Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

377 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      121
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      93
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      91
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      23
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      302
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      61
    • Beztrofejni debakl
      13
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      108
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      11
    • Neko ko nije naveden
      64
    • Niko!
      147


Recommended Posts

Jebote, svim sportistima bih zabranila pristup društvenim mrežama... 

 

Što se tiče Baskonije, baš se potcenjuju, oni uvek igraju na gornjoj granici mogućnosti koliko god izgledali samo kao solidna ekipa. U teoriji imaju ovo što je Nenadd pisao, ali isto tako se nisu proslavili protiv KKP, ako pričamo o prikazanoj igri. Svakako domaćin ima prednost ali ne treba biti potpuno opušten, jer se ni vi niste proslavili u prvom kolu 😄 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Plavsic je tempirana bomba ili ce uci  napraviti par sranja i nervozom ubaciti ekipu u kontra ritam ili ce izvuci par zakucavanja i pokrenuti ekipu, ja bih ga svakako probao u el ali kao prvu izmenu kad Bolomboj izadje pa ako krene lose ostatak meca iza Bolomboja nek odradi Mitrovic. Opet bice nam potreban u dobrom ritmu vec protiv Fenera da parira Bobiju u visini posto Mitrovic tu nema sta da trazi. 

 

Sutra ne bi smelo da bude opustanja, tek je pocetak sezone i umor nije problem al ocekujem da svakako Teo i Dobric malo rasterete minuta neke nosioce. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je bas interesantan Yago na pocetku ove sezone... Nekako mi je cudan, kada ga uporedim sa Yagom od prosle sezone gde je delovao mnogo pozitivniji, ludji (setimo se one zaj**ancije sa PP aparatom, pa zezanja sa Gidrom zbog engleskom itd).

 

Da ne tripujem, govori i to sto je upravo i Nedovic ovo pricao u podcastu kod Luke i Kuzme ko je gledao, gde je bas rekao kako mu Yago nije raspolozen nesto kao prosle sezone, da je mnogo cutljiv.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stefi88 said:

Kakva Baskonija, nemoj da se zajebavamo... Ljudi ako imaju 3 legitimna EL igraca, klupu nemaju.

Necemo se valjda plasiti ekipe u kome je Jaramaz opcija da udje sa klupe.

 

Napisacu ti detaljno zasto nemamo objektivno prevelike sanse kakve mislis da imamo i zasto ce ovo verovatno biti egal utakmica do samog kraja. Bez nekog nipodstavanja i slicno, samo cinjenice i da te upoznam sa njihovim igracima malo bolje.

 

Prvo, pominjani Jaramaz je 3. plej i sustinski nebitan, kao i neki Moraitis u Panatinaikosu ili Alocen u Realu to su 3. plejmejkeri proslosezonskih finalista koji su sustinski nebitni kao sto je i Jaramaz nebitan tamo za El.

 

Imaju Haurda, 1. strelca Evrolige iz prethodne sezone. Monekea kao najkorisniju cetvorku, Sedekerskisa kao 3. najkorisniju trojku. Luvavua kao 7. najkorisniju trojku (s tim da ga Laso koristi na 2 vise o cemu sam pisao vise puta tokom prelaznog roka i bio mi je velika zelja i pre Kenana da igra na 2 kod nas). To su 4 igraca, ne da su 2-3 legitimna El igraca kako si napisao, nego 4 odlicne opcije i top 10 igraca na svojoj poziciji u ligi a dvojica su i u top5 (Hauard i Moneke) i Sedekerskis je tu granicno blizu iako je statisticki u 4 najkorisnija po meni ima 5 boljih na toj poziciji, ali svakako se radi o ultra korisnom igracu. Hol je legitiman El centar. Nije iz kategorije top5 pa ni top10 ali je legitiman El centar. Uhvatice skok, zalepice rampu (protiv kkp zalepio 4) uhvatice lob pas. Ima i f4 iskustvo. Trebao je preci u Fener ali je Baskonija mu ponudila i vecu platu, pride su platili visoko obestecenje za njega. Ne bih potcenjivao skauting Baskonije i zasto su to uradili. Isto je i sa Trentom, dobro se predstavio u prvom kolu i mislim da ce biti sve bolji i to je generalno talentovaniji igrac od Mekintajera i mislim da kako bude provalio Evroligu i bude bolje koristio svoje prednosti da me ne bi iznenadilo da bude bolji nego CMM tamo prethodne sezone a u najgorem slucaju nece bas previse izgubiti njegovim odlaskom. Taj Trent je do juce bio bek ap Trej Jangu (iako je kombo) i ima lepo Nba iskustvo a pritom je '98 godiste.

