Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

17 minutes ago, Dragan Mićić said:

I ja bih Radonju ali sanse su vece za Vujosevica nego da gazda vrati njega.

A nisi se pitao da li mozda Dejan ne zeli da se vrati? Da je njegova cifra sada malo veca, i da ima drugacije ambicije od da mu Covic bude preCednik?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Haggard said:

Princeton, koga bi još doveo/vratio/zadržao od domaćih igrača, ako pretpostavimo da će se sledeće sezone ići na manji broj stranaca?

 

 

Ne znam projekciju naseg budzeta, niti kakvo je trenutno stanje na trzistu, ali pretpostavka da pravimo ekipu za EL sljedece godine. Od domacih igraca bih pokusao da dovedem svjezu, mladu krv, da grizu, da se bore za svaki minut na parketu. Atleticne, pune snage, elana sa mogucnosti velikog napretka tokom sezone, i zalog za buducnost. Ne bih konstruisao tim za jednorocnu ad hoc upotrebu.

 

 

Avramovica bih pojurio, Dalibora Ilica, i mozda Kravica. Prikljucio bih iz FMP-a Radanova i Djordjevica.

Od trenutnih iz ekipe, zadrzao bih Kuridzu, Simanica i Dobrica (+Beron). Kontam Lorenza je pretesko zadrzati.

Ako bi postojala mogucnost da se dovede Jovic ili Pefi, kao dopuna Avramovicu bilo bi odlicno.

 

Avramovic, Jovic

Kinsey, Beron, Dobric

Kalina, Radanov

Kuridza, Simanic, Ilic

Dubljevic, Djordjevic, Kravic

 

 

Normalno stranci bi trebali da budu nosioci, kvalitetni iskusni timski igraci i na njih bih spucao sve pare. Kvalitetan 2/3 igrac tipa Kinsi, 3/4 igrac tipa Kaline, 4/5 igrac tipa Dubljevica. Na klupi trener tipa Radonja. - Normalno nema nista od ovog, ali neka zelja kako bi mi ekipa trebala da izgleda, bez napadackih ili odbrambenih rupa, sa jasnim nosiocima i hijerarhijom u ekipi

 

 

1 hour ago, Laki21 said:

 

 Onaj Kakadu što je pobegao iz Partizana je valjda slobodan.

 

Moze u FMP :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Princeton21 said:

Meni je Djordjevic odlican prospekt, definitivno bi mi imao mjesto u timu za sljedecu godinu. Reath takodje ima dobar potencijal, obojicu bih prebacio u prvi tim, pa neka se bore za poziciju u prvih 12. Uz Kuridzu, Simanica i Gista sasvim dobar kostur visokih. + Startna petica (sve karakteristike suprotne od Stimac/Ristic profila) bi kompletirala selekciju visokih igraca.

 

Gist, Kuridza, Simanic

X, Djordjevic, Reath

 

Kuza ne bih zadrzavao, Simona ne bih dovodio. Vjerujem da su obojica zavrsili sa ozbiljnom kosarkom.

 

 

Simanica bi ostavio ako baš mora. Promenio je 4 trenera u Zvezdi i kod svakog je bila ista situacija. Verujem i da bi i njemu i nama svanulo kada bi potražio sreću negde drugde. 

 

Ristića takođe ne bi dovodio i pre bi probao sa Djordjevicem. 

 

Sto mislis da Kuzmic nece vise igrati? 

Mislim da sam prvi na forumu pisao kad se vratio da se vidi da nije spreman i da nisu trebali da ga vraćaju makar čekali jos 4 meseca da se ful spremi, fizički i psihički za kraj seozne. 

 

Kuz ukoliko uspe da se spremi preko leta moze biti medju 5 centara El komotno. 

 

Definitvno razočarenje ove sezone je Ojo, neverovatno koliko nizak plafon ima(ne zato što je visok :), u najmanju ruku sam očekivao "pola Bobija" sezonu. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

Promenio je 4 trenera u Zvezdi...

