Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

169 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

11 hours ago, Sharp said:

Inače, ako je vjerovati nekim portalima, game 1 sude Pukl, Jovčić i Kardum, a game 2 Javor, Obrknežević i Koljenšić. 

Ilija Belosevic opet ima neke zdravstvene probleme 😂

Link to comment
Share on other sites

Ja bih uveo pravilo da se sudije ne znaju do sat vremena pred meč, tako bi prostor za pritiske, obilazak bordela, vožnju u gepeku i slično bio mnogo manji. Razmislio bih i da se uvedu one sudije sa Fiba takmičenja iz Polinezije koje ni ne znaju ko su akteri, ko ga jebe. Bolje i to od ovih lokalnih legendi.

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kosta said:

Zaprepasten sam misljenjem pojedinih forumasa da treba izaci iz/ukinuti ABA ligu.

Bez ABA lige:

a) samo bi se premoc Zvezde i Partizana prenijela na domacu ligu, koju ama bas niko ne bi gledao i koja ne bi imala prolaznost u Jurolig. KLS bi otisao u polu-amatersku ligu.

b) ne-srpske domace lige ne da bi otisle u amaterizam nego u amaterluk.

 

Nadalje, apsolutno je suludo prozivanje vecitih da su rupe bez dna, koje gutaju novce bez rezultata. Jel netko brani Ciboni i Splitu i Olimpiji i Bosni da se izbore za drzavni novac kroz drzavne sponzore? I nemojte samo sa pricom da u EU drzava ne moze sponzorirati tako neki klub. Preduboko sam u carsiji da znam stanje u svim hr klubovima, a neki ovdje pisu o financijama kao da su njihova financijska revizija 😂

Nadalje#2 - neki pisu kao da je SNS prva stranka koja ulaze/baca pare u kosarku. Kao da npr KKP koji je bio prvak Europe nije bio sponzoriran od drzave. I sta sad, da im oduzmemo titulu? 🙄

Nadalje#3 - mnogi forumas izrazava zelju za povratkom u beton-ligu i na oslanjanje na mlade talente, bez stranaca. To automaCki znaci otprilike 10 godina neigranja Jurolig.  Isti ti forumasi bi nakon 2 godine neigranja Jurolig/Jurokupa kmecali kako ih Europa ne zeli jer su balkanska institucija bla bla.

Been there, seen that.

 

'nuff said.

 

 

I da mnogi forumas ne pomisli da mi je liga idealna....nije, ima tu hrpa stvari za popraviti, pocevsi od ocjenjivanja sudija,pa preko tribinskih mandrila do sredjivanja vlasnickog poola lige.

Nema razloga da budeš zaprepašten, valjda je tamo gde si u čaršiji uobičajeno, a čak i poželjno, da postoje različita mišljenja.

a) otkud znaš da niko ne bi gledao domaću ligu? ABA 2 finale je u NS gledalo 6k ljudi, Vojvodina-Spartak. Kad je u ABA inače bilo 6k, a da ne igraju Zve ili Par? Ni ABA nema prolaz u Jurolig, ko god da je osvoji - Jurolig će igrati Partizan i/ili Zvezda.

b) nesrpske domaće lige bi bile isto što i sada, i najgorem slučaju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, MarioKempes said:

Nema razloga da budeš zaprepašten, valjda je tamo gde si u čaršiji uobičajeno, a čak i poželjno, da postoje različita mišljenja.

a) otkud znaš da niko ne bi gledao domaću ligu? ABA 2 finale je u NS gledalo 6k ljudi, Vojvodina-Spartak. Kad je u ABA inače bilo 6k, a da ne igraju Zve ili Par? Ni ABA nema prolaz u Jurolig, ko god da je osvoji - Jurolig će igrati Partizan i/ili Zvezda.

b) nesrpske domaće lige bi bile isto što i sada, i najgorem slučaju

Derbi kola Vojvodina-Mladost Ljig minimum pun Spens....al' kad bi se salili.

 

Kao sto rekoh , no ABA=no Jurolig za ex Yu= dodatno srozavanje budzeta svih klubova=odlazak talenata van sa 18 godina = jeftini stranci popunjavaju roster= ____________(dopisi sam crni scenario).

To vidim ja charsijac, a klubovi odavno znaju da su propali bez Jadranske.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kosta said:

Derbi kola Vojvodina-Mladost Ljig minimum pun Spens....al' kad bi se salili.

 

Kao sto rekoh , no ABA=no Jurolig za ex Yu= dodatno srozavanje budzeta svih klubova=odlazak talenata van sa 18 godina = jeftini stranci popunjavaju roster= ____________(dopisi sam crni scenario).

To vidim ja charsijac, a klubovi odavno znaju da su propali bez Jadranske.

