Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)
47 minutes ago, McLeod said:

Pa evo na primer samo fakti koje ste vi "ovaj forum trpi svasta" izneli, evo ovaj +-. Na stranu to sto je ovako aggregate to najbesmislenija statisticka kategorija i meni je odmah jasno da taj koji se hvata to za to ili se hvata za slamku ili mu je znanje o kosarci mrskasto, zasto nije najbolji bilo gde? DPOY je defensive player of the year. Covek ni u jednoj kategoriji nije ne dominantan, nego najbolji. Kako moze onda bude pravi DPOY? Moze da bude samo lazni. Ekspouzovan je odavno, zato je i zauvek smesno kada se ekspouzuje ovakvim eksplicitnim video materijalom opet i opet i jos zabavnije citati kako eto to se tesko brani i "Luka je samo pogodio tezak sut". Ako DPOY ne moze da brani znaci ne moze niko.

 

Ekspouzovao ga Miki koji je okačio video sa interneta, a koji je verovatno pravio neki drugi lik koji ne može da preboli činjenicu da AD nije DPOY :57:Ovde jedino ti ekspouzuješ sebe koliko u stvari nisi gledao ni Goberta ni Minnesotu ove sezone.

 

Naravno da se onaj šut teško brani, evo navedi mi visokog igrača koji po tvom mišljenju može ono da odbrani? Ne moraš ni visokog, navedi bilo kog košarkaša nevezano za poziciju? Samo nemoj dati neki socijalno poželjni odgovor tipa Jrue Holiday. Na usporenom snimku se čak najbolje vidi koliko je Gobert dobro ispratio Luku, da ga je naterao na drugu promenu kako bi napravio separaciju i mogao da uputi taj šut. Dončić je majstor i na kraju je uspeo da pogodi šut koji je bio van balansa, što zapravo nije nikakvo iznenađenje. 

 

Rudy je u RS imao najbolji defanzivni rejting u celoj ligi, pri čemu je protivnike držao na 43% FG (-6.7%). Od toga na 48.1% u reketu (-15.1%) i 32.5% za 3 pts (-3.7%). Prilično sam sigurna da je po ovim parametrima bio najbolji u odnosu na ostale DPOY kandidate (AD, Wembanyama, Adebayo i Allen), ali možda grešim pa neka me neko ispravi.

 

Uz to je bio i 2. u ligi po broju contested šuteva (11.5 per game). 

 

spacer.png

 

Dalje, bio je na 2. mestu sa 12.9 rpg, FG% 66%, 3.8 off reb; na 4. mestu sa 9.2 def reb; 6. mestu sa 2.13 bpg; te na 5. mestu prema zabeleženim DD tokom sezone (54).

 

Ne znam na koji način ti misliš da se bira DPOY, ali se u obzir uzimaju sledeći parametri:

  • Individual defensive performance (statistical impact, blocks, steals, rebounding, defensive rating and other advanced metrics) - što sam navela iznad
  • Consistency and durability - odigrao je 76 utakmica RS, dakleM bio je na raspolaganju timu veći deo sezone (više je odigrao samo Allen)
  • Impact on team defense - ovo je kriterijum koji posebno ide u korist Gobertu, jer je ključni igrač koji je Minnesotu doveo do prve odbrane lige, dok su ujedno imali 3. W/L rekord

O ovom plejofu su već pisali Stefan i gggggggg, ja bih se samo nadovezala interesantnim podacima iz G1 protiv Dallasa:

 

Quote

Gobert played 38 minutes, during which time Minnesota outscored Dallas by 10 points and held the Mavs to 100 points per 100 possessions. In the other 10 minutes, Dallas scored 165 points per 100 possessions. The Mavs outscored the Wolves 62-38 in the paint, another talking point during the game, but much of that damage was done when Gobert was on the bench. 

