Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

178 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

Uvek je bio plan da se dovede centar atleta, nisu našli odgovarajućeg na tržištu tokom leta, a trebalo je i ispeglati papire u slučaju Cabocla pa je on stigao malo kasnije nego što se planiralo. Dakle, taj profil igrača se svakako tražio i to nije bila nikakva doselekcija već malo zakasnela selekcija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Nenadd said:

Kao ni obrnuto.

S tim sto treba uzeti u obzir da je on jedan od mozda 5-6 trenera u Evropi koji apsolutno sam sastavlja ekipu, bez ijednog nametnutog igraca, sa slobodom da najuri bilo koga u bilo kom trenutku i na sve to - sa budzetom top6 ekipe.

 

Time ne moze da se pohvali ni jedan Banki, Ivanovic, pa u odredjenoj meri cak ni Mateo, Sale Obradovic, Grimau.

Svi oni su morali da pristanu na jedan ili vise kompromisa kako bi ostali tu gde jesu.

 

Mora se  i reći da je on svojim radom, rezultatima i došao do ovoga o čemu pišeš. Evo ga moj komšija direktor jedne firme, mnogi pričaju lako je njemu, ima odličnu platu, al on je svojim radom došao do direktorske fotelje i odlične plate i da ga danas mnoge uspešne firme žele kod sebe. :smiley53: Jbg, slobodno tržište, izvoli dokaži se, ja pokušao al šta vredi kad ne spadam u taj soj, jer život traži bolje ljude. :smiley53:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, vladovlado said:

Apsolutno netačno da je svaka druga riječ sreća. Pročitaj ponovo moj post.

To je po meni jedan od faktora dobre prošle sezone, te "srećne" pobjede kojih je Partizan dosta iščupao u poslednjim sekundama kako u EL, tako u ABA ligi.

Ove godine toga nije bilo, zato je i rezultat totalno suprotan prošloj sezoni.

 

Lijepo sam nabrojao kombinaciju faktora koji su po meni uticali na takav rezultat, nema potrebe za stavljanjem riječi u usta, da mi je svaka druga riječ sreća.

 

Faktor iznenađenja

Srećne pobjede

Fantastično suđenje

Povrede protivnika

 

Ako ovo nije sreća faktor, ne znam šta je.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pisao sam o tome i prosle i pretprosle sezone - Zoc je istovremeno i nesto najbolje i nesto najgore za Partizan.

 

Najbolje, jer je najbolji trener u Juropi.

Najgore, jer je on sam veca institucija od KKP, pa se u njegov rad ne ulazi i ne kritizira.

 

Rekavsi ovo sve, na Partizanovom mjestu ga ne bih ni pod razno mijenjao jer to bi bili ogromni koraci unazad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Volter said:

 

Mora se  i reći da je on svojim radom, rezultatima i došao do ovoga o čemu pišeš. Evo ga moj komšija direktor jedne firme, mnogi pričaju lako je njemu, ima odličnu platu, al on je svojim radom došao do direktorske fotelje i odlične plate i da ga danas mnoge uspešne firme žele kod sebe. :smiley53: Jbg, slobodno tržište, izvoli dokaži se, ja pokušao al šta vredi kad ne spadam u taj soj, jer život traži bolje ljude. :smiley53:

Ma to je tacno, bez ikakvog spora.

Govorio sam samo o okolnostima pod kojima je radio, daleko od toga da on ne zasluzuje takvu privilegiju, naprotiv.

Pa Zeljko je tako i napravio rezultate, birao je klubove koji ce mu dati odresene ruke i jak budzet.

Nije poput Karija stavljao svoj licni ugovor odnosno pare kao stavku broj jedan, pa da je zaglavinjao po Dinamo Moskvama itd.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vladovlado said:

 

Kamo se dade ta odlična selekcija i vođenje trenera one prve Obradovićeve sezone u Partizanu??

Kamo se dade ta odlična selekcija i vođenje trenera ove sezone??

 

Jesam li mu ja možda selektirao ekipu tad i sad??? Jesam li ja kriv? Ili mu je država selektirala ekipu? Ko?

Da ne bi sudija prošle sezone protiv SC Derbija, isto bi bilo duplo golo...

