Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

8 minutes ago, DameTime said:

Ovo ni meni nije jasno. Samo sam čekala da ga Francuzi slučajno munu u 90+5... Do utakmice sa Nemačkom su grizli bez obzira na rezultat na semaforu. 

 

Verovatno zato sto su iskusili jednom pa nisu hteli opet. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DameTime said:

Ovo ni meni nije jasno. Samo sam čekala da ga Francuzi slučajno munu u 90+5...

 

Da, ali su ipak igrali protiv fizicki najjace, a po fudbalskom kvalitetu druge najjace ekipe (posle Spanaca) na prvenstvu. Da je bila bilo koja druga ekipa osim Francuske i Kundea, Vilijams bi prosao 10 puta veceras. 

 

Inace, potpis na sve  - tehnika jeste pobedila. Pa cak i taj cuveni spanski posed, kad se pogleda statistika Francuska dominira u vecini elemenata (zato sto je jurila rezultat celo drugo poluvreme, a Spanija povukla rucnu) osim u posedu, sa tim sto je tih 60% spanskog poseda uvek davalo jednu od dve stvari - umaralo Francuze koji nisu navikli da im neko tako sakrije loptu, ili dolazili u opasnu "poslednju trecinu", kako su inace i dali dva gola.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ali kakav McLeodski epilog meča. Pobeda Španije fantastičnim golom Jamala, osporavanog od strane dotičnog :lol_2:

 

Da budem fer, i Olmo je dao gol.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

I sve je to moglo da se desi Lemi, jedan gol menja sve, zamisli da Sergej nije sisica i da je dao gol iz one sanse sad bi se polivali pepelom kad bi igrali polufinale. A inace, Jamal je sad uradio prvi put nesto konkretno, a MVP turnira je Olmo sa klupe, sto je direktno vezano za moju prognozu jer njemu igra mrtvi Pedri umesto njega, koji da se nije povredio sigurno bi ispali od Nemacke. To su ti uzroci i posledice, pogotovo na ovako mrtvom prvenstvu gde jedan gol odlucuje

Moglo da se desi, i nije problem ta i inicijalna predikcija i hipoteza. To sto se predikcija ne obistini ne znaci da nema smisla. Problem je što po svom običaju ides u sulude dubine braneci  svoju hipotezu i predikciju, i onda uspes da ubijes to smisla sto je jmalo na pocetku. Bolje rečenp diskreditujes sam svoj stav, naknadnim branjenjem, gde lako skliznes u hiperbolu for the sake of the argument.


Own your own story.

 

 

Ne znam sto ti je tesko da priznas da Spanci igramu dobro. Da li su hyper wow? Nisu. Ali u ovom čemeru i jadu, oni su najbolji, i njihov fudbal. Nije no blizu prajma nekoh prethodnih generacija.

 

Loše prvenstvo, los fudbal powerhouse reprezentacija. Par manjij repki je igralo ok fudbal i tu se prica zavrsava. 
Igraci iz jacih repki kumulativno preneli izmehanizovan fudbal klubiva iz najjacih liga.

Zvučaću kao boomer, ali moderan fidbal je pojeo samog sebe, težnja ka preoptimalnosti i mehanizaciji je dovela do toga da takvo odsustvo improvizacije nije optimalno.

 

Igraci su sistematski otupljeni, i svoje majbokje daju kao deo tog kao optimalnog i pragmaticnog fudbala. Da ne kazem pametnog… Jer nije, iako je igran sa idejom da bude.

I onda dodju u ove repke, gde su igraci pokupljeni iz raznih timova, iz tih raznih uhodanih mehanizama. I nit imas sihronizaciju, jer ne treniraju svaki dan isto. Nit su komplementarni, jer retko ko moze da iskaze svoj pure instikt. A onda i ne mogu instikti da budu medjusobno komplementarni, jer su ubijeni.

  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BattleBender said:

Moglo da se desi, i nije problem ta i inicijalna predikcija i hipoteza. To sto se predikcija ne obistini ne znaci da nema smisla. Problem je što po svom običaju ides u sulude dubine braneci  svoju hipotezu i predikciju, i onda uspes da ubijes to smisla sto je jmalo na pocetku. Bolje rečenp diskreditujes sam svoj stav, naknadnim branjenjem, gde lako skliznes u hiperbolu for the sake of the argument.