 

spacer.png

 

Obratiti pažnju na kolone DAL EFG% i DAL OREB%. Toliki impakt Gobert ima na odbranu Minnesote, ali je lažni DPOY jer nije odbranio jednog od najboljih igrača lige 1 na 1 :classic_laugh:

Edited by DameTime
  • Like 9
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, hajde da seckamo deo po deo, mada je ovo bas smejurija, ovako mogu da ti dokazem i da je Vucic najplemenitiji vladar u istoriji Srbije.


AD je svakako vise zasluzio, kao i svi ostali koje si navela, od visokih. Takodje je i podosta bekova vise zasluzilo, ali ta nagrada najcesce ide u ruke visokog igraca jer imaju i blokade i skokove da biflaju kao statisticke kategorije, dok bekovi imaju ukradene. No dobro, to na stranu.

 

Niko nije rekao da se sut lako brani, niti da Doncic generalno lako brani. Samo je lepo napraviti malo ravnoteze na forumu, zbog neopravdanih i smehotresnih pohvala ovoj bukvi.

 

Dalje, Minesotina odbrana je jedna od najboljih u ligi, ali je Gober tu maltene non factor, sto se vidi i u plejofu. Oni imaju benefit od cinjenice da su generalno ogromni da su im na parketu maltene non stop tri od cetiri ova igraca (Rid, Gober, Tauns, MekDenijels), svi su dovoljno pokretni pa mogu da udvajaju visokima najefikasnije u ligi. Ogroman broj tih udvajanja ide u statistiku Goberu kao dobra odbrana, a za nju je zasluzan max 50%. Pravi heroj i razlog za Minesotin Deep Run je Naz Rid koji je bio planiran za trade asset, ali je iskoracio i postao ultra bitan igrac za fransizu i omogucio ovakav stil igre.

 

Imali smo Gobera i Taunsa kao tornjeve blizance prosle sezone na pocetku, pa smo videli na sta je to licilo, a onda polako izrastanje Rida, Konli umesto Rasela i eto ti najbolji rejting lige. Da te opet podsetim, pricamo o DPOYu, a samo u njegovoj ekipi ima igraca koji su po impaktu doprineli vise tom rejtingu nego on, sto bi svima moralo da bude ocigledno.

 

Dalje, Gober apsolutno nije vodeci igrac po statistickim parametrima, jedino sto mu ide u prilog je broj odigranih utakmica.

 

Sto se tice poslednjeg argumenta, i za to je "zasluzan" vise Tauns nego on, koji se potpuno raspao. Ali eto mu, da to bude u prilog njegovoj odbrani.

 

Ali opet cu te na kraju podsetiti pricamo o najboljem odbrambenom igracu lige. Iz ovoga se moze izvuci zakljucak da Gober nije los odbrambeni igrac, a ja nisam to ni tvrdio. Ja sam samo tvrdio da je smejurija da je covek opet DPOY, i iz ugla ove sezone, a 4 DPOYa su teska smejurija istorijski takodje. Izjednacio se sa Valasom i Mutombom. Ako to nije smesno ne znam sta je.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Dakle, ponovo 0 argumenata, nemaš baš ništa što ide u prilog tvojoj tvrdnji sem izrazito subjektivnih tumačenja koja uklapaš jer si zapravo ti taj koji brani neodbranjivo. Navela sam ti vrlo precizno statističke argumente zbog kojih Gobert jeste DPOY, ova tvoja smešna naklapanja se ne računaju.

 

Koji su to bekovi više zaslužili, kad se apsolutno nijedan nije našao među top kandidatima za glasanje za nagradu? Valjda su svi tamo u NBA debili samo je McLeod pametan.

Na koji način je Gobert "samo 50%" zaslužan za uspešnost udvajanja Minnesote? Kako si to izmerio?

Po kojim statističkim parametrima nije vodeći? Čuj molim te, SAMO broj utakmica, pa najbolje da DPOY bude neko ko je odigrao 10 utakmica RS.

