Jump to content

Recommended Posts

Ja I dalje mislim da Kurjaci imaju šansu ovo da obrnu. Delovali su mi u obe utakmice kao ekipa koja se više pita u ovoj seriji ali su skloniji brainfartovima i nemaju takve closere kao što su Luka i Kyrie.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja I dalje mislim da Kurjaci imaju šansu ovo da obrnu. Delovali su mi u obe utakmice kao ekipa koja se više pita u ovoj seriji ali su skloniji brainfartovima i nemaju takve closere kao što su Luka i Kyrie.

Naravno da imaju sansu okrenuti seriju, ali ne ovakvom igrom.

Ali, siguran sam da ce i Mavsi biti bolji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

Ali ovo podsmevanje Gobertu je zaista smešno, na ovom topicu se samo čeka prilika za to. On jeste DPOY i jedan od najboljih odbrambenih igrača lige, koji nije smeo da ostane na Dončiću, ali to je trenerov problem. S obzirom na situaciju čak je fino ispratio Luku nogama i mada nije imao nikakve šanse u tom duelu odigrao je maksimalno koliko je mogao. Uostalom, to što je Luka mnogo bolji ofanzivni igrač ne znači da Rudy nije vrhunski defanzivac. 

 

samo debilcine mogu da mu priseravaju i da ga osporavaju. na celu sa magarcem draymondom. ne znam kako je tnt mislio da je dobra ideja dovesti greena koji je uradio ovo pre par meseci da 'analizira' ovu seriju. ako su stvarno mislili da guraju greena ubuduce onda je i bolje sto ce izgubiti prava na ligu.

gobert je i dalje najbolji defanzivac lige, po mnogim parametrima najbolji a odlican je i nakon switcha, sto je i sada bio slucaj, samo sto je doncic pogodio. da li su morali udvajati ili uraditi nesto drugo je sada drugo pitanje i to za staff. nije slucajno gobertu poveren zadatak da se ovako brane btw...

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo miriše na metlu, bio bih iznenađen da Indijana izvuče neku pobedu.

 

Bostonu sa druge strane se priključuje Porzingis i mirno će da čekaju prvu utakmicu finala na svom terenu, odmorni i našpanovani, dok Minesota sigurno nije rekla poslednju reč i namučiće Dalas.

Link to comment
Share on other sites

E stvarno ove nesposobne sudije vise.

 

- Kakva faulcina Irvinga na Mekdenijelsu, dadose loptu Soti i posle celendza naravno morali su Dalasu, sviraj bre FAUL sa velikim F u real timeu i nemoj toliko bas da utices na rezultat utakmice! 

- U G1 je sviran jako sumnjiv basket interference Townsu, moralo je to duze da se pregleda i iznalizira a ne onako na brzinu, call stands, zvali smo aj sad ko ga jebe. Sramota koliko su do sada sudije bas uticale na ishod obe utakmice. Ne mislim da je zla namera, ali WCF je zasluzilo bolje sudjenje. 

 

Verujem u Sotin povratak, svi osim Edvardsa i Townsa im igraju odlicno do vrhunski. Dalas je pokazao koliko je opasan od kad je renovirao tim, centri su im suvo zlato i tu imaju 48min sjajne energije, skoka, odbrane i lob pretnji. Odbijam da poverujem da ce biti 3-0 jer onda jbg serija gotova a fora je da traje sto duze i da bude dosta neizvesnosti kako i tokom utakmice, tako i tokom serije.

 

Eto, na istoku se nastavlja bolnica, nije izdrzao ni Haliburton. Mada vidim i da Jrue ima neki nonCovid ilnes pa je i on zvanicno upitan. Eventualno njegov izostanak bi dao vestacko disanje Pacersima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, gggggggg said:

samo debilcine mogu da mu priseravaju i da ga osporavaju. na celu sa magarcem draymondom. ne znam kako je tnt mislio da je dobra ideja dovesti greena koji je uradio ovo pre par meseci da 'analizira' ovu seriju. ako su stvarno mislili da guraju greena ubuduce onda je i bolje sto ce izgubiti prava na ligu.

gobert je i dalje najbolji defanzivac lige, po mnogim parametrima najbolji a odlican je i nakon switcha, sto je i sada bio slucaj, samo sto je doncic pogodio. da li su morali udvajati ili uraditi nesto drugo je sada drugo pitanje i to za staff. nije slucajno gobertu poveren zadatak da se ovako brane btw...