U centar. Najbolji opis Mekovog opusa na forumu. I da se to desi par puta pa ok, ali bukvalno svaki put ista priča. Tvrdoglavost na kvadrat.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Da li sam ja u pravu za Jamala ili nisam ne menja cinjenicu da je Olmo glavni razlog sto je Spanija u finalu, a ako pricamo o tome sta je ko rekao i prognozirao, taj sam. Da se Pedri nije povredio protiv Nemaca, Spanci ih ne bi prosli, kao sto ne bi dobili ni danas.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, McLeod said:

Da li sam ja u pravu za Jamala ili nisam ne menja cinjenicu da je Olmo glavni razlog sto je Spanija u finalu, a ako pricamo o tome sta je ko rekao i prognozirao, taj sam. Da se Pedri nije povredio protiv Nemaca, Spanci ih ne bi prosli, kao sto ne bi dobili ni danas.

Brate, ajde malo smanji samouverenost, pogotovo jer si napravio sijaset pogrešnih prognoza. Uostalom, šbbkbb.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DameTime said:

Jamal... Čudo od deteta.

Da se nadovežem, nezavisno od tekuće rasprave. Dečko od nepunih 17 godina koji igra standardno i zapaženo u finalisti EP, u ovom trenutku ne može da bude precenjen. Nisu u pitanju samo tehnički kvaliteti ili zrelost u igri nego i spremnost da se uopšte pojavi na terenu a ne usere kao grlica. Šta zna dete šta je 200 kila fazon.

 

Ne znamo šta će on postati za godinu, dve ili pet, jer tek sada kreće pritisak i potrebno je mnogo svega da bi se dostigao nivo npr. Mesija i posebno njegovo trajanje (da ne kažem živina i hijerarhija) ali u ovom trenutku on zaslužuje svaki mogući hajp. Kroz istoriju je malo velikana ili zvezda padalica u tim godinama bilo na tom nivou na najvećoj sceni. 

 

Srećno, amigo.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Fenomenalan je Yamal, ali nece biti Messi. Verovatno niti blizu. jednostavno nije toliko ultimavno talentovan.

Messiju se nije odvajala lopta od kopacke od prvog dana. Ali je nefer bilo čiju stvorenost za fudbal

sa Mesijevom…

Edited by BattleBender
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, diego said:

Da, ali su ipak igrali protiv fizicki najjace, a po fudbalskom kvalitetu druge najjace ekipe (posle Spanaca) na prvenstvu. Da je bila bilo koja druga ekipa osim Francuske i Kundea, Vilijams bi prosao 10 puta veceras. 

 

Okej, this makes sense. S tim da mislim da su prodisali kad su zaboravili da je 0:1 i krenuli da igraju svoju igru. 

 

8 hours ago, diego said:

Inace, potpis na sve  - tehnika jeste pobedila. Pa cak i taj cuveni spanski posed, kad se pogleda statistika Francuska dominira u vecini elemenata (zato sto je jurila rezultat celo drugo poluvreme, a Spanija povukla rucnu) osim u posedu, sa tim sto je tih 60% spanskog poseda uvek davalo jednu od dve stvari - umaralo Francuze koji nisu navikli da im neko tako sakrije loptu, ili dolazili u opasnu "poslednju trecinu", kako su inace i dali dva gola.

 

To je bila taktički možda ključna stvar, mada mene užasno nervira 😄 

 

@BattleBender, htela sam da te pitam, pošto se inače slažem sa tvojim assessment-om da su napadači danas mehaničari i nema tog vica koji im daje mogućnost da reše situacije izvan unapred predviđenih... da li u Jamalu, Vilijamsu i Olmu vidiš takav kvalitet? Meni se čini da ga imaju, ne na nivou Mesija nekad, ali moći će da improvizuju. 