Kako je Towns više zaslužan za poslednju stavku? Jedino je Gobert od nosilaca Minnesote bio na nivou ove dve utakmice.

 

Na ova pitanja ne moraš da odgovoriš, zapravo su retorička čisto da ukažem na gomilu teksta koju si ispisao a koja ne nosi nikakvo značenje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Pa i necu da odgovaram jer bi svima trebalo da bude jasno da sam ti dismantovao sve argumente, a smara me u nedelju da se trudim vise i trosim vreme na nesto sto ima isti efekat kao da pricam zidu.

 

Uzivaj.

 

Ali ustvari, evo ti opet po stavkama - niko se nije nasao u glasanju prvo jer je ovo najsubjektivnija nagrada u NBA i lowkey bi trebalo da mi bude i drago sto je ova bukva osvojila ponovo. Gde ces veci dokaz da treba lepo da se ukine.

 

A objasnio sam i zasto je generalno teze danas beku da se tu nadje - visoki imaju vise statistickih kolona da pune. Cak su im skokovi razdvojeni na dve kolone, cisto dakle statisticki. Prvi dokaz da nisi procitala sa razumevanjem sta sam napisao.

 

Po tome sto dobra odbrana dolazi iz sistemske i timske odbrane, kao sto rekoh, istog tog Gobera smo videli prosle sezone kad je izgledao kao najgori trejd u 21. veku. Drugi igraci su doprineli odbrani, ne on. U sistemskoj, timskoj odbrani pokretnih visokih on ima svoje mesto, ali on sam ne doprinosi 100%, nego upravo 50% - zasto, za svaku tu statisticku crticu koja se broji njemu, bio je tu i neko drugi u udvajanju. Znas, jedan covek = 1, jos jedan covek, 1+1=2. Dva je 100%, jedan je 50%. Uprosceno i nacrtano. Zato sto statisticka crtica moze da ide samo jednom, onom koji je recimo na kraju ukrao loptu, ili pokupio skok. Ali mnogo zavisi od toga kako recimo tim brani i skace, pa onaj koji gradi kos na primer dobija nulu u svaku kategoriju, a onaj kojem lopta pada na ruke dobije crticu. Nadam se da ti ovo nije bas visa matematika, meni se cini da je jednostavno. E tako Gober u svakoj kategoriji ima benefit od sistema Minesote. Odnosno, bifla prazne statse.

 

Ni po jednom. Sama si navela. Kada se sve sabere i oduzme statisticki sa najvise praznih statsa je tu negde, ali ako cemo da uzimamo samo statse u obzir onda bi Vembanjamba trebalo da osvoji. Ako se gledaju samo statsi, retko se desavalo da neko sa ovoliko blokada izvisi za nagradu, da ne pricamo o ostalim statsima.

 

Pa lepo, a evo i drugog dokaza da ne citas - Tauns se raspao i odbrana Minesote je bila losija nego inace. Tako je on vise zasluzan za statisticki parametar od Gobera i bilo bi zanimljivo videti kako je to izgledalo kada on nije bio na parketu, ili neko treci, recimo Konli ili Rid. Pa da vidimo sta je u korenu problema, ovako ispada da Gober sam igra odbranu tamo. Ovo cak nije ni bikini, potpuno je neozbiljno da se koristi kao bilo kakav argument.

Edited by McLeod
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Pa i necu da odgovaram jer bi svima trebalo da bude jasno da sam ti dismantovao sve argumente, a smara me u nedelju da se trudim vise i trosim vreme na nesto sto ima isti efekat kao da pricam zidu.

 

Hahahaha nastavi da pričaš na temu o kojoj očigledno ništa ne znaš, do vrlo malo. A jedino što je ovde jasno je da pre aprila 2024. nisi pogledao nijednu utakmicu Minnesote. 

