Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

2 minutes ago, Amigo said:

 

Prije svega sam mislio da je nas Golf bio bolji od nemackog, kao i Marlboro :classic_biggrin:

Uostalom, Malboro i nije njemacki 😄 

 

EDIT: Malboro je domaci crnogorski brend, to svima da je jasno!

Edited by Beonegro
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Uostalom, Malboro i nije njemacki 😄 

 

EDIT: Malboro je domaci crnogorski brend, to svima da je jasno!

 

Malboro od cuvenog hercegovackog virdzinija duvana :classic_biggrin: kad neko ima bronhitis doktori su prepisivali odlazak na more zimi i steku marlbora :lala2:

 

1 minute ago, Constantin said:

Ma kad su šta znali Nemci da naprave....i tog golfa, da im nismo bili mi u Sarajevu...nikad ne bi izašla 3,4,5 itd. Još bi oni proizvodili "dvojku"....

 

Tako je, ja ne znam sto mi ovde gubimo vreme da dokazemo da je Nemacka bila bolja od SFRJ:smiley33:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Uostalom, Malboro i nije njemacki 😄 

 

EDIT: Malboro je domaci crnogorski brend, to svima da je jasno!


Mislis komercijalno gledano? Jeste dok u Nisu FM nije otvorio fabriku.
 

Na stranu nikotinski brend da nije vase veze bilo cela estrada (ukljucujuci i politicare) bi nam bila gologuza u godinama sankcija. Sve se nabavljalo kod sanera, a stizalo wholesale linijom Bari - Bar 😂, pa odatle distribucija. To u vreme pre «banana» i ostale robe iz Juzne Amerike.


Od devedesetih najbolje obuceni balkanski politicari su bili Crnogorci, ostali ko socijalni slucajevi prema njima.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Kinderlada je definitivno najbolja, mada i sada kupujem radije Eurocrem nego Nutelu. (valjda je trebalo da bude Eurocream:smiley33:)

Kinderlade ovde kod mene nema, ima li je u Evropi?

Kinderlada jeste Nutela, pomiješana sa jeftinijim bijelim namazom, da bi bila dostupnija SFRJ potrošaču.

 

Kinder Lada je misteriozno nestala s polica, znate li zašto?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mrd said:

Nemoj da jedes zumance, nije zdravo. 😛

 

Znam da nije zdravo, moj recept, kupis bjelanca u tetrapaku, stavis jedno 5-6 supenih kasika, zaseceris steviom, umutis mikserom i dodas po zelji, borovnice, kupine, jagode i malo chia sjemenki.

 

Obozavao sam ove cokolade, punjene kremom :classic_blush:

cokolada-samo-ti-volim-te-zvecevo-100-g-

@mrd ovo se ne odnosi na tebe :classic_biggrin:

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

 

Znam da nije zdravo, moj recept, kupis bjelanca u tetrapaku, stavis jedno 5-6 supenih kasika, zaseceris steviom, umutis mikserom i dodas po zelji, borovnice, kupine, jagode i malo chia sjemenki.

 

Obozavao sam ove cokolade, punjene kremom :classic_blush:

cokolada-samo-ti-volim-te-zvecevo-100-g-

@mrd ovo se ne odnosi na tebe :classic_biggrin:

Ja nisam cokolada, tako da sam tu bezbedan.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Amigo said:

Kinderlada je definitivno najbolja, mada i sada kupujem radije Eurocrem nego Nutelu. (valjda je trebalo da bude Eurocream:smiley33:)

Kinderlade ovde kod mene nema, ima li je u Evropi?

Svestan si naravno da aktuelna receptura i ukus Eurokrema nisu isti kao "predratni"? 

Od aktuelnih kremova najpriblizniji po recepturi i ukusu "originala" je Jaffa krem.

 

Postojeci eurokrem se ne proizvodi vise po recepturi i licenci italijanske Gandole kao ranije. Ta recepturu i licenca koristi se trenutno u proizvodnji  Jaffa krema.

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Svestan si naravno da aktuelna receptura i ukus Eurokrema nisu isti kao "predratni"? 


Ovo je tacno. Kao da su ispustili dzak secera i stipsare na lesniku.

22 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Postojeci eurokrem se ne proizvodi vise po recepturi i licenci italijanske Gandole kao ranije. Ta recepturu i licenca koristi se trenutno u proizvodnji  Jaffa krema.


a ovo je dobro znati,

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...