 

Inače, Engleska je mnogo manje jalova u napadu od Francuske, što spomenuh pre neki dan. Očekujem njihov prolazak večeras pa će biti slađe u finalu, gde Španci neće dati da ih nunaju kao ostale protivnike. Iza Mbapea i Grizmana je užasan turnir u svakom smislu, nisu odigrali apsolutno ništa, kao što je podbacio dobar deo tih fudbalskih zvezda i zvezdica. No makar prisustvujemo rađanju nekih novih :57:

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bugl Khan said:

Ivkovć ui studiju priča kako je Olma razvio Zoran Mamć, pa Bjelica. Pored sjedi M. Cvitanović i kaže pa i ja sam ga trenirao. Ivković- ti si nešto kratko. Cvitanović-godinu dana, igrao mi je stalno, ključna godina. Reklame. Cvitanović je uzeo duplu krunu, a 19godišnji Olmo mu je igrao sve. Gotove reklame: Ivković- htio bi se ispričati Cviti.....

 

U krajnoj liniji, fer od Ivkovića. Shvatio čovek da je lupio nešto i izvinio se. 99 posto novinara bi se pravili ludi, ko da ništa nisu rekli. Ili bi poginuli na tom brdu ko naš Meklaud.:lol_2:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Old 666 said:

 

U krajnoj liniji, fer od Ivkovića. Shvatio čovek da je lupio nešto i izvinio se. 99 posto novinara bi se pravili ludi, ko da ništa nisu rekli. Ili bi poginuli na tom brdu ko naš Meklaud.:lol_2:


Samo da znaš, nije Ivan Ivković u pitanju, nego Tomo 😁

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavio sam da nije Ivan Ivković pošto on radi na hrvatskom SK a SK ima veze sa ovim EP koliko i sa slaninijadom u Kačarevu. 

 

Ali ne menjam mišljenje da je losovius najbolji sportski komentator/novinar na ovim prostorima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Old 666 said:

Pretpostavio sam da nije Ivan Ivković pošto on radi na hrvatskom SK a SK ima veze sa ovim EP koliko i sa slaninijadom u Kačarevu. 

 

Ali ne menjam mišljenje da je losovius najbolji sportski komentator/novinar na ovim prostorima. 

Sjećem se kiad je Dariu Šimiću pojašnjavao ko je i kako u Milanu i Interu igrao s 3 a ko s 4 nazad. Kaže Šimić, gle, jasno mi je da si puno gledao, čitao, proučavao, da voliš, ali ja sam s tim ljudima te formacije igrao 🤣

Voli se pravit pametan u 3 pm. Branko Strupar u studiju, lik iz Španskog, kvarta u ZG, igrao 3. ligu. Otišao u Genk u 2. Ligu. U prvoj sezoni ušli u prvu ligu, u drugoj sezoni najbolji igrač i srtijelac Belgije, trća prvenstvo, 4. kup. Postao reprezentativac Belgije. U debiju zabio Hattrick Nizozemskoj (Kluivert, Bergkamp, Seedorf, Davids, Stam...) Pričao kako je Wilmots bio ljubomoran na njega. Uglavnom Strupar priča o Belgiji i Za Club Brugge govori Klub Briž, kako smo svi navikli. Ne, evo Losoviusa, on će objasnit; Klub Bruge. I to ponovi 10 puta. Kao Strupar ne zna to.

Edited by Bugl Khan
  • Ha-ha 5
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BattleBender said:

Fenomenalan je Yamal, ali nece biti Messi. Verovatno niti blizu. jednostavno nije toliko ultimavno talentovan.

 

"Bojim" se da moderan fudbal se i ne trudi da kalupuje igraca kao Mesi, iliti Maradona, Ronaldinjo, Zidan... sto bi rekli nasi komentatori igraci sa "fudbalskim vicem", iliti fudbalski romantizam naspram sistema (Mesi je npr. negde drugu polovinu karijere blejao sto se tice odbrambenih zadataka, pogotovu u Argentini, danasnji treneri retko gledaju tome kroz prste). Spanija mi je u tom smislu jos fascinantnija, jer su uspeli da stvore prepoznatljiv i vojnicki sistem, a da opet izbace dvojicu igraca (Vilijams i Jamal), koji jedini ovde na turniru podsecaju na "stare dobre dane". Zato su i pretvorili ovo prvenstvo od "dosadnog spanskog poseda" u nesto konkretnije, leprsavije, iako je i dalje to u sustini slicna taktika. Ima ona cuvena floskula svakog fudbalskog trenera "Ne driblaj ispred svog gola", ili "Driblaj gore slobodno", a mislim da je ovo drugo bas De la Fuente rekao Vilijamsu i Jamalu, i oslobodio ih pritiska, i sistema. Jamal (za sad) nije univerzalac kao Mesi, on je i blizi negde Ronaldu po stilu (ili cak Robinju rekao bih, po kretnji i driblingu), i opasan je sa krila, a ne ko Mesi sa sredine i prenosom lopte/duplim pasom.

