Jump to content

Recommended Posts

Nisam pazljivo gledao, imao sam drugog posla, ali pratio sam samo rezultat i atraktivne momente (koji ludak je TJ 🙂)...

 

Sad gledam stats-e i razocaran sam Bongom, 0/5 za 2p - moram da vidim kakve je to suteve uzimao. Manje od 20min za Karlika, kako? I razumem da je Vasington na privremenom radu u Americi, pa je skracena rotacija, pa sam bas zato ocekivao da ce neko od *akica da vidi teren, kad ono nisu ni Poku ni Balsa. To mi je nekako bas cudno.

 

Sad vidim 4min bez pogotka iz igre u 4/4 (i to samo jedno bacanje pogodjeno). Crne minute bas kad ne treba.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Premalo je 8 igraca u rotaciji za ovakvu utakmicu a da ne padne intenzitet, prevelika minutaza na neke igrace. Pre svega za Marinkovica kome je mnogo 29 min jer nije taj kalibar i 30min Daviesa koji pada fizicki, na kraju je imao frapantan 1 skok za celu utakmicu. 

Kada se vraca Mike u pogon, jel se ovaj Washington vraca iz Usa i kada, tu mi nista nije jasno sta se desava?

Link to comment
Share on other sites

Otvarati samo ako hocete da shvatite kao salu, ako ne, nemojte. 


 

Spoiler

Mood svakog grobara veceras...
 

Spoiler

Gledam starog Zocaaa

i drugare sto placuuu,

njihova mi tuuugaaa,

stvara tugu jaaacuuu.

 

Zeljko ni ne spaaavaaaaa,

za tebe se brineee,

novac kune tebe zoveee,

dodji iz tudjiiineeee!

 

Prokleta je Amerika

i zlato sto sjaaaa

Sto nam bledi tvoja slika

i sto beka nemam jaaa...

 

Spoiler

image-422085-any818x650.jpg



 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

Ko vam je kriv kad ste naseli na Kornetovih 50% sa tendencijom rasta do 65% u zavisnosti od toga da li je Donta krknuo Loperamid. 

 

Sve se ispostavilo tacnim. Sa Holom su vam bile egal sanse i najveci deo meca je bio blizu egala, da nije on igrao dobili bi ste ovo. 4 blokade imao covek pre svega, uz 8 poena, 4 skoka i par korektnih stvari u odbrani. Tajrik bi bio jos dominantniji (a i ovako je bio odlican) da je Baskonija bila u situaciji da igra sa Diopom i jos losijim Endiajeom na 5 i komotno bi bili tih 65% sanse. Kad je bilo objavljeno da igra kvota 1.90 je skocila na 2.10 na KKP pre meca i tu dolazimo do 50% sansi koji je Partizan objektivno i imao i na papiru i na terenu tokom meca.

 

Solidnih 52% za 2, odlicnih 45% za 3 i korektnih 7/10 sa penala tako da je napad generalno bio dobar. Plus 20 asistencija a znamo proseke asistencija iz prethodne 2 sezone. Pisao sam vec da ce kljuc za sezonu Partizana biti zavrsnice meceva jer ce barem 20 od 34 meca biti na 1, 2 ili 3 poseda koji ce se lomiti u poslednjih minut, dva. Ako su veceras podbacili ne znaci da vec neku sledecu nece da dobiju zavrsnicu. Partizan je igrao sa rotacijom od 8 igraca a ovde nemas Ledeja i Lesora da mogu da igraju 37min istim intenzitetom. Sa razlogom je ovaj tim sastavljen da imi sirinu a uz Vasingtona i Majka manje su sanse za crnim minutima na kraju jer bi neki drugi igraci trebali imati malo vise energije za kraj. Partizan izgleda puno bolje nego prvo kolo prosle sezone kada su izgubili od Makabija 15 razlike kao i pretprosle sezone od Albe 16 razlike, pritom je ovo ceo nov tim i to bi trebalo dati vecu nadu nego nakon prvog kola prethodne 2 sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sto volim da vidim ovo kako marinkovic ili dobric nisu taj kalibar. igraju za rep zimbabvea, sanjaju olimpijadu i da ih losa sreca odeli od najjace pobede ikad.

bar si se povadio sa ovim vidjenjem davisa, odmae dobio nadimak baba. centar, 30 minuta, 1 skok. covek bi pomislio da nakon prosle godine, ne postoji varijanta da neko dovede crnog kiaminskog. a svaka mu cast kad je i mene iznenadio, iako ga znam 10 godina, sa ovim  forama. mtr ce polomiti sezonu partizanu. bukvalno 1 covek koi preteze na tasu u odnosu na sve ostale dovedene postene basketbole.

