Jump to content

Recommended Posts

6 hours ago, Darko said:

Da li si ikad izašla sa nekim koji je 3-4 godine stariji od tebe kada si bila u tim godinama? Ili tvoje drugarice? Takođe, upoznali su se u klubu, a ja sad tebe pitam - otkud tamo devojka od 16-17 godina? Ako je age of consent u Kaliforniji 18 godina, onda baš nije imao sreće. Svudge je 16.

 

Ja sam imao 20 (skoro 21) kada sam imao svoju prvu devojku, koja je tada imala 17. Moja žena je bila u sličnoj situaciji, samo obrnuto - njen prvi dečko je bio 4 godine stariji od nje a ona maloletna. Jel smo ja i on pedofili?

 

Tako da izvini, preteruje se u ovom slučaju. Neki ga još zovu pedofilom. Fuj.

 

Znači ne treba poštovati zakon? Pošto ja to zaključujem iz tvoje priče. 

 

Inače age of consent iliti ti granica tog davanja pristanka se najčešće određuje na osnovu seksualne zrelosti (ulazak u pubertet), gde se psihološka zrelost retko uzima u obzir. I to je individualna stvar; a devojčice se ne moraju nužno osećati spremno na seksualni odnos ali mogu pristati iz različitih razloga (jer bi to "trebalo" da dožive, njihove drugarice su već imale to iskustvo i sl). 

 

P.S. Ovo pitanje - a otkud ona u klubu - je klasično prebacivanje odgovornosti na žene kom svedočimo od pamtiveka. 

P.P.S. Nije pedofil, ali isto tako je fakat da je prekršio zakon i da će za to snositi konsekvence. Daj da bar na NBA temi ne guslamo priču o jadnim, ugnjetavanim muškarcima.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

Znači ne treba poštovati zakon? Pošto ja to zaključujem iz tvoje priče. 

Rekoh da je zakon retardiran ako je Kalifornija u pitanju. Zato i ona pitanja na koja nisi odgovorila, gde ukazujem koliko je situacija uobičajena. Po tom zakonu, ako neko sa 18 godina spava sa nekime od 17, prekršio/la je zakon. Serem ti se na takav zakon ali razumem da niko ne treba da bude iznad njega.

 

U svakom slučaju, nije uradio ništa da bi zaslužio da ga zovu pedofilom i ovako tretiraju, veoma drugačija situacija od onoga što je Karl Malone uradio. Pogotovo jer NE ZNAMO da li je uopšte spavao sa njom.

 

Ali dobro, slažemo se da nije fer da ga zovu kako ga razni Twiteraši nazivaju. To mi najviše smeta.

 

2 hours ago, DameTime said:

P.S. Ovo pitanje - a otkud ona u klubu - je klasično prebacivanje odgovornosti na žene kom svedočimo od pamtiveka. 

Prebacivanje na klub, ako ćemo iskreno. Takođe, očigledno nisi gledala Trainspotting :classic_biggrin::

 

 

Edited by Darko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako se ovo što se zna do sada, ispostavi da je sve što zapravo i ima da se zna, Josh Giddey slučaj mi je ono što se dogodi kad mediji prenaduvaju nešto što je non-event. Zakon je jasan, samo što je u praksi verovatno nebitan u ogromnom broju slučajeva kad su anonimusi u pitanju, ali zato ako je person involved neki celeb, e onda daj da se pravi afera. Meni bi ovde bilo interesantno da znam ono čuveno "Who gave a go ahead". To jedno, a i vidim da nalog od kojeg je krenula cela priča više ne postoji/deaktiviran... Divno. Ono što će svakako biti zanimljivo, je epilog i zaključak, ako ne budu mogli bilo šta bitno da dokažu/utvrde. Biće samo još jedno tresla se gora... No bitno da je bila još jedna drama i moral panic

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo sto radi DLo je bezobrazluk. Ona izgubljena lopta je samo slag na torti. Jos ibjedjuje saigrace da ju je dirao igrac Cavsa a taj igrac 2m od njega. 

 

Jedva cekam da se vrate povrijedjeni a onda i da ga posaljemo u 4 pm od 15.12. 

 

Christie:thumbup: sjajna odbrana na Mitchellu. Reaves priveo ovo kraju. Lebron solidana mada imao pomracenje sa onom tehnickom zbog zadrzavanja na obrucu i uzasan sut za 3 poena. 

