Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

Vidim da se poslednjih dana sve vise licitira sa potencijalnim pojacanjima na ovom topiku. Nisam ga citao od pocetka rada novog foruma, pa sam prelistao poslednjih 20ak strana na brzinu. Evo pokusacu i ja da napravim neku listu igraca koji bi potencijalno mozda bili interesantni KKCZ. 

 

Pri pravljenju ove liste sam se pre svega vodio time da mozemo platezno da ih ispratimo i da su to sve igraci do 30ak godina. Neki su verovatno u tom smislu i nedostizni, ali zaista nemam informacije o njihovim platama ili o duzinama njihovih ugovora. Ono sto je uocljivo i za mene koji dosta pratim vecinu evropskih liga, je da je zaista tesko naci igraca za ekipu finansijskog donjeg doma EL, a koji bi na istom tom nivou pravio neku razliku. Pogotovo to vazi za poziciju pleja, koja je nama goruca. Lista ce biti onako random nabacana nevezano za pozicije koje igraju, a i sto se tice Zvezde nisam ispratio koji igraci idu, a koji ostaju. Verujem da to i u klubu trenutno ne znaju. Neki igraci su i vec spomenuti.  Trebam i napomenuti da se neke bas dosta gledao, dok mi je za neki uzorak i ne veliki.

 

Tai Webster(pg)-Aaron Harrison(sg-pg)-Nigel Hayes(pf)-Zach Auguste(C)

 

Krenuo bih sa ovim cetvercem iz Galate.Meni su svi interesanti jer su dobri potencijali, a i mladi igraci takodje(svi 23-25 god).Pre svega ove igrace bih potpisivao iskljucivo ako se radi o visegodisnjih ugovorima.  Najzanimljiviji mi je ovde bez dileme Harrison. Iako mu je primarna pozicija bek suter, jako dobro izgleda sa loptom u rukama i dosta vremena na terenu u Galati igra i poziciju pleja kada je Webster van terena. Ima i ne tako losih 3.5 asistencija u proseku. Treba pomenuti i da je dosta popravio sut za 3 poena u odnosu na koledz i koliko toliko NBA dane. Ove sezone sutira skoro pa 45% na dosta velikom uzorku. Na obrucu takodje zavrsava odlicno, i neretko sam vidjao da ume efikasno da se izvuce iz nelagodnih situacija. U odbrani je djene djene, ali ima sasvih dobre fizikalije i mislim da mu taj segment igre ne bi bio problematican u nekom smislenom sistemu. 

 

Webster je vec pomenut u nekim postovima, i sa njime bi trebalo dosta strpljenja(sto nije cest slucaj kod nas,pogotovo sa stranim igracina), jer je rec o jako neiskusnom momku(iako ima 23 god), jer bar prosao koledz kosarku, a moze se reci i da mu je ovogodisnji angazman i igranje TBL i EC prvi ozbiljniji. Njegov najveci adut je brzina i igra u tranziciji, dok mu je odbrana dosta upitna zbog krhke gradje.

 

Hayes je onako mozda i malo undersize cetvorka, ali je onako pravi energy guy. Ove sezone je nabacio i sut za tri (38% u turskom prvenstvu) na skoro 4 pokusaja po utakmici. A ta strech opcija je ono sto se jako ceni. S vremena na vreme ume da odigra i neke grozne utakmice kad ne moze ni vola da ubode kao pre par dana protiv Fenera (1-12fg) ali nista cudno za rukija u Evropi sa velikim ovlacenjima u timu.

 

Augusta cu iskomentarisati neki drugi put, posto me se najmanje dojmi od ovo cetvorke.

