Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

2 minutes ago, holden c. said:

Komentatori RTS su zlocin koji traje, odvratno su nesnosni

Ja sam Rumunija - Ukrajina počeo da gledam na RTS-u pa sam prebacio na arenu. Za nijansu su bolji na areni, ali nemam više alternativa...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Knipex said:

Ja sam Rumunija - Ukrajina počeo da gledam na RTS-u pa sam prebacio na arenu. Za nijansu su bolji na areni, ali nemam više alternativa...

 Bogte, nisam ni znao da Arena prenosi, ziv bio. Nisu ni oni tamo bas Martin Tejlor licno, ali mahom su podnosljivi, ovamo su sve kreteni.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, holden c. said:

Lukaku siroma, just can't catch a break.

 

Komentatori RTS su zlocin koji traje, odvratno su nesnosni

 

Ja prebacio na RAI2. Pojma nemam šta pričaju, ali su mi definitivno lakši za slušanje.

 

RTS mislim da isto ima smanjen  zvuk sa stadiona, a pojačanog komentatora (u odnosu na druge televizije), pa i zbog toga prenos bude kao sahrana

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Belgija - Slovačka x2(2.8)

 

Imam osjećaj da će na ovoj utakmici favorit da pukne. Slovačka ima čvrste igrače u poslednjoj liniji i na sredini terena. Ofanzivno nemaju neke klase, ali ukazaće se neka šansa iz prekida ili kontre.

 

:bravo:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mladenović nije bio loš ni u kvalifikacijama. Nekoliko asistencija za gol Mitrovica. Covek je bek, I nama treba bek a ne neka pozicija izmedju beka i krila. 

 

Pavlović je imao velikih problema u prvom poluvremenu kada je morao da glumi beka. Urnisao ga je krilni igrač Engleske. Treba i razumeti jer čovek igra štopera I potreban mu je bek pored njega. Čim je usao Mladenović, druga priča za Pavlovica. Momak ide glavom gde niko ne bi nogom i za to poštovanje, ali je ekstremno tanak sa loptom u nogama .

 

Živković je takodje žrtva stojkovića. On je krilo, ali je sinoć morao da igra beka i krilo, naravno da nije ispalo dobro. Mislim I da bi njemu prijalo da nekad počne sa klupe i da vidimo neku drugu opciju na toj strani.

 

Vlahovic je igrao više desno nešto poput krila, vraćao se po loptu 30 -40 m od gola, a čovek je čist špic,  gol igrač.

Igrao je sve osim špica.

Mi osim borbenosti nismo bog zna sta pokazali.  Jedan šut pred kraj, gomila dodavanja među stoperima, dok vezni red nije imao nikakvu kreaciju.

 

Sergej je najveća prevara koja je obukla dres reprezentacije!!! Na koju foru taj igra , I zašto ga više forsiraju niko živi ne zna. 

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

Razbijemo Svedsku 3-0 dolaze neki i pisu eto vidite da nije problem da se igra sa Mitrom i Vlahovicem, samo to je sistem koji nam treba, izgubimo od Engleza, Piksi retard, ne moze dva spica.

 

A bukvalno niko ko je pisao ovde na tu temu nije pomenuo sta je zapravo problem, pa ne znam da li ne dobacujete, ili pisete po automatizmu.

 

Uopste nije pitanje da li ce igrati dva spica ili jedan spic. Pitanje je kako ces ideju i taktiku koju imas za konkretnu utakmicu sprovesti u delo, odnosno koji igraci ce ti igrati.

 

Ja sam u ovoj utakmici video ideju i na pocetku. Po igracima koji su igrali ne bi trebalo da igramo bunker, a igrali smo ga. Da li je trebalo da budemo toliko defanzivni ili smo se usrali ne mozemo znati, ali ideja je postojala, a ideja je ovo:

 

Skupiti i udariti dupli blok, imati sto vise igraca koji mogu da zapocnu napad iz zadnje linije inverzijom, znaci veznjaci se spustaju u zadnju liniju kad nas pritiskaju i oni ili iznose loptu ili gadjaju dugom loptom SMSa, Vlahovica i Mitrovica, koji je ili spustaju ili zadrze dok mi ne prebacimo dovoljan broj igraca u napadacku trecinu pred njihov gol. Znaci to je jasno bila ideja.

 

E sad, trebalo bi isto tako da bude jasno da to ne moze da funkcionise iz nekoliko prostih razloga. Prvi razlog je da ako su ti linije dovoljno blizu da ti napravis kontru sa 4-5 igraca posle takvih direktnih pasova, onda ti nisu dovoljno blizu za dupli blok, ukoliko ti zadnja linija ne izadje visoko, a videli smo da to nije bio slucaj. Onda imas ono sto smo dobili, da se bukvalno po 2-3 engleska igraca samo lagano kroz sredinu spusti izmedju linija i onda bukvalno samo treba da te probiju po boku (sto smo videli smo radili) i ti na centarsutu i povratnoj lopti imas pet igraca.

 

I plus kao posledicu te inverzije dolazis do toga da nastupa haos ko koga cuva kod tog utrcavanja i onda ispadne da su tri igraca utrcala u ledja stoperima, a tebi skacu Zivkovic i Gudelj. To je amaterski i tako smo primili gol. Jasno je da nesto zrtvujes ako zelis da napravis neku takticku prednost i to je najcesce tako, ali zrtvovati klasicnu postavku odbrane kada sedis golmanu u krilu je imbecilno i mi smo to uradili ni prva ni poslednja imbecilna stvar koju smo uradili.

