Jump to content

Recommended Posts

17 minutes ago, Milos 3.14 said:

Reci mi da navijaš za Lejkerse bez da mi kažeš navijam za Lejkerse 

 

Evo ja nisam fan Lejkersa, pa mislim isto.

 

Po Haosovim merilima, Spursi tenkuju jos otkad je Kawhi otisao iz San Antonia, a pritom su jos uvek jedno minimum 2-3 godine daleko od toga da budu dobri ponovo. 

 

Tako da vrlo lako moze da se desi i SASu, sve sa Greg Popovicem na celu, da spoje 10 godina krompira. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Horium said:

 

Evo ja nisam fan Lejkersa, pa mislim isto.

 

Po Haosovim merilima, Spursi tenkuju jos otkad je Kawhi otisao iz San Antonia, a pritom su jos uvek jedno minimum 2-3 godine daleko od toga da budu dobri ponovo. 

 

Tako da vrlo lako moze da se desi i SASu, sve sa Greg Popovicem na celu, da spoje 10 godina krompira. 

Spojice jos vise, jer Greg ce tu biti jos 2-3 sezone max a on je ipak ime koje moze da privuce FA igrace. Bez njega, pa oni nece dovesti nekog krstenog FA godinama.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Miki28 Teoljub said:

Sta je problem sa Orlandom? Igraju bas dobru kosarku, odbranu peglaju u fullu. Ima tu bas finih igraca. 

evo baš včrs, orlando protiv bostona, u ovom trenutku sos od brusnice, štagod da je to, a jeste, ako već nije od paradajza ili mirođije...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

?

Spursi evo vec 5 sezona su kanta za napucavanje i bice jos neko dogledno vrijeme. Ako misle da im je samo Wemby spasilac, grdno su se zajebali.

Nekako mi tvoj komentar odiše hejtom navijača Lejkersa prema SA.

Inače oni jesu kanta i sigurno će biti 2-3 godine ( dok Vembi ne dođe u Šengunove godine npr.)udaljeni od relevantnih rezultata, pa što ne bi malo tankovali za npr. Topa ( ovo si prvo čuo od mene 😁)

Edited by Milos 3.14
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Milos 3.14 said:

Nekako mi tvoj komentar odiše hejtom navijača Lejkersa prema SA.

Inače oni jesu kanta i sigurno će biti 2-3 godine ( dok Vembi ne dođe u Šengunove godine npr.)udaljeni od relevantnih rezultata, pa što ne bi malo tankovali za npr. Topa ( ovo si prvo čuo od mene 😁)

Nema hejta prema SA, navijacima Lejkersa su oni totalno nebitni. To su navijaci SA pokusavali da uspostave neko rivalstvo sa Lejkersima da bi dali sebi na znacaju.

 

Kao sto rekoh, mnogo stvari mora da se poklopi ekipama koje rade preko drafta. Jednostavno SA nije destinacija koja to koze ispeglati putem FA, da se ne lazemo.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Evo i ESPN je malo smanjio jahanje

Baš su stavili pritisak na njega, ali ajde, to bi trebalo da mu bude podsrek. Vruća voda koja omekšava krompir, čvrsti jaja. Ili tako nešto bem li ga. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Darko said:

Baš su stavili pritisak na njega, ali ajde, to bi trebalo da mu bude podsrek. Vruća voda koja omekšava krompir, čvrsti jaja. Ili tako nešto bem li ga. 

Nije ni on nevinasce sa raznim izjavama. Ti mediji od uspjeha nekog igraca mnogo vise vole da vide sunovrat tog koga su hvalili i zato respect za one koje ispune hype ( recimo Lebron ).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Hjuston i Orlando su ti baš loši primeri bar kad je ova sezona u pitanju.

Prvo zato što igraju smislenu košarku, drugo jer su im buduće zvezde baš mlade, ekstremno i treće oni i ove godine mogu da upadnu u plej of i da budu tvrd orah svima. Ovo se posebno odnosi na Hjuston koji uzgred budi rečeno nije tankovao deset godina nego 2-3 godine i sad imaju i dobrog trenera i korisne veterane i buduće zvezde, a uz to igraju pravi basket

 

Ja te vodim na ručak u dobar restoran ako Hjuston uđe u playoff. Isto važi i ako Orlando uzme više od jedne pobede u prvoj rundi PO (jer je Istok ipak dosta slabiji i oni i imaju neke šanse da uđu tamo iako sumnjam da će se i to desiti). U suprotnom ti meni kupiš cd po mom izboru. Može?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

^pri čemu je orlando not robinson imao tu nesreću da jonathan isaac gazi već 26u godinu i "igra" sedmu nba sezonu cca 12-14mins dok pričamo a ukupno je odigrao samo drug sezonu celu i propustio 3 čitave sezone pre ove aktuelne.