A nećeš da odgovaraš jer nemaš odgovor i ne znaš šta da napišeš, da znaš ne bi moglo da se pobegne od tvog odgovora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, McLeod said:

Ni po jednom. Sama si navela. Kada se sve sabere i oduzme statisticki sa najvise praznih statsa je tu negde, ali ako cemo da uzimamo samo statse u obzir onda bi Vembanjamba trebalo da osvoji. Ako se gledaju samo statsi, retko se desavalo da neko sa ovoliko blokada izvisi za nagradu, da ne pricamo o ostalim statsima.

 

Wembanyama čiji tim je završio sa jednim od najgorih rekorda u ligi da bude DPOY :roflmao: Kad već pričaš o "praznim statsima", mada ni jedno ni drugo to nisu. 

 

15 minutes ago, McLeod said:

Pa lepo, a evo i drugog dokaza da ne citas - Tauns se raspao i odbrana Minesote je bila losija nego inace. Tako je on vise zasluzan za statisticki parametar od Gobera i bilo bi zanimljivo videti kako je to izgledalo kada on nije bio na parketu, ili neko treci, recimo Konli ili Rid. Pa da vidimo sta je u korenu problema, ovako ispada da Gober sam igra odbranu tamo. Ovo cak nije ni bikini, potpuno je neozbiljno da se koristi kao bilo kakav argument.

 

Ovako izgleda kad se piše napamet. Parametre koji govore upravo o Gobertovom uticaju ti pripisuješ Townsu.

 

Finch nakon G1:

 

Quote

"As soon as Rudy left the court, they just drove, drove, drove," Finch said. "We were not very good on the ball, we were not very good at the rim. We were soft there."

 

Ali šta zna trener koji je samo koučovao ovu ekipu Minnesote, McLeod znae. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Gobert cuvao cijelu petorku Denvera. Najbolje ih sacucao u game 2.

Malo mu slabije ide sa Dallasom posto ga pune redom kako visoki tako i niski.

 

Gafford 8/10 u 2 mecu.

Lively ima 100% sut iz igre U ova 2 meca.

 

Doncic mu se userava u facu kad god ga vidi, od Olimpijade pa nadalje a nastavice i vcrs. 

 

Odlican defanzivac ali ne za 4 DPOY. Sramota je da ima 4 DPOY a da ga targetiraju protivnici.

 

 

 

Prica se da je Luka pustao ovaj klip saigracima na repeat posle prolaska uz naravno domacu muziku, ajmo Rudy kolo da igramo🤣

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Već je odavno poznato da regularka i plej of nisu isti sportovi, tako da ne vidim zašto bi statsi iz regularke bili bitni za plej of. U regularci je i Trajče bitan NBA igrač. Gober je sjajan defanzivac, ali stoji da nije uticajan kao u regularci. Zaslužio je sve nagrade koje je dobio, jer se odnose na regularni deo sezone.

 

Entoni Dejvis u plej ofu da ima podršku kao Gober u odbrani, protivnička ekipa ako bi prebacila 90 poena bi bila premija.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Dracarys said:

Već je odavno poznato da regularka i plej of nisu isti sportovi, tako da ne vidim zašto bi statsi iz regularke bili bitni za plej of. U regularci je i Trajče bitan NBA igrač. Gober je sjajan defanzivac, ali stoji da nije uticajan kao u regularci. Zaslužio je sve nagrade koje je dobio, jer se odnose na regularni deo sezone.

 

Entoni Dejvis u plej ofu da ima podršku kao Gober u odbrani, protivnička ekipa ako bi prebacila 90 poena bi bila premija.

Opaaaa bravo grofe, ima nade i za tebe. AD samo treba neki sposoban defanzivac spolja, da ima McDanielsa pa to bi bio pakao.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, QMCheM said:

 

GSW titula 2022 je najbolji primjer.

