Jump to content

Recommended Posts

54 minutes ago, СтелаРоса said:

Nisam nasao bolji snimak, ali vidi se i na ovome da je Jokic vec uveliko napravio faul nad Obrvom dok Durent i dalje nije izbacio loptu

 

image.png

А уз ово бих додао кораке Ембида где није наша лопта већ 2 поена + 1 поен техничка. Ето то су две судијске грешке које преломе уопште се не мора десити да те краду константно већ мало кад затреба.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jebena utakmica, jedna od najboljih ikada na turnirima OI tj u okriljima FIBA, ulazi u istoriju za vjek vjekova, pobednik cak i nije toliko bitan, koliko cinjenica da ce se o istoj pricati decenijima u buducnosti. Cak i Stiv Ker izjavio da je ovo bila "najbolja utakmica kojoj je prisustvovao".

 

Da uzmu bronzu i da se docekaju kao sampioni, jer to i jesu, zajedno sa Novakom.

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

8 hours ago, Don Dusko said:

Ja sam video da je kriterijum izjednacen.Tukli su i oni a i mi...14-12 u bacanjima i to je razlika ona 2 bacanja kad smo isli svesno na kraju...

 

Nije bilo neke epske kradje da bi se sad kukalo na njih.

 

8 hours ago, Beonegro said:

sudijskom kriterijumu koji je od početka turnira uspostavljen tako da bude po njihovoj mjeri.

Iako smo mogli da pobedimo uprkos sudijama. Samo ko ne zna dovoljno basket moze da kaze uticaj sudija nije bio veliki za naš poraz. 
Ne moraš ti da imaš nekakve ocigledne izolovane greske koje daju njima posed, 2, 3…izmisle im neke poene i sl. (mada i tiga je bilo)

 

Mnogo se više, i delotvornije “krade” manipulisanjem sudijskog kriterijuma. Za početak, kao sto kaze Beo, ceo turnir je postavljen kriterijum igre koji njima odgovara. Onda u toku meča i to koriguju, shodno momentu ili ko je povezan sa situacijom.

U najmanju ruku gurka sudija kao sto imaju Zvezda i Partizan protiv nekoh mucenika iz centralne Srbije u nekim kupovima.

Cim se ispuca bonus u četvrtini, odmah je faul tek nešto 3 puta grublje i ociglednije. Onda dozvoli da se kolena vise koriste prilikom guranju na postu. I tu naravno ekipa koja je fizicki jaca profitira, jer kosarka biva manje kosarka nego vise neka dagestanska košarka. Da ne pominjem kako su prilagodili kritrtijum sudjenja na postu jer su Ameri poveli 4 igraca koji ce da se menjaju na Jokicu, a on sam… guraj koleno u dupe, kad je Jokic vise u pokretu i na vrhovima prstiju, guraj obema rukama (sto je po pravilima nedopustivo). 
A ovamo kad im odogovaraju sviraju nekakvu svilenost (Jokicevi faulovi) ili ono kad je Booker udario naseg igraca prilikom polaganja, i dobio 2+1.

 

Smrdibron je trebalo da dobije najmanje 2 tehničke.

Edited by BattleBender
  • Like 14
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam ni ja FIBA pravila, ali su ono koraci Embida, čak i po NBA pravilima. Drugo, faul Jokića (ako je bio), dok Durent nije ni skočio da opali trojku. Lebron nosi loptu lagano, Panamac i Bosanac se prave da su Saša Matić. Nije to odlučilo, ali se u tim momentima lomila utakmica i možda ne bi bila neizvesna, da se sudilo pošteno. Bilo je faulova na obe strane, koji nisu suđeni i to se dešava. Ali ovo su očigledne stvari. Posle nam se strah uvukao pod kožu, promašeni šutevi, izgubljene lopte... Jebiga, mogli smo, ali nismo. Jači su, ali smo mi više zaslužili pobedu, jer smo juče bili bolji TIM. Teško je posle svega ostati pribran i razmišljati o Nemcima. Dužnici su nam, ali smo mi i emotivno i fizički ispražnjeni. Za mene su ovi momci šampioni i ako budu četvrti.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smrtokapa said:

Što se tiče "poraza o kome će se pričati", ne. Da su pobedili, to bi bila možda i najlepša sportska priča svih vremena sa ovih prostora. Ali priča koja je pobedila je isforsirani narativ iskompleksiranog šabana, i to je to. Istoriju pišu pobednici, oni se pamte, takav je sport, takav je život, i to je okej. Ili nije, ali tu ne možeš ništa.

 

Ne znam zašto "ne", dan-danas se priča o neuporedivo ubjedljivijem porazu u Atlanti 1996., i treba da se priča. Priča se čak i o porazu Hrvata 1992. i svaki košarkaški geek zna da je Chuck Daley na toj utakmici tražio jedini tajm aut na čitavom turniru. 