interesantan mi ovaj brown. deluje mi kao basketbola, a vcrs nie bilo to. pokazace se ubrzo dali jeste ili nie. 

zocova zajebanija vcrs sa sudancom je stogod :) decko je em najbolji, em najbitnii, em sve. treba igra 140 minuta po tekmi, izadje kad oce popie vode. vcrs, nit pocinje, nit, zavrsava, igra 19` 59```. dojaja. o zocu cu mozda sutra, kad mozda budem raspolozan za svadju.

 bongae konstanta univezuma sta ce odigrati (brao), ljunberg isto (a uvek nebitno). 

efes jones is new lesor. 

ono sto nie dobro je sto je vcrs u principu, zoc pokazao sve sto ima. jedino sto moze nesto menja je taj decko majk, na 4 koga nzm. ali sa ovom babom na 5.... tesko bilo sta se menja. i eventualno da gleda sudanca a vidi pantera. a sudanac panter po filozofii nie. melje on, melju i drugi uz njega. 

  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mipivi said:

sto volim da vidim ovo kako marinkovic ili dobric nisu taj kalibar. igraju za rep zimbabvea, sanjaju olimpijadu i da ih losa sreca odeli od najjace pobede ikad.

 

Igraju za reprezentaciju Srbije ali to apsolutno ne znači da predstavljaju neki poseban kvalitet. I igrači poput Gagića i Ristića su igrali pa šta sad to treba da znači? Ima i jedan amater iz KKCZ koji još uvijek igra...

 

Što se Vanje tiče, on je korektan igrač za rotaciju i opasnost spolja, iako naravno nije za 29 minuta u EL.

 

Vidjećemo kako će KKP izgledati kad se kompletira i uigra, ima ovdje dosta dobrog materijala.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Veliko osvezenje i moram da priznam iznenadjenje, je ovaj Tajrik Dzuns. Znao sam da je zivotinja na obrucu, ali da zna da sam sebi iskreira nisam znao. Par puta su mu sudije previdele korake u polasku sa loptom, ali sem toga besprekorna partija.

Ocekivao sam vise od plejmejkera Dzounsa. Vise poentiranja, da budem precizniji. 

Brendon Dejvis je opasna macka, takodje. Centarski tandem ste uboli odlicno. 

Bonga u limitima svojih mogucnosti. Sterling Braun moze znacajno bolje od ovog sinoc.

Pokusevski ni minut? Verovatno mu se trazi uloga.

 

Sto se Baskonije tice, opasno ih je vadio sut u odsutnim trenucima, na -6, na -9... nisu imali sjajne procente, ali su pogodili kad je moralo, i to je donelo razliku. To i naravno Luvavu, za koga retko ko da moze da ocekuje onakve igre, standardno.

 

Desila se standardna stvar, ljudi ovde valjda pomisle kako se samo nasi pojacavaju i jacaju. A pojacaju se svi. I onda smo opet tu negde oko desetog mesta, i mi i vi, po kvalitetu. Moze sezona biti i bolja i gora od toga, ali to je do 3 pozicije gore/dole.

 

To je to, sad cemo da vidimo kako ce moji da prodju.

 

Da, zamalo da zaboravim. Lundberg je strasno koristan igrac. Mislim da ce on drzati kljuceve sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, JPM said:

 

Da, zamalo da zaboravim. Lundberg je strasno koristan igrac. Mislim da ce on drzati kljuceve sezone.

Lundberg je dobar, zahvalan i koristan. Ipak mislim da su ključevi kod Karlik Džonsa. Kad se vrate Vašington i Majk, pa još malo iskristališe rotacija i Karlik krene da igra svojih 25-30min napad će da fercera bez greške. I da Nilikina smanji minutažu kad ne bude morao da juri najboljeg strelca lige, jer je on mladi crni Branko Lazić.

Značajan je i povratak Majka (kad već Poku ne zaslužuje ni minut u timu bez četvorke, a ne sumnjam da je ta odluka s razlogom), jer onda Dejvis neće morati da igra 30min i da bude čunj u 4/4.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Igraju za reprezentaciju Srbije ali to apsolutno ne znači da predstavljaju neki poseban kvalitet.

Mislim da si malo više ušao u fazu zaslepljenosti. Za Dobrića je lično KD rekao da mu se dopalo kako je igrao a ti ga i dalje stavljaš u ravan sa Gagatarom i Riletom. Naravno da Dobrić nije velika zvezda ali je strašno koristan čak i protiv najvećih svetskih aždaja ako ga staviš u pravu ulogu.

