Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

2 minutes ago, CLakiSH said:

A Pankrti i Parafi?

 

Zaboravio sam na njih, ko ce se svega sjetiti. I Pankrti i Parafi. Nisam podnosio Ivicu Culjka aka Satana Panonskog, za moj ukus previse vulgaran i bez smisla. 

 

Jedan moj drug je tih godina sredina i kasnije '80 uredjivao neki fanzin sa alternativnim bendovima iz SFRJ, sjeca li se neko fanzina? To se crtalo olovkom i printalo na foro-kopir aparatima u desetinama primjeraka koji su onda cirkulisali od ruke do ruke i postom.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sunshine State said:

A Love Hunters? A Obojeni program?

 

Nikad cuo za Love Hunters, a Obojeni Program su me nekako zaobisli. Sjecam se da su postojali, mozda i danas sviraju, ali su mi prosli ispod radara. 

Link to comment
Share on other sites

Kad pomenuste partizanske filmove, RTS je valjda u sklopu dizanja borbene gotovosti u borbi protiv korone imao serijal tih filmova i naleteh na Most, Sibe Krvavca pre neki dan.

Koja je to filmcina, neverovatno.

Sve ima u maniru najvecih holivudskih blokbastera jos pre nego sto su oni i poceli to da prave.

I diverzante, i zajebanog neprijatelja, i spijunske obrte, i revolveraske obracune.

Pa onda regrutovanje diverzanata bivsih kriminalaca, pa svaki ima neki usku specijalnost, pa trka sa vremenom, inzinjer streber koji na kraju postaje jjunak.

Da ne zaboravimo muziku i legendarnog Borisa Dvornika i Bela Ciao. 
Odlican film.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Honey Badger said:

 

Ne znam gdje primjecujes potcjenjivanje?

Ja sam bio i ostao tataratirac u dusi i veliki fan. 

 

 

Kad oslobodim mesta na Google Driveu, uploadujem i saljem ti link a skidanje.

Imam skinuto na hard zbog ove Masa i medved generacije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

Tri kanala? Pa da, srbovanje, kod nas tad bila (samo) dva. :lol_2:

Pa kod mene je malo komplikovanije bilo - Beograd 1, Beograd 2 (kada nema smetnje iz Tirane 😆)  i Tv Priština.

S tim što su jako dugo Beograd 2 i Priština počinjali program od podne.

 

edit. kako su se samo zajebavali sa tim frekvencijama, Beograd 2 i TV Albanija su imali istu frekvenciju, i onda TV Albanija pojača signal, pa se pomeša sa Beograd 2, pa malo gledaš Tiranu, malo gledaš Beograd. Pa su jedno vreme smislili kada im iz Tirane probiju signal, onda puste neku masku koja je ličila na šahovsku ploču i u pozadini neku radio stanicu.

Edited by Don Laki Juan
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kronostime said:

Kad oslobodim mesta na Google Driveu, uploadujem i saljem ti link a skidanje.

Imam skinuto na hard zbog ove Masa i medved generacije.

 

i meni, molio bih! :classic_smile:

teska su vremena.

 

 

10 minutes ago, CLakiSH said:

Krvavca

 

a Ismeta Krvavac?

ja sam bio potajno zaljubljen u nju.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

Tri kanala? Pa da, srbovanje, kod nas tad bila (samo) dva. :lol_2:


Treci kanal RTV Beograd (RTS je dosao kasnije) je bio samo muzika, zabava, poneki talk show, serije i sport. I omladinski program. 
 

Dosta dobar za to vreme i mnogo bolji od danasnje zabave.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Kad oslobodim mesta na Google Driveu, uploadujem i saljem ti link a skidanje.

Imam skinuto na hard zbog ove Masa i medved generacije.

 

1 hour ago, Vjekoslav said:

i meni, molio bih! :classic_smile:

teska su vremena.

 

7 minutes ago, melankolic said:

Šalji i meni.

 

 

Link za skidanje cega? Branka Kockice?

 

Ma nema potrebe, radije bih da mi uspomene ostanu ovakve kakve jesu. Sjeca li se neko epizode kada su Branko i Tataratirci imali zajednicko kupanje? Pa ga Tataratirci pitali kada ce njima izrasti brkavi iznad pise dok su se tusirali?

 

Bio sam skolskog uzrasta, ne mogu tacno da se sjetim koliko mi je moglo biti ali roditelji su me ostavljali kod jedne tete u komsiluku na cuvanje i zajedno smo gledali Kockicu i tu epizodu. Zena nije mogla da vjeruje, toliko se razocarala u Branka da nije vise htjela da cuje za njega, kamo li da me pusta da gledam tu sablazan. Njen sin, od mene stariji 20ak godina je imao samo jedan strip, neki StripArt izdanje, koji sam procitao najmanje 1562 puta i toliko mi je postalo dosadno kod nje da sam nekako zbario starce da me ne vode kod nje vise. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Honey Badger said:

Ja mislim da se kolega mrd malo zeznuo u matematici, tj broju dana u godini jer cini mi se da prica o skracenjima; davanje krvi, skracenje, nekoristenje redovnog. Nije oduzimao ta skracenja od 365, nego bogzna od cega pa dobio 401 dan. Mozda nam razjasni kasnije?

