Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

167 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

Posted (edited)
11 minutes ago, Систем те лаже said:

Вечерашња утакмица и све што се издешавало у другом полувремену, само је јасан показатељ да Аба лига све више губи на интегритету. 

Оваква неће још дуго опстати.

ABA integritet nema godinama. Npr. seti se samo onih zadriglih majmuna koji bacaju na kos (po prvi put u zivotu) u finalu protiv Buducnosti. Ali ABA-inu nemoc ne mogu da osudjujem jako, ona je samo posledica sto lokalnim sportom dominiraju kriminalci (politicari), koji dodatno truju glupav narod... 

Finale ABA lige ce biti jedna ogromna bljuvotina, ali to smo vec znali...

edit: ili Igokea menjanja pravila, ili menjanja pravila o ispadanju iz lige, ili groznivom drzanje one stare Olimpije u ligi kad je trebalo da ispadne, ili jos hiljade ili...

Edited by Geronimo
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

ABA liga je liga koju vode sami klubovi koji se natječu u istoj. Dakle, bit će točno na onoj razini na koju se sami njezini akteri odluče spustiti (ili uzdići, ali ovo prvo je mnogo češće). Sve dok većini njih (ili barem onima koji vode glavnu riječ) odgovara ovakva atmosfera i međusobna prozivanja preko medija, prepucavanja saopštenjima i slično, nesankcioniranje ozbiljnih prekršaja van i oko terena iz godine u godinu, ništa se bitno neće promijeniti. 

  • Like 17
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Систем те лаже said:

Вечерашња утакмица и све што се издешавало у другом полувремену, само је јасан показатељ да Аба лига све више губи на интегритету. 

Оваква неће још дуго опстати.

Onda je EL za koju se svi bore trebalo odavno da se ugasi .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2024 at 9:54 AM, Kooineeperk said:

Bas mi zao Grka, imaju totalno besmislenu i dosadnu ligu. 

 

Pa i imaju, zato im je fudbalska jedno 50 puta bolja i uzbudljivija, taman koliko je evropski fudbal bolji od "profi" sporta koji se naziva evropska kosarka.

 

On 5/7/2024 at 9:54 AM, Kooineeperk said:

1. Zasto je to bitno? Zasto bi iko drugi gajio iluzije da moze da igra EL? Nije potrebno da iko igra EL osim Partizana i Zvezde, pa cak i ta Buducnost i rahmetli Cedevita nisu to mogle, a sada im traljavo ide i u EC. Ko iz Grcke ima te iluzije da ce igrati EL?

 

Partizan i Crvena zvezda su tu gde su samo voljom jednog coveka. Bez te volje, Crvena zvezda je bila autsajder koja je nakon 9. mesta u novom sistemu EL rasprodala citav tim, a Partizana nije bilo nigde na EL mapi. \

 

Dakle, bukvalno dva vasara koji sluze da bi Srbi bar negde mogli da se osecaju nadmocno, a dokaz je i to grcevito drzanje za truli stav kako je prirodno da samo KKP i KKCZ, onako, sami od sebe, igraju EL dok se ista ne ugasi.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
On 5/5/2024 at 10:09 AM, MarioKempes said:

Hipotetički, da se Zvezda i Partizan finansijski spuste na nivo Budućnosti i Olimpije (a zašto ne i Zadra, Igokee, pa da svi budu ravnopravni), i da ABA osvaja bilo ko, sportski, na terenu, da li bi EL rekla: super, svi ste ravnopravni, šampion igra EL? Ili bi precrtala region?

 

Pa ni ne treba niko iz regiona da igra ovakvu EL, jasno je da smo jedna rupcaga (osim SLO) iz koje svi beze, no treba nam droga u vidu "uvek mocnih vecitih" da se i mi osetimo malo mocni i uticajni. Neku drugu, zasnovanu na rezultatima ostvarenim na parketu da, ali zato tu i imamo TSC u grupnoj fazi ECL, a ne Partizan.