 

Meni je Draymond bio jedan od jačih likova što se tiče košarkaških analiza i verovala sam da ima budućnost u tim vodama po završetku igračke karijere. Ali nakon što je njegovo inače agresivno ponašanje eskaliralo poslednjih meseci (ili čak 1-2 godine unazad), između ostalog zbog situacije koju si linkovao, više nemam takvo mišljenje. Bez obzira na košarkaško znanje koje je prisutno. 

 

Mislim da je ovde pre trebalo udvajati Luku, mada je zajebano sa igračima kao što je Dončić jer bi sigurno našao način da doda loptu saigraču. No sve to je sada naknadna pamet. Odlično se Rudy ovde snašao i uradio šta je mogao, nema ni govora o ekspouzovanju lažnog DPOY-a i nekakvoj sramoti. Good defense, better offense, idemo dalje.

 

Umesto da se pohvali igrač koji se radom i zalaganjem nadgradio iznad očekivanja, specijalizovao u jednom košarkaškom aspektu a što je u najjačoj ligi na svetu prepoznato sa čak 4 DPOY nagrade (sve to do 32. godine), mi ovde imamo jedvačekanje da se taj igrač prozove i opljuje. I sve to, naravno, jer je na neki način konkurencija određenim miljenicima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Draymond Green:
"When you ended up with Rudy Gobert, was that the matchup you were looking for?"

Luka Doncic:
"Yeah, I told D-Live [Dereck Lively II] to set a screen because they're gonna switch,  we wanted that."

 

Targetiraju u zavrsnici meca lika koji ima 4 DPOY. 

 

 

Spoiler

 

Poslednji klip je zlato, ne znam sta mi smjesnije, dal to sto ga je zalomio ili sto je promasio🤣🤣

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne postoji igrač u ligi koji može da čuva sve ostale. Svako može da se nađe u mismeču ili poziciji u kojoj će protivnik da ga napravi smešnim, posebno kad čuva neke od najvećih majstora u ligi tako da osim kad su u pitanju zezanje i mimovi svako ozbiljno podjebavanje Goberove igre u odbrani je van pameti. Protiv Luke je mogao da se odmakne malo, odigra alibi odbranu, a trojka bez ovih driblinga bi bila bolna ali manje zanimljiva za sprdnju. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, DameTime said:

 

Meni je Draymond bio jedan od jačih likova što se tiče košarkaških analiza i verovala sam da ima budućnost u tim vodama po završetku igračke karijere. Ali nakon što je njegovo inače agresivno ponašanje eskaliralo poslednjih meseci (ili čak 1-2 godine unazad), između ostalog zbog situacije koju si linkovao, više nemam takvo mišljenje. Bez obzira na košarkaško znanje koje je prisutno. 

 

Mislim da je ovde pre trebalo udvajati Luku, mada je zajebano sa igračima kao što je Dončić jer bi sigurno našao način da doda loptu saigraču. No sve to je sada naknadna pamet. Odlično se Rudy ovde snašao i uradio šta je mogao, nema ni govora o ekspouzovanju lažnog DPOY-a i nekakvoj sramoti. Good defense, better offense, idemo dalje.

 

Umesto da se pohvali igrač koji se radom i zalaganjem nadgradio iznad očekivanja, specijalizovao u jednom košarkaškom aspektu a što je u najjačoj ligi na svetu prepoznato sa čak 4 DPOY nagrade (sve to do 32. godine), mi ovde imamo jedvačekanje da se taj igrač prozove i opljuje. I sve to, naravno, jer je na neki način konkurencija određenim miljenicima.

 

pa to je najgore. mogao bi on puno toga da pruzi sa svojim znanjem ali ce pre iskoristiti svojih pet minuta da se posere po liku jer ga ne voli i zato sto je egocentricni klovn. slican je shaqu, nesigurnost izbija iz njih, bez obzira na to sto su imali legendarne karijere. sve ovo je jos smesnije jer kada je pocinjao sa ovim sidejobom kao podcasterom, zalio se na medije kako ne izvestavaju o ligi kako treba, pa je krenuo sa celim tim new media sranjem i imao ovaj quote:

 

the "new media," of which they are supposed co-founders, has two basic tenets: praising good performances and viewing bad performances through the prism of critical analysis.