 

lik je izgledao kao solidan alien kojeg je jako teško naći i koji ti podiže plafon ekipe iz momenta

 

tako da nisu ni imali sreće osim znanja

 

Nije on bio nikada nikakav game changer nego jedan dobar igrač i to pre svega defanzivno (svakako ne neki superstar niti all star) u crnom bezdanu post-Dwight Orlanda. Znaš kakvi su mediji, moraju da se uhvate bar za nešto pozitivno.

 

34 minutes ago, Horium said:

 

Evo ja nisam fan Lejkersa, pa mislim isto.

 

Po Haosovim merilima, Spursi tenkuju jos otkad je Kawhi otisao iz San Antonia, a pritom su jos uvek jedno minimum 2-3 godine daleko od toga da budu dobri ponovo. 

 

Tako da vrlo lako moze da se desi i SASu, sve sa Greg Popovicem na celu, da spoje 10 godina krompira. 

 

Spursi su imali Aldridge-Derozan-mladi Murray ekipu koja nije tankerska već mediokritetska, nešto što Orlando i Hjuston tek treba da dostignu, što i nisu neke visine. Svi navijači Spursa, pa i ja, su bili za brzo razbijanje te ekipe jer nije išla nigde plus nepodudarnost tajmlajna nosilaca.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Spursi su imali Aldridge-Derozan-mladi Murray ekipu koja nije tankerska već mediokritetska, nešto što Orlando i Hjuston tek treba da dostignu, što i nisu neke visine. Svi navijači Spursa, pa i ja, su bili za brzo razbijanje te ekipe jer nije išla nigde plus nepodudarnost tajmlajna nosilaca.

Pa Magic su bili playoff ekipa ( kakav god skor ) kada su Spursi imali tu mediocre osnovu. 

Hjusto je bio tih sezona jednanod najboljih ekipa u ligi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Detroit je kanta, Juta je kanta sa dobrim trenerom, Spursi su kanta sa legendarnim trenerom, OkC i Orlando tankuju zverski godinama, Orlando i celu deceniju i evo OkC je tek sad na tragu nečeg a Orlando ni na tragu. Ne znam šta je poenta ovde. Možda je rano za Skuta ali za sad izgleda ne loše nego jezivo.

 

Istine radi, ja Hjuston nisam ni pomenuo u inicijalnom postu. Tačno, oni su u tank modu od odlaska Hardena, nije dugo kao Orlando svakako i slični buljaši.

Link to comment
Share on other sites

tu (i ne samo tu) se uvek misli da ako je neko los da je onda to tank. svake sezone mozda dve ekipe krenu ciljano da tankuju od pocetka sezone. treba razdvojiti jednosatvno slabe ekipe i ekipe koje namerno zele biti losi.

 

orlando na primer nije ni blizu tankovao deset sezona. bilo je tu sranje sezona gde su bili bas losi pa se preslo u tank ali nije to uvek bilo planski od pocetka kao kod nekih drugih ekipa. cak su dve sezone za redom igrali i playoff (jednom ispali od sampiona toronta a drugi put od milwaukeeja). vecinom sezona su imali sasvim solidne igrace ali nikad nije bilo dovoljno za nesto vise. nesto kao washington do ove sezone. to je ta bolest vlasnika koji nemaju pojma kako da vode ekipu i vazno im je ako nista drugo da se stigne do 33-35 pobeda sto bi na kraju bilo u prici za osmo mesto. 

debilni washington posle 2-3 godine gde bukvalno nista (dobro) nisu uradili konacno su odlucili da trejduju beala i krenu u tank bas kada je generacijski igrac godinu dana ranije draftovan. a kako vidimo ni raniji draftovi nisu bili nista losiji sto znaci da je njihova odluka da se pokusava sa poluranjenim bealom sve losija i losija. cak i dobre stvari koje su uradili (trejd westbrooka) su uspeli da zaseru na kraju. sada kada se mislilo da su konacno oslobidili velikog ugovora beala i da mogu krenuti od nule, doveli su poolea koji je visestruko gori igrac ali bar ne zaradjuje toliko para kao beal. ako nista drugo perfektan igrac za tank, samo je problem sto ne igra ni priblizno dobro kao sto se ocekivalo, pa vec sada postoji ozbiljan bojazan da ga nece moci trejdovati za neki solidan paket.

houston je tankovao tri sezone, za to vreme draftovali neke solidne igrace i fertitti dopizdelo i resio da dovede ozbiljnog trenera i da odresi kesu™. svi (ne ja :default_coffee:) im se smejali zbog ugovora sto su dali ali za sada deluje da tu ipak ima nekog plana i programa. i to za sada daje rezultate. a posto nemaju pik za sledeci draft, igrace ozbiljno do kraja sezone.

muceni detroit em sto su bili losi, em nisu nikome interesantni, na kraju nisu imali ni previse srece na lutriji u poslednje dve sezone. ako bar nisu mogli imati wembanyamu, bar imaju mozda next best thing u ausaru.

i oni i spursi su do sada bas razocarali iako naravno imaju jedne od najlosijih rostera u ligi. detroit ajde, bar ima izgovor sto imaju milion povreda ali spursi su bas sranje. velike oscilacije u igrama i mnogo mnogo gora odbrana nego sto se mislilo je njihov mo za sada. ne znam osim wembanyame ko bi tu trebao da bude oslonac ekipe u narednim sezonama. sochan i vassell? keldon johnson ce mozda biti trejdovan, sta moze od ovog branhama biti...nema tu trenutno puno igraca od kojih se sigurno mogu ocekivati blizu all-star karijere.

