Princeton21 said:

Evo i meni si spomenuo za Veteranovu anegdotu. Gdje je on i kada to spomenuo? Ja se iskreno ne sjecam, a volio bih da znam da mi nije indirektno formiralo misljenje o Jovicu. RKG je tada igrao za 6 -7 igraca, bila su dva trpaca i pomocno osoblje. Ko je znao u sta gleda, mogao je da vidi vrline od Jovica zbog kojih je i doveden u Zvezdu.

 

  Reveal hidden contents

 

 

 

Veteran, Daba, Kumzorzo ili neko od forumasa insajdera tog kova koje su svi rispektovali su po potpisu Jovica dosli sa anegdotom - Nelson je imao lepe reci za njega, kaze da je najbolji defanzivac u ABA ligi. 

 

Milijardu posto, secam se tog tacno, zezala me noga tad, nisam mogao nista da radim, pa sam visio na forumu dan-noc. 

 

Bilo je ljudi koji su govorili- dobar je Jovic, dobar defanzivac, ume pik da izvrti, itd, ali je velika vecina bila u fazonu da dolazi Rebicu da zauzme mesto i da nam ne treba. Mislim nebitno, stvarno verujem svima koji su uvideli da Jovic ima potencijal.  Pisao sam vec da je on meni najprijatnije iznenadjenje domace kosarke u zadnjih 10 godina, bez dileme. 

 

Ja samo za Uskokovica da dodam. On zasluzuje mnogo vise minuta, ali to je ta srpska trenerska skola gde je neki ograniceni luzer Pot sigurnija varijanta samo zato sto je stariji. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NMX said:

Sećam se ove asistencije u tom finalu...konstrukcija se tresla još 5 minuta...a onda je Danga prikucao onaj promašaj sa penala čini mi se, pa se konstrukcija tresla još 5 minuta

Cini mi se da se na snimku videlo, kako su se klinci koji ciste parket prestravili nekako..:classic_biggrin:

Utakmica posle koje mi nije jasno kako je konstrukcija kosa prezivela.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni Bombarder said:

Cini mi se da se na snimku videlo, kako su se klinci koji ciste parket prestravili nekako..:classic_biggrin:

Utakmica posle koje mi nije jasno kako je konstrukcija kosa prezivela.

 

Ipak je Danga bio pre :Hail:

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

 

Tebi svaka cast ako si to video kod Jovica u Radnickom. Jer si otprilike 1 posto forumastva, s obzirom da su svi Jovica videli kao panja, dok Veteran nije ispricao anegdotu gde o ovom Nelson govori kao o dobrom defanzivcu. Onda su poceli da ga gledaju kao simpaticnog panja. 🙂

 

Naravno, dok nije dosao i pokazao da zna i ume. 

Vaskoliko, forumsko vece staraca... uvek je tu da da strucni komentar, opljune i ponizi.

F.Covic excluded.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Bilo je ljudi koji su govorili- dobar je Jovic, dobar defanzivac, ume pik da izvrti, itd, ali je velika vecina bila u fazonu da dolazi Rebicu da zauzme mesto i da nam ne treba. Mislim nebitno, stvarno verujem svima koji su uvideli da Jovic ima potencijal.  Pisao sam vec da je on meni najprijatnije iznenadjenje domace kosarke u zadnjih 10 godina, bez dileme. 

 

