Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Kako se ono kaže, pomozite deki, bandžovao sam je prošle godine. :classic_biggrin:

 

Zanimljiv koncept da se iste priče pričaju iz doživljaja/sećanja više ljudi. I sasvim pristojna količina, jelte, akcije.

 

Ali ono što nikako ne volim kod filmova/serija je kad se gubitak deteta uvede u priču, to mi je nekako cheat, jeftina prečica da se izazovu emocije. Ovo se doduše bavi traumama nakon nesrećnog događaja, pa 'ajde možda i može da prođe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, delgado said:

Gleda li neko seriju "The Affair" ? 

 

meni sigurno u top 5 serija koje sam gledao, naročito prva sezona

 

jedna od onih koja je zaista uticala da i u RL događaje posmatram drugačije

 

kasnije se ugao priče malo izokrene, ali i dalje drži pažnju i ima kvalitetne dijaloge / razvoj likova.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je posle Filadelfije verovatno omiljena (uz Twin Peaks)

 

  Stvarno je uticala i na mene da RL dogadjaje posmatram iz nekog drugog ugla. Ocekivao sam neku romansu, limunadu, kad ono...

 

  Ona scena kad Scotty Lockhart peva "House of the Rising sun" na vencanju Luise i Kola je stvarno jedna od najboljih u serijama. Ne gotivim pesmu u originalnom izvodjenju, ali taj glumac je bas pokidao. Fenomenalna prica koja govori o tome kako u zivotu prakticno i nema "ispravnog puta" i da uvek postoje 2 strane medalje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Duh koji lebdi said:

Najavljeno, a cemu se ja radujem:

 

- "Watchmen", krajem ove godine;

- "The Witcher", sledece (ako Bog da);

-"Hyperion", ko zna kad (bilo je najavljeno, ne znam sta se desava dalje).

 

Hyperion? Srećom, D&D idu na Star Wars, inače bi bilo "Štrajk je nekako zaboravio da se pojavi u dolini, a beba ga je ubila jer smo hteli da se poigramo sa očekivanjima gledalaca, xexexexe."

 

A sad ozbiljno: ko se (i ako se) prihvati toga, iz mesta je najeb'o ako ne odradi vrhunski, razapeće ga frikovi. Ja bih voleo da vidim i Hronike Ambera na ekranu, to bi moglo da parira GoT-u ako se odradi dobro.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Sinoć završio prvu sezonu Dark i jedva čekam drugu. Hvala za preporuke, odlična je serija. Baš su vodili računa o detaljima. Bilo je poređenja sa Stranger things i mogu reći da mi je Dark za nijansu bolja, mračnija i ozbiljnija. 

 

21.06. kreće druga sezona Dark a Stranger things 04.07. treća sezona, biće ovo zanimljivo leto 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, implant said:

 

Hyperion? Srećom, D&D idu na Star Wars, inače bi bilo "Štrajk je nekako zaboravio da se pojavi u dolini, a beba ga je ubila jer smo hteli da se poigramo sa očekivanjima gledalaca, xexexexe."

 

A sad ozbiljno: ko se (i ako se) prihvati toga, iz mesta je najeb'o ako ne odradi vrhunski, razapeće ga frikovi. Ja bih voleo da vidim i Hronike Ambera na ekranu, to bi moglo da parira GoT-u ako se odradi dobro.

 

Kad niko nije izginuo nakon upropašćavanja Enderove igre, neće ni ovde...

 

Kad se samo setim sa koliko nade i želje sam čekao ekranizaciju, pa kad još videh da Harison igra, rekoh, uradiće nešto vredno pažnje...

 

Kad ono smeće na kub.

 

Sad više i ne gajim neka nadanja kad vidim da se nešto snima, što da se ponovo razočaravam. Ovako, ako i liči na nešto, prijatno se iznenadim :)

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Laki21 said:

 

Kad niko nije izginuo nakon upropašćavanja Enderove igre, neće ni ovde...

 

Kad se samo setim sa koliko nade i želje sam čekao ekranizaciju, pa kad još videh da Harison igra, rekoh, uradiće nešto vredno pažnje...

 

Kad ono smeće na kub.

 

Sad više i ne gajim neka nadanja kad vidim da se nešto snima, što da se ponovo razočaravam. Ovako, ako i liči na nešto, prijatno se iznenadim 🙂

 

Ma i to što kažeš, k'o da se zaluđenici nešto pitaju...mada je neke knjige bolje i ne dirati, ako već nema volje/talenta/budžeta.

 

Sad videh da mi je telefon iskusno prekrstio Šrajka u Štrajka 👏.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...