Jump to content

Recommended Posts

4 hours ago, jabadabaadu said:

Moram citirati ovog nekog maestra. Malo sam se EDUCIRAO na box score-u FAKAT večeras. 

 

Prije nego kreneš da se praviš pametan, replicirao sam ti na komentar da je Irving odigrao očajnu seriju protiv OKC što nije istina, Irving igra najbolji basket vjerovatno u karijeri (ofanzivne brojke nisu toliko velike kao nekad, ali defense koji je igrao i ugasio drugog igrača OKC je fascinantan).

Link to comment
Share on other sites

Aha. Znači Irving je odigrao najbolji basket karijere u seriji protiv Oklahome jer je ugasio Vilijamsa defanzivno.  Nema veze što nije gledao ka košu i što je imao 14 poena u prosjeku u seriji jer je on doveden u Dalas da ugasi Vilijamsa i to mu je najveće dostignuće u karijeri.

Čast mi je kad takav košarkaški znalac mi napiše da lupetam.

Link to comment
Share on other sites

Minesota mora ne da bude u egalu u skoku, nego da unakazi Dalas pod kosem da bi imala sansu u ovoj seriji.

 

Imali su (opet!) srece da im kamenjari dobro sutiraju pa je utakmica bila tesna, inace bi bilo 20-ak razlike kad Lajvli ovako izdominira.

 

A imaju i srece sto Luka ocigledno nije na 100% inace bi popili metlu verovatno. Oni nemaju coveka koji moze njega da cuva, treba da sklone Anta sa njega kako bi bio svez i isporucio u napadu, posto sa ovakvim Antom nema srece za njih.

 

Ipak ce serija najvise zavisiti od Kajrijive efikasnosti. Do sad je uglavnom posle odlicne tekme isao u MIA, to sada ne smeju sebi da dopuste. Ako Dalas izgubi narednu, momentum moze da se okrene.

 

 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Mene spinovanjem ne možeš uvrijediti, samo pokazuješ svoje oskudno košarkaško znanje, Irving ovaj PO igra pobjedničku košarku i radi ono što je potrebno da se pobijedi.

 

Miran budi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darko said:

McLeod-e ako čitaš, molim te bez komentarisanja koliko je Minnesota sranje od tima, bar dok se ne završi ova serija. Nije ti Dalas ništa skrivio. 

 

Cvrc! :lol_2::capone_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

https://hoopshype.com/salaries/players/

 

sad me natera da pogledam, joj kakvi ugovori.

 

16. Jang 40+ miliona i jos ima PO za 3 sezone. LaVine identican ugovor, i onda i Luka identican :roflmao::15:

19. Tobaja 39 jos ovu sezonu bar, videcemo da li ce Fila na leto uspeti da ne bude retardirana. Oni bi trebalo stvarno da naprave step up i izadju sa istoka u 2 od 3 naredne sezone.

20. Simons 37 ima i sledece sezone yikes.

27. Mekolum 35, ali bar ima descending do 30 za dve sezone. I to izgleda lose doduse.

 

Morant i Zion lose izgledaju zbog povreda, Braunov ide na 50 za sledecu sezonu (yikes), Shai ispostavlja se top ugovor, Poole yikes (28, pa jos 3 godine ascending), ima tu jos par ali ono, sve manje pare.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Cifra iz ugovora najviše korespondira sa periodom i stanjem salary capa u momentu potpisa. Ono što bi svaki GM trebalo da je do sad naučio je da se maksimalni ugovori ne daju jednosmernim volume strelcima jer takvih ima pun kurac u ligi i uvek će ih biti. Opet, čitava ta salary cap konstrukcija je i postavljena tako da ti neki minimum novca moraš potrošiti pa se neke franšize opredeljuju na bukvalno spaljivanje istog.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ne brini se, ide to uskoro na 70-80m po sezoni

 

Ima 40 za 2027. S obzirom da ce gap opet rasti, on bukvalno te godine nece biti u 50 najplacenijih, a bice top 10 igrac lige, ako ne jace.

 

Arguably najbolji ugovor u NBA trenutno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Minesota mora ne da bude u egalu u skoku, nego da unakazi Dalas pod kosem da bi imala sansu u ovoj seriji.

 

Imali su (opet!) srece da im kamenjari dobro sutiraju pa je utakmica bila tesna, inace bi bilo 20-ak razlike kad Lajvli ovako izdominira.

 

A imaju i srece sto Luka ocigledno nije na 100% inace bi popili metlu verovatno. Oni nemaju coveka koji moze njega da cuva, treba da sklone Anta sa njega kako bi bio svez i isporucio u napadu, posto sa ovakvim Antom nema srece za njih.

 

Ipak ce serija najvise zavisiti od Kajrijive efikasnosti. Do sad je uglavnom posle odlicne tekme isao u MIA, to sada ne smeju sebi da dopuste. Ako Dalas izgubi narednu, momentum moze da se okrene.

