Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

16 minutes ago, mrd said:

Jedna godina 84-85. Avgust 85 je mogao da podeli na 12 +3.
emoji14.png

 

 

Mislio sam da smo ti i ja slicna generacija ali sam se prevario. Ti si bas mator, kao i Amigo i Vjekoslav. Sesta ili sedma decenija zivota, nije lako.

Trebao bih prema vama biti (jos) pazljiviji. :lol_2:

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vjekoslav said:

sta je sad, vrijeme za intermezzo? u redu, dok cekamo javljanje naseg drugara @ironside sa njegovim prilozima i recenzijama suvremene klasicne glazbe sa Muzickog biennala Zagreb 

 

R-1658378-1307485339.jpeg.jpg

 

ide intermezzo

 

 

...

 

 

i Bojana Adamica. on je za filmsku glazbu bio ono sto je za jazz big band aranzmane bio Joza Privsek.

genijalci. 

 

Da, legendarni Bojan Adamic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Honey Badger said:

Mislio sam da smo ti i ja slicna generacija ali sam se prevario. Ti si bas mator, kao i Amigo i Vjekoslav. Sesta ili sedma decenija zivota, nije lako.

Trebao bih prema vama biti pazljiviji.

 

Ma eto i tebe brzo u sestoj, napravis jos par stotina hljebova i pocnes da razmisljas sta ces da radis u penziji :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Honey Badger said:

 

Mislio sam da smo ti i ja slicna generacija ali sam se prevario. Ti si bas mator, kao i Amigo i Vjekoslav. Sesta ili sedma decenija zivota, nije lako.

Trebao bih prema vama biti (jos) pazljiviji. :lol_2:

 

😛

@Amigo i @Vjekoslav su matori, ja nisam. Nemoj da si nezan! :lala2:

Ta generacija od Avgusta 84-Avgusta 85 nije mogla da bira. Ovi sto su isli 85, cak nisu ni dosluzivali. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, zaboravio sam Ironsidea - on se rodio jos u Austrougarskoj i pamti cara Franju Josifa. 

 

Mislim da je bio neki sluzbenik na dvoru u Becu, otud su i recepti koje postavlja. :lol_2: 

 

 

 

Necu vise. Izvinjavam se ako sam nekoga uvrijedio.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vjekoslav said:

sa' ce onaj panker dzomba da nam pronadje epizodu s brkovima i zgadi nam celi serijal.

 

Fica sa trepavicama na farovima je vr`. :s_d:

EDIT: Imao je brkove.

 

MetalHeade ne pritiskaj taj ban taster:lol_2:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Honey Badger said:

 

Mislio sam da smo ti i ja slicna generacija ali sam se prevario. Ti si bas mator, kao i Amigo i Vjekoslav. Sesta ili sedma decenija zivota, nije lako.

Trebao bih prema vama biti (jos) pazljiviji. :lol_2:

A ti si godiste mog rodjaka, koji je mozda i sluzio s tobom, po tvom opisu kad si bio.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

A ti si godiste mog rodjaka, koji je mozda i sluzio s tobom, po tvom opisu kad si bio.

 

Nije nemoguce ali mala je vjerovatnoca. Kasarna Marsal Tito u Zagrebu je brojala nekoliko hiljada vojnika, moja ceta nekih 100 i ako je medju tih 100 bio, sjetio bih ga se. Pitaj ga kad je tacno sluzio i ako se sjeca koja vojna posta je bio pa mi trzni na pm. Zamisli da je neki iz moje klase, bas bi mi bilo drago.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Honey Badger said:

 

Nije nemoguce ali mala je vjerovatnoca. Kasarna Marsal Tito u Zagrebu je brojala nekoliko hiljada vojnika, moja ceta nekih 100 i ako je medju tih 100 bio, sjetio bih ga se. Pitaj ga kad je tacno sluzio i ako se sjeca koja vojna posta je bio pa mi trzni na pm. Zamisli da je neki iz moje klase, bas bi mi bilo drago.

Pa kasarna je ista, a i period odprilike. Nemam pojma zasto ali par rodjaka su svi sluzili u toj kasarni, u razlicitim periodima.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

sa' ce onaj panker dzomba da nam pronadje epizodu s brkovima i zgadi nam celi serijal.

 

 

Necu, pa ne zelim da ti pokvarim taj uzitak da vidis Brankove brkove iznad pise.

 

(Ni meni taj mentalni image nije bio potreban)

 

:classic_wacko:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Pa kasarna je ista, a i period odprilike. Nemam pojma zasto ali par rodjaka su svi sluzili u toj kasarni, u razlicitim periodima.

 

U poredjenju sa kako su se proveli neki u kasarni u Jastrebarskom, zagrebacka Marsalka je bila ljetovanje na Ibici.

1 minute ago, Kronostime said:

Kasarne zvane "Marsalke" su bile glavne u vecim gradovima i u njima se sprovodio full drill.

Kasarne u manjim gradovima su bile banja po pitanju bezanja kroz zicu i presvlacenja u okolnim kucama u civilku.:s_d:

 

Ovo uopste nije nikakvo pravilo ali eto. Ja nisam imao full drill, OK, prvih 6 mjeseci je bilo prilicno intenzivno. Fiskultura svako jutro i onda obuka. Nakon 6 mjeseci, nisam ustajao ni na zastavu i preskakao sam zicu svaki vikend. Nikada mi dozvola nije trebala.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam takodje bio u Marsalci, sta znam, tu sam bio cijelo vrijeme, ne mogu da uporedim sa drugim mjestima.

Rekao bih da je bilo nekako normalno, nije bilo ovako raspusteno kao kod Badzera :classic_biggrin: ali nije bilo ni nesto tesko posebno.

Ja sam bio vezista, tako da je vecina obuke bila u ucionicama. Najveci problem licno za mene je bio sto je to bilo jako duuuuugoooo.:cigar:

Bjezo u grad ili ne, nije nista krace, sta god da uradis.

U slobodno vrijeme najvise sam igrao saha i kosarke, citao neke knjige ili bi se napijali u radio klubu, koji je imao civilni id, tu se malo zezalo isto.

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

Kasarne zvane "Marsalke" su bile glavne u vecim gradovima i u njima se sprovodio full drill.
Kasarne u manjim gradovima su bile banja po pitanju bezanja kroz zicu i presvlacenja u okolnim kucama u civilku.:s_d:
Ne u Slavonskoj Požegi! Ta je bila domaršalka. Pff

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...