 

Nasela ili ne, i dalje čekam odgovore na pitanja koja izbjegavate:

Da li je uspjeh za 3 godine potrošiti 60+ miliona i osvojiti SAMO 1 trofej??

Da li je uspjeh ugasiti svakog talenta u ekipi?

Da li je uspjeh ispasti u EK u 1/8 finala od Burse?

Da li bi bilo koji drugi trener na mjestu Obradovića odaaavnooo dobio otkaz da je imao ovakve ekipe za 3 godine i rezultate nesrazmjerne tome?

 

Ima li iko da odgovori na ovo?

 

Izvini, ali niko ovde nije obavezan da odgovara na tvoja pitanja, koja pritom očigledno služe za patkometriju. Ja sam se nadovezala na post u kom si sve uspehe KKP od prošle sezone pripisao faktorima sreće, iznenađenja i povreda protivnika, perfidno izostavivši Željkov trenerski pečat koji je i te kako bio prisutan. 

 

Mogu reći samo da bi svaki drugi trener dobio otkaz, ali kao što Kosta napisa iznad Željko je verovatno i veće ime od KK Partizan. Ne postoji uprava koja mu ne bi dala odrešene ruke da radi. Jebiga, to su benefiti koje imaš nakon 30 godina karijere i 9 EL titula sa 5 timova. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Обрадовић је најтрофејнији и најутицајнији европски тренер без дилеме, али најбољи није већ годинама. Шта ће да ради његова је ствар, али обзиром на простор у коме ради и живи, има врхунске услове и подршку.

 

Мали осврт на синоћ завршену лигу - за мене је Мега највећи добитник сезоне, одличан резултат уз прелепу кошарку и афирмисање пар играча. Дерби исто тако, нека light верзија Меге, два трофеја ове сезоне и скоро па безболна транзиција са једног на другог тренера.

 

Остаје горак укус да се при крају лиге напрасно одлучи да нико не испада, али ништа на шта нисмо навикли.

 

Надам се да ће пар ових ни тамо ни овамо клубова као што су Игокеа, ФМП, Сплит мало променити филозофију пословања, јер поготову прве две екипе раде јако неозбиљно. 

 

Нерачунајући Мегу и ево сада Дерби, ова мени много драга лига не производи и не афирмише младе играче, сви нешто јуре свој реп, без икакве стратегије и идеје.

 

Имамо два нова клуба, два нова имена у лиги, али не знам колико је даље проширење сврисходно јер је и овакав састав јако танак по квалитету.

 

АБА је упала у један вртлог медиокритета.

Edited by MV91
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Obrni, okreni, ispada da se sve svodi na to da je fokus na tome da je kkp izgubio, a ne da je zvezda dobila. Analizira se u crevca svaki detalj igre kkp, pa ispada da su se sami pobedili.

Ok, neka taki bude uvek. Neka se zanemari vrhunska odbrana Rokasa i Laze, odlicno kretanje Dede, sjajne izmene Sfera, efikasnost kapitena kao u najboljim danima, Mitrova intiligencija i sjajna saradnja Tea sa centrima. Neka zvezda pobedjuje i dalje, a neka se besomucno analizira sta se god hoće.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, berti said:

Obrni, okreni, ispada da se sve svodi na to da je fokus na tome da je kkp izgubio, a ne da je zvezda dobila. Analizira se u crevca svaki detalj igre kkp, pa ispada da su se sami pobedili.

Ok, neka taki bude uvek. Neka se zanemari vrhunska odbrana Rokasa i Laze, odlicno kretanje Dede, sjajne izmene Sfera, efikasnost kapitena kao u najboljim danima, Mitrova intiligencija i sjajna saradnja Tea sa centrima. Neka zvezda pobedjuje i dalje, a neka se besomucno analizira sta se god hoće.

