Jump to content

Borilački sportovi (Boks, Tekvondo, Džudo, Rvanje)


Recommended Posts

U miksu timsko dva poraza od Japan i Brazila. Jak utisak ostavila je Milica Zabic koja je u oba susreta zabelezila brze i efektne pobede, dok su ostali takmicari pokazali trud, zelju ali i nervozu i manjak tehnicke spretnosti iako su cesto imali i dominantnije suparnike, narocito Kukolj u susretu sa Brazilcem. Buncica su bacali ko kladu, a Majdov je redovno dobijao opomene i gubio meceve.

 

Ipak vredan je trud i nastup dzudista iako su ostali bez medalja, pokazali su da iako nisu svetski vrh mogu uz kvalitetnije pripreme i neke nove mladje takmicare donositi medalje u ovom sportu za Srbiju.

Just now, Bogoljub Gagic said:

Шта би са тим репасажом има ли га?

ispali smo od Brazila.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U ekipnom finalu Japan vodio 2-0 i 3-1, ali su Francuzi izjednacili na 3-3, a zreb je upravo odredio da se odlucujuca borba vodi u kategoriji 90+ kg. Ekstaza u publici, Riner ce odluciti, a prvu je dobio.

Link to comment
Share on other sites

Glavni utisak mi je da za razliku od svih naših džudista Milica odmah kreće u napad, ništa ne okleva :classic_love:

 

Inače naleteh na tvit koji me baš oraspoložio. Kaže autorka ovaj džudo traje već 5 dana, a ja sam naučila samo da je repesaž u 4 popodne :lol_2:

  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

Milica Zabic nije moralni, vec ISTINSKI pobednik Olimpijade. Kad neko uspe da natera ljude oko sebe, da promene misljenje, u ovm slucaju recimo gledanje dzudoa, to je uspeh samo po sebi, kad svojom harizmom, pojavom, stavom, mentalitetom utice na ljude oko sebe, to je privilegija malog broja ljudi, kad mozes da motivises ljude oko sebe, to je jos veci uspeh od same medalje kao medalje. 

 

Nikada ranije nisam pratio dzudo, naravno znam sta je dzudo, ali nikada ga nisam pratio kao recimo timske sportove, sada sam cak gledao i finale Japan France juce, da mi je neko to rekao pre 10 dana da cu da gledam finale u Mixu u Dzudou, pomislio bih da je lud. 

 

Zapravo je dzudo i veoma zanimljiv sport, kao uostalom i sve borilacke vestine. 

 

Milica nije kraljica, ona je Grofica i velika velika steta i sportska nepravda sto nije uzela eto bar bronzu, ali svakako da je pravde neke , docekalo bi je ljudi na Balkonu. 

  • Like 2
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

Za neznalice boksa kao što sam ja, zar ne ide oduzimanje poena nakon nekoliko sudijskih upozorenja za odbijanje borbe? Gledam sad Francuza i Kanađanina, Francuz u drugoj rundi dobija tri upozorenja za držanje (i to se ni ne trudi da sakrije to držanje, da učini da liči na obično guranje) i jedno za okretanje leđa protivniku i ništa.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Manu said:

Stevan Micić odustao od takmičenja zbog povrede ligamenata - još jedan adut manje za medalju.

E do kurca....Prvi favorit u našem timu.

Inače Tibilov ima težak raspored, ali jw ključ da prođe prva dva kola, posle bi trebao da ide na dvostrukog svetskog šampiona, što bi verovatno bi ga povuklo u baraž, i ako bude poražen. 

Takmičenje počinje u 15.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...