 

Boston preko Netsa, Bucksa i Heata crko do finala.

kao GSW imao lakši put? al zamalo. u svakoj rundi su pobjedili bolju momčad, osim u finalu konferencije gdje je 1st seed Miami imao 1 pobjedu više od 4th seed Dallasa. To što im treba 7 utakmica da pobjede Buckse koji bi na zapadu bili peti, jbg. 1-16 najpoštenje. Ne da likovi igraju 9 finala za redom i izgube 6 tako da ukupno pobjede 5 utakmica u 6 serija.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je SAS sa Wembyem na terenu sasvim druga momčad. +/- mu je izrazito velik čini mi se. To što igra 20ak min Rookie sezonu je nešto drugo. Klip Brauna dok trči na Goberta i na Wembya puno govori. Uglavnom, više neće uzeti niti jednu. Da li je zaslužio, ne znam. Ja sam mislio da to dobijaju igrači koji čuvaju igrače protivničke momčadi, ili shot blockeri. Peyton, Mutombo i takvi. Big Zu snubban za bar 3 od ta 4.

Link to comment
Share on other sites

Prvo da izrazim jos jedno nezadovoljstvo Indianom i ECFom koji krece sa 0-3 a moralo je sa 2-1 jebemumater. Delovalo mi je kao da ce Indiana dobiti i G1 i G3 kad sam gledao te utakmice. G2 sam iskulirao ;D 

Indiana stvarno uspeva nemoguce, da se opet oseca njena pobeda u vazduhu, apsolutna kontrola i rezultata i svega i samo odjednom krece tezak raspad, nicim izazvan, totalno amaterski. Ima i do odbrane Bostona naravno, ali neke stvari koje oni rade su zaista degutantne. Dobijes ovakve herojske partije od Nembharda i Mekonela, Turner i Siakam standardno dobri, ne oseca se izostanak Haliburtona uopste, i na kraju mentalni raspad i jos jedan epski choke za kraj serije a realno moglo je biti ovde opasne vatre. 

 

Boston nekako ne mogu da procenim, ni u jednom trenutku mi ne deluju ubedljivo i imam osecaj da bi ih 7/8 zapadnih ekipa (osim pelsa) izbacilo iz serije, a opet treba imati u vidu da igraju bez Porzija i da ni u jednom trenutku nisu u opasnosti, njima cak i dobro dodju ovakve kompetitivne i na 1 loptu utakmice da se izostre za finale. Pravi odgovor njihovog kvaliteta cemo svakako videti u finalu, a bice jaci za Letonca i sada imaju Jrua macku koji svojom klac defanzivom resava plejof meceve. Meni licno omiljena je ona kradja na Bukeru, bukvalno je uzeo Suncima titulu iz ruku a nama rostilj ispred nosa. Pitanje za razmisljanje, da li je napravio faul na Nembhardu pre nego sto je ovaj krenuo u zalet i kad mu je ukrao loptu ? Bio je kontakt i defintiivno je moglo da se svira a Pacersi su bili u bonusu. Jrue je odigrao i G1 i dao 28 poena (rekord sezone valjda) i sada je odigrao vrhunski kada je najpotrebnije. 

 

TJ mekonel brat treba ga pohvaliti, bas fearless igra. Na kraju ubacuje i trojke. Neki ludi sutevi u padu, 9 skokova. Jedan od onih srcanih igraca koje je lepo imati i koga navijaci gotive. 

 

Bilo bi shit stvarno da i WCF krene sa 3-0, ajmo Socani unesite malo zivosti i neizvesnosti. 