 

Pa pazi, možda je čak i tako, ali ne čudi jer Partizan zaista po imenima ima bolji roster, još su nama dva glavna pojačanja, Šabaz i Tobi potpuno fulali sezonu. Ako tako gledaš, naš uspeh je još veći.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bad said:

Vuče Željko za Partizan mnogo više od trenerskog posla, suludo bi bilo i pomisliti da ne bude više u klubu

istina, ali je možda vrijeme da funkcionalno pređe u ulogu Pat Rileya, pri čemu ništa ne smeta da se i dalje nominalno zove trener.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Obrni, okreni, ispada da se sve svodi na to da je fokus na tome da je kkp izgubio, a ne da je zvezda dobila. Analizira se u crevca svaki detalj igre kkp, pa ispada da su se sami pobedili.

Ok, neka taki bude uvek. Neka se zanemari vrhunska odbrana Rokasa i Laze, odlicno kretanje Dede, sjajne izmene Sfera, efikasnost kapitena kao u najboljim danima, Mitrova intiligencija i sjajna saradnja Tea sa centrima. Neka zvezda pobedjuje i dalje, a neka se besomucno analizira sta se god hoće.

Ne bih rekao da se svodi na to. Više puta je, većinom na našoj temi, apostrofirano koliko je Sferopulos iskoristio sve prednosti Zvezde i umanjio sve prednosti Partizana. Gedraitis je izriljao sve tri utakmice, posebno u fazi odbrane. On i Lazić su verovatno prelomni faktor. U trećoj utakmici kad god je prigustilo i Partizan se približio tu su bili njih dvojica da daju trojku, uhvate skok, naprave neki dobar potez,... Gedraitis je vrhunski čitao napade Partizana i rešavao preuzimanja. Mislim da su svi svesni ovoga i da se verovatno zato na ovoj temi pisalo i o nekim drugim faktorima, na primer zašto je ekipa Partizana podbacila koncepcisjki u zamenama za Exuma i Lesora. Mislim da to što si ti pomenuo niko ne negira. Barem ja nemam takav utisak.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Cinjenica je da je KKP fejlovao i da je sigurno mogao vise od ovoga i u Evroligi i u ABA ligi, ali opet, sport ne poznaje "imena na papiru" vec samo teren, a na teren se isporucuje ono sto se radi na treningu, ono sto se ne vidi sa tribina ( recimo medjuljudski odnosi u timu, hemija, spremnost da se zrtvuju za tim, kao i volja i zelja ). U svim tim segmentima KKCZ je bila daleko bolja i potpuno zasluzeno osvojila titulu, to koliko neko vredi, te price mogu da se okace macku o rep, bezbroj je slucajeva gde skupi timovi pruzaju daleko ispod moguceg kapaciteta i obratno gde neki timovi prevazilaze sebe, ali to je sve draz sporta. 

Da je samo do love, PSG bi imao bar dve LS do sada, i ne bi bilo potrebe da se takmice klubovi. 

 

Zalgiris ne bi nikada dosao na Final 4 sa budzetom koji je bio manji od bar polovine evroligasa, pa i taj KKP sa Vujosevicem ne bi nikada dosao na final 4 sa Bo Maricem i Robertsom, klince Veselijem, Vranjesom i veteranom Kecmanom. Primera ima dosta, zato ove price gde je fokus na KKP su smesne, sve i da su podbacili, mora da postoji tim sa suprotne strane koji ce znati , umeti, hteti i imati volje da sve to iskoristi i pretvori u pobedu. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

Uvek je bio plan da se dovede centar atleta, nisu našli odgovarajućeg na tržištu tokom leta, a trebalo je i ispeglati papire u slučaju Cabocla pa je on stigao malo kasnije nego što se planiralo. Dakle, taj profil igrača se svakako tražio i to nije bila nikakva doselekcija već malo zakasnela selekcija.

 

Pa jebem li ga, ako trazis centra atletu ne dovedes Kaminskog koji je sve, samo nije to. Nije on ni jeftin, ni toliko no name, pa da bude bekap centar tom atleti, iako se na kraju raspao u potpunosti. Kaboklo jeste bila logicna doselekcija ili zakasnela selekcija, ali meni vise deluje da je Zeljko gadjao centra sa dobrim sutem. Ne znam, mozda mu je uz sve Lesorove vrline islo na qrac to sto ima uzasan sut, i sto ne ume da ubaci nista sem zakucavanja. Mozda je hteo da siri igru, jebem li ga.