 

Predpostavljam da je gulio 15 mjeseci. Tehnicki i ja sam sluzio 15 mjeseci, ali su tada uveli 12 + 3. Sluzis prvo 12 odmah poslije srednje skole, pa kad zavrsis faks onda dosluzis 3 mjeseca. Islose u oktobru, a vracalo u septemebru tacno pred skolsku godinu.

A ako neces mogao si da izaberes da odmah odgulis 15 mjeseci i cak stignes na faks, ako odes u julu. Klase su bile januarska, aprilska, julska i oktobarska.

Za ove 15 mjeseci je bilo redovno skracenje od 30 dana, a za nas koji smo isli na 12 + 3, 15 dana.

Ova 3 mjeseca su se po pravilu sluzila u lokalu i ja znam samo nekoliko njih koji su to uradili, napusitili faks i sami se prijavili iz nekog razloga, jedan moj drug je planirao da ide Njemacku, pa da se toga rijesi. To je vec bila Miki Maus vojska, kod kuce si itd. Poslije je to potpuno ukinuto, valjda mjere stabilizacije, bacale se samo pare, tako da sam ja ostao na tih sve skupa 11 mjeseci.

Poslije je bila rezerva i sada nesto kontam, nemam pojma gdje sam drzao te stvari, ranac, uniformu. Isao sam samo nekoliko puta, subotom, na jednodnevne vjezbe. Neko ko je imao malo manje srece znao je i da odguli po 15 dana :classic_biggrin:

 

2 hours ago, Klotzen said:

 

Ni ja ne bi kazalište stavio u punk bendove. to je za mene klasični rok bend. Kad je reč o ZG tu smo imali legendarnog Gobca i Psihomodopop.

 

Obozavao sam Kazaliste i dan danas slusam njhove prve albume sa Bogovicem, medjutim sada sviraju manje vise narodnjake. 

 

2 hours ago, CLakiSH said:

A Pankrti i Parafi?

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Pa tebi tamo u USA jos moze i da posluzi? Ono, naorazini provalnic ti upadnu u kucu i te stvari? [emoji38]_2:
 
Salim se ja, tesko ce biti da su od trebe u JNA napravili LIama Neesona ili Stevena Seagala, nemojmo pretjerivati.
 
Slazemo se za JNA, govnara teska. Tracenje vremena, robija. Mene nisu naucili ni da ubijam, nisu ni pokusali. Imali smo jedno ili dva gadjanja na strelistu, nisam ni jedan metak pogodio u metu. Mislio sam da mi je pokvarena puska jer sam stvarno nisanio. Ostatak vremena je bio trenig strojevog koraka, atomski zdesna i slicne stvari, Vjekoslav je pominjao. Bilo jednom i kopanje rovova na Jakusevcu, kod zagrebacke deponije. Poslije cjelojutarnjeg kopanja, trkom u kasarnu, pod punom opremom. To je bilo super. 
 
 
 
Trebalo je da bude 15 meseci.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Sunshine State said:

 

Nikad nije kasno da upoznamo naseg Engleza s lokalnim muzickim bendovima , sad kad covek ima vremena, jer nema brasna da pravi 'lebac ( @Honey Badger )

 

Slabo slusam muziku sa nasih prostora zadnjih godina. Ne interesuje me apsolutno nista. Odbijao sam pozive za koncerte Zdravka Colica, Dubioze Kolektiv i jos nekih, mislim da je gostovao Parni Valjak, tako nesto. Mene ti bendovi kao ni Zdravko Colic nisu ni onda interesovali, taman posla da idem da ih slusam sad, po stare dane. 

 

Sad sam ponekad u bluegrass fazonu, nekad rockabilly ili blues, a desi se da mi legne i dobar grindcore od Napalm Death. 

 

 

4 minutes ago, Vjekoslav said:

 

si otisao u JNA.

 

 

 

 

Pa da, da ne moram u 2. razred osnovne jer sam sve naucio jos u prvom. :lol_2:

2 minutes ago, mrd said:

Trebalo je da bude 15 meseci.
 

 

Evo ga, razjasnio mrd. Thankings mrde. :classic_smile:

 

Nisam znao da je bilo i 15 mjeseci. Jos gora robija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Evo ga, razjasnio mrd. Thankings mrde. :classic_smile:
 
Nisam znao da je bilo i 15 mjeseci. Jos gora robija. 
Jedna godina 84-85. Avgust 85 je mogao da podeli na 12 +3.
[emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

sta je sad, vrijeme za intermezzo? u redu, dok cekamo javljanje naseg drugara @ironside sa njegovim prilozima i recenzijama suvremene klasicne glazbe sa Muzickog biennala Zagreb 

 

R-1658378-1307485339.jpeg.jpg

 

ide intermezzo

 

 

...

 

2 hours ago, CLakiSH said:

Most

Da ne zaboravimo muziku

 

i Bojana Adamica. on je za filmsku glazbu bio ono sto je za jazz big band aranzmane bio Joza Privsek.

genijalci. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...