Možeš da se podsmevaš Vojvodini i da spinuješ sa Mladost Ljig, jer ne možeš da nađeš skoro nijednu utakmicu ABA lige ove sezone u kojoj nisu igrali Zve i Par, a da je gledalo 6k ljudi.

Srpska liga Par, Zve, Mega, Borac, Vojvodina, Spartak, Zlatibor, FMP, Vršac, Džoker je sasvim dovoljna.

Jurolig se toliko zanima za ABA da su joj oduzeli i to jedno mesto koje je imala.

ABA svakako neće doveka (npr. dovoljno će biti da jednog dana Arena TV ukine sponzorstvo), a ti ja onda možemo ovde da prokomentarišemo da li je srpska košarka propala.

Do tada možeš da dopisuješ sam scenario koje god boje želiš, ti čaršijač.

 

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
8 minutes ago, MarioKempes said:

Možeš da se podsmevaš Vojvodini i da spinuješ sa Mladost Ljig, jer ne možeš da nađeš skoro nijednu utakmicu ABA lige ove sezone u kojoj nisu igrali Zve i Par, a da je gledalo 6k ljudi.

Srpska liga Par, Zve, Mega, Borac, Vojvodina, Spartak, Zlatibor, FMP, Vršac, Džoker je sasvim dovoljna.

Jurolig se toliko zanima za ABA da su joj oduzeli i to jedno mesto koje je imala.

ABA svakako neće doveka (npr. dovoljno će biti da jednog dana Arena TV ukine sponzorstvo), a ti ja onda možemo ovde da prokomentarišemo da li je srpska košarka propala.

Do tada možeš da dopisuješ sam scenario koje god boje želiš, ti čaršijač.

 

Samo jedan disclaimer - to sto ja pricam nije samo moj stav, nego i stav svih nasih ABA klubova. 

I uopce nisam govorio o tome da Jurolig mora vuci za rukav nase klubove, ocito da ne znas da europska kosarka funkcionira tako da klubovi moraju Euroligu vuci za rukav da bi ju igrali.

Nasi klubovi ne zele igrati samo KLS. Kad budu zeljeli, onda se o toj opciji moze pricati.

 

O ovom djecijem nipodastavanju kolege forumasa, koji je pritom jako dobro upoznat sa stanjem u nasim non-ABA klubovima, necu trositi rijeci. Neka ti bude na vjecni ponos.

Edited by Kosta
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Shonewizard said:

 

Kojom rukom? Lijeva ruka Ferela izvjesno kači Aleksu po glavi/licu. 

 

I što bi morao nesportski faul da bude sa namjerom? Kao što pomenuh ranije, bilo je i u EL ove sezone situacija gdje se neki careless potez rukom/laktom prilikom ulaza ili šuta svira kao nesportska.

 

To je ono sto pricam, desna ruka i nije problem, da je bila samo desna bilo bi presmesno da bude namerni faul. A kontakt levom nisam video jer sam mislio da su sudili ovaj kontakt desnom, medjutim sada kada si pomenuo levu, nije me mrzelo da vracam opet i detaljno pogledam, i zaista postoji i kontakt levom. I to mozda po uvetu, gde zna da zaboli 😕 

 

Hvala na odgovoru Shone, slazem se da je ovo ipak za nesportski. Morao je Ferel tu bolje da reaguje, pa i ako ga je izbacio iz balansa... 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kosta said:

Samo jedan disclaimer - to sto ja pricam nije samo moj stav, nego i stav svih nasih ABA klubova. 

I uopce nisam govorio o tome da Jurolig mora vuci za rukav nase klubove, ocito da ne znas da europska kosarka funkcionira tako da klubovi moraju Euroligu vuci za rukav da bi ju igrali.

Nasi klubovi ne zele igrati samo KLS. Kad budu zeljeli, onda se o toj opciji moze pricati.

 

O ovom djecijem nipodastavanju kolege forumasa, koji je pritom jako dobro upoznat sa stanjem u nasim non-ABA klubovima, necu trositi rijeci. Neka ti bude na vjecni ponos.

 

3 hours ago, Kosta said:

Samo jedan disclaimer - to sto ja pricam nije samo moj stav, nego i stav svih nasih ABA klubova. 

I uopce nisam govorio o tome da Jurolig mora vuci za rukav nase klubove, ocito da ne znas da europska kosarka funkcionira tako da klubovi moraju Euroligu vuci za rukav da bi ju igrali.

Nasi klubovi ne zele igrati samo KLS. Kad budu zeljeli, onda se o toj opciji moze pricati.

 

O ovom djecijem nipodastavanju kolege forumasa, koji je pritom jako dobro upoznat sa stanjem u nasim non-ABA klubovima, necu trositi rijeci. Neka ti bude na vjecni ponos.

