Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

3 hours ago, Šarac said:

Koliko se secam nama je trebao takav play i ove sezone u polufinalu i finalu, steta sto nam to odigrase FC3 i DAVIDOVAC,  da smo imali playa mozda bi i osvojili ABA LIGU.

 

:thumbsup:

 

Uvek je bolje igrati završnicu sa pomoćnim osobljem i prinudnim zamenama, nego sa igračem koji je projektovan kao nosioc za tu poziciju.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Wingwalker said:

da li to impliciraš da će nam bek-ap plej biti Filip...?

ako je tako, da se ne cimamo...ni Kalates nam nije garancija.

 

Dje ode Vestbruk?:classic_laugh: Setio si se u medjuvremenu koliki je to privatnik?

Edited by taliesin
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, taliesin said:

 

Dje ode Vestbruk?:classic_laugh: Setio si se u medjuvremenu koliki je to privatnik?

 

delom do toga a delom do činjenice da me Kalates ipak nešto manje nervira od Vestbruka...pa ako se baš odlučimo da ne ispadnem grbav.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Wingwalker said:

da li to impliciraš da će nam bek-ap plej biti Filip...?

ako je tako, da se ne cimamo...ni Kalates nam nije garancija.

Он је оном ролом у ПО купио управу и председника😁😀

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Wingwalker said:

 

delom do toga a delom do činjenice da me Kalates ipak nešto manje nervira od Vestbruka...pa ako se baš odlučimo da ne ispadnem grbav.

 

Cuti, bolje sto si zamenio. Ne znam kako bih podneo postove u kojima bismo citali objasnjenja zasto Rasel Vestbruk nije dobro resenje za ovaj tim Zvezde.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ja se iskreno nadam da ovi koji misle da Filip nece biti tu i sledece godine imaju neki insajd info da pali preko?

Nas moze samo da spasi njegovog boravka u klubu naredne sezone neka inostrana finansijski zanimljiva ponuda i to je pitanje ...

U fmp se sigurno nece vracati, s konja na magarca ne ide.

Eventualno da bude treci plej sto je prihvatljivo za nas, ali tesko da je i za njega.

 

Tako da je Fico bekap do daljnjeg, ali nada poslednja umire. :)

 

 

  • Like 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam cuo od vrlo pouzdanog izvora da ce trenirati na ljeto sa ekipom, pa ce se vidjeti sta i kako dalje u zavisnosti od ponude na trzistu.

 

Ukoliko zaskripi sa potragom za plejmejkerima, tu je da pomogne.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sector said:

Ja sam cuo od vrlo pouzdanog izvora da ce trenirati na ljeto sa ekipom, pa ce se vidjeti sta i kako dalje u zavisnosti od ponude na trzistu.

 

Ukoliko zaskripi sa potragom za plejmejkerima, tu je da pomogne.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Visok 175 cm, probija isključivo u desnu stranu, na prodoru zabacuje glavu i hvata čuvara za ruku u pokušaju da iznudi faul. Kada isti ne dobije, sa parketa (jer ne može da se odrazi) baca frljoku koju iole pristojna odbrana šalje u drugi red tribina zajedno sa njim. Ako ga pak usmere u levo, neće biti ni tog pokušaja prodora, već ili pas, ili šut.

 

Šut je takođe sa parketa, izbačaj skoro sa ramena, sav se iskrivi da bi dobacio do koša. Rezultat: 31.2% za tri u sezoni. Pošto nema dobar šut, a probija samo u desno sa slabom realizacijom, izrazito je predvidljiv i generalno bezopasan po koš, osim ako ne igra u FMP-u, gde ako je potrebno uzima i 15-16 šuteva iz igre da bi došao do napadačkog učinka. U poslednjih 5 sezona šutira iz igre redom: 37.7%, 38.3%, 32.7%, 37.6%, 37.7%.

 

U odbrani je neupotrebljiv, zakucava se u svaki blok, protivnici sa lakoćom mogu da šutiraju i dodaju preko njega, na prodorima im ne može ništa. Zbog njega cela ekipa mora da pravi sulude rotacije da bi ga nekako pokrpili. Povremeno fejkuje agresivnost na lopti, koja uglavnom rezultira brzim faulovima. Za razliku od nekih niskih plejmejkera koji su odlični kradljivci, on ni tu nije nikakav faktor. Naravno, nije faktor ni u skoku.

 

E da, ima solidan osećaj za asistenciju, ume iz pika da spoji centra sa košem i izbaci pas šuterima. 

 

Nema šta, pravi doktor, skoro kao Siniša Mali.

  • Like 16
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Guru said:

Visok 175 cm, probija isključivo u desnu stranu, na prodoru zabacuje glavu i hvata čuvara za ruku u pokušaju da iznudi faul. Kada isti ne dobije, sa parketa (jer ne može da se odrazi) baca frljoku koju iole pristojna odbrana šalje u drugi red tribina zajedno sa njim. Ako ga pak usmere u levo, neće biti ni tog pokušaja prodora, već ili pas, ili šut.