Ne smije se 35 minuta hoda po nebu protiv jedne od nominalno najjačih ekipa u istoriji košarke odložiti u fioku poraza, bez obzira na konačan rezultat. Ovo je da se upiše u kalendar i da se svake godine obilježi kao jedno od najvećih dostignuća u istoriji naše košarke.

Sve dok ga ne zasjene novija i bolja dostignuća, recimo sobaljivanje Amerikanaca u sred LA 😁

  • Like 28
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Premotam sinoc da odgledam atletiku da se smirim malo. I onda se pojavi onaj jebeni Noa Lajls. Kakvo kurcenje, kakav izlazak pri predstavljanju, kakvo blesavljenje... I bogu fala pušiona. Da uhvati pod ruku onog kamerunofrancuzoamerikanca pod ruku i da se teraju u kurac zajedno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ne znam FIBA pravila, zar se ne gleda da li je igrac usao u motion u trenutku kad je sviran faul?

 

Da. Moment izbacivanja lopte je bitan samo kad je faul u napadu. 

Edited by Sharp
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da u nedelju pokažemo,, reakciju" da odigramo kako znamo i osvojimo medalju koja je zapravo i bila cilj od početka a koju smo kroz sve prikazano do sada i te kako zaslužili. Osvajanje ove medalje bi bio najveći naš uspeh od 2002 godine ako se uzme u obzir kvalitet takmičenja. Sa medaljom stavljamo tačku da smo mi Tim snova. Onda sledi balkon. E tad ćemo se tek, svi tamo prisutni ,, raspasti". Ali neka, svakako će na kraju krajeva i te suze biti suze ponosa i radosnice. ❤️

Edited by Čočo
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg svi smo sad jako skenjani, ali prosetajte danas popodne do najblizeg basket terena u kraju, garantujem da cete se osecati bolje.

 

Ja sam jos jutros pre 9 video par klinaca na kosu kod mene.

 

I na pocetku olimpijade sam pricao da bih pre bronzu nego srebro, stvarno mislim da je vazno da ovaj tim pobedi neku utakmicu za medalju.

 

Imamo sad vec kao reprezantacija bas veliki niz poraza u kljucnim utakmicama i sigurno i to utice u ovakvim zavrsnicama.

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Da u nedelju pokažemo,, reakciju" da odigramo kako znamo i osvojimo medalju koja je zapravo i bila cilj od početka a koju smo kroz sve prikazano do sada i te kako zaslužili. Osvajanje ove medalje bi bio najveći naš uspeh od 2002 godine. Sa medaljom stavljamo tačku da smo mi Tim snova. Onda sledi balkon. E tad ćemo se tek, svi tamo prisutni ,, raspasti". Ali neka, svakako će na kraju krajeva i te suze biti suze ponosa i radosnice. ❤️


Kakva nedelja brate, igramo za 24h.

Ogroman hendikep pored mentalne potrosnje.

Link to comment
Share on other sites

Ogroman bedak zbog onog panamskog smećara, i dalje sam utiska da nam je izmaklo najviše zbog tih sitnih situacija o kojim pričate što je uz pritisak i umor stvorilo mnogo opravdane frustracije kod naših. 
 

Baš svima može da bude puno srce jer smo na najvećoj smotri, pod najjačim svetlom pokidali dobar deo utakmice a u prvom poluvremenu i plesali kako ne pamtim da sam nas video od Ria 2014. 
 

Jebote bila je potrebna all-time partija Stepha u prvom poluvremenu da ne stokiramo amere u polufinalu OI. I posle sve što se dogodilo. 
 

Drago mi je i što košarkaški svet priča skoro pa samo o nama. Embid mi je oduvek bio gadan i cmizdrav a onaj debilni dens na centru sam mu zapamtio da se naslađujem svake godine kad popuši u ranim PO fazama enbea. 

  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Baš sam ponosan na svakog igrača ali moram da kažem da je Jokara jednostavno Bog košarke i da je tragedija za košarku sudijski tretman koji je imao sinoć. Voleo bih da se zainati i polako krčka osvetu 2028. 

Just now, Don Dusko said:

Rio 2016 @Kendrick


Uvek mešam zbog SP 2014, jbg. Fala. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DameTime said:

 

 

Aleksa uzeo Stephov broj iz ekipe a Steph njegov 😄  #respect

9 hours ago, Урош19 said:

Moderacijo mogu li se ovi šabani izbaciti sa liste pouzdanih insajdera?

A to je vec vjekovna borba vs svega sto ima veze sa Litvanijom 😄 

Srbija je odigrala jednu odlicnu utakmicu, lijepu, pametnu na trenutke i opet na kraju nije bilo dovoljno jer se nije tako odigralo do kraja. Nijesu ni preko puta bili neki polovnjaci no tipovi koji su godinama u vrhu kosarke pa da ti bude krivo sto si izgubio od nekog takvog.


 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Kakva nedelja brate, igramo za 24h.

Ogroman hendikep pored mentalne potrosnje.

Mislio sam da su u nedelju. Svakako ne menja ništa. Mobilizacija. Verujem da će momci biti spremni da dođu do medalje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...