Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

170 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

3 minutes ago, DejoLazaKalina said:

Mislim da je meč bio odlučen sviranjem faula kad se Nedovic okliznuo a Kaboklo ga takao nije. Jedna bas onako tendenciozna odluka pri kraju meča. 

 

Bio je faul. Zakačio ga je lijevim stopalom. 

  • Like 12
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Ne samo na broj faulova, vec na ceo ambijent derbija.

Nisam gledao ni Partizan-Buducnost, ali je nivo ogorcenost porazenih ekipa slican.

Izvinjavam se sto ti smeta moj broj upisa ali to lako resis ignor listom, i sve ok.

Ne, ne razumijem kako možeš komentarisati nešto što nisi gledao ?

Ne znaš u kom kontekstu su dosuđeni faulovi, u kom trenutku itd.

To je isto da se ja svađama sa nekim o kvalitetu serije koju nisam gledao.

Nemam ništa protiv tvog komentari sanja, ali ovo mi je bilo baš čudno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Henry Chinaski said:

Ne, ne razumijem kako možeš komentarisati nešto što nisi gledao ?

Ne znaš u kom kontekstu su dosuđeni faulovi, u kom trenutku itd.

To je isto da se ja svađama sa nekim o kvalitetu serije koju nisam gledao.

Nemam ništa protiv tvog komentari sanja, ali ovo mi je bilo baš čudno.

 

Pa ja pitao ljude da mi najiskrenije napisu kakvo je bilo sudjenje, i niko da napise, sem Duska par reci. 

Jebiga, ne mogu da gledam, gadi mi se ceo ambijent, ali mogu da pitam i citam misljenja ljudi koji su gledali, a na osnovu toga sto pisu deluje da je bilo pristrasno sudjenje.

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
11 minutes ago, Sharp said:

 

Bio je faul. Zakačio ga je lijevim stopalom. 

 

Jel' možeš molim te da prokomentarišeš ovo podbacivanje na kraju? Kod prvog meni deluje kao čist faul LeDeja nad Davidovcem, al' kako ovo ponovljeno može da bude po pravilima, da Davidovac praktično samom sebi izbije loptu?

 

EDIT: Izgleda može ako je prethodno dirala parket, a jeste... 

Edited by Guru
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje za ljude koji znaju pravila.Kod zaustavljenog sata kada je bila mrtva lopta,da li su sudije trebale vratiti vreme na 24,7(11 sec za napad Zvezde) i nastaviti utakmicu od tog momenta a ne meriti rucno vreme i dozvoliti podbacivanje?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Guru said:

 

Jel' možeš molim te da prokomentarišeš ovo podbacivanje na kraju? Kod prvog meni deluje kao čist faul LeDeja nad Davidovcem, al' kako ovo ponovljeno može da bude po pravilima, da Davidovac praktično samom sebi izbije loptu?

 

Ajde da olakšam malo @Sharp-u, igrač koji je skakao u podbacivanju sme prvi da stekne kontrolu ako je lopta prethodno dodirnula nekog drugog igrača ili pod (što se u ovom slučaju desilo).

 

7 minutes ago, akisaki said:

Jedno pitanje za ljude koji znaju pravila.Kod zaustavljenog sata kada je bila mrtva lopta,da li su sudije trebale vratiti vreme na 24,7(11 sec za napad Zvezde) i nastaviti utakmicu od tog momenta a ne meriti rucno vreme i dozvoliti podbacivanje?

Hvala

 

Ne, postupili su baš onako kako je trebalo.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Manu said:

Ajde da olakšam malo @Sharp-u, igrač koji je skakao u podbacivanju sme prvi da stekne kontrolu ako je lopta prethodno dodirnula nekog drugog igrača ili pod (što se u ovom slučaju desilo).

 

Da da, editovao sam u međuvremenu post... Jel' bio faul na prvom, objektivno? :classic_sleep:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Manu said:

 

Ajde da olakšam malo @Sharp-u, igrač koji je skakao u podbacivanju sme prvi da stekne kontrolu ako je lopta prethodno dodirnula nekog drugog igrača ili pod (što se u ovom slučaju desilo).

 

 

Ne, postupili su baš onako kako je trebalo.

Objasni mi kako su postupili po pravilima?Kada je sat stao Nedovic nije bio ni blizu ulaza u reket.Sve sto se desavalo posle toga je u vremenu kada stoji sat.Zamisli da je sat stao kada je lopta kod igraca Zvezde na Zvezdinoj polovini.Sta bi tada svirali?

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

@Guru Nemam pojma, nisam video iz hale. Isto tako utisak iz hale je da je Partizan bio bolja ekipa 10ak razlike.