 

Inače, od Vanjinih 29 minuta preko 20 je bilo u periodu kada smo dobro izgledali na parketu. Iznenadio sam se minutažom kada sam u jednom trenutku meča pogledao brojke. Elem, nije razbio ali veliki deo meča nije bio minus faktor, imali smo igru i sa njim.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, SamoFlacko said:

igrali su 35 minuta dobro

moj utisak je da je Baskonija 35 minuta igrala očajno i da su se sinoć srela dva baš tužna skupa.

 

Doduše, Fredi Ljundberg u onom kratkom šorcu zadovoljava sve homoerocke potrebe koje sam ikada imao.

  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 27
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Igraju za reprezentaciju Srbije ali to apsolutno ne znači da predstavljaju neki poseban kvalitet. I igrači poput Gagića i Ristića su igrali pa šta sad to treba da znači? Ima i jedan amater iz KKCZ koji još uvijek igra...

 

Ceo mipijev opus na forumu je uglavnom ironičan, tako da nemoj, ljubim te, da okrećemo i ovde priču o Dobriću, Prađedovcu, Marinkoviću itd. :lol_2:

 

Elem, propisno su se igrači usrali u završnicu. Ne znam kako su u prvoj utakmici EL sezone ostali bez goriva pri kraju, pa su krenule da ispadaju lopte iz ruku i onim najiskusnijim sa 50 godina u košarci (Bonga prim.prev)... 

 

Da ne spominjem kako ih je Donta Hall poterao iz Baskonijinog reketa...

 

spacer.png

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Počinjem da podozrijevam da je naš igrač sa brojem 0 zapravo Njofra Kaminski namazan imalinom. Jedan skok za 31 minut nije šala, treba znati da se kao centar postavljaš tako da ti lopta za toliku minutažu bar 4-5 puta sama ne upadne u ruke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dva puta oni šutiraju za tri i lome tablu. Prvi put lopta upada u ruke njihovom igraču drugi put u koš. 

Te se utakmice ne dobijaju.

Nova druzina će  početi ličiti oko nove godine na tim. Strpljenja molim.

I da nema ovog gore navedenog oni bi nas pobijedili nekim autokosem ko Trifa onomad.

Šta znam momci igraju odbranu i  ima jako fine košarke u njima tako da ...biće ovo dobro kada neko vreme prođe

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije ovo bilo tako strasno. Ako je neko ocekivao pobedu jedne ekipe sklepane pre mesec i po dana, na gostovanju Baskoniji, sta da kazem, pomalo delulu prica. Nevolja je ovaj raspored, sto nam je Real lagana 0-2 prica. Tesko je vaditi se stalno iz debelog minusa i okretati sezonu. Iscrpljujuce je i mora ostaviti tragove u finisu sezone, kada je najvaznije. Nemam razlog da budem ljut na igrace, cak ni na Zeljkove odluke tokom meca. Vec sam pisao, sa najvecim delom selekcije se nisam slagao, ali je ovo pristojno za ovu fazu i realan kvalitet rostera. To sto smo sebi dopustili da nemamo nikakvu cetvorku i zapostavili skok kao kategoriju (a znali smo jako dobro da su Davies i Jones ispodprosecni skakaci, a da od domacih kosarkasa u EL necemo videti nista), vec je legitimno pitanje. Generalno nije bas najjasnije zasto Zeljko i Savic ne posvecuju naizgled nimalo paznje tom segmentu, sad vec u kontinuitetu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Mislim da je razočaranje prisutno pre svega jer smo (neočekivano) delovali više nego pristojno a onda se samo ugasili, a usput su se pojavile i neke gluposti u igri. 

 

Neverovali ili da, imali smo jedan skok u napadu više od njih.


pa mozda prosto ekipi treba vremena.

 

ono sto smo mi odigrali u prvom poluvremeny, znam reci cu jeres, za mene kao laika je najbolja kosarka od dolaska zeljka, kosarka koju ja volim ds gledam, pas, igra, zelja…

 

naravmo Dante kad je igrao je to jedan drugi nivo, ali ja kao ja vise volim ovakvu kosarku.

 

zato sam i laik 😂😂

 

Videti sta je sa Dzordzom, sacekati Majka, i nastaviti da se trenira…ima ovde ozbiljnog materijala

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JPM said:

To i naravno Luvavu, za koga retko ko da moze da ocekuje onakve igre, standardno.

Slazem se sa celim upisom ali ne mislim da ce ovakve partije Luvavu-a biti bas veliko iznenadjenje, niti da je veceras bas ubacio previse. Znao je on i prosle godine cesto da ode 12+. Doduse znao je i da se raspadne kao i ceo Asvel.