Link to comment
Share on other sites

Usao mi Mek u glavu, pratim pomno PJ Wash pretrcava Gobera i postize kos ulazom. Potom Lively kuca preko njega posle ofanzivnog skoka gde je Gober morao da radi recover. AD bi ovde bolje reagovao

Evo ga opet ludi Livelyyy kucanje, blokira Edvardsa, jos jedno kucanjeee kakav lik

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, delgado said:

Usao mi Mek u glavu, pratim pomno PJ Wash pretrcava Gobera i postize kos ulazom. Potom Lively kuca preko njega posle ofanzivnog skoka gde je Gober morao da radi recover. AD bi ovde bolje reagovao

sad je Luka zvao pick da može njega napast. Ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Ali odbranio je Jaden hardya na prodoru, to mu moramo upisati kao + //pomno pratimo vcrs

Mekdenijels krenuo lepo posle prosle uzasne tekme. Sad da vidimo Naza

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

A Gafford bio blizu da obori Wiltov rekord u uzastopnim FG made. Kakav dvojac zahvalnih centara, sigurno najzahvalnija centarska linija u NBA i jedna od najboljih. A i idealna za igru koju igra Luka pa i Kyrie. 

Miki, si video kako brat Nunnara przi u Evroligi ? 😄 Ocekujem da Olympiakos potpise Vincenta dogodine kao odgovor ;D 

Edited by delgado
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne treba pretjerivati sa odama Lively-ju i Gafford-u, jednostavno koriste što u ekipi imaju dva genijalna beka. Bukvalno 90% njihovih poena su kucanja na idealna dodavanja, kada bi morali sami da iskreiraju nešto druga bi se priča pričala. Mavsi noćas mnogo bolje šutiraju za tri (već su se upisali DJJ i PJ) i ako tako nastave šanse Vukova su minimalne. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Derick Lively 13/13 u WCF:23:

brutalno. To kažem, nerealan ztjecaj rookie centra takve građe i skillseta. Al dobro uklopljen, zakucava i hvata lobove

3 minutes ago, Ječmendo said:

Ne treba pretjerivati sa odama Lively-ju i Gafford-u, jednostavno koriste što u ekipi imaju dva genijalna beka. Bukvalno 90% njihovih poena su kucanja na idealna dodavanja, kada bi morali sami da iskreiraju nešto druga bi se priča pričala. Mavsi noćas mnogo bolje šutiraju za tri (već su se upisali DJJ i PJ) i ako tako nastave šanse Vukova su minimalne. 

brzo smo zaboravili genijalnost Gafforda na Lukin QB pas u G2

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ključnu ulogu Lively i Gafford zapravo imaju u defanzivi, gdje su zahvaljući svojoj pokretljivosti i elitnoj atletičnosti zatvorili sve prilaze košu. :thumbsup: Tu je Minesota izgubila ključnu prednost koju je imala u seriji protiv Denvera. Kad nema lakih poena na obruču, čini se da spolja nemaju kvalitet dovoljan da nadmaše Dalas. 

 

Edit. Da dodam - mnogo glup challenge Kida. :ajme:

Edited by Ječmendo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Treba iskoristiti prostor koji ti se otvara a oni su tu odlicni, na smenu daju 48min svega onoga sto je Dalasu trebalo godinama kad su imali problem sa centrima. Mnogo su konkretniji nego Kleber, Powell, Wood.. Naravno da su Luka i Kyrie genijalci i jasno je ko je #1 i #2, Kajri je sjajno prihvatio svoju ulogu a kao 2. opcija je elitan

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Ječmendo said:

Ne treba pretjerivati sa odama Lively-ju i Gafford-u, jednostavno koriste što u ekipi imaju dva genijalna beka. Bukvalno 90% njihovih poena su kucanja na idealna dodavanja, kada bi morali sami da iskreiraju nešto druga bi se priča pričala. Mavsi noćas mnogo bolje šutiraju za tri (već su se upisali DJJ i PJ) i ako tako nastave šanse Vukova su minimalne. 

Takoe, dva bezbeznjakovica (u okvirima koje cetvorke i petice su igrale ovaj WCF) *Mutinakreativnadoskocica* Goberu, ali to je jer ih hrane dva genijalna beka (nije da nije) a sve wto DPOY odbrani brani sam, jer kako drugacije. Konacno sam shvatio gde gresim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...