"The new media is simple," Green said, sharing a stage with Redick for a joint live episode of their podcasts in June, along with special guest Stephen A. Smith. "It's very simple. It's actually analyzing the game of basketball. It's actually giving those flowers when flowers are due. ... Be very critical, but tell us the whole truth. ... I think that's been lost, and what's replaced it is titles and headlines and hot takes for clickbait."

 

ja sam ga ranije i branio jer mi je uvek bio gotivan taj gsw zbog njihove igre ali otkad se desila ona situacija sa poolem smucio mi se za sva vremena. a kako vreme prolazi ispada jos vece djubre od coveka posle svake nove situacije. jos na kraju zacinio sa ovim patetisanjem oko zavrsetka karijere jer su ga poslali na lecenje™ i da je silver morao da reaguje™ da ga odgovori od penzije :yawn2: kako obicno ispada sa egotriperima, na kraju ispadaju zrtve.

 

gobert je pokusao da spreci taj doncicev stepbek u levo, sto je kao njegov sut, u cemu je i uspeo ali ovaj je ipak pogodio i to je to. ako se ne varam bila je ranije na utakmici slicna situacija kada je gobert isto cuvao doncica i ovaj nije dao kos, tako da na kraju se sve svelo na to da je doncic ovoga puta dao kos i pobedio. 

mozda je trebalo stvarno da se udvoji, da valjda mcdaniels pridje ali bi onda ovaj dodao irvingu koji bi napao kos i lively bi ostao sam, ko zna sada je vec lako biti pametan. to je problem sa doncicem xd perfektan je napadac i na kraju je situacija pick your poison.

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Kako je lijepo gledati meceve bez nerviranja...milina... 🙂 

Sjajna serija MIN-DAL...izgleda da su vukovi svu karmu u mecevima protiv nas potrosili. Sve u svemu...nista ovdje nije gotovo...bice jos 'u kost' meceva.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
40 minutes ago, gggggggg said:

 

pa to je najgore. mogao bi on puno toga da pruzi sa svojim znanjem ali ce pre iskoristiti svojih pet minuta da se posere po liku jer ga ne voli i zato sto je egocentricni klovn. slican je shaqu, nesigurnost izbija iz njih, bez obzira na to sto su imali legendarne karijere. sve ovo je jos smesnije jer kada je pocinjao sa ovim sidejobom kao podcasterom, zalio se na medije kako ne izvestavaju o ligi kako treba, pa je krenuo sa celim tim new media sranjem i imao ovaj quote:

 

the "new media," of which they are supposed co-founders, has two basic tenets: praising good performances and viewing bad performances through the prism of critical analysis.

"The new media is simple," Green said, sharing a stage with Redick for a joint live episode of their podcasts in June, along with special guest Stephen A. Smith. "It's very simple. It's actually analyzing the game of basketball. It's actually giving those flowers when flowers are due. ... Be very critical, but tell us the whole truth. ... I think that's been lost, and what's replaced it is titles and headlines and hot takes for clickbait."

 

ja sam ga ranije i branio jer mi je uvek bio gotivan taj gsw zbog njihove igre ali otkad se desila ona situacija sa poolem smucio mi se za sva vremena. a kako vreme prolazi ispada jos vece djubre od coveka posle svake nove situacije. jos na kraju zacinio sa ovim patetisanjem oko zavrsetka karijere jer su ga poslali na lecenje™ i da je silver morao da reaguje™ da ga odgovori od penzije :yawn2: kako obicno ispada sa egotriperima, na kraju ispadaju zrtve.

 

gobert je pokusao da spreci taj doncicev stepbek u levo, sto je kao njegov sut, u cemu je i uspeo ali ovaj je ipak pogodio i to je to. ako se ne varam bila je ranije na utakmici slicna situacija kada je gobert isto cuvao doncica i ovaj nije dao kos, tako da na kraju se sve svelo na to da je doncic ovoga puta dao kos i pobedio. 

mozda je trebalo stvarno da se udvoji, da valjda mcdaniels pridje ali bi onda ovaj dodao irvingu koji bi napao kos i lively bi ostao sam, ko zna sada je vec lako biti pametan. to je problem sa doncicem xd perfektan je napadac i na kraju je situacija pick your poison.