Imate pravo na svoj stav i ti i vaši ABA klubovi, isto kao što ga imam i ja.

Da se ABA popunjava po kvalitetu, a ne po nacionalnom ključu - ne bih imao ništa protiv nje. Pošto to nije slučaj, onda mi se ne sviđa. Ne sviđa mi se da Zlatibor bude šampion ABA2 i ne može da uđe u ABA1, jer se ne uklapa u ključ.

Za srpske klubove je ABA liga dugo bila dobro rešenje, sada više nije, jer se pristojna sredstva ulažu i u druge klubove, a ne samo Zve i Par. Tako imamo situaciju da nijedan od srpskih klubova koji bi igrali prvu ligu nije slabiji od Krke, Mornara, Cibone... zašto onda igrati ABA? Samo zbog Budućnosti i Olimpije, koji jedini imaju iole kvalitet za takmičenje sa srpskim klubovima? Nije neophodno.

Svaka hala u Srbiji bi bila puna kad gostuju Zve i Par, a i kad se igra lokalni derbi (Čačak, Užice, Kraljevo... Subotica, Sombor, NS...).

Poslednji pasus, patetiku stvarno ne bih komentarisao.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MarioKempes said:

 

Imate pravo na svoj stav i ti i vaši ABA klubovi, isto kao što ga imam i ja.

Da se ABA popunjava po kvalitetu, a ne po nacionalnom ključu - ne bih imao ništa protiv nje. Pošto to nije slučaj, onda mi se ne sviđa. Ne sviđa mi se da Zlatibor bude šampion ABA2 i ne može da uđe u ABA1, jer se ne uklapa u ključ.

Za srpske klubove je ABA liga dugo bila dobro rešenje, sada više nije, jer se pristojna sredstva ulažu i u druge klubove, a ne samo Zve i Par. Tako imamo situaciju da nijedan od srpskih klubova koji bi igrali prvu ligu nije slabiji od Krke, Mornara, Cibone... zašto onda igrati ABA? Samo zbog Budućnosti i Olimpije, koji jedini imaju iole kvalitet za takmičenje sa srpskim klubovima? Nije neophodno.

Svaka hala u Srbiji bi bila puna kad gostuju Zve i Par, a i kad se igra lokalni derbi (Čačak, Užice, Kraljevo... Subotica, Sombor, NS...).

Poslednji pasus, patetiku stvarno ne bih komentarisao.

Samo pogledaj prvenstvo u fudbalu i dobices odgovor o posetama i punim halama. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DejoLazaKalina said:

Samo pogledaj prvenstvo u fudbalu i dobices odgovor o posetama i punim halama. 


Nikako nije za poredjenje. Prvo kosarka se vise voli i bolji je kvalitet u odnosu na Evropu. Drugo u kosarci sa 2-3000 ljudi 90% hala je puno. Sada bi domaca liga mogla biti odrziva jer se vise ulaze, stim da ulaganja u manje klubove nisu dovoljna. Tako da to treba pojacati, malim klubovima i dodatnih 500k radi posao, za razliku od vecitih kojima je to plata nekog igraca van prve petorke. 
 

Ako je poenta u cg timovima mi sa njima i van aba lige mozemo praviti ligu. A najjaca liga bi bila ona koja bi ukljucila Grke. ABA liga kao ovakva nikome nije potrebna. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, Unknown said:


Nikako nije za poredjenje. Prvo kosarka se vise voli i bolji je kvalitet u odnosu na Evropu. Drugo u kosarci sa 2-3000 ljudi 90% hala je puno. Sada bi domaca liga mogla biti odrziva jer se vise ulaze, stim da ulaganja u manje klubove nisu dovoljna. Tako da to treba pojacati, malim klubovima i dodatnih 500k radi posao, za razliku od vecitih kojima je to plata nekog igraca van prve petorke. 
 

Ako je poenta u cg timovima mi sa njima i van aba lige mozemo praviti ligu. A najjaca liga bi bila ona koja bi ukljucila Grke. ABA liga kao ovakva nikome nije potrebna. 

Prvo, tesko da se kosarka vise voli, osim kad je u pitanju reprzentacija jer smo tu oduvek imali vise uspeha na svetskim i evropskim. 

 Bolji je kvalitet u odnosu na evropu bas jer igramo Aba ligu i Evroligu, teze utakmice, bolji stranci.  Zar stvarno mislis da bi neki kvalitetniji stranac dosao da se jebava po halama u Leskovcu ili Pancevu koje vise lice na fiskulturne sale nego na hale. Osim Spensa, Caira, Pionira i Arene mi nemamo ni jednu halu koja moze da prismrdi halama u Aba ligi a ozbiljnost lige se moze lepo videti i po tome u kakvim halama se igra (Dvorana Leon Stukelj excluded).  Plus sto tu dobijas blizance koji imaju svako kolo domaci teren gde ce svi da navijaju za njih u svakom gradu. Toga bar u Aba ligi nema.  Pitanje i kako su te male hale opremljenje i na sta bi licili prenosi televizijski.   

