Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

166 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

1 hour ago, СтелаРоса said:

Novi klip Buducnosti. Stvarno neverovatno da je uprkos ovim potezima zavrsio utakmicu sa 0 licnih gresaka.
 

 

Buducnost zauvek seljacki vodjen klub, uz sve postovanje njihovim navijacima.

Nisam primetio neku odlucnost i organizovanost ni uprave ni igraca onomad kad je Partizan gostovao dole.

Da su se tu napregli i dobili umorni Partizan, pa i da prave frku sada i nadaju se senzaciji uz pomoc domaceg terena.

Ovako, ne znam koja je poenta svega ovoga kada ce ih partizan svakako ocetkati, u 2 ili u 3 utakmice, nebitno je.

 

A Ledej je govedo i prljav igrac, hiljadu puta ispricana prica, dok ne ulece glavom i rukama u koleno igraca - dobro je.

Mada mu se mora priznati da se vrlo inteligentno prilagodjava sudijskom kriterijumu, zna kad koliko moze da bije, kad da glumi nevinasce a kad da se busa.

Svaki veliki trener voli da ima jednog takvog u ekipi.

Link to comment
Share on other sites

Spartak razbio MZT u revansu i plasirao se u finale. Sto znaci da cemo imati jos jedan klub u ABA ligi. Ne znam licno koga bih voleo, ko god da se plasira bice osvezenje i nadam se da ce se zadrzati u prvoj ligi. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Spartak je pre 2 sezone kupio mesto u B ligi od niškog Fair Play-a, ekspresno ušao u KLS pa naredne sezone izborio i ABA2 a sada su na pragu plasmana u ABA. Za to vreme promenili su 5-6 trenera i nebrojano igrača što implicira da nemaju baš strpljenja, plašim se da ne dožive krah ako nekada vlasnik kompanije Office shoes odluči da se povuče iz kluba. 

 

Sa druge strane Vojvodina je u korona sezoni ostala u KLS samo zahvaljujući administrativnoj odluci da ne bude ispadanja i zaboravlja se da su u ABA2 ušli kroz kvalifikacije. Može se reći da su planski radili jer je uz Mutu stasavao trener Isakov-Kovačević i u odnosu na Spartak imaju kontinuitet trenera i nekoliko igrača već 2 sezone, evidentan je upliv (SNS) novca u klub pa su tokom sezone dopunili roster sa Nikolićem i Kaningemom.

 

Spartak ima daleko moćniji/širi roster ali je Vojvodina bolja kao tim, lično bih voleo obe ekipe u ABA (na uštrb FMP)...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Losmi17 said:

Sad gledam roster Spartaka, poima nisam imao ko sve igra za njih.

Maltene roster za sredinu aba lige.

 

Nisam gledao ni jedne ni druge ove sezone, ali ovako po imenima Spartak djeluje mnoooooogo spremniji za ABA 1 od Vojvodine. Na ovaj sastav dodati jednu pravu peticu i vozi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2024 at 12:37 AM, goldberg said:

Ok, super imas tu jedinstvenu srpsku ligu, ABA liga ne postoji. Kako ces da napravis klub koji nije Zve/Par i koji:

 

1. Moze u blizoj buducnosti da igra EL. 

2. Ima podrsku vecine hale na svim mecevima na kojima su domacini? 

3. Moze da igra bar finale tog domaceg prvenstva. 

 

Bez ovoga sto sam pomenuo, izlazak iz ABA lige vodi ne samo dosadi u vidu vecnog finala dva kluba, nego je samo takvo takmicenje besmisleno. 

 

Drugim recima, nadji mi KK Buducnost u Srbiji pa da ta ideja ima nekog smisla. 

 

Bas mi zao Grka, imaju totalno besmislenu i dosadnu ligu. 

 

 

1. Zasto je to bitno? Zasto bi iko drugi gajio iluzije da moze da igra EL? Nije potrebno da iko igra EL osim Partizana i Zvezde, pa cak i ta Buducnost i rahmetli Cedevita nisu to mogle, a sada im traljavo ide i u EC. Ko iz Grcke ima te iluzije da ce igrati EL? 

2. Jos jedan nebitan faktor. Razlog zasto u ABA ligi svaka hala u kojoj gostuju KKP i KKCZ nije popunjena gostujucim navijacima je prevashodno pitanje drzavnih granica, a u slucaju KKCZ i zato sto Dileje bojkotuju ABA. A to nema nikakve veze sa samim klubovima domacinima. Nije kao da oni imaju sada neku ne znam ni ja kakvu podrsku. Jedino Zadar to malo odskace. 

3. O ovome se vec moze diskutovati a mislim da nije toliko neverovatno. Ali je opet nebitan faktor. U Grckoj ligi u poslednjih 15ak godina, u normalnim uslovima (bez korone i izbacivanja Olimpijakosa iz lige) finale je uvek bilo Oly-PAO, pa? 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kooineeperk said:

 

Bas mi zao Grka, imaju totalno besmislenu i dosadnu ligu. 

 

 

1. Zasto je to bitno? Zasto bi iko drugi gajio iluzije da moze da igra EL? Nije potrebno da iko igra EL osim Partizana i Zvezde, pa cak i ta Buducnost i rahmetli Cedevita nisu to mogle, a sada im traljavo ide i u EC. Ko iz Grcke ima te iluzije da ce igrati EL? 