 

Dakle to je 6 kvalitetnih igraca. Ta petorka Trent-Luvavu-Sedekerskis-Moneke-Hol je i visa i fizikalnija od nase najfizikalnije petorke. Mada nije da nemamo sa cim da im se suprotstavimo u tome (CMM-Kenan-Kalinic-Giedraitis-Bolomboj je sasvim dovoljno da se suprostavi svima po snazi, fizikalnoscu i atleticizmu) i mogu da se slozim sa upisom nakon upisa koji si napisao da se Zvezda dosta potcenjuje. Na tih 5 igraca ide i Hauard koji moze da strpa svakom 30 poena ili 20 za ne vise od 20 minuta. Fejk Boldvin deluje dosta bolje od Kioze. To je 7 i 8. igrac kog ne smemo ostavljati samog na sutu je Rogavopulos koji jedva da je igrao protiv Partizana a itekako im je znacajan. 52% za 3 iz prosle sezone sto ga cini 3. najboljim procentualno suterom. Covek je u top8 protiv Reala (sto je bilo pre svega 5 meseci) na 3 utakmice postizao 13.7 poena prosecno sto ga cini legitimnim El igracem i korektnom bek ap opcijom. Nisu El igraci samo premium opcije nego svi koji imaju iole solidan doprinos u istoj. 8 igraca je dovoljno da se odigra takmicarski mec i to sveukupno vrlo dobrih 8. Mislim da Baskonija ako se ne pojaca nema dubinu da izdrzi ovaj maraton El (iako deluje da im je samo plej in cilj a da ce ih opet boleti uvo za ACB sto ima smisla jer imaju malu rotaciju a nemaju velike sanse da osvoje tamo od Reala) sa ovom kratkom rotacijom. Ali to je neka prica na duze staze, sada je pocetak i svi su im svezi i zdravi i zato ce nam biti dodatno teze sto igramo sa njima na pocetku. Plus Laso trener. Sanse su po meni nekih 60-40 za nas iskljucivo zbog domacinstva.

  • Like 32
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jago je baš loše ušao u sezonu ali ima apsolutno više razloga za to koji ga opravdavaju. 

Imao je najmanji odmor od svih u ekipi i to posle sezone gde je ekipu nosio tokom cele sezone. 

Povredio se na kraju i odmah zatim nalon povrede igrao OI turnir i OI igre. 

U međuvremenu se i verio sa dugogodišnjom devojkom. 

I umesto da je lepe trenutke ovog leta proveo sa njom i odmarao on je celo leto igrao. Jbg. život profesionalnog sportiste uopšte nije lak. 

I ja ga apsolutno razumem i sa sportske i sa ljudske strane. 

Jago će biti onaj stari ali trebaće vremena da uhvati zalet. 

Edited by Čočo
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Ovaj Kornetov upis sam pročitao pažljivo i uopšte nije "Detaljan" kako mislite. Izuzetno je koncizan i sažet ma kako to izgledalo kada se lista forum. Mogu reći da je slika Baskonije koju je prezentovao gotovo identična onoj kako je i ja vidim. Čak mislim da je bio galantan sa procentima 60-40. Izuzetno fizikalna ekipa koja može da odigra lockdown odbranu i čas posla napravi prednost. Nadam se da im neće biti dan i da će naši dobiti dodatnu energiju i želju od strane navijača.

Edited by robespierre
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam ovaj video sa svim poenima. Kodi je imao par bas dobrih asistencija.

 

9 p, 6 sk i 7 asis uz 2 iz a covek bi rekao nista specijalno. Bice on mnogo bolji samo da se komotnije oseca, da mu ne sece igru. Mnogo nam znaci kad Teo ne bude tu.

 

Kari pohvalio Plavsu i rekao da ce biti otkrovenje do kraja sezone 

 

iz tvojih usta 😏

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Popljuvasmo Luku Mitrovića, onako domaćinski. Dobrim delom i s razlogom. On je svoje najbolje pružao dok je igrao na svojoj prirodnoj poziciji. Čovek ode u Ameriku preko leta i vrati se sa nekim govnom od izbačaja i preko noći postade centar, jer više nije imao šut za četvorku. I niko sa njim da poradi na tom šutu, već ga guraju na centra, gde je limitiran i nemoćan? Izuzetan basketball iq, ali atletika nula. Zato Plavšić ima sve predispozicije da bude solidan centar, ali mu fali iskustva. Već je igrao ABA, bio i MVP, njemu trebaju utakmice sa jačim protivnicima. Ne moramo odmah da ga kanalimo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Митровић и пре Америке није имао добар шут за 3 поена, то што је могао понеку да убаци не значи да је био шутер. Такође, ко долази мало раније на утакмице, може видети да он на загревању шутира тројке, и погађа их у изузетно високом проценту. Али то је тренинг шут, где пулс није 140+.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, BB7 said:

Митровић и пре Америке није имао добар шут за 3 поена, то што је могао понеку да убаци не значи да је био шутер. Такође, ко долази мало раније на утакмице, може видети да он на загревању шутира тројке, и погађа их у изузетно високом проценту. Али то је тренинг шут, где пулс није 140+.