AD preuzeo stvari u 2 pol.

 

Sada protiv 76ersa i Embiid-Maxey dua.

Link to comment
Share on other sites

Izuzetno vazna pobeda mora se priznati, posebno nakon ovakvog heartbreak poraza od Dalasa. Pomoglo je i sto Garland nije igrao drugo poluvreme zbog povrede. Dejvis konacno odigrao dominantno. Zapad ce biti jos veca klanica ove godine tako da nema zajebancije. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Darko said:

Rekoh da je zakon retardiran ako je Kalifornija u pitanju. Zato i ona pitanja na koja nisi odgovorila, gde ukazujem koliko je situacija uobičajena. Po tom zakonu, ako neko sa 18 godina spava sa nekime od 17, prekršio/la je zakon. Serem ti se na takav zakon ali razumem da niko ne treba da bude iznad njega.

 

Pa ne znam zašto bih ja bila u obavezi da ti odgovaram na neka lična pitanja? Ovde pričamo o zakonu koji je jasan, nije da moramo ilustrovati svojim iskustvima. 

 

Ako ti je ovaj zakon retardiran, podsetiću te da je u Srbiji AOC na 14 godina. Daklem ako lik koji ima 18 godina ima seksualni odnos sa devojčicom od 14, mnogi će doći i reći "ma sve je po zakonu", plus ono čuveno, "to je samo 4 godine razlike između njih"... Dodajmo na to i argumente tipa "sad sve devojčice izgledaju starije".

 

To što je nešto uobičajeno ne znači da je ok. A naravno da niko neće krivično goniti parove u srednjoj školi, gde su npr. isto godište pa on postane punoletan pre nje, ili se upoznaju kad on ima već 18 a ona još uvek 17.

 

14 hours ago, Darko said:

Pogotovo jer NE ZNAMO da li je uopšte spavao sa njom.

 

E jbg sad. Uvek ista priča i pretpostavka nevinosti. 

Edited by DameTime
reč
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Ako pričamo o SAD zašto ne ako je protiv zakona?

 

Zato što je velika verovatnoća da su njih dvoje na sličnom stupnju seksualne zrelosti (i psihološke). A pored toga postoji i realna mogućnost da su imali seksualni odnos pre tog 18. rođendana.

 

Problem jesu ovakvi slučajevi gde dvadesetogodišnjak bude sa šesnaestogodišnjakinjom, jer je uveliko punoletan (mada je to kod Amera sa 21 godinom), odnosno između njih postoji veća razlika u toj seksualnoj zrelosti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pričamo o zakonskoj normi, i to preciznoj. Tu ne prolazi priča o verovatnoći.

 

Loše, bolje rečeno, nedovoljne su te norme koje ciljaju samo godište mlađe osobe, pre svega zbog tih vršnjačkih veza. Trebalo bi ih dopuniti odredbama koje se odnose na razliku u godinama, kako bi se izbegli predatori.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zato što mi pričamo iz našeg ugla, AOC ovde je 14 godina, punoletstvo sa 18 godina. U SAD se AOC najčešće razlikuje od države do države, dok je osoba punoletna tek sa 21 godinom. :classic_smile: Realnost je svakako da mladi otkrivaju seks i pre 18. i pre 21. godine.

 

Zbog toga ne treba dokazivati poentu na primerima vršnjaka koji su u emotivno-seksualnoj vezi, pogotovo ne komentarima "znači on ako napuni 18 godina treba da je u celibatu dok i ona ne napuni", već posmatrati u širem kontekstu jer je taj zakon najvažniji upravo tamo gde je razlika u godištima malo veća.

 

Da ne odlutamo previše od teme, Giddey nije nikakva žrtva ovde, već je potpuno odgovoran za svoje postupke. Plus je tu ograničenje od strane NBA lige, koja ne dozvoljava seksualne odnose sa minor licima. 

Link to comment
Share on other sites

Nije Gidi žrtva, ali nije ni pedofil (kao što smo već utvrdili), ne mora sve ovo da znači ni da je bilo kakav predator, pre će biti da je samo glup.

 

Treba da se utvrdi šta je bilo, ako je bilo prekršaja/krivičnog dela da se kazni prema propisima i to je to.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...