 

@akisaki Nisam siguran da li se dobro razumemo, ali moje mišljenje je da je situacija potpuno čista i da se relativno često dešava - svaki put kada sat stoji, a niko to ne primeti dok igra teče, sudije su u obavezi da to vreme oduzmu sa sata i podese ga kao da je sve vreme normalno teklo.

Edited by Manu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Nisi mene pitao, ali ja mislim da ono mora biti faul. Narusio je Dedin cilindar.

Sad, da li se to svira u ovakvom momentu...

Edit: @Sharp ispravio kao uvek. Hvala. Ali mi je Ledejeva noga vrlo vrlo problematicna.

Edited by Geronimo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
21 minutes ago, akisaki said:

Jedno pitanje za ljude koji znaju pravila.Kod zaustavljenog sata kada je bila mrtva lopta,da li su sudije trebale vratiti vreme na 24,7(11 sec za napad Zvezde) i nastaviti utakmicu od tog momenta a ne meriti rucno vreme i dozvoliti podbacivanje?

Hvala

 

 

Naravno da su ispravno postupili. Zamisli da je Nedović dao legalan koš, ti bi ga poništio i vratio vrijeme? Ili da je Partizan osvojio loptu nakon skoka, ista stvar. 

 

 

@Guru

Prvo podbacivanje se ponovilo jer Pukl nije dobro podbacio loptu, dakle ona uopće nije postala živa, tj. vrijeme nije niti krenulo. Faul na Davidovcu ne može biti dok vrijeme ne ide (osim nesportski). 

 

Na drugom podbacivanju meni je sve izgledalo čisto, evo direktno iz pravila. 

 

12.2 Jump ball procedure

12.2.1 Each jumper shall stand with both feet inside the half of the centre circle nearest to

his/her own basket with one foot close to the centre line.

12.2.2 Team-mates may not occupy adjacent positions around the circle if an opponent

wishes to occupy one of those positions.

12.2.3 The referee shall then toss the ball vertically upwards between the 2 opponents,

higher than either of them can reach by jumping.

12.2.4 The ball must be tapped with the hand(s) of at least one of the jumpers after it has

started its downward flight.

12.2.5 Neither jumper shall leave his/her position until the ball has been legally tapped.

12.2.6 Neither jumper may catch the ball or tap it more than twice until it has touched one

of the non-jumpers or the court.

12.2.7 If the ball is not tapped by at least one of the jumpers, the jump ball shall be repeated.

12.2.8 No part of a non-jumper's body may be on or over the circle line (cylinder) before the

ball has been tapped.

 

 

Edit. 

 

Vidim da spominjete ulaženje u cilindar Davidovca na podbacivanju, da, desilo se upravo zato što je Pukl bacio loptu ukoso na njegovu stranu umjesto ravno, zato je odmah i zvao da se ponovi. 

Edited by Sharp
.
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

 

12 minutes ago, Sharp said:

 

 

Naravno da su ispravno postupili. Zamisli da je Nedović dao legalan koš, ti bi ga poništio i vratio vrijeme? Ili da je Partizan osvojio loptu nakon skoka, ista stvar. 

 

 

@Guru

Prvo podbacivanje se ponovilo jer Pukl nije dobro podbacio loptu, dakle ona uopće nije postala živa, tj. vrijeme nije niti krenulo. Faul na Davidovcu ne može biti dok vrijeme ne ide (osim nesportski). 

 

Na drugom podbacivanju meni je sve izgledalo čisto, evo direktno iz pravila. 

 

 

 

Pa vala bilo je elemenata i za nesportski. Kod ove prve situacije, zamisli da je Nedović uveren da ima više vremena za napad kasnije krenuo u realizaciju i dao koš, a onda ga sudije ponište jer je vreme ipak isteklo, problem sa satom može biti zajeban, pogotovo za napadača. :classic_biggrin:

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

Onima kojima je sudjenje veceras bilo okej, su pretpostavljam napravili svinjac od foruma u petak iako njihov klub nije ni igrao ....

 

Jebalo vas sudjenje vise, bilo je i boljih i gorih sudjenja, teraj dalje, tek je pocela serija....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sharp said:

Faul na Davidovcu ne može biti dok vrijeme ne ide (osim nesportski). 

Upravo. Trebao je biti sviran nesportski faul koji je Ledej napravio levom rukom i desnom nogom.

 

Složićeš se da je isto tako je Laziću trebao biti sviran nesportski faul za ono utrčavanje u Nanelija?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, elmulinho said:

Onima koji se zale na sudjenje veceras cu pretpostaviti da je sudjenje u petak bilo sasvim okej?

 

Jeste, kao sto je i onima kojima je sudjenje sada bilo OK, sudjenje u PG 2021. bila nevidjena kradja i dokaz da se u PG ne moze dobiti "osim ako ne budemo bolji 20 razlike".