Edited by diego
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Navijao sam protiv Španaca kao i uvek ali ove Francuze je stvarno teško simpatisati, na čelu sa Dešampom koji je bio svetski prvak i viceprvak ali meni je uvek bio utisak da on ne izvlači ni blizu nekog optimuma ove ekipe. Na kraju su ispali u pravu oni koji su tvrdili da, iako Francuska pojedinačno i u zbiru ima najveći kvalitet igrača na svetu trenutno, mnogi od tih igrača se jednostavno preklapaju svojim kvalitetima, a ti kvaliteti su uglavnom iz domena fizike i atletike, a manje iz domena fudbalske tehnike gde su Španci dominantni već 15+ godina, dominantniji i u odnosu na Brazil i Argentinu, kamo li u odnosu na evropske nosioce industrijskog fudbala. Čak i Mbappe je igrač veoma skromne fudbalske imaginacije, kad bi kao u nekoj igrici mogla da mu se smanje brzina i startnost/eksplozivnost za jedan, dva boda on bi bio bliže prosečnom nego vrhunskom igraču. Ja sam ipak mislio da će uspeti Francuzi da na konto fizikalija izguraju ovo prvenstvo do kraja, ružno ali da izguraju, međutim bolje je što nije tako. Oni su od Grizmana pokušali da naprave nekog plejmejkera ali on to nije, on je neki polušpic koji ima nešto kreacije ali em je u lošoj formi i godinama, em je teran da igra više u mestu nego u trku. Rabio je pravi bezveznjak i nešto fizički moćnija verzija srpskih veznih igrača. 

 

Što se Jamala tiče, svaka čast dečku, biće veliki igrač ali moram da priznam da ni ja ne vidim za sada tu materijal za ovaj najveći rang dostupan samo retkima a kamo li da će moći da dotakne Mesija. Ono što po meni Mesija čini tako posebnim i genijalnim je što je najviša klasa i u pokretu i u mestu/na petoparcu. To je nešto što npr Krištijano nikada nije imao i on je bio "samo" sila kada uhvati zalet i kad je u pokretu, dok je Mesi pored toga što je prodoran i dinamičan, znao da i u statičnim situacijama pokaže da je velemajstor. Svi igrači koji se trenutno smatraju vrhunskim su nastavljači tog Ronaldovog "pravolinijskog" fudbala, Mbappe, Haaland i ostali, dok je Mesi mogao da igra i tako ali i Zidanovsku mešalicu u statičnijoj varijanti gde prednost praviš kombinacijom driblinga i pasa, a ne samo trkom i eksplozivnošću. Drugim rečima, za mene je K Ronaldo najbolji trkački auto, neki ferari ili meklaren, Mesi je neka preskupa elegantna limuzina koja po potrebi može da razvije 300 na sat ali nije joj to jedina top performansa, s takvim autom možeš i na bal i na ulične trke. Možda jedino u Belingemu trenutno vidim taj miks zidanovštine i ronaldovštine, šteta što je ljomber al jebiga. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, diego said:

 