 

Mislim, njima je Gilespi bio zelja letos, dakle trazio se bekap Kaminskom. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mile1 said:

Koliko sam cuo Zvezdan Mitrovic novi trener Cedevite Olimpije

Dobro su se setili... Prizivam njega i Tomica tamo vec par godina.

To je vec ozbiljan trener, sa njim mogu da naprave takmicarsku, fizikalnu ekipu, koja bi mogla da parira umornim evroligasima.

 

Bas da vidimo hoce li ga stvarno dovesti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kosta said:

Pisao sam o tome i prosle i pretprosle sezone - Zoc je istovremeno i nesto najbolje i nesto najgore za Partizan.

 

Najbolje, jer je najbolji trener u Juropi.

Najgore, jer je on sam veca institucija od KKP, pa se u njegov rad ne ulazi i ne kritizira.

 

Rekavsi ovo sve, na Partizanovom mjestu ga ne bih ni pod razno mijenjao jer to bi bili ogromni koraci unazad.

Sto se tice Zvezde najveca prednost za naredne dve godine je ta sto je Zeljko produzio ugovor.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta je plan uopste Cedevite vec godinama, sta je uopste smisao te fuzije i tog novog kluba? 

 

Sa jedne strane, ulazu ozbiljan svake sezone, imaju mnogo veci budzet od hrvatskih klubova, Igokee, Mege, Borca, Krke... Dakle, svih osim projekata iz BG i PG. Sa druge strane, deluje da nema nikakvih ambucija da se u blizoj buducnosti, u sledecoj ili za dve sezone pojuri trofej ili ucesce u EL. 

 

Dakle, sta je poenta, biti vecno cetvrti? Zasto bi to bilo koga interesovalo i zasto bi bilo ko ulagao milione samo da bi bio ispred Zadra i Krke na tabeli? 

 

Uopste gledano, ABA liga se pretvorila u jednu ustajalu (u smislu lisenu bilo kakve rezultatske neizvesnosti) i smrdljivu (u smislu da je ono sto gledamo maltene odvratno) mocvaru. Ne vidi se izlaz iz stalnog ponavljanja iste price - vec vidjeno finale, Buducnost na trecem mestu, Cedevita koja ne zna gde udara, svi ostali su u fazonu "vazno je ucestvovati". 

 

Mozda Dubai promeni nesto, ali to je na dugom stapu. Nesto i ne verujem u taj projekat. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Za izuzetno lošu partiju najskupljeg košarkaša na ovim prostorima u finalnoj seriji ABA lige postoji donekle i razumno objašnjenje...ljubavni jadi.

Popio je korpu i nie sam svoj. 

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

@DameTime jel i dalje onako radikalno tvrdis da trener obradovic nakon druge utakmice nije pricao o sudijama nego o svom timu?

 

Pitam jer si nas 10 ubedjivala da proizvoljno tumacimo, a sinoc na presici je stvar kulminirala big time. Epic shit i za mene kzs godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Željku ste pakovali sve i svašta, i zasluženo i nezasluženo, i mitove i činjenice. Ne znam kada vas je Dametime ubeđivala ali pamtim da se prošlog leta izvlačilo svašta iz Željkovih izjava i žmurilo na mnogo toga. Isto kao što potez izbacivanja Nanelija iz 12 niko ne preuveličava kao nekakav grandiozan šmekerski gest, tada nije trebalo pakovati na sitnicama. A sinoć ipak nije davao mrvice već je baš loše izgledalo šta je pričao.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Aba sad mora da 

 

1. Suspenduje Čovića i zabrani da prisustvuje utakmica ili ima bilo kakve veze sa Aba ligom. Zbog silnih saopstenja.

2. Suspenduje Ostoju ako je imao iste ispade i Savica zbog cekanja sudija u svlacionici. 

3. Bokana isto zbog saopstenja. 

4. Kazni 3 gore pomenuta kluba oduzimanjem bodova sledece sezone. 

 5. Suspenduje i kazni Lazarevica i Nanelija zbog nesportskih ponasanja. 

6. Kazni i na odredjeni period suspenduje Zeljka Obradovica zbog insinuacija o sudijama i regularnosti lige. 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...