 

Mislim, zato ljudi i inace glasaju za Vucica vec duze od decenije, zato sto im pruza taj osecaj moci i izivljavanja na slabijima.

 

@Kooineeperk Znam da kasnim i znam da upadam, ali stvarno ne mislim da bi se ista promenilo cak i da je Buducnost usla u finale ako ce i dalje KKP da dobija pozivnicu uz molbu da opet potrose 20 miliona evra narodnih para.

Po meni je pitanje svih pitanja (i za ABA ligu) da li vec sledece sezone mozemo da ocekujemo kraj ludackih ulaganja u ispiranje mozga gradjana ove zemlje, a tu se pitaju samo EL klubovi.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Nijedan navijač iz trougla Partizan,Zvezda i Budućnost nema pravo da se žali na sudijsku krađu jer je bilo dosta navlačenja za sve tri ekipe.

 

 

Nego nisam ispratio šta je bilo sa uinijem?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, goldberg said:

 

Pa ni ne treba niko iz regiona da igra ovakvu EL, jasno je da smo jedna rupcaga (osim SLO) iz koje svi beze, no treba nam droga u vidu "uvek mocnih vecitih" da se i mi osetimo malo mocni i uticajni. 

@Kooineeperk

Nemam potrebu da se osećam uticajan i moćan, tako da u našem razgovoru (tvom i mom) ne moraš da pominješ Vučića i SNS, ne "radi" me to.

Isto ne moraš ni rupčagu, kome se sviđa - neka ga tu gde jeste, kome se ne sviđa preko granice trpljenja - veliki je svet.

Zadržao bih se na košarci, pošto smo već na toj temi.

Ako smo došli do toga da niko iz Srbije ne treba da igra EL (napisao si iz regiona, ali meni regioni nisu interesantni, pa bih se zadržao na Srbiji), koji kriterijum da uzmemo, pa da odredimo adekvatno evropsko takmičenjenje za nas?

Ako uzmemo stepen razvoja društva - nismo za evropska takmičenja uopšte.

Realno ekonomsko stanje zemlje (sagledano kroz prosečnu zaradu) - možda FIBA Evrokup, a i to teško.

Neki drugi parametar - nemam pojma koji.

Plasman u nacionalnom prvenstvu - mi ne znamo ni da li igramo ni ko kad igra nacionalno prvenstvo, tako da i po tome nismo ni za jedno evro takmičenje.

Po tvom mišljenju, kom evrotakmičenju pripadamo i po kom kriterijumu bismo to odredili?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MarioKempes said:

Po tvom mišljenju, kom evrotakmičenju pripadamo i po kom kriterijumu bismo to odredili?

 

Pisam sam vec, FIBA LS - tamo se ide na osnovu rezultata u nacionalnim sampionatima.

 

Mi ne mozemo da uticemo na to sto EL zeli da sanja o sebi kao NBA za siromasne, ali onda treba da prestanemo da budemo arogantni bez pokrica, da shvatimo da SFRJ vise nema, da nije normalno da dva kluba i dalje odrzavaju tu iluziju da se nista nije promenilo i da je sve u redu, BG i dalje je centar pokreta nesvrstanih i slicne gluposti.

 

Ono sto mozemo je da sednemo svi za jedan sto, napravimo sto jacu i zanimljiviju ABA ligu, da se obratimo FIBA LS i da trazimo tu 4 mesta + 2 u kvalifikacijama. Drzava moze i dalje da pomaze, a ako klubovi ne mogu bez EL nego je ili "balkanski Fener i Maccabi ili amaterizam" onda hajde da prestanemo sa zabludom kako su KKP i KKCZ jedini klubovi na kugli zemaljskoj koji mogu sami od sebe da generisu milione kao da smo otkrili perpetuum mobile.

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2024 at 10:09 AM, MarioKempes said:

Hipotetički, da se Zvezda i Partizan finansijski spuste na nivo Budućnosti i Olimpije (a zašto ne i Zadra, Igokee, pa da svi budu ravnopravni), i da ABA osvaja bilo ko, sportski, na terenu, da li bi EL rekla: super, svi ste ravnopravni, šampion igra EL? Ili bi precrtala region?