Ne baš, pogledaj malo hajlajce od 2014-e na ovamo, Luka je bio prilično solidan šuter, sa bržim izbačajem. Na zagrevanju sam i ja video da pogadja dosta šuteva sa distance, ali dok se namesti i uspe da ne pogodi čelo loptom pri izbačaju, prodje večnost. Toga na utakmici ne sme da bude, zato i ne šutira. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Ovaj Kornetov upis sam pročitao pažljivo i uopšte nije "Detaljan" kako mislite. Izuzetno je koncizan i sažet ma kako to izgledalo kada se lista forum. Mogu reći da je slika Baskonije koju je prezentovao gotovo identična onoj kako je i ja vidim. Čak mislim da je bio galantan sa procentima 60-40. Izuzetno fizikalna ekipa koja može da odigra lockdown odbranu i čas posla napravi prednost. Nadam se da im neće biti dan i da će naši dobiti dodatnu energiju i želju od strane navijača.

Kornet je veliki poznavalac kosarke, samo sto ne ume da bude kratak pa ljudi cesto ne citaju sta je napisao, jer im je lakse da iscitaju neku trilogiju.

Link to comment
Share on other sites

Nama je Arena uvek puna kad je prva utakmica i to je sigurica. Za razliku od prošle sezone igramo protiv atraktivnijeg rivala pa očekujem još više navijača. Ljudi su željni dobre košarke i EL. Ako naši dobro otvore meč atmosfera ima da bude sjajna. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stefi88 said:

Onda se uzdamo u domaci teren, jer tu lezi nasa sansa, valjda ce biti puna Arena...

Da podrskom neutralisemo Moc Baskonije i kvalitet njihovih igraca, imaju skoro 3 igraca u Top 5 na svojoj poziciji, mi verovatno nemamo ni jednog

Velika je to razlika.

Ljudi ti objasne lepo zasto ne treba podcenjivati Baskijce i ti opet izadjes sa ovakvim postom. Niko ne kaze da je Baskija premocna za Zvezdu vec ti pisu da nema mesta podcenjivanju.

Ja nijedan EL tim ne bih podcenjivao pa cak ni Albu i Pariz.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Dusko said:

Ljudi ti objasne lepo zasto ne treba podcenjivati Baskijce i ti opet izadjes sa ovakvim postom. Niko ne kaze da je Baskija premocna za Zvezdu vec ti pisu da nema mesta podcenjivanju.

Ja nijedan EL tim ne bih podcenjivao pa cak ni Albu i Pariz.

Alba je čak kvalitetnija nego prošle sezone a sa njima i kad su bili slabiji smo se teško snalazili. 

Link to comment
Share on other sites

Dobro je što smo dobili u Parizu i pored nekih očiglednih mana, međutim utakmicu su u velikoj meri na našu stranu prebacili ludačka trojka Kalinića i šuterska rapsodija Nedovića. Baskonija je kvalitetnija ekipa od Pariza i to treba da bude jasno. Sviđa mi se što je Sfero u 2. poluvremenu potpuno odustao od Dobrića, Dede, pa i Plavšića koji je pregoreo na EL debiju. Luka jeste žalostan po malo kako ga bacaju po terenu kao krpu ali i dalje je on ozbiljan rutiner u napadu za Plavšića tako da će bar na startu sezone imati prednost. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Don Dusko said:

Ja nijedan EL tim ne bih podcenjivao pa cak ni Albu i Pariz.

 

Neki nastupaju iz pozicije kao da smo mi Real ili bar Fener, pa možemo da se sprdamo sa donjim domom EL. U stvarnosti, mi smo pravi donji dom EL. Može nama da se čini da imamo igrače za više od toga i da pošto trošimo više nego ranije zaslužujemo i bolji status, ali to se stiče isključivo kontinuitetom rezultata i pozicijom na tabeli. Dok se to ne desi, mi smo underdog protiv svakoga osim pomenutih Pariza i Albe, a i sa komšijama smo tu negdje, jer je druga vrsta rivalstva među nama u pitanju.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...