"Bojim" se da moderan fudbal se i ne trudi da kalupuje igraca kao Mesi, iliti Maradona, Ronaldinjo, Zidan... sto bi rekli nasi komentatori igraci sa "fudbalskim vicem", iliti fudbalski romantizam naspram sistema (Mesi je npr. negde drugu polovinu karijere blejao sto se tice odbrambenih zadataka, pogotovu u Argentini, danasnji treneri retko gledaju tome kroz prste). Spanija mi je u tom smislu jos fascinantnija, jer su uspeli da stvore prepoznatljiv i vojnicki sistem, a da opet izbace dvojicu igraca (Vilijams i Jamal), koji jedini ovde na turniru podsecaju na "stare dobre dane". Zato su i pretvorili ovo prvenstvo od "dosadnog spanskog poseda" u nesto konkretnije, leprsavije, iako je i dalje to u sustini slicna taktika. Ima ona cuvena floskula svakog fudbalskog trenera "Ne driblaj ispred svog gola", ili "Driblaj gore slobodno", a mislim da je ovo drugo bas De la Fuente rekao Vilijamsu i Jamalu, i oslobodio ih pritiska, i sistema. Jamal (za sad) nije univerzalac kao Mesi, on je i blizi negde Ronaldu po stilu (ili cak Robinju rekao bih, po kretnji i driblingu), i opasan je sa krila, a ne ko Mesi sa sredine i prenosom lopte/duplim pasom.

 

Slažem se sa ovim. K Ronaldo je neki ultimativni role model kakvi se ofanzivni igrači danas traže i kakvim se u klubovima nadaju da mogu da ih naprave. Naravno, Ronaldo iz prajma je neki top topova takvog profila igrača, brz, eksplozivan, uglavnom pravolinijski, jedan do dva driblinga u pokretu (ne računam one vašarske driblinge u mestu kojima se ne pravi nikakva prednost već zabavlja publika), direktno na gol, konkretno. Teško je napraviti baš takvog igrača ali takav profil igrača nije teško napraviti.

 

Mesi je, sa druge strane, jednostavno svemirski talenat kakvog ne možeš reprodukovati, outlier. Ne možeš modelovati igrača po profilu Mesija jer je on prilično jedinstvena kombinacija kreatora i finišera.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sa Mbapeom i Grizmanom izvan forme,ovo i jeste neki maksimum Francuza. Mbape nije bio fit (mišić + nos) i to se veoma odrazilo na formu..iz aviona se videlo da je daleko od svoj top izdanja.
U Didijevom sistemu Grizman je možda čak i ključni igrač,a ovde se raspao kompletno. Bukvalno ništa nije odigrao..skoro bih smeo da napišem kako je ušao u štetočinski mod. Njihov vezni red je ionako nekreativan..odbrana je bila sasvim solidna..podbacili su napadači.

Španija 6/6.
Tačno se vidi ta njihova (ja volim da kažem: gvardiolanovska/barselonaška) ideja da svi moraju da budu prefinjenji tehničari - od beka do špica..Dobro,Morata je pomalo pajser,ali prihvatljivi :classic_biggrin:
Veoma je jebeno igrati protiv Španije..kreću se fantastično,tehnički su besprekorni, pa kad ti uzmu loptu treba ti jedno tri minuta da samo vratiš posed. Brzi,sada i okomitni i konkretni..kako to nadigrati i pobediti?

Moje simpatije su uz Engleze,ali ako oni dođu u finale može biti vrlo neprijatno iskustvo za njih. Obzirom na ono što "igraju"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Francuska je sinoc posle vodjstva imala sve na tacni, sve u sablonu koji cekaju i zele ali im je odbranu razbio netipicno tipicni sut iz daljine. Ovakvi blokovi tako i treba da se razbijaju, ali na ovom prvenstvu su pokazali da znaju da sutnu loptu bukvalno Stanciu i Jamal. Znaju ijos neki, ali nisu bas dokazali. I ako je sablon razbijen tako, jednim sutem koji su pre 20 godina bez problema izvodili osrednji igraci solidnih liga, a danas je na EP nesto specijalno. Sve je stalo u taj i onaj Mbapeov sut pred kraj, kada je mogao i da doda, ali je sutnuo tehnicki ocajno, bez efea i kontrole. Tuzno je da takav igrac ne zna da sutne konstantno dobro samo spic iz trka i osnovnu punu kada samo treba da je protne pored golmana

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Drug Crni said:

Kakve su seronje ovi "analitičari/komentatori" u studiju RTS

 

Pa nijedan od njih trojice (Bogdanović, Vjetrović, Nedić) nije tu za neku ozbiljnu fudbalsku analizu, tu su da zabavljaju raju. To i čine. A koliko čujem u jutarnjem busu ili u samiški kako ih citiraju (pogotovo Bogdanovića), čini se da su naboli ciljnu grupu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...