 

Teško pitanje, vrlo komplikovan odgovor ali da probam ukratko. Verovatno bi u startu to značilo da Evroliga gubi interesovanje za ovaj region, koje ionako nije nešto bog zna kakvo. Ali, kada bi se tako nešto desilo, mi bismo konačno imali ravnopravnu ligu bez privilegovanih, koju može da osvoji svako i to samo na osnovu svog rada i znanja a ne na osnovu privilegija. Takva liga postajala bi sve jača i zanimljivija svima u regionu, u svim gradovima gde bi se igrala. Vremenom bi i klubovi jačali, nagradni fond bi jačao i na kraju bi imao jaku ligu sa stabilnim klubovima. Takva liga bi bila zanimljiva svima pa i Evroligi.

 

Tako da eto...ja sam uvek za to.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bravo, @Juan Pablo Montoya!

 

Meni su poslednja dva kluba u regionu prema kojima sam gajio iskrene simpatije bili Primorska i Zadar.

 

Prvi su strpljivo gradili svoju pricu, isli korak po korak i dosli do toga da mogu da pobedjuju svakog u regionu. Drugi su stvorili neku svoju pricu, neku svoju kosarku bez skupih stranaca, sa 4 krila i krilnim centrom u petorci. No, ovi prvi su se ugasili, a drugi se vracaju na stare staze dna tabele cim ode Jusup.

 

Ovo sad, lazni sjaj i posudjeno bogastvo, Obradovic koji dovodi igrace kao da je u Istanbulu, a ne u Beogradu, Crvena zvezda kojoj je zivotni smisao da promeni sto vise skupih igraca svake sezone (po 20 njih prodefiluje), Buducnost koja je po svemu losa kopija KKCZ, anemicna Cedevita (fali im vitamina), Covicev FMP, Bokanov SC Derby i tako iz sezone u sezonu je postalo i dosadno i bljutavo. Sto pre se zavrsi, tim bolje.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, goldberg said:

 

Pisam sam vec, FIBA LS - tamo se ide na osnovu rezultata u nacionalnim sampionatima.

 

Mi ne mozemo da uticemo na to sto EL zeli da sanja o sebi kao NBA za siromasne, ali onda treba da prestanemo da budemo arogantni bez pokrica, da shvatimo da SFRJ vise nema, da nije normalno da dva kluba i dalje odrzavaju tu iluziju da se nista nije promenilo i da je sve u redu, BG i dalje je centar pokreta nesvrstanih i slicne gluposti.

 

Ono sto mozemo je da sednemo svi za jedan sto, napravimo sto jacu i zanimljiviju ABA ligu, da se obratimo FIBA LS i da trazimo tu 4 mesta + 2 u kvalifikacijama. Drzava moze i dalje da pomaze, a ako klubovi ne mogu bez EL nego je ili "balkanski Fener i Maccabi ili amaterizam" onda hajde da prestanemo sa zabludom kako su KKP i KKCZ jedini klubovi na kugli zemaljskoj koji mogu sami od sebe da generisu milione kao da smo otkrili perpetuum mobile.

 

I za FIBA LS je novac stigao od SNSa (ranije od DS  SPS, pre toga KPJ... itd ) I tako vec biće skoro 70 godina. Totalno promašena tema i ponavljas jednu te istu priču non stop (ne kažem da nisi u pravu ).

Problemi su mnogo dublji, kompleksniji, i na žalost ti problemi neće biti rešeni u dogledno vreme.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, propolis said:

Nijedan navijač iz trougla Partizan,Zvezda i Budućnost nema pravo da se žali na sudijsku krađu jer je bilo dosta navlačenja za sve tri ekipe.

 

 

Nego nisam ispratio šta je bilo sa uinijem?