 

Onakva partija Jonsa je meni veliko iznenadjenje. Ako bude mogao u kontinuitetu da pruza partije priblizno ovakve Partizan je dobio bingo.

Ocekivao sam i veci kosgeterski ucinak Karlika.

 

U svakom slucaju, solidna partija Partizana. Pokazali su da ce tek biti nezgodni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni Partizanova sezona zavisi od Carlik Jonesa, on mi deluje kao jedini igrač ovde koji ako klikne može da bude top EL igrač. Nije čak ni divljak za razliku od prethodnog vašeg igrača top klase (Punter). Kao što je neko rekao, mislim da mu je ova utakmica bila jasan pokazatelj kako se intenzivno i čvrsto igra u EL, pri čemu Baskonija čak i nije među najčvršćim ekipama u takmičenju. Mislim da će se prilagoditi i da će biti agresivniji jer je sinoć igrao malo na lako ćemo i da razigra druge. Ovo ostalo su solidni do jako dobri timski igrači ali bez Carlika u elementu plafon nije nešto previsok. Davies mi se tu najmanje sviđa iako na rutinu može da ubacuje 15+ ali ja sam uvek bio alergičan na ofanzivne centre kojih se nijedan protivnički bek ne plaši. Pri tome traži dosta protagonizma, atletika mu je u padu i onda ide na ala Luka Mitrović beskonačna pivotiranja, sa njegovim poenima svaki rival može da živi. Za Tyriquea sam znao da je fizička zver ali ovo nema šanse da mu bude standard, previše je on zavisan od drugih a i Baskonija ima među tanjim centarskim linijama od ovih solidnih evroligaša. Na kraju je i lipsao kad je bilo najbitnije. Bilo bi dobro da vratite Washingtona, jedan nepredvidiv igrač baš fali ovoj ekipi.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim da je razočaranje prisutno pre svega jer smo (neočekivano) delovali više nego pristojno a onda se samo ugasili, a usput su se pojavile i neke gluposti u igri. 

 

Upravo ovo, a te gluposti su neodoljivo podsetile na prošlogodišnji skup kada se raspadne. 

Ali da, čini mi se poprilično ekstreman doživljaj sinoć mnogih, počev od mog ćaleta sa kojim sam prošle sezone tek par puta zakrvio u objašnjavanju ko je šta od igrača zajebao, a ove smo otvorili kod one kontre Sterlinga u jakom stilu.

 

Jebiga, svako svoju dozu bromića uzima. Meni je utakmica sinoć dala više neke pozitive dugoročno nego minusa i briga, uključio sam i činjenicu da nekakva projektovana startna opcija ili bitan šraf koncepcije visokih nije prisutan, kao ni naš side hustle od 1m$. Uprkos tome čekirao sam skokove celu utakmicu, sve vreme smo bili u egalu, na kraju tri skoka više od čega jedan u napadu za domaće. I naravno, fakat da se ovih 12 igrača skupilo na famoznoj simfoniji pre jedva mesec dana.

 

Kada bih smanjio dozu bromića, zabrinuo me ritam i impact koji su Carlik i Sterling sinoć imali, ali i Iffe u pojedinim trenucima koji kao da nije mogao ič organizovati. Sve ovo može da se pripiše ovome iz pasusa iznad ali da, čini se da smo trenutka kada smo udarili na tvrdo izgubili bilo kakvu šansu za povratak. Ali mi prvo poluvreme i profili igrača zaista daju veru da se to da promeniti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Bilo bi dobro da vratite Washingtona, jedan nepredvidiv igrač baš fali ovoj ekipi.

 

Mnogo bi bolje bilo da umjesto toga dovedemo jednu četvorku koja nije gadljiva na zagrađivanje koša i skok u odbrani. U napadu bi Karlik, Fredi, Vanja, Brown i Bonga trebali da proizvode dovoljno poena sa spoljnih pozicija da može da se igra.

Link to comment
Share on other sites

Nisam toliko nezadovoljan igrom i prilično sam iznenađen da nismo ranije pali. Znao sam da će rotacija biti super kratka te sam očekivao raniji raspad, ali ovo je bilo prilično pristojno. Dejvisu džaba svi poeni ukoliko ima skok po utakmici. Manje više sve drugo mi je bilo u okviru očekivanja. Karlik će ubrzo shvatiti gde je došao i kako ovde mora da se igra a Ife je u suštini vođa i onaj koji vadi kad baš baš ne ide. 

 

Vidimo se u nedelju u Areni, biće ovo sve ok, makar se svi nadamo 😃

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...