Draymond je jednostavno govedo i to se nece promjenit nikad. Moze da on prica sto god oce, ljudi ce se sprdati Nurkicu za jare svaki put kad nedje se pojavi vijest o njemu (nesto slicno treba i Drayu raditi sa onim This brother needs help al otom potom), al je njega zaboljelo vise to sto su mu on i Gobert odgovorili da je ozbiljan komad budale i da ne vrijedi sa njim nista ozbiljno pricati, pa se zato on cuje najvise jer non stop mlati nesto po podcastima i pokusava da svakom prilikom isproziva nekog da bi neku reakciju dobio, pokazujuci tu svoju nesigurnost. Ocekivano svi ga kuliraju, pa je rjesio da malo "doda gas". Onaj segment sa Shaqom koji isti problem ima, u fazonu mi bi tebe lagano cuvali i dobili u seriji sad GSW vs LAL dje su on i Kobe igrali onomad. Jedan od razloga sto mi je drago donekle sto ide NBA sa TNT je sto njega necemo morat vise gledati kako glumi strucnog konsultanta.

Sto se tice tog zadnjeg napada Dallasa, Lively je odvukao nakon pika McDanielsa u reket i po treneru Wolvesa i Gobertu, plan je i bio da ide switch tu. E sad, sve i da su u zadnjem trenutku rjesili da udvajaju i pomognu tu Goberu, najblizi coek njima je bio Edwards koji je na Kyrieu, sekund kad bi dosla tu pomoc isao bi skip pas do Kyriea koji je u toj 4/4 dao vec 3 trojke ili bi mozda otisao na prodor kao sto kazes i tu imao Livelya na lobu kad bi dosla pomoc. Cak je i taj stepback u lijevo nekako se odbranio pa je to uslovilo taj "ples" al jbg Doncic sad moze da pogodi i sa desne noge taj isti sut. Prije par godina smo imali isti duel u Jazz/Mavs seriji i imas bas u par utakmica dje je ostao Gober ovako na "islandu" vs Doncica i odbranio to u kljucnim trenucima meca (https://streamable.com/d2zvprhttps://streamable.com/zkz759 ) i ne djeluje da je bas toliko los defanzivac kakvim se zeli predstaviti. U svakom slucaju, situacija je da je i Gobert mogao neke stvari bolje da odigra, da mozda otvori taj driving lane za njega i usmjeri ga tamo, al nije da se sad obrukao da ga je izlomio neki AJ Lawson i pogodio sut preko njega uz neki lazy contest, ali da je to bila dobra odbrana ali bolji napad u ovom slucaju. Sad da je Doncic ono promasio, imali bi pricu kako je ovaj njega zakljucao i dobio mec za svoju ekipu, a ovako je najgori igrac na svijetu jer MVP lvl igraci mogu da poentiraju preko njega. Uz to kapi kritike nijesu dobili Ant i Towns koji se ni pojavili ova 2 meca nijesu a ovaj je zbog Draymonda i slicnih ispao krivac za sve sto se dogodilo u ova 2 meca, a jedini pozitivan igrac od Twolves startera.

Edited by MrTwister
  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, NikadProtivKaline said:

DPOY

svakako ne na liniji za 3 poena. Jedini razlog zašto bi on bio u igri je da je Finch mislio da će Mavsi ić na polaganje ili lob. A vjerujem da je 90% ljudi mislilo da Luka završava tricom, 9% da završava Kyrie, i 1% da će šutnit netko treći. Čim je vidio Goberta u igri mu je svanulo sunce (ne LeSunce).

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Bugl Khan said:

svakako ne na liniji za 3 poena. Jedini razlog zašto bi on bio u igri je da je Finch mislio da će Mavsi ić na polaganje ili lob. A vjerujem da je 90% ljudi mislilo da Luka završava tricom, 9% da završava Kyrie, i 1% da će šutnit netko treći. Čim je vidio Goberta u igri mu je svanulo sunce (ne LeSunce).

 

 Opasno smaras

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...