 

Šut je takođe sa parketa, izbačaj skoro sa ramena, sav se iskrivi da bi dobacio do koša. Rezultat: 31.2% za tri u sezoni. Pošto nema dobar šut, a probija samo u desno sa slabom realizacijom, izrazito je predvidljiv i generalno bezopasan po koš, osim ako ne igra u FMP-u, gde ako je potrebno uzima i 15-16 šuteva iz igre da bi došao do napadačkog učinka. U poslednjih 5 sezona šutira iz igre redom: 37.7%, 38.3%, 32.7%, 37.6%, 37.7%.

 

U odbrani je neupotrebljiv, zakucava se u svaki blok, protivnici sa lakoćom mogu da šutiraju i dodaju preko njega, na prodorima im ne može ništa. Zbog njega cela ekipa mora da pravi sulude rotacije da bi ga nekako pokrpili. Povremeno fejkuje agresivnost na lopti, koja uglavnom rezultira brzim faulovima. Za razliku od nekih niskih plejmejkera koji su odlični kradljivci, on ni tu nije nikakav faktor. Naravno, nije faktor ni u skoku.

 

E da, ima solidan osećaj za asistenciju, ume iz pika da spoji centra sa košem i izbaci pas šuterima. 

 

Nema šta, pravi doktor, skoro kao Siniša Mali.

Guru, jesi li ti guru89 sa starog foruma?

 

Inace, ovo je jedno od najboljih seciranja Filipovih igrackih karakteristika ove godine. Pa opet, dijelim misljenje da je njegovo mjesto u timu za narednu godinu neupitno. Nadam se bar ne izvjesno u 12.

 

Mislim, necu da tupim kako i zasto, ali Tomic jeste pokazao da su mu prioriteti u igri bekova susta suprotnost od Radonjinih, jer se nijedan nije ljudski naigrao odbrane ove godine osim Laze. Tu se nekako i Filip onda uklapa u pricu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Guru said:

E da, ima solidan osećaj za asistenciju, ume iz pika da spoji centra sa košem i izbaci pas šuterima. 

 

 

Samo to, a koliko plejmejkera to ne zna ili ne ume? 

 

Kako bi opisao Nikolu Radicevica  o kome bi danas mastali da nismo imali priliku da ga vidimo u našem dresu, nažalost? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je cuvena prica sta je bitno i za koju namjenu uzimas igraca. Da li je bitno da igrac ne bude los ni u jednom segmentu ili da ima jednu izrazitu vrlinu. Recimo, mi smo uzimali Mekela za prvog pleja, siguran sam da njega statistika dobro mazi, a on nosilac napada neke sampionske ekipe ne moze biti ni u ludilu. Sa druge strane, ima li igraca kojeg statistika vise unazadi ndgo Lazica. Da se samo po njoj gleda on ne bi ni u Tamisu igrao. I ne samo to, ne treba ni statistika, nego i da se uzme sta su mu ofanzivni kvaliteti. Uostalom, kao i mnogim drugim igracima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

Kako vam više nije dosadno da mlatite po Filipu? 

Momak je trenutno od boljih domaćih dostupnih  plejmejkera, ne za prvu postavu već kao back up opcija. 

 

Za ABA ligu je doktor. 

Незванични МВП! Нек си реко колико га хвалим помислиће људи да сам ја ФЧ или Небојша или пак можда Гуровић

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, pepe sancez said:

Guru, jesi li ti guru89 sa starog foruma?

 

Inace, ovo je jedno od najboljih seciranja Filipovih igrackih karakteristika ove godine. Pa opet, dijelim misljenje da je njegovo mjesto u timu za narednu godinu neupitno. Nadam se bar ne izvjesno u 12.

 

Mislim, necu da tupim kako i zasto, ali Tomic jeste pokazao da su mu prioriteti u igri bekova susta suprotnost od Radonjinih, jer se nijedan nije ljudski naigrao odbrane ove godine osim Laze. Tu se nekako i Filip onda uklapa u pricu.

 

 

 

Taj sam. :classic_sleep:

 

Njegovo mesto u timu je svakako neupitno, al' ne zato što je "najbolje dostupno domaće rešenje", niti zato što se nema para za boljeg igrača. Čovek ima 30 godina, profesionalnu košarku igra više od decenije i za to vreme je van tatinih klubova odigrao 20 utakmica u Vojvodini i 10 u grčkom fenjerašu KAOD-u iz Drame. I 'ajde što je to najočigledniji primer nepotizma i što većina navijača očigledno nema nikakav problem sa tim, al' bi makar moglo da se prestane sa ovim vređenjem inteligencije kako je on dobar igrač, doktor košarke i šta sve ne i kako mu se sudi na osnovu prezimena, jer da mu nije tog prezimena profesionalnu košarku ne bi ni zaigrao, posebno ne na ovom nivou.

 

1 minute ago, propolis said:

 

Samo to, a koliko plejmejkera to ne zna ili ne ume? 

 

Kako bi opisao Nikolu Radicevica  o kome bi danas mastali da nismo imali priliku da ga vidimo u našem dresu, nažalost? 

 

Plejmejkeri koji to ne znaju sigurno nisu visoki 175 cm, sa malim rasponom ruku, bez odraza, lošeg šuta, očajne realizacije iz igre i katastrofalne igre u odbrani. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...