Jump to content

Recommended Posts

Denver u novoj sezoni.

Sampionska sezona Denvera je iza nas a u sledecoj slede novi izazovi. Kako odrzati motivaciju i fokus i napredovati jer konkurencija nije sedela skrstenih ruku (pre svega Milvoki i Boston) a ambicija ce uvek biti titula dok god je ova srz ekipe na okupu.

 

Od 8 nosilaca igre iz playoffa, 6 je i dalje tu. Bruce Brown je gubitak ali je nazalost bilo nerealno da ostane s obzirom kakve je ponude dobio. Uncle Jeff je bio osmi covek i koliko god se nece toliko osetiti njegov nedostatak na terenu, bio je pravi glue guy i veteran koji je bio itekako zasluzan za sjajnu atmosferu u timu.

Ulogu Bruce Browna ce pre svega da nadomesti sophomore Braun koji ce dobiti ulogu sestog coveka. Odbrambeno ce itekako uspeti da ga odmeni i nece nedostajati hustle u napadu kod blokova i ofanzivnog skoka ali nece moci da nadoknadi secondary ball handling Browna koji je itekako bio vredan u playoffu. Taj ballhandling ce probati da nadomesti Reggie Jackson koga ce Malone probati da rehabilituje na neki nacin i da od njega izvuce produktivnih desetak minuta u playoffu. To bi resilo problem ali iskreno nisam optimistican ce biti dovoljno dobar da ne bude primarna meta u odbrani i kako ce se tu snaci. Ako se ne snadje, bice neupotrebljiv u playoffu. Moguc je neki trade tamo od Januara ako taj eksperiment ne uspe gde ce njegov ugovor, Nnanijev i (nazalost) Cancarev u biti nesto sto bi Booth mogao da iskoristi.

Postoji mala mogucnost da rookie Strawther iskoci u prvi plan i dobije mesto u rotaciji isred Reggija. Strawther je mnogo pokazao u predsezoni. U napadu je pokazao da poseduje raznolik repertoar - floateri, midrange, zavrsavanje na obrucu a pre svega sjajan sut za tri sa jako brzim izbacajem. Bice interesantno videti koliko ce Malone da mu da prostora u regularnoj sezoni.

Ulogu 'osmog' coveka bi mogli da podele Nnaji i mali Watson. Nnaji je ostalo na klupi u playoffu i prednost je dobio Green pre svega zbog iskustva i dobrog skoka koji je Nnanijeva boljka. Ako uspe da popravi taj segment i ako povrati dobre procente za 3 koje je imao do prosle godine mogao bi da dobije ozbiljniju ulogu. Payton Watson s druge strane je trenutno najveci 'prospekt' u ekipii neko u koga se polazu velike nade da ce biti ozbiljan deo ekipe u godinama koje dolaze. Pre svega ima strahovite fizicke predispozicije i potencijal u odbrani a tu su naznake i solidnog suta za 3 iz cornera i dobrog razumevanja sa Jokicem kod cutova po ceonoj liniji. Ocekujem nekih desetak minuta po mecu za njega i da mu se da prostor da napreduje.

 

Sto se tice prve petorke:

 

Jokic je prvi favorit za MVP titulu ove sezone i u medijima i u kladionicama i iskreno ne izgleda mi da mu nedostaje fokusa i zelje za pobedom. U predsezoni/na pocetku sezone smo videli da je nesto agresivniji u sutu nego sto je inace i ima naznaka da je to nesto na cemu je radio u medjusezoni. Agresivan i efikasan Jokic jednostavno priziva pomoc ili udvajanje a tu onda postaje najopasniji. Ocigledan je bio fokus na snazi i na tome da bude jos jaci pod kosem. Zelja je da se jos vise naglasi taj potpuni mismatch u reketu protiv prakticno bilo koga u ligi. Od njega ocekujem bar isti nivo koji je imao prosle sezone.

Murray je napokon imao prvo leto od kad je eksplodirao kao igrac koje je docekao potpuno zdrav i miran. Mislim da cemo po prvi put da gledamo playoff Murraya tokom regularne sezone. Pritom cemo mozda videti i povratak one eksplozivnosti koje je imao pre povrede kolena, vecina igraca koji su se potpuno oporavili od iste povrede se potpuno povratila u drugoj sezoni nakon iste. Jokic je imao zanimljivu izjavu gde je rekao da misli da je Murray daleko bolji igrac sada nego pre povrede i da ce se to tek videti. Ambicija mu je all-star i motivacije ne nedostaje.

MPJ je u slicnoj situaciji kao Murray. Napokon je imao leto koje je docekao zdrav i miran. Ono sto je pokazao prethodnih godina je da je veliki radnik (sto je potvrdilo mnostvo ljudi iz organizacije) i konstantno je napredovao u segmentima koji su mu prethodno nedostajali. Cinjenica da je odbrana bila ta koja ga je drzala na parketu u finalnoj seriji u kojoj imao katastrofalan sut govori mnogo kao i ogromna razlika u driblingu i prodoru koji su mu bili maltene nepostojeci pre 2 godine a koji su mu sada na vidljivo visem nivou. On je tek nedavno napunio 25 i odigrao je jako malo utakmica na koledzu i u NBA u poredjenju sa igracima iz iste generacije i ima jos dosta prostora za napredak. Uvek je tu strah od te povrede ledja ali ako ne bude imao problema i od njega ocekujem najbolju regularnu sezonu do sada, kao i od Murraya.