 

Peyton Siva(pg)- Njega bih bez dileme pojurio za poziciju startnog pleja, ali ne znam koliko je to realno naravno zbog finansiija, ali i zbog njegove zelje da napusti Berlin(igra tamo vec tri sezona). Zanima me npr kolike su plate u toj Albi jer tamo igra jos jedan igrac koga bih rado video kod nas. Ono sto je za Sivu ocigledno je da je veliki radnik i da napreduje iz sezone u sezonu iako mu je skoro 29 godina. Na koledzu je bio blago receno ne tako sjajan suter a ove sezone je u EC sutirao nestvarnih 50% za 3. Meni ostaje da se nadam da mu je neki sledeci cilj iskorak ka EL, i da se nadam da ce neki Oldenburg, Bamberg ili Bajern stati Albi na put u prvenstvu i da se sve kockice poklope pa da ga gledamo kod nas sledece sezone. Mada jako tesko. Tu je i wild card za EL koji bi u tom slucaju vrlo moguce i isao Albi.

 

Luke Sikma(pf)- Jos jedan igrac Albe kao sto rekoh. Jako cenim igre ovog coveka. Pravi all around igrac i ono sto se zove glue guy. Vrlo verovatno i on finansijski nedostizan za nas ali sam ga ipak stavio na listu. Po meni jedan od najboljih skakaca na svojoj poziciji u Evropi. 

 

Will Cummings(pg)- Njega sam dosta puta gledao ove sezone u Oldenburgu, ali nikada nisam imao uvid u njegove brojke. Malopre gledam statistiku u prvenstvu vidim fantasticne statse i zvanje MVP-a prvenstva. 20 poena(50%fg), 3 skoka, 4,5 asistencije. Doduse te brojke mogu da zavaraju jer se radi o prvenstvu u kome se poslednjih par sezona igra run n gun kosarka. Ima on iskustva i igranja ozbiljnije kosarke u sezoni sa Darusafakom, ali se koliko me pamcenje sluzi nije bas proslavio kod Blata i da je kasnije dosta skrajnut na stranu(verovatno i zbog eksplozije Vilbekina).

 

Philip Scrubb(pg,sg)- Jako zahvalan i racionalan igrac. Takodje ne bih razmisljao o njegovom dovodjenju ukoliko se ukaze prilika. Meni se on cini vise kao plej nego bek, sto je i igrao kod Karaseva. Kasnije je tu ulogu kod Plaze vise preuzeo svojim dolaskom Mcltyre. Mozda i njega da hvatamo na foru EL, jer je izvesno da je sa Zenitom nece videti posto u polufinale VTB lige idu na Cska. I finansijski mozda mozemo da ga ispratimo jer nema on nesto bogat CV.

 

Bryce Cotton(pg)- Jedini igrac na listi koji igra van Evrope, i to u Australiji gde je bog i batina. A kako i ne bi bio kad je Pertu doneo dve sampionske titule.Jeste midget, ali napadacki jako potentan midget.  Mozda ga se secate i iz epizode u Efesu cini mi se u onoj sezoni kad su odlicno igrali sa Perasovicem i nesrecno izgubili od Olija u cetvrtfinalu EL. Tada ih je navodno napustio jer se osetio ugrozenim(valjda tada bili neki teroristicki napada u Istanbulu), pa ostaje pitanje kako bi se uklopio kod nas kada znamo u kakvim okolnostima se igraju neke utakmice. :classic_smile:

 

Kevin Punter(sg,pg) - Razmislio bih o njegovom dovodjenju u slucaju Bilijevog ne daj Boze odlaska. Relativno mlad, a vec sampionski dokazani igrac. Na skoro odigranom F4 lige sampiona je pokidao i osvojio jos jednu titulu nakon proslogodisnje sa Aekom(ima i grcki kup sa njima). Verujem da i voljni momenat ne bi problem kod njega i da bi zeleo iskorak u EL.

 

 

Ima tu jos nekih igraca koje bih pomenuo ali su svi uglavno krilne pozicije pa cu ih nabrojati. Slazem se i za pomenutog Grangera, rado bih ga i ja video kod dogodine ukoliko se oporavi od povrede.Ne verujem da i Baskonia vise trpeti njegove povrede, ali bi smo sigurno imali konkurenciju u velikom broju timova.