 

Ima i u ovom problem. Nema kontinuiteta rada, psiholoskog pristupa pravljenju igraca. Kratkorocni i dugorocni jasni plan, pa da se toga pridrzava i struka i Simanic. Alimpije, Tomic, Gavra i Sakota, svakom pojedinacno gorilo pod nogama, i jos im na pameti da daju sansu mladom igracu, da ga izvedu na pravi put? Nisam bas siguran, sto se vidi i po napretku ostalih igraca, pogotovo mladih. Stagniraju svi, nema tu nekog kvalitetnog programa, treninga ni rada. Naravno do igraca je najvise, ali kao klub treba im obezbjediti idealnu sredinu za napredak, a toga nema.

 

Prvo dobar trener, sa jasnom vizijom. Okruziti ga sa odlicnim igrackim prospektima, dati mu odrijesene ruke da radi, pa tek onda da vidimo gdje smo kroz 1-2 godine jakog rada. Ne bih imao nista protiv kada bi Jovanovic preuzeo ekipu, uz asistiranje (redovno savjetovanje) od Ivkovica/Tanjevica. Kada se postave zdrave osnove ekipi, uz dobru hemiju, rezultati nece izostati. Ovo tapkanje u mjestu post-Radonja nema vise smisla.

 

Kuz, Jenka, Lazic, Davidovac - ne samo da je stagnacija u pitanju, nego nazadovanje. Ne znam sta od njih ocekivati, kad se vidi da ne rade na sebi, a radni vijek kosarkasa nije toliko dug da oni mogu da bace par sezona iza sebe na zajebavanje. Necete da radite na sebi? Ne morate, trebaju i FMP-u igraci. Daj neke nove, mlade snage.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Princeton21 said:

 

 

Ne znam projekciju naseg budzeta, niti kakvo je trenutno stanje na trzistu, ali pretpostavka da pravimo ekipu za EL sljedece godine. Od domacih igraca bih pokusao da dovedem svjezu, mladu krv, da grizu, da se bore za svaki minut na parketu. Atleticne, pune snage, elana sa mogucnosti velikog napretka tokom sezone, i zalog za buducnost. Ne bih konstruisao tim za jednorocnu ad hoc upotrebu.

 

 

Avramovica bih pojurio, Dalibora Ilica, i mozda Kravica. Prikljucio bih iz FMP-a Radanova i Djordjevica.

Od trenutnih iz ekipe, zadrzao bih Kuridzu, Simanica i Dobrica (+Beron). Kontam Lorenza je pretesko zadrzati.

Ako bi postojala mogucnost da se dovede Jovic ili Pefi, kao dopuna Avramovicu bilo bi odlicno.

 

Avramovic, Jovic

Kinsey, Beron, Dobric

Kalina, Radanov

Kuridza, Simanic, Ilic

Dubljevic, Djordjevic, Kravic

 

 

Normalno stranci bi trebali da budu nosioci, kvalitetni iskusni timski igraci i na njih bih spucao sve pare. Kvalitetan 2/3 igrac tipa Kinsi, 3/4 igrac tipa Kaline, 4/5 igrac tipa Dubljevica. Na klupi trener tipa Radonja. - Normalno nema nista od ovog, ali neka zelja kako bi mi ekipa trebala da izgleda, bez napadackih ili odbrambenih rupa, sa jasnim nosiocima i hijerarhijom u ekipi

 

 

 

Moze u FMP 🙂

 

bas si prekopirao radonjin tim:) samo je problem sto igraci tipa kinsey, tipa kalinic i tipa jovic ne rastu bas na grani. nama bi jovic pokrpio i ovu sezonu, da ne pricam o sledecoj, tako da bi pre aleksa mogao da bude dopuna njemu, a ne obrnuto. mada prica se da jovica zeli cska. ja gotivim aleksu, ali mi je on pre skracena dvojka, nego plej, a nama treba pure playmaker. pre bih pokusao da zadrzim berona, sto mislim da ipak nije toliko nerealno koliko se prestavlja. u svakom slucaju zadrzao bih ili berona ili puntera. 

 

PG - opet ce biti najteze naci pleja, ne znam koliko je realan, ali ja bih pojurio williams-gossa. nema garanotvani ugovor,  nije se nesto ni naigrao, a od njega tacno znamo sta mozemo da ocekujemo. ako ne bi uhvatio markovica, kao backup probao bih privuci nekog mladjeg igraca, pokusao sa dimtrijevicem ili uskokovicem ionako vec godinama krpimo keca sa drugih pozicija.