Od Gordona ocekujem sada vec standardnu ulogu i doprinos. Nasao je svoju idealnu ulogu pored Jokica, usao je u prime i ovo sto vidimo je ono sto se od njega ocekuje u naredne 3-4 godine uz mozda mogucnost da nastavi da radi na sutu za 3 i da ga podigne za koji procenat gore.
Od KCP-a se ocekuje isto kao i od Gordona. Vrlo definisana uloga koja je savrsena za 'Jokic ball'. Izuzetno bitan i zahvalan igrac na obe strane terena.

 

Sve u svemu, ocekujem bolju regularnu sezonu od ekipe na konto toga da se uigravanje desilo prosle godine i da su sada svi zdravi i spremi za razliku od pocetka prosle sezone. Sve je definisano, znaju svoje uloge i izgledaju kao jedna dobro kalibrisana masina. Tim je i dalje dosta mlad kada pricamo o nekoj tipicnoj ekipi koja je konkurent za titulu. KCP je najstariji u prvoj petorci sa 30, Jokic ima 28, Gordon 28, Murray ima tek 26, MPJ ima 25. To je ekipa koja moze da igra na istom nivou jos bar 3-4 godine, ako Denver bude imao novca da ih sve plati.

 

Roster:

 

Bekovi - Murray, KCP, Braun, Jackson, Strawther, Picket

Krila - MPJ, Gordon, Watson, Tyson, Cancar
Centri - Jokic, Nnaji, Jordan

@gggggggg

  • Like 13
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stoudemire said:

 

teško da će da vidi loptu pored revolveraša scoota, simonsa i granta.

Čini mi se da je i Brogdon uzeo 20 šuteva. Strašno.

Edit ipak 16 ali najviše od svih Blazersa. Mada ih je pola pogodio. 

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wiggins 4/12 i 1 skok čeking aut, plakanje za Pulom najboljim ortaćem, kraj šamoionskih ambicija, mejpl džordan, kojikurac

CP3 4/15 0/6 trice nije ti ovo Juston rođače ni raspali macola Klipersi, sajnentrejd, došao da sabotiraš iznutra, ko te poslao, Mori

Klej na solidnih 6/18, Dario na 3/11, vežbalo se dosta tokom leta, ali nije košarka

otežale noge od priprema, veranja po goldengejtu, skandal

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Moram da se složim sa bajom iz Ringera, NO ima baaaš zanimljivu ekipu punu potencijala i jako zabavnu za gledanje. Siromašnog KDja, iskusnog sindikalca Sidžeja, litvanskog Petera Aertsa pod košem, leteći zamrzivač, midžeta, Herba i Larija gotivne defanzivce... Baš deluju interesantno i nadasve zabavno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, freethrow said:

Moram da se složim sa bajom iz Ringera, NO ima baaaš zanimljivu ekipu punu potencijala i jako zabavnu za gledanje.

 

koga imaju na klupi? nikoga

 

u prvoj 5orci not so iron lion zion, svaka čast ali ima puno "ifsa"

matori budući novinar makoluma, 32 godine, jednom nogom na kraju ove placeholder karijere. ingram je to što jeste, herbalife jones je odičan šljaker i valanciouns, legenda litve

 

sve u svemu,imaju tri dobra mlada igrača, 5 dobrih ukupno, nije to dovoljno ni za tekme regularne sezone, imo.

Link to comment
Share on other sites

Nekoliko stone cold partija sinoć, ružni Trajče 4-19 (a ni Murray nije bio mnogo bolji), indijanac Poole, banda iz Hjustona na čelu sa Greenom (najbezveznija mlada zvezda u ligi), kompletni Bullsi, Edwards i KAT kombinovano iz igre 16-52 lele, Klipersi odškolovali mlade Blazerse...zanimljiva noć u asocijaciji.

 

Lively će biti super za Mavse, konačno jedan centar koji obećava nakon patnje sa raznim Powellima i Javaleovima.

Link to comment
Share on other sites

Ali kad god se neko ovde poigra sa Boston-Bostan promenicom, momentalno mi dolazi ona bravura 

 

U horoskopu podznak neka nebuloza
U kineskom majmun, u japanskom koza
Šaljem SMS-ove da ribe upoznam
Zvala me je debela i još jedna grozna
Pitale su kad će moja nova ploča
Sve u nameri da odvuku me na snošaj
Pobego i obuko narodna nošnja
Onda se odselio u zapadna Bosna
Tu sam jeo krastavce, ćevape i bostan
Tražio sam azil da odem u Boston
Ali nemam završen Kembridž i Oksford
Zato sam počeo da uvozim bohor
Sad se vozim kolima, ponekad vozim motor
Redovno mu menjam i stator i rotor

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

ja za ovu sezonu kingsa imam sao jedan komentar:

 

 

it's raining threes, hallelujah!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

markanen se skinuo iz vojske, da je sa ovih prostora verovatno bi nosio nulu na dresu... ne znam sad jel singl nula slobodna, filipinac nosi duplu nulu

mada kada odslužiš 3 meseca to ti je za staru gardu kao breakfast at tiffany's ... nije nešto što se treba posebno obeležiti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

koga imaju na klupi? nikoga

 

u prvoj 5orci not so iron lion zion, svaka čast ali ima puno "ifsa"

matori budući novinar makoluma, 32 godine, jednom nogom na kraju ove placeholder karijere. ingram je to što jeste, herbalife jones je odičan šljaker i valanciouns, legenda litve

 

sve u svemu,imaju tri dobra mlada igrača, 5 dobrih ukupno, nije to dovoljno ni za tekme regularne sezone, imo.

Ne svidja ti se Trey Murphy IIIIII?

i Nnaji M?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...