 

Atmosfera koja je kreirana u ABA ligi je takva da je sudijama najlakše da sviraju domaćinski. Tako će biti najmanje pljuvani i garantovan im je bezbedan izlazak iz hale, a dnevnica će leći svakako. 

Vođenje lige je krivo što atmosfera linča nije sasečena u korenu a sad je kasno za to. Mada možda nije ni bilo realno kada pogledaš kakvi likovi sede u vođstvu te lige.

 

Ja sam u suštini uvek bio za regionalnu ligu, ali ona jednostavno ne može da postoji ako samo dva ili tri kluba teoretski mogu u evroligu a 4 ili 5 u evrokup. Liga mora da stane iza svojih članova i da zahteva da se na osnovu rezultata igra evropsko takmičenje.

 

Ako je to FIBA LŠ, neka tako bude. Evroliga pokušava da bude evropski NBA a to malo teže može da ide.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fat Zadd said:

I za FIBA LS je novac stigao od SNSa (ranije od DS  SPS, pre toga KPJ... itd ) I tako vec biće skoro 70 godina. Totalno promašena tema i ponavljas jednu te istu priču non stop (ne kažem da nisi u pravu ).

Problemi su mnogo dublji, kompleksniji, i na žalost ti problemi neće biti rešeni u dogledno vreme.

 

Mislis "bi stigao od SNS".

 

Masis poentu, nisu bitni toliko ni DS ni SNS, nije akcenat na prici da su te pare krvave jer ih daju krimosi nego da se klubovi i navijaci bukvalno ponasaju kao Vucic i clanovi/glasaci SNS - potpuno se nipodistava sve osim "nasih", izbori i mecevi se shvataju kao nesto sto treba da se otalja i zavrsi nasim trijumfom, sredjuju se pobede na izborima i mesto u EL podmicivanjem, sipanjem drzavnog novca, lobiranjem van terena, zivi se u iluziji da smo cas mocni i bitni, cas zrtve protiv kojih su se svi urotili jer nas mrze.

 

I Zadru pare stizu od HDZ, Buducnosti od DPS, razlika je samo sto samo dva kluba zele i mogu da zamrznu stanje koje im odgovara do u nedogled, ostali ili nemaju te ambicije ili nemaju tu moc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, goldberg said:

Pisam sam vec, FIBA LS - tamo se ide na osnovu rezultata u nacionalnim sampionatima.

 

 

U FIBA LS ide onaj ko ne moze da dobije prolaz u EL i EC. 

 

Uz to, da mi naprasno, kolektivno, KKCZ, KKP, i ostali iz Srbije ko hoce, odlucimo da igramo FIBA LS, mogli bi tek jednog predstavnika da imamo i to kroz kvalifikacije. A onda i kad bi prosli, bili bi u poslednjem sesiru. Pa onda dobijemo grupu sa timom iz Rumunije, Madjarske, Portugala, Ceske, Poljske, Danske, Letonije, Ukrajine, Estonije, Belorusije, Kipra, Bugarske... ma idi, to bi bili derbiji! 

 

Prosto ne znam da li vise trolujes sa ovom pricom ili si zaista toliko nekako zaslepljen tom "sportskom pricom" (lepo je to ali pre cca trijes godina) pa da ne vidis da bi to bilo samounistenje nase kosarke? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

U FIBA LS ide onaj ko ne moze da dobije prolaz u EL i EC. 

 

Uz to, da mi naprasno, kolektivno, KKCZ, KKP, i ostali iz Srbije ko hoce, odlucimo da igramo FIBA LS, mogli bi tek jednog predstavnika da imamo i to kroz kvalifikacije. A onda i kad bi prosli, bili bi u poslednjem sesiru. Pa onda dobijemo grupu sa timom iz Rumunije, Madjarske, Portugala, Ceske, Poljske, Danske, Letonije, Ukrajine, Estonije, Belorusije, Kipra, Bugarske... ma idi, to bi bili derbiji! 

 

Prosto ne znam da li vise trolujes sa ovom pricom ili si zaista toliko nekako zaslepljen tom "sportskom pricom" (lepo je to ali pre cca trijes godina) pa da ne vidis da bi to bilo samounistenje nase kosarke? 