 

Zanimljivi su mi i Brussino(Tenerife), Weems(Tofas), McCissic(Gaziantep), Hanlan(Bonn) itd itd...

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Kronostime said:

Ne meci Filipa u nas tim - tol`ko ocajni nismo.:classic_biggrin:

 

Da da vi ste očajni jos vise, bar 2 Filipa vam trebaju. 😀

 

Edit, jedan na kecu i jedan kombo 1, 2😂😂

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kankkunen said:

Teško će se Radonjić odreći Jovića, i tu očekujem novi ugovor.

Biće baš teško izbunariti prvog pleja ... Reglanda svi otpisuju,

ne znam da li i Tomić razmišlja u istom pravcu.

 

a i ako se odrekne, navodno je makabi zainteresovan..

Link to comment
Share on other sites

Za nas je krucijalno da uredno platimo Berona, a da onda vidimo moze li njegov cale da preporuci nesto sto bi odgovaralo porodicnom konceptu. Sigurno poznaje gomilu igraca koji nece biti draftovani , a kojima bi preporuka jednog koledz trenera + mogucnost igranja u EL znacila. Verujem da moze da preporuci nekog i u zvezdu i u fmp. Treba iskoristiti momenat.

Link to comment
Share on other sites

Ovo sa Filipom postaje pravi cirkus. Odoh na sajt Zurnala da vidim intervju sa Milojevicem i doceka me naslov "Covic serijom doneo Zvezdi pobedu".:classic_laugh: S obzirom na to koliko ljudi gleda utakmice ove jadne lige vrlo malo njih ce znati da je na +6 za nas (62:68) Covic najpre napravio idiotski faul u napadu (odgurivao se rukom o protivnickog igraca na nasoj polovini), prodao napad, promasio zicer, a onda popio vintage bananu na pokusaj ulaza, sto je sve u tekstu opisano kao "period praznog hoda obe ekipe" jer ni Borac nje uradio nista dok nam Djokovic nije sprzio trojku za -3. Onda je centar Borca dobio tehnicku i Filip je zapoceo svoju "seriju" od 5 poena bacanjem a zatim, istina, dva puta polozio na nepostavljenu odbranu. Borac za to vreme nije postigao nijedan poen do poslednje sekunde jer smo stisli odbranu i resili mec, a i sa ta dva poena svejedno ne bi dobio utakmicu.

 

Ali, eto, Filip nam doneo pobedu. Heroj na magarcu.

Edited by taliesin
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ti burekjogurtaski hvalospevi Filipu po Blicu i Zurnalu vec idu po inerciji, iako objektivne potrebe za tim nema nakon plej ofa i titule. Ni proslog leta javnost(tm) i navijaci nisu postavljali pitanje sta ce Filip u timu, pa tek sada nece.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Kankkunen said:

Kako se zove taj playmaker? :classic_smile: može samo prezime ...

 

Prezi iliti Presi, samo Presi :classic_cool: I Lamar Paterson.

 

Moze i Glen Rajs Jr, samo je on kao tempirana bomba kao Darkelja.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Markoss said:

Kakvo je misljenje ljudi koji prate mladje kategorije o Pazinu? Ja sam ga gledao nekoliko puta, ali me zanima sira slika. Navodno smo jako blizu da ga potpisemo. 

 

Pazin meni zaista ne puni oko, osim zaista elitnog suta ni u jednom drugom aspektu nije ni prosecan za svoj uzrast. Ajde mozda ok prvi korak kojim pravi prednost u prodoru, ali te prodore nije sposoban da zavrsi levom rukom. Brzina, frame, dribling, asistencija kao sto rekoh, ispod proseka. Ono sto je dobro kod njega je da mi deluje da ima dobar mentalitet, lider je i u Partizanu i u reprezentaciji i igra dobro kada treba, to je uvek dobro videti u mladjim kategorijama.