Edited by DejoLazaKalina
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo i osnovno je da se grade hale koje su drasticno jeftinije od stadiona a imaju mnogo vecu funkciju jer su visenamenske. Sramota je da jedan Cacak nema halu od 5k. 
 

Meni je neshvatljivo da mi nismo pokusali da organizujemo jos jedno EP i to bas sad kad imamo dobru generaciju. Potpun fejl. Da ne pricam sto drzava ako je vec krenula da pumpa lovu, za mnogo manje pare bi od Borca napravili EK klub, uz jos jedno 2 u ligi sampiona. Al koga to zanima.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Budućnost se obratila klubovima u ABA ligi: Sudije odlučuju pobednika, obesmišljava se dalje postojanje regionalnog prvenstva

 

Koga bre ovi zajebavaju?

Šta su oni radili ekipi Zvezde pre samo par godina u Podgorici?

Kakvo je suđenje Zvezda imala tamo u te dve utakmice?

Kako su se ponašali navijači u hali prema Igračima?

 

Jbt ovo je zicer za Nebojšu ako su se i Zvezdi obratili,ali kapiram da je doktor zauzet finalnom serijom 🤣🤣🤣

Edited by propolis
Kapiram da se Andraž Šuštarič smeje dok sedi u jednoj od sauna u termama Olimija 🤣🤣🤣
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DejoLazaKalina said:

Samo pogledaj prvenstvo u fudbalu i dobices odgovor o posetama i punim halama. 

Nemam iluziju da će domaća liga da bude mirisna livada. Samo mislim da su se srpski klubovi kvalitetom i finansijama dovoljno približili abaligašima da ABA više nije nužna. Deluje mi da je i u ABA poseta slaba, osim kad dolaze Zve i Par.

Neku domaću atmosferu imaju Podgorica i Zadar, opet kad dolaze ova 2 kluba, ostalo je uglavnom tanko, pa ni tu nema velike razlike.

Da nema nacionalnog ključa ABA1 bi igralo 8 srpskih klubova. Zašto ne dodati još 4 i igrati domaću? Trenutno imamo najbesmislenije domaće prvenstvo u Evropi. 

Smanji se broj utakmica za 10-ak, Zve i Par (koji nas i ovako i onako jedini predstavljaju u Evropi) mogu da dođu do daha, nekad i da treniraju.

Znam da sve to neće i ne može odmah, samo mislim da ozbiljno treba ići u tom smeru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DejoLazaKalina said:

Osim Spensa, Caira, Pionira i Arene mi nemamo ni jednu halu koja moze da prismrdi halama u Aba ligi

Milenijum u Vrscu. 

 

Ranko Zeravica na NBGD prima vise nego ona u Laktasima, Baru, Splitu, Zelezniku, Cacku da ne pominjem Leon Stukelj... tu je negde kao Drazenov dom u Zagrebu. 

 

Za domaci teren van Srbije sam vec pisao ovde - to je prosto zbog toga sto su protivnici u razlicitim drzavama, i geografski udaljeni, sto nema lokalaca koji navijaju za goste + sto Dileje bojkotuju ABA ligu. 

 

A s druge strane pogledaj posetu na ovom ABA2 PO. Bilo bi i domace publike, nije da ne bi. A uostalom, domaci teren nije samo publika. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Konstatujem značajan optimizam u pogledu mogućnosti uspostavljanja trajno funkcionalne KLS, kao ista ne bi egzistirala u državi Srbiji i kao da i ona ne bi služila namicanju kapilarnih glasova i generalno promociji vožda i njegovog kriminalnog udruženja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MarioKempes said:

 

Da nema nacionalnog ključa ABA1 bi igralo 8 srpskih klubova. Zašto ne dodati još 4 i igrati domaću? Trenutno imamo najbesmislenije domaće prvenstvo u Evropi. 

Smanji se broj utakmica za 10-ak, Zve i Par (koji nas i ovako i onako jedini predstavljaju u Evropi) mogu da dođu do daha, nekad i da treniraju.

Znam da sve to neće i ne može odmah, samo mislim da ozbiljno treba ići u tom smeru.

Ovo si odlicno primjetio.

Da veciti igraju KLS,mogli bi odigrati KLS i onda....odmarati do sljedece KLS tekme jer europsko takmicenje ne bi igrali. Osim ako FIBA challenge championship(ili kako se vec zove) smatras za bitno juropsko takmicenje. Samim tim bi se povecala mogucnost treninga i uigravanja, sto bi svakako u nasu drzavu dovelo igrace poput Campazza i slicnih...how yes no.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...