 

To je neka sira prica od nase kosarke - ukratko, mislim da je postojanje EC u ovom obliku besmisleno i da treba uvesti ligu bogatih (nesto kao fudbalska superliga) i FIBA LS za sve ostale klubove u Evropi.

 

Dakle, ovih 12 nosilaca A licence uz Dubai, London, Paris Basket, Monaco, Albu i Virtus da igraju EL, u FIBA LS bi igrali Valencia, Unicaja, Murcia, Tenerife, Venezia, Hapoel, Buducnost, Partizan, Cedevita, Crvena zvezda, Bourg, Besiktas, Galarasaray.... moze tu da se napravi bas dobro i jako takmicenje.

 

To bi bio neki srednji put, jedan od mogucih. A ako se bira izmedju potpune amaterizacije na nivou odbojke i ovoga sto KKP i KKCZ pokusavaju da proguraju za sebe, naravno da mi je mnogo draza prva varijanta jer je druga bukvalno ista kao kada se neko uclani u SNS, udje u sistem i onda moralise "kako inace ne bi mogao da prehrani decu".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Teško pitanje, vrlo komplikovan odgovor ali da probam ukratko. Verovatno bi u startu to značilo da Evroliga gubi interesovanje za ovaj region, koje ionako nije nešto bog zna kakvo. Ali, kada bi se tako nešto desilo, mi bismo konačno imali ravnopravnu ligu bez privilegovanih, koju može da osvoji svako i to samo na osnovu svog rada i znanja a ne na osnovu privilegija. Takva liga postajala bi sve jača i zanimljivija svima u regionu, u svim gradovima gde bi se igrala. Vremenom bi i klubovi jačali, nagradni fond bi jačao i na kraju bi imao jaku ligu sa stabilnim klubovima. Takva liga bi bila zanimljiva svima pa i Evroligi.

 

Tako da eto...ja sam uvek za to.

Lepo zvuči, u teoriji. Ako se okrenemo oko sebe, postoji li negde u Evropi takva liga? Ravnopravna, koju može da osvoji svako, na osnovu rada i znanja, pa bude zanimljiva i Evroligi? Ako ne postoji, nego su u svakoj 2-3 moćna kluba koja osvoje 80% titula (a ja mislim da je tako) onda nema realnog osnova da ćemo je mi (ovakvi kakvi smo) napraviti prvi. Nego je ta ideja vrv samo lepa bajka za ponoćno ćaskanje koja nema puno dodira sa realnim mogućnostima i životom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Problem nije u aba ligi. Da sutra samo nacionalne lige ostanu i kls daje mesto u EL, intenzitet sranja bi se preneo na kls. Dakle, problem je u bolesnom odnosu bgd blizanaca. ABA liga nema snage da se izbori sa zvezdom i kkp. Moze teroretski da ima sve mehanizme da ih kaznjaca svakodnevno, ali dzabe jer ta liga ima konstantan strah da ce srpski klubovi izaci i staviti tačku na to takmicenje.

Resenja nema, jedino sto se moze je da se pokusa sa sprecavanjem incidenata. A to se moze recimo igranjem finala bez gledalaca. Jeste prvoplasirani time biva ostecen, ali jbg.

U EL je sve ok jer EL boli dupe za ova dva kluba i nece se libiti da kaznjava i donese drasticne uloge. Nase mitomaniije da smo nesto bitni i potrebni EL su jedno, ali svest da cemo najebati ako pravimo sranja ipak nadjacava tu mitomaniju, pa zato sranja na tim utakmicama nema. U prevodu, celnici kkp i zvezde mogu kada hoce da "zavedu" red.

 

Edited by berti
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Punteru i Musi se mora stati na put sa ovim. Ovo je sramota sta njih dvojica rade a sudije cute.

 

Detalj koji je prelomio mec.

 

Ja sam ovo vidjao da Musi sviraju faul u napadu više puta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...