 

Da dodjemo do poente - nije problem uopste to sto su nama i na ovakvu postavku na papiru igrali i Mitar i Vlahovic. Problem zasto to ne moze da funkcionise, a to kao selektor/strucni stab treba da anticipiras je da ti bukvalno cela postavka zavisi od SMSa, njegovog work ratea i trcanja (koje znamo da najsjajnije, pogotovo sad od kako je u Arabiji), njegovog pozicioniranja i konkretne igre, verovatno i na prvu (sto mu dolazi sporadicno, bar u slucaju ovog drugog, pozicioniranje mu je tragicno za veznog igraca iskreno) i onda naravno dobijas Vlahovica koji pokriva mnogo veci prostor od onoga sto treba i pokusaje soliranja 1 na 4, pa ga ljudi pljuju, a nije on kriv, imao je mozda 2-3 puta bolja resenja, ali on ne treba to da radi niti treba da bude tu.

 

E zbog toga je lose da igras sa dva napadaca, zato sto ti iza njih igra SMS u ovakvoj postavci gde hoces da se branis duplim blokom. Znaci to nema smisla.

 

Dva napadaca ako su ti linije visoko i ako imas link kroz sredinu od recimo Gudelja koji igra DMC preko Ilica MC do Tadica/Samardzica AMC moze vrlo lepo da funkcionise iz nekih jednostavnih razloga - dominiras u posedu, stojis visoko, mozes da stvoris visak na krilu i automatski imas dva snazna skakaca u 16. Vlahovic ima siri radijus kretanja od Mitrovica, pa i on moze delovati iz drugog plana. Cak i sa Zivkovicem desno i impotentnom desnom stranom mi mozemo da imamo dovoljno igraca koji mogu da napadnu gol.

 

Ali za to ocigledno SMS mora da popije klupu i da dobija sansu u poslednjih 20 minuta kad jurimo prednost, a Jovic da ostane zalepljen za klupu.

 

Protiv Slovenije bih izasao ovako:

 

Rajkovic (iako mislim da je greska sto je on dobio sansu, ali dobio je, sad ne menjas opet golmana)

Stojic (pokretljiviji od Veljkovica)-Milenkovic (dobro odigrao u sredini za divno cudo, mozda najbolja utakmica u reprezentaciji ko zna od kad)-Pavlovic

Birmacevic (ne mogu vise Zivkovica da gledam, Birmacevic je posle pocetnog petljanja bio skroz ok i u odbrani)-Mladenovic (zbog povrede Kostica i ocigledno nije spreman cak i ako bude mogao da igra)

Gudelj-Ilic (Gudelj osigurac koji moze da se spusti i desno da pokrije ako treba Birmacevica, Ilic stvarno odigrao top)

Tadic (ili Samardzic, ali nema smisla sad covek da pocinje)

Mitrovic-Vlahovic

 

ili, ako igramo sa jednim spicem onda Samardzic u rupi zajedno sa Tadicem u sustini kao sto igraju Tadic i SMS zajedno, ali to mi se ne svidja jer nikad nismo videli. Treba da se drzimo onoga sto vidimo da funkcionise.

 

I jos jednom, tu uopste nije pitanje jedan ili dva napadaca, tu je pitanje kako da ti tim bude funkcionalan i napada i brani se smisleno.

 

Bas sam odgledao sinoc sta su pricali na HRT-u povodom toga.

Kazu ljudi a i ja sam slicnog misljenja da su Vlahovic odnosno Mitrovic igraci slicnog tipa/slicnih kretnji i  graficki su analizirali da to ne funkcionise. Logicno je ako jednog sklonis sa prirodne pozicije nije vise to to.

Ja bih pre gurao Vlahovica jer je disciplinovaniji i angazovaniji u odbrambenim zadacima a Mitra kao dzokera ali tesko ce to ici.

Jedan od njih dvojice sa drugacijim tipom spica mozda i moze.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Charles De Ketelaere said:


Pa si ti rešio da uspostaviš balans i šukneš meni sa guglanjem Wikipedie?

 

Ovo što je Rumunija danas pokazala je odličan primer svima koji drobe danima da nemamo uspeha i pobeda jer nemamo De Bruynea i Mbappea. To su jednostavno gluposti i lenji način da se pljucne. I nije alternativa guglanje Wikipedie niti kvazi analitičari, nego common sense da De Bruynea i Mbappea ima 5 repki na turniru gde ih igra 24. 

 

 


Slažem se sa gore napisanim, delimo mišljenje. Jedini mi je problem u načinu na koji to pišeš.
 

Dugo si na forumu, verovatno imaš i dosta godina pa ne priliči tebi i drugima sa dosta staža da to radite. Ružno je kao i ovo što si se uhvatio za moj lapsus. Ti si u onom prvom postu bez jasne logike neka imena pisao originalno a neka prevodio, i to pogrešno (nije Čičaldau, već Čikaldau), pa ja sada treba da se uhvatim toga i vrtim kroz postove. Nema smisla.

 

Živ bio🙂

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, No name said:

 

 

Sergej je najveća prevara koja je obukla dres reprezentacije!!! Na koju foru taj igra , I zašto ga više forsiraju niko živi ne zna. 

 

 

A terali smo Muslina zbog ovoga

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...