Čitavu polusezonu sam kukao da se dovedu Jović i Kalinić.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ Jovic
Sta znam..nisam bas narociti poznavalac kosarkaske igre (nikad je nisam trenirao,za razliku od nekih drugih sportova u kojima sam se okusao),ali dozvolicu sebi slobodu da napisem par redaka. Kad je Jovic zaigrao za Zvezdu,ja sam vec bio registrovani clan foruma i cak piskarao pomalo..ne secam se da je bas bio orkestrirano stavljan na neki stub srama. No,moguce je da gresim..ko uvek moze da se seti gde smo bili 20ineke..? (hipoteticko je pitanje,ne odgovarajte) :classic_biggrin:
 Sto se mog misljenja o njemu tice (iz tadasnjeg vremena)..da,Jovic mi jeste malo jeo dzigericu kad bi ulazio u igru (pricam o samim pocecima u crveno-belom dresu) i smatrao sam da nam igra shteka kad bi zamenio Markusa. Al' jbg..u mojim ocima je MWill bio kosarkaski carobnjak,virtuoz sa lucidnim potezima,neko ko je lestvicu podigao vrlo visoko,pa je bilo "logicno" da je Jovic (tada) nije mogao preskociti. Jebem li ga..da nam je back-up plej tada bio Pefi Markovic,ja bih i na njega gledao kao na neki daungrejd u odnosu na MWilla...ali Stefan je po meni onako pravi skolski primer kosarkasa koji je manjak ili ociti limit kosarkaskog talenta nadomestio strahovitim radom. On bas moze da se istakne kao skolski primer kako se kroz rad,rad i samo rad napreduje u poslu kojim se bavis. Uvek mi je odavao utisak igraca koji ima dobru radnu etiku i koji je vidno napredovao kroz treninge i posvecenost sportu. A ja tu osobinu vrlo cenim kod ljudi i privatno.
Prema tome..ne bih nikada Jovica nazivao panjem,cak ni u mikro sekvencama njegove karijere.

Kad sam vec ovde..zaista nikada nisam verovao u Zvezda&Radonja 2.0 scenario i uvek sam te price prihvatao kao snivanja cigana,ali ova izjava koju je dao u intervjuu za SK je..ne znam.. po meni vise od obicne kurtoazije..ne lozim se,cak se ni ne nadam,ali je ipak neocekivana (pozitivno)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad je Jović došao u Zvezdu (a pre toga na moje i zaprepašćenje mnogih pozvan u reprezentaciju kao treći plej) bio je poor man's Aleksej Nikolić, dakle fizički jako dobar, visok, snažan, dugoruk, uporan, međutim ofanzivna igra mu je bila nepostojeća. Delovao je priučeno i definitivno ne baš lucidno, dakle klasičan šljaker sporog i visokog driblinga, često okrenut guzicom košu. Malo po malo se oslobađao i kad je došlo njegovih 5 minuta - zablistao. Usudiću se da kažem da takav napredak davno nije viđen na ovim prostorima (a posebno ne u KKCZ) i tip je postao pravi parketni general. Kad je postao poznat i priznat igrač videlo se i ovako da je off the court kurčevit lik, pa i ne čudi što je proigrao kad se psihički oslobodio bremena back upa. Nije lako biti dobar back up plej, od tebe se očekuje da gradiš igru, često i da imaš komplementarne kvalitete kakve nema starter, a nemaš ni blizu tu slobodu. Svako ko je igrao košarku na bilo kom nivou zna kako izgledaš psihički blokiran kad znaš da imaš 3, 4 šuta po meču max, odmah igraš pomalo ziheraški. Ipak, pominjati Jovića kao neko pravilo imho nije dobro, on je stvarno blistav slučaj neverovatnog napretka. Evo vratimo se na tog Alekseja Nikolića, jak, vrhunski defanzivac, zna da igra pnr makar na ovoj sporaćkoj oldskul osnovi, pa je ipak krajnje limitiran igrač. 

 

Za Uskokovića sam se izjasnio, zaista ne deluje kao neki intrigantan talenat. Bebić je u njegovo vreme izgledao kao dosta ozbiljniji prospekt, o Cvelou da ne govorim. Meni je žao što smo potrošili Radičevića (ruku na srce, igrao je grozno kod nas), na papiru deluje kao nacrtan PG za nas na nekih 15ak min. Ali avaj. Kod nas je i Vasa Micić izgledo jako upitno.

 

Suma sumarum, mora nešto da se pokaže u tom FMPu da bi se zadužio Zvezdin dres, nije dovoljno biti mlad.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Koliko si pratio FMP ove sezone? Radanov je odigrao izuzetnu sezonu, dosta dugo vremena je bio najbolji igrac tamo.

Priznajem da nisam,osim u Pioniru protiv Partizana,ali očekivao sam već sada na nekom višem nivou...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...