2. Jos jedan nebitan faktor. Razlog zasto u ABA ligi svaka hala u kojoj gostuju KKP i KKCZ nije popunjena gostujucim navijacima je prevashodno pitanje drzavnih granica, a u slucaju KKCZ i zato sto Dileje bojkotuju ABA. A to nema nikakve veze sa samim klubovima domacinima. Nije kao da oni imaju sada neku ne znam ni ja kakvu podrsku. Jedino Zadar to malo odskace. 

3. O ovome se vec moze diskutovati a mislim da nije toliko neverovatno. Ali je opet nebitan faktor. U Grckoj ligi u poslednjih 15ak godina, u normalnim uslovima (bez korone i izbacivanja Olimpijakosa iz lige) finale je uvek bilo Oly-PAO, pa? 

 

Vrlo upitna stvar, generalan stav im je takav ali ce se nakupiti za finale kao da i ne bojkotoju.

I to gledamo vec godinama, ispravnije bi bilo da kazu bojkotujemo sve do finala :wink2: al je to licemerno pa ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neće se nakupiti za finale, jer kao grupa bojkotuju svaku ABA i nikad se ne pojavljuju.

Ako si nekad bio na Zvezdinoj ABA (može i finale) i EL utakmici sigurno si primetio razliku u načinu navijanja.

To što na finalu bude puno i pojavi se raznih ljudi koji liče na pripadnike grupe, dođe i mnogo onih koji sigurno idu i na Sever - ne znači da je grupa tu.

Link to comment
Share on other sites

Po meni je ovo što Budućnost igra očaj živi, sem Mekgija niko šut ne može da pogodi, a ni KKP nije mnogo bolji, pa na individualni kvalitet Doziera i Pantera vodi samo 4 razlike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Budućnost kriminal od igre, ovo će ići u anale košarkaške igre kako su dobili utakmicu u kojoj su imali ukupnu timsku valorizaciju za čak 21 manju od Partizana?!

 

Ne sjećam se da sam ikad vidio takav statistički nesrazmjer između konačnog rezultata i timskog indeksa. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Partizan i pored toga što je večeras bio mnogo loš imao napad za pobedu. Dobiće ih Partizan 20+ u Areni u sledećoj. Budućnost totalno bezidejna. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Sharp said:

Budućnost kriminal od igre, ovo će ići u anale košarkaške igre kako su dobili utakmicu u kojoj su imali ukupnu timsku valorizaciju za čak 21 manju od Partizana?!

 

Ne sjećam se da sam ikad vidio takav statistički nesrazmjer između konačnog rezultata i timskog indeksa. 

Vidi se da ne gledas mnogo Buducnost 😄 

Ovakva nam je citava sezona, samo sto se odje omaklo pa smo dobili mec. Ukratko, igra se dobro do nekog trenutka dok se ne dodje u poziciju da se dobije mec, onda krece serija ne losih no idiotskih odluka, protivnik se vrati u egal i dobije utakmicu.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, MrTwister said:

Vidi se da ne gledas mnogo Buducnost 😄 

Ovakva nam je citava sezona, samo sto se odje omaklo pa smo dobili mec. Ukratko, igra se dobro do nekog trenutka dok se ne dodje u poziciju da se dobije mec, onda krece serija ne losih no idiotskih odluka, protivnik se vrati u egal i dobije utakmicu.

Da li ides s caletom u nabavku TV za majstoricu? 😄

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čvarkov said:

Pa bolje ti da gledaš kući da ne dođe do dodatnih troškova :classic_biggrin:

Smirio se za nijansu pod stare dane ali ne izdrza da ne prokomentarise da smo jedini klub koji je uspio od Frenka neku nervozu i emociju da izvuce.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Buducnost bas grdna ekipa, ne vidim kako mogu dobiti trecu utakmicu osim ako ih ne krene ludacki sut za 3. Greota onih fizikalija pod kosem, kosarkaska inteligencija je na niskom nivou. Ferel je bas uzasan, iako je u drugom poluvremenu kao nesto i odigrao, ali vise se ocekuje od prvog igraca tima. Ni bleda senka onog Ferela koji je trpao ovaj isti Partizan pre godinu, dve. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
7 hours ago, Miki28 Teoljub said:

Polako sa tim tvojim prognozama. Za sada imas ozb promasaje na Megi i naravno na Makabiju. Megu si od starta omanuo a Makabi cini mi se od game 1 a mozda i game 2.

 

Partizan je pod pritiskom a Buducnost itekako moze da ih dobije u Areni.

Budućnost je za dva nivoa ispod Partizana. U svim segmentima. I ovako grogiran Partizan će ih dobiti. Da se igra u Morači, mogao bih u nekoj varijanti da zamislim kako Budućnost dobija. Ovako, nemaju ni promil šanse. Partizan gore od onog sinoć ne može a opet su imali napad za pobedu. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Budućnost je za dva nivoa ispod Partizana. U svim segmentima. I ovako grogiran Partizan će ih dobiti. Da se igra u Morači, mogao bih u nekoj varijanti da zamislim kako Budućnost dobija. Ovako, nemaju ni promil šanse. Partizan gore od onog sinoć ne može a opet su imali napad za pobedu. 

1 utakmica, majstorica. Udju lose u utakmicu, Buducnost pogodi neke user suteve, uvuce se nervoza, skrati se ruka, pritisak. 

 

Svakako da je Partizan veliki favorit ali njihova igra treba da brine navijace. Bas lose izgledaju na terenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...