 

SG - na dvojci nam ostaju djenka i lazic, probao bih zadrzati berona ili puntera, a ako bih trazio novog igraca pojurio bih james younga. 3/2 igrac nba potencijala, draftovan u prvoj rundi drafta od tima kojem realno nikad nije ni trebao. ne vazi bas za najinteligentnijeg igraca, ali odlican suter, levak, jos uvek relativno mlad, mogao bi biti bust, ali i ozbiljan zabod. svidja mi se i malcolm hill iz astane. dobar strelac, odlican defanzivac, ume da iskreira i za sebe, ali  i za druge. cesto je igrao tog nekog sekundarnog pleja. gledao sam ga par puta zbog rileta, koga kao i ti ne bih zadrzavao vec bih probao u rusiji uzeti koji dinar, ako se ikako moze. mozda bi jurio nekog granicnog nba igraca na 2/3 ako iskrsne nesto dobro na trzistu. g-liga cini mi se nikad siromasnija ove godine

 

SF - na tri smo najpopunjeniji dobric, davidovac i radanov. mislim da su momci zasluzili da se tretiraju kao legitimni clanovi tima. mislim da je prema dobricu i davidovcu ucinjena najveca nepravda poslednjih godina nikako ne bih vracao simonovica ni na tri, ni na cetiri.

 

PF - na cetiri imamo MJK, simanica, mitsku zver nikad necemo naci, mozda bi i ja probao bih da krpim sa reathom. dosta se sa njim radi u fmp-u. ima stretch potencijal, mogao bi biti i dobar rim protektor. jos uvek sirov, nisam siguran da ima neki previsoki plafon. moze se iskopati u evropi neki dobar hustler. moja velika zelja je cam oliver. po meni jos jedan nba potencijal. po fiyickim predispozicijama sigurno. dobra sezona u australiji za njega. od tih kalina look like tipova meni se svidja bonzie colson

 

C- za sad nam ostaje gistara i siguran sam da bismo sa pravim p'n'r plejem i od njega dobili mnogo vise. uvek bih pre pokusao opraviti kuzmica, nego uzimati ristic ili stimeta za jos jednu sezonu. djordjevic je odlican. meni se jako dopada, ali moramo biti svesni da su ga na nekim utakmicama rasturali igraci tipa fundic. ja bih na svaki nacin pokusao potpisati simonovica iz mege na visegodisnji ugovor. kakvog bi centra trazio pre svega zavisi od toga kojeg pleja bih doveo. na mojoj listi su johnny hamilton, jeff withey i ben lammers

 

 

Edited by Nate
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sto se Uskokovica tice, on stagnira, ali ne znam ni kako moze da napreduje kad dobija 10 minuta po mecu. Glupost je da je to realno i da tolko zasluzuje, nego je Jovanovicu lakse da jajari sa Potom nego da malo izrizikuje sa ovim. Ako ce i sledece sezone da ostane Filip u  FMP-u ili ce Djokovic da bude prvi plej, onda ne vidim ni kako ce postati igrac za Zvezdu. Tako da je bolje da sedi na klupi u Zvezdi nego u FMP-u. 

 

Btw, taj Uskokovic je najpotcenjeniji mladi igrac Zvezde u prethodnihi xy godina. Al bitno da se svi loze na bildere ala Stojanovic i Aranitovic koji igraju bez ikakvog skilla i budze statse jer sa 15 imaju telo coveka od 25 godina. Decko ima mane, ali ima srce, muda i glavu za pleja. Uz to se dokazao kao clutcher na svim juniorskim nivoima, pa cak i u senorima je pokazivao tendenciju da preuzme odgovornost i pogodi. 

 

Moramo svi da pocnemo vise da verujemo domacim igracima.  Nije ovo fudbal, pa da su domaci, a nemladi igraci uglavnom vezare. Mi znamo da igramo basket. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mozda bi moglo da se proba sa Dastinom Hogom na 5. Undersize atleta koji odlično igra pik, dobar zaštitnik obruča, skocan. Uz dva sporija, viša centra je odlična kombinacija. 

 

Kuzmic(oporavljen), Hog, Djordjevic

Gist, MJK, Simanic(mozda). 

Ovako bi mogla da izgleda centarska linija. 

Lazic, Davidovac, Radanov 

Beron, Dobric

Zo, Avramovic. 

 

Mada ne verujem da su Zo i Avramovic realni.

 

 

 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...