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

 

Jeste, kao sto je i onima kojima je sudjenje sada bilo OK, sudjenje u PG 2021. bila nevidjena kradja i dokaz da se u PG ne moze dobiti "osim ako ne budemo bolji 20 razlike".

Onaj ko gubi u ABA ce uvek da se buni, bilo, bice

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sharp said:

 

 

Naravno da su ispravno postupili. Zamisli da je Nedović dao legalan koš, ti bi ga poništio i vratio vrijeme? Ili da je Partizan osvojio loptu nakon skoka, ista stvar. 

 

 

@Guru

Prvo podbacivanje se ponovilo jer Pukl nije dobro podbacio loptu, dakle ona uopće nije postala živa, tj. vrijeme nije niti krenulo. Faul na Davidovcu ne može biti dok vrijeme ne ide (osim nesportski). 

 

Na drugom podbacivanju meni je sve izgledalo čisto, evo direktno iz pravila. 

 

12.2 Jump ball procedure

12.2.1 Each jumper shall stand with both feet inside the half of the centre circle nearest to

his/her own basket with one foot close to the centre line.

12.2.2 Team-mates may not occupy adjacent positions around the circle if an opponent

wishes to occupy one of those positions.

12.2.3 The referee shall then toss the ball vertically upwards between the 2 opponents,

higher than either of them can reach by jumping.

12.2.4 The ball must be tapped with the hand(s) of at least one of the jumpers after it has

started its downward flight.

12.2.5 Neither jumper shall leave his/her position until the ball has been legally tapped.

12.2.6 Neither jumper may catch the ball or tap it more than twice until it has touched one

of the non-jumpers or the court.

12.2.7 If the ball is not tapped by at least one of the jumpers, the jump ball shall be repeated.

12.2.8 No part of a non-jumper's body may be on or over the circle line (cylinder) before the

ball has been tapped.

 

 

Edit. 

 

Vidim da spominjete ulaženje u cilindar Davidovca na podbacivanju, da, desilo se upravo zato što je Pukl bacio loptu ukoso na njegovu stranu umjesto ravno, zato je odmah i zvao da se ponovi. 

Kazes da lopta nije ziva jer vreme nije krenulo.Ok.A kako je lopta ziva kada u toku napada vreme stoji.Opet pitam(a bilo je mnogo takvih situacija),recimo izvede se lopta ispod kosa,tim krene u napad,vreme stoji,sudije to primete i sta se desava?Zaustave igru i?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Knipex said:

Upravo. Trebao je biti sviran nesportski faul koji je Ledej napravio levom rukom i desnom nogom.

 

Složićeš se da je isto tako je Laziću trebao biti sviran nesportski faul za ono utrčavanje u Nanelija?

 

 

Ne znam, ja nisam za to jer bi onda odgovornost ležala dobrim dijelom na Puklu koji je zakuhao to krivim podbacivanjem. 

 

Što se Lazića tiče, dvojbena situacija, premda je zadnje vrijeme tendencija da se manje sviraju nesportske u takvim situacijama ako ima barem lošeg pokušaja igre na loptu, što je tamo mislim i bio slučaj. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, akisaki said:

Kazes da lopta nije ziva jer vreme nije krenulo.Ok.A kako je lopta ziva kada u toku napada vreme stoji.Opet pitam(a bilo je mnogo takvih situacija),recimo izvede se lopta ispod kosa,tim krene u napad,vreme stoji,sudije to primete i sta se desava?Zaustave igru i?

 

To su dvije različite situacije, u prvoj situaciji vrijeme stoji te nije krenulo i drugoj kad da igra i vrijeme idu, a sat se greškom zaustavi bez da je itko od aktera primijetio. 

 

 

Bold - Da. I skinu otprilike vremena koliko je prošlo i lopta se izvodi s aut linije najbliže mjesto gdje je lopta bila kad je igra zaustavljena. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, propolis said:

Budućnost se obratila klubovima u ABA ligi: Sudije odlučuju pobednika, obesmišljava se dalje postojanje regionalnog prvenstva

 

Koga bre ovi zajebavaju?

Šta su oni radili ekipi Zvezde pre samo par godina u Podgorici?

Kakvo je suđenje Zvezda imala tamo u te dve utakmice?

Kako su se ponašali navijači u hali prema Igračima?

 

Jbt ovo je zicer za Nebojšu ako su se i Zvezdi obratili,ali kapiram da je doktor zauzet finalnom serijom 🤣🤣🤣

 

Pa isto kao kad je Covic pozivao na "jedinstvo srpskih klubova" (citaj jedina dva kojima je drzava namenila sve resurse i ulogu stalnih finalista domace lige), a pre jedno 3 meseca posle kupa je pricao kako "KKP moze nesto da osvoji samo ako sudije kradu za njih".