 

Partizan ako ga zameni Todorovicem je uradio dobar posao, ako pricamo o nekom potencijalu za mesto beka sutera u seniorskom timu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Filipa teško se može protivurečiti argumentima o nepotizmu, statistici, spinovanju medija, na kraju teško se suprotstaviti zdravom razumu i očinjem vidu, ali.. Uvek neko "ali" sreću kvari.

Ja sam se zapitao pred finale "su čim" ćemo na Kola, Gordića i Popovica i ako sa Filipom Tomić dobije bitku zaslužuje blanko podršku jedan duži period. Dobio je, rekao bih nikad ubedljivije, sigurnije.. Budućnost nikada jača možda od Topića, Tomaševića.. Partizan najjači u zadnje tri godine, Cedevita najozbiljnija posle one Mršić/Bilan/Pulen. Ok, mnogi će reći osvojio je uprkos Filipu a ne zahvaljujući njemu. Znači li to da bismo bez Filipa dobili Budućnost više od 100 razlike?! Meni nekako dosta i ovih 100. Ili bismo dobili seriju 3:0?! U onakvoj atmosferi ne bismo ni sa Teom mesto Filipa. Opet, da je normalnija atmosfera bila ubeđen sam da bi i sa Filipom završili 3:0/3:1.

Što se tiče spinovanja medija, znamo svi i odakle vetar duva a i u kom pravcu duva. Jasno je da je teren pripremljen za produžetak tog nepostojećeg ugovora, ali..

Bilo je proteklih dana mnoštvo gostovanja stručnjaka po tv i internetu.. Đurović, Sretenović, Jovanović, Matić,.. Ne mogu u momentu da se setim ali bilo ih je još. Svi su istakli Filipovu igru i ulogu, čak ispred drugih po meni zaslužnijih igrača. Nemoguće da su svi slihtare ili neznalice.

Elem, totalno me posle osvajanja Aba i povratka u EL nije briga da li će ostati Filip, niti verujem da ćemo baš zbog njega proći kao bosi po trnju. A mnogi su tako prošli i bez njega :) Nama s njim uvek ostaje poneka otrovna strelica za Nebojšu ili za Tomića ako ne daj Bože nešto krene po zlu.

Što se tiče Tomića za njega ne važi ona teže je odbraniti titulu nego je osvojiti. On sam je iskusniji, preležao je dečje bolesti, a tim koji ima na raspolaganju će sigurno biti bolji samim tim što će biti evroligaški. Tako da- lepše će da se živi i dalje :)

 

 

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 said:

Da dodam samo da je Jovan Koprivica u vreme evropske Zvezde™ u protočnom bojleru imao platu 600k.

filip sepa sampion.

plata za 2 godine 400k. pare dao "tata" drakulic.

posle 2 godine zvezda duzna sepi 400k  i opet zvezda duzna drakulicu 400k "koje je dao za sepinu platu".

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mister-no said:

As for Philip, it is difficult to contradict the arguments of nepotism, statistics, media spin, in the end it is difficult to counteract the common sense and the perception of the mind, but, in any case, some "but" happiness goes wrong.

I asked myself before the finale "we are as soon as possible" on Kol, Gordic and Popovic, and if Filip Tomic gets the battle, he deserves a bit of support for a long period. He got it, I would say never more convincingly, safer .. The future is never stronger than Topić, Tomašević .. Partizan the strongest in the last three years, Cedevita is the most serious after that Mršić / Bilan / Pulen. Okay, many will say it's won in spite of Philip, not thanks to him. Does this mean that without Philip we get the Future more than 100 differences ?! I'm kinda good for these 100. Or we could get a 3: 0 series ?! In that atmosphere we would not even be with Theo's place Philip. Again, the more normal atmosphere I was convinced was that with Filip I would finish 3: 0/3: 1.