 

cunningham-thompson-duren vs vassell-sochan-wembanyama...nisam siguran da koga bi stavio pare. mozda u ovom versusu ne treba ni gledati igrace nego fransize, pa ce jedna skoro sigurno odneti pobedu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Ja te vodim na ručak u dobar restoran ako Hjuston uđe u playoff. Isto važi i ako Orlando uzme više od jedne pobede u prvoj rundi PO (jer je Istok ipak dosta slabiji i oni i imaju neke šanse da uđu tamo iako sumnjam da će se i to desiti). U suprotnom ti meni kupiš cd po mom izboru. Može?

Ne može jer neću da isklučim neki mini tank od ovih ekipa nakon Ol stara. Hjuston će teško u prvih šest, ali nisu besmislena ekipa.

Poenta je da nije lako izgraditi ekipu kroz draft i da to što je neko ušao sa 18 godina u najjaču ligu na svetu pa nije opravdao visok pik ne znači da je loš igrač ,treba vremena.

Opet navodim primer Šenguna koji igra super tek od ove godine, a koliko je u ligi. Ali on je ove sezone dobio dobrog trenera, Vanvlita, Bruksa i naravno ima dovoljno godina da sazri i fizički i mentalno za ligu kao što je NBA.

Retki su frikovi koji to mogu sa 18

Link to comment
Share on other sites

Šengun nije hajpovan i nije odmah bio starter, loš primer.

 

Ne znam, ako bi me neko pitao čiji bih fan najmanje bio u poslednjih 10 godina - to je Orlando. I u tim PO nastupima se znalo da su klasično topovsko meso. Baš depresivne godine su iza njih. Vašington je bar imao uzbudljiv Wall/Beal tandem jedno vreme i bilo je tu šta da se vidi.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Istine radi, ja Hjuston nisam ni pomenuo u inicijalnom postu. Tačno, oni su u tank modu od odlaska Hardena, nije dugo kao Orlando svakako i slični buljaši.

Orlando ne tankuje 10 godina, ne tankuje ni 5. Bili su u playoffu pre 3 godine.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/23/2023 at 7:50 PM, LayupFromTheMidget said:

Posle ocajne  off-sezone, definitivno igramo bolje nego ocekivano.

Do povrede Heroj je bio  glavna opcija u napadu, gde se video napredak u svim aspektima igre, od slashinga do iznudjivanja slobodnih u napadu, dok se takodje video i napredak u odbrani.
Posle njegove povrede Bam preuzima kormilo u oba smera, do povrede je bio anchor u odbrani, kada je ovaj pao preuzimao je odgovornost u napadu ustaje iz kreveta sa 20/10.

Batler se steka, Lovri iako  nema  stats i dalje je jedini cisti plej koji kontrolise tempo utakmice i radi prljav (flopuje) posao.. 

Od ostalih role playera, Duncan je preuzeo ulogu Strusa (plus Heroj produkciju), Highsmith potpuno zasluzeno postao startna pf, vrhunsku odbranu igra, preuzima elitno 1-4, ponekad ubaci neki sut. JJJ ne izgleda kao ruki. odlicnu post igru ima, nije rupa u odbrani + sutira 40% za3,  mislim da je manje vise posle ovih 20 utakmica jasno koliko se Portland zajebao, ako zbog mocnog Skuta nisu hteli da uzmu Heroja + JJJ/Jovica, a da bude  jos gore  uzeli  su onu prevaru zvanu  DomAyton (kome je muski Nurkic gurnuo muda u usta u 2/2 i pokazao koliko je to bio elitan trejd za Sunse) + pokojnog Timelorda..

Lose stvari sramno drkanje Jovica od strane Spo-a, los ulaz J Richa nema on taj kvalitet da bude rezervni pg i rovitost Martina.

 

 Hvala na iscrpnom odgovoru, misljenja nam se potpuno poklapaju. Drago mi je sto verujes u Wonderboja da moze da napravi kljucni iskorak, a onda ni ovaj Boston nece biti nepobediv ako bude zdravlja. Vcrs protiv Vinijevaca derbi

 

 Btw, sezona se lepo zahuktala a @LordOfTerror nidje. Javi se brate

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...