 

Sustina je da su i Covic i Mijailovic i Bokan i svi ti klubovi u paketu gadni, jedina razlika je sto iz KKB nisu nikada prizivali da samo oni imaju ogroman budzet i da je normalno da samo oni igraju vecno EL. Naravno, to je zato sto ne mogu, zato su, u ovom trenutku, KKP i KKCZ najveci problemi lige.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

 

Pa isto kao kad je Covic pozivao na "jedinstvo srpskih klubova" (citaj jedina dva kojima je drzava namenila sve resurse i ulogu stalnih finalista domace lige), a pre jedno 3 meseca posle kupa je pricao kako "KKP moze nesto da osvoji samo ako sudije kradu za njih".

 

Sustina je da su i Covic i Mijailovic i Bokan i svi ti klubovi u paketu gadni, jedina razlika je sto iz KKB nisu nikada prizivali da samo oni imaju ogroman budzet i da je normalno da samo oni igraju vecno EL. Naravno, to je zato sto ne mogu, zato su, u ovom trenutku, KKP i KKCZ najveci problemi lige.

Jeste Buducnost gadna ali mnogo zdravija prica nego blizanaci. 

Cedolimpija  je objektivno najbolja prica za El ako cemo po nekim sportskim principima da gledamo. Nimalo seljacki klub, dobar vajb, lepa hala. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Inace, sto se tice korektnog Alekse koji je pozeleo da "oba tima iz Srbije (jer Srbija ima samo dva kosarkaska kluba, ajde, to je nebitno) igraju EL i sledece sezone", da je neko napisao ili rekao da zeli da KKP i KKB igraju EL bio bi optuzen za provociranje i dizanje tenzija, isto tako da je neko napisao da KKCZ i KKB treba da igraju EL i finale ABA lige svake sezone.

 

Dakle, u pitanju je klasican populizam, ako nesto godi vecini u krdu, onda je potpuno nebitno sta misli manjina, udri u ulagivanje vecinskom misljenju, koga briga za ljude koji zele da vide i drugacije finale, zanimljiviju ligu, ne zele "slike iz BG koje obilaze svet", navijace KKB, KKCOL, bilo koga drugog?

 

Jos je u toj izjavi Aleksaaaa pomenuo i "dace Bog", to malo asocira na stav da oni koji u Boga ne veruju i ne mogu da se smatraju Srbima, sto je potpuno isti vid populizma.

Edited by goldberg
  • Like 2
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sharp said:

 

To su dvije različite situacije, u prvoj situaciji vrijeme stoji te nije krenulo i drugoj kad da igra i vrijeme idu, a sat se greškom zaustavi bez da je itko od aktera primijetio. 

 

 

Bold - Da. I skinu otprilike vremena koliko je prošlo i lopta se izvodi s aut linije najbliže mjesto gdje je lopta bila kad je igra zaustavljena. 

 

 

Mozda se nisam dobro izrazio.Izvodim loptu ispod kosa,vreme ide i stane recimo na 21sec do kraja napada a prodje jos par sekudi.Ti kazes da ce se vreme vratiti na 21sec(i koliko je ostalo do kraja utakmice),napad se nastavlja od 21sec.I sve to zbog toga sto sudije nisu primetle zaustavljanje vremena.Ok.A sta ako ja trazim celendz na to(ako imam pravo da ga trazim zbig toga).I oni su gledali snimak da vide koliko je vremena proslo od zaustavljanja sata do mrtve lopte.Ne interesuje ih sto sat stoji.I da je bio kos u tom vremenu oni bi ga priznali.To.je debilizam jer ja kao odbrana mogu da kazem da vreme stoji(zar to nije materijalna povreda pravila igre).

Drugo kazes da je Ledej napravio faul u mrtvom vremenu.I bio bi sviran da je nameran a kako ocigledno nije nameran onda nije faul?Zar nije i to glupost.

Mislim gleda se da li je igrac gazio liniju auta,liniju za 3 poena ali eto nismo u toku igre videli da je sat stao i nema veze sto to vidimo na ponovljenom snimku,merimo vreme koje je proslo do prekida.

Sad opet teoretsko pitanje.Oni su ustanovili da je proslo 10sec od trenutka zaustavljanja sata do mrtve loote.Hices da mi kazes da je recimo do kraja utakmice bilo 8 sec,sat stao,izdesavalo se sto se izdesavalo,svirano pidbacivanje,ali pregledom snimka se utvrdi da je proslo 1osec od zaustavljanja sata,ne bi bilo podbacivanja nego bi bio kraj utakmice?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...