 

 

Ni približno na 100%. Ali i ovako je metla izgledna. Ako nastave koristit Gafforda i Livelya kao do sad, ako Kyrie nastavi na ovom nivou, i ako jedan šuter bude pogađao, to je barem gentleman's sweep. Da je Kleiba zdrav, rekao bi metla. Jednostavno Luka će ih rastavljat na komade.

Highlight sinoćnje utakimice mi je što je Luka napravio Antu kod one trice.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko je gotivan Kajri, pokušavam da se setim nekog igrača koji ima bolje handles od njega i ne mogu ni za koga da kažem da je bolji. Ovo je naravno pipavo zbog stahovite promene pravila kada su u pitanju nošene i gather i palming, ali tu je negde definitivno Isiah Thomas, Tim Hardaway, Kevin Johnson, Steve Francis i Nash, donekle Stef, ali kod njega je to sve zbog suludog rejndža...

 

Bilo bi baš zabavno da uzme FMVP, pgotovo posle one Bruklinske velike trojke...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Nemojte se zavaravati, nije ovako loš šut Dalasa došao slučajno. Minesota je odlučila da ne šalje nikakvu pomoć iz ćoškova i da se kladi na to da će drop odbrana Gobera u kombinaciji sa agresivnim McDanielsom na Luki i Conleyem/NAW-om na Kajriju biti dovoljno da odbrani Dalasov pik, ali da na taj način ne dozvoli otvorene šuteve i fluidnost Dalasovog napada. 

Npr. PJW jeste šutnuo 8 trojki, ali mislim da je jedina koja je bila iz ćoška ova na kraju i da je došla iz polutranzicije, ostale su bile sa centralne i sa 45 stepeni, uglavnom iznuđene i tu se on ne oseća komforno. Sa te strane odbrana Minesote je dobila ono što je želela.

Uprkos tome, brzina kojom su se Kajri i Luka na to prilagodili je impresivna i sigurno nije nešto što je stručni štab Wolvesa očekivao. Sposobnost obojice da ostave čuvara na leđima nakon prvog bloka i onda bukvalno igraju 2 na 1 protiv Gobera je elitna, vrlo verovatno i najbolja u ligi i siguran sam da će Minesota krenuti da traži druge defanzivne šeme pre ili kasnije pošto je u ovoj utakmici Dalas postigao dobrih 70 poena iz reketa.

 

Što se Dalasa tiče:

-Prezadovoljan sam rastom Gafforda i Livelya kroz ovaj plejof, očekujem da nastave da pariraju Gobertu i Reidu na isti način do kraja serije

-Luka jednostavno mora da bude više koncetrisan na šut McDanielsa, ovi procenti više nisu slučajnost

-Kidd treba da izabere između Hardya i Exuma i nadam se da će to biti Hardy, ovo deljenje minutaže i poverenja ne pomaže nikome

-DJJr ima prostora za cutove i lake poene sa Edwardsom kao primarnim čuvarom dok se igra pnr, previše je okrenut ka lopti

Edited by Manu
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
7 minutes ago, freethrow said:

Koliko je gotivan Kajri, pokušavam da se setim nekog igrača koji ima bolje handles od njega i ne mogu ni za koga da kažem da je bolji. Ovo je naravno pipavo zbog stahovite promene pravila kada su u pitanju nošene i gather i palming, ali tu je negde definitivno Isiah Thomas, Tim Hardaway, Kevin Johnson, Steve Francis i Nash, donekle Stef, ali kod njega je to sve zbog suludog rejndža...

 

Bilo bi baš zabavno da uzme FMVP, pgotovo posle one Bruklinske velike trojke...

 

Bez zalaženja u to šta je bolje, ali na oko, što se ball handlinga tiče, Jamal Crawford će mi uvek biti neprikosnoven.

Edited by fillam
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ma naravno, fora je što svako ima neku pretnju na kojoj se dribling bazira - kod Isiaha Thomasa je bio pullup sa kapice ili produženi dvokorak, kod Stefa je to pripaljivanje sa 8m, kod Nasha trica ili asistencija, a kod Kajrija imam utisak da ima 10 pretnji u svakom trenutku, uključujući najbolji midair adjustment još od Jordana...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ima 40 za 2027. S obzirom da ce gap opet rasti, on bukvalno te godine nece biti u 50 najplacenijih, a bice top 10 igrac lige, ako ne jace.

Ništa. Samo ovaj deo da obilježim.

Link to comment
Share on other sites

Kako nekad volim ovaj Youbitov algoritam pa kad mi random video izbaci... oldskul sasa vujacic the machine... bas sam sa zadovoljstvom pogledao sve ove klipove... vrh golemo je 15 godina staro ovo, leti vrijeme.
 


 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chaos Is Me said:

436495706_1359103594901278_3809494244183

Zašto je najbolji igrač u povijesti napada plaćen manje od Currya, Embiida i Sunca? Još kad dođe Thanassis, bit će nekih 60M samo za Only Bball se

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...