As for the spinning of the media, we all know where the wind blows and in which direction the wind blows. It is clear that the field was prepared for the extension of that non-existent contract, but ..

There have been many visits of experts on TV and the internet over the past few days .. Đurović, Sretenović, Jovanović, Matić, .. I can not remember at the moment, but there were still more. Everyone highlighted Philip's role and role, even ahead of others in the most deserving players. It's impossible that all are slaves or ignorant.

Elem, after the conquest of Aba and the return to EL, I do not care if Philip will remain, nor do I believe that we will just pass like a barefoot on the thorn. And so many have passed without him 🙂 We always have a poison poison for Nebojsa or Tomic with him if God does not let anything go wrong.

As far as Tomic does not apply to him, it is more difficult to defend the title than to win. He is more experienced, he has undergone a child's disease, and the team at his disposal will certainly be better off by being a Euroleague. So, it's better to live still 🙂

 

 

 

 

 

It is absolutely clear that Filip Covic, in contrary to all the predictions and expectations, played more than a decent role in the play of the ABA League, for moments and very important. This is not a big deal. What is controversial are two things: 1. a media hysteria that celebrates Philip as one of the fundamental importance for winning the title and 2. how we have come to the point that it depends on whether Filip returns from his basketball mediocrity or not. Both these things point to the same thing, the massive prosthesis of an ephemeral player, no because he possesses extraordinary basketball values, but because he is the son of a suitable father. We did what we needed to do and now it has nothing to do with the results, otherwise we would write essays and essays about why we came into the situation that in a good part of the season, including this most important, attacks are organized by Davidovac, Beron and KC Rivers, of which only Billy has some experience with the position of pleja i to kao combo bek.

 

I 'ladno mi je macak nagazio na tastaturu i preveo tekst na engleski, sad pojma nemam kako da vratim original.:classic_laugh:

Edited by taliesin
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, taliesin said:

 

It is absolutely clear that Filip Covic, in contrary to all the predictions and expectations, played more than a decent role in the play of the ABA League, for moments and very important. This is not a big deal. What is controversial are two things: 1. a media hysteria that celebrates Philip as one of the fundamental importance for winning the title and 2. how we have come to the point that it depends on whether Filip returns from his basketball mediocrity or not. Both these things point to the same thing, the massive prosthesis of an ephemeral player, no because he possesses extraordinary basketball values, but because he is the son of a suitable father. We did what we needed to do and now it has nothing to do with the results, otherwise we would write essays and essays about why we came into the situation that in a good part of the season, including this most important, attacks are organized by Davidovac, Beron and KC Rivers, of which only Billy has some experience with the position of pleja i to kao combo bek.

 

I 'ladno mi je macak nagazio na tastaturu i preveo tekst na engleski, sad pojma nemam kako da vratim original.:classic_laugh:

 

Posustao na kraju, 4+

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, taliesin said:

 

It is absolutely clear that Filip Covic, in contrary to all the predictions and expectations, played more than a decent role in the play of the ABA League, for moments and very important. This is not a big deal. What is controversial are two things: 1. a media hysteria that celebrates Philip as one of the fundamental importance for winning the title and 2. how we have come to the point that it depends on whether Filip returns from his basketball mediocrity or not. Both these things point to the same thing, the massive prosthesis of an ephemeral player, no because he possesses extraordinary basketball values, but because he is the son of a suitable father. We did what we needed to do and now it has nothing to do with the results, otherwise we would write essays and essays about why we came into the situation that in a good part of the season, including this most important, attacks are organized by Davidovac, Beron and KC Rivers, of which only Billy has some experience with the position of pleja i to kao combo bek.

 

I 'ladno mi je macak nagazio na tastaturu i preveo tekst na engleski, sad pojma nemam kako da vratim original.:classic_laugh:

 

 

Резултат слика за cat gif

 

 

:s_d:

  • Like 8
  • Ha-ha 17
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...