Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

170 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

Hahahahaah al ove kamere ovo je horor al I pod njima se jasno videlo...

 

 

Ovo je bojaznost sudije da ne dobije batine ljudi ne smeju svirati na gostovanjima.

 

 

 Kaminski i Pj ajde u G ligu i za tamo vaše odbrane su smešne...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Shikamaru said:

Kačim ovde da ne bude shvaćeno kao provokacija na Zvezdinoj temi, ali ovo je po mom mišljenju otvorena pretnja 

 

Crvena zvezda: Ne možemo da garantujemo bezbednost sudijama!

 

Citao sam, po par puta većinu pasusa, i još uvek, i nakon završene utakmice,  ne mogu da verujem da je neko mogao da napiše ovakvo saopštenje, direktan  pritisak ( otvorena pretnja ) na sudije u prve dve utakmice.

 

Link to comment
Share on other sites

Jedno glupo pitanje: da je Partizan na ovoj utakmici šutirao sedamnaest bacanja više, pogodio dvanaest više, a pobedio dva razlike, da li bi g. Čović mogao da garantuje bezbednost sudijama?

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fat Zadd said:

 

Citao sam, po par puta većinu pasusa, i još uvek, i nakon završene utakmice,  ne mogu da verujem da je neko mogao da napiše ovakvo saopštenje, direktan  pritisak ( otvorena pretnja ) na sudije u prve dve utakmice.

 

Sto ne veruješ, vidiš da je suđenje maltene top, malo je falilo do 50 bacanja i nesviranja nesportskih faulova, ali ima vremena nagurati i na 50 u drugom meču...

 

 

  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Sudjenje je bilo na nivou ABA liga domacina, to smo znali svi ne samo u ovoj seriji, nego u serijama xy godina u nazad, i sada kao nesto padaju svi u nesvest.Domacinski je bilo i nama protiv studenata i Partizanu protiv Buducnosti kad se salje Jogi u svlacionicu, ali koga briga..

Upravo zbog toga je i bio znacajan domaci teren, a ne zbog nekih madrila sa tribina i zapaljive atmosfere koja btw veceras nije bila nista spec niti ultra zapaljiva.

 

Ocekujem da isto domacinsko sudjenje i Partizan bude imao u 3 i 4 utakmici.

Edited by dzakala
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, crni_bombarder said:

Sto ne veruješ, vidiš da je suđenje maltene top, malo je falilo do 50 bacanja i nesviranja nesportskih faulova, ali ima vremena nagurati i na 50 u drugom meču...

 

 

 

Dobro je, ne sumnjam da su vas pokrali i da ste zbog toga izgubili ( nisam gledao komplet utakmicu , tako da ne mogu da komentarisem, verujem ti 😄 )

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Stiletto said:

Jedno glupo pitanje: da je Partizan na ovoj utakmici šutirao sedamnaest bacanja više, pogodio dvanaest više, a pobedio dva razlike, da li bi g. Čović mogao da garantuje bezbednost sudijama?

 

Verovatno bi bilo "kojim sudijama?" 🙂 

 

Liga koja dozvoli onakva saopstenja par sati pred utakmicu ne treba da postoji. Ovo je kosarka bre alo ljudi, nije rat.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Stiletto said:

Jedno glupo pitanje: da je Partizan na ovoj utakmici šutirao sedamnaest bacanja više, pogodio dvanaest više, a pobedio dva razlike, da li bi g. Čović mogao da garantuje bezbednost sudijama?

 

21 minutes ago, Tunji Awojobi said:

Da li postoji besmisleniji argument koji neko moze da potegne od prebrojavanja ko je izveo koliko bacanja? 

 

Pa upravo su na KKCZ temi prebrojavali razliku u izvedenim SB u PG - tada je bilo 34:14 i 35:17, sada je bilo 42:25 i pravicemo se da je nebitno ili da su igraci KKP bili grublji.

 

Upravo je to sustina zasto mi se sve to zgadilo, ti dvostruki standardi i nedostatak iole normalnog prihvatanja neuspeha u sportu, onako kako bi trebalo u zivotu. Ne, nego mora sve - i ogroman budzet i paznja drzave i da sudijski kriterijum ne bude protiv nas i da protivnici budu slabi i da imamo zagarantovano mesto u EL. Drugim recima, da imamo kao neku borbu za nesto, ali da je rezultat te borbe "vec poznat, sredili smo da ne mozemo da izgubimo". Zvuci poznato.

 

Meni je ovo bio prvi medjusobni duel dva najbogatija kluba u takmicenju koji je opravdao sav hajp i drago mi je zbog toga. Postoje ozbiljne indicije da je ovo i borba za mesto u EL i tako i treba da bude.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Tunji Awojobi said:

Da li postoji besmisleniji argument koji neko moze da potegne od prebrojavanja ko je izveo koliko bacanja? 

To poteze jedna i druga strana kako joj kad odgovara.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Broj slobodnih bacanja uvek dolazi sa nekakvim kontekstom, sam broj nekada znači nešto a nekada ne znači.

Da je bilo 25:25 a da su ostale ove tri/četiri skandalozne odluke gde je Zvezda dobila poene sa bacanja u trenucima kada nisu mogli da vide koš tih 25 bi bilo daleko problematičnije nego 40 gde neko hakuje Lesora.

Link to comment
Share on other sites

Partizan je zadnja rupa na svirali što se agresivnosti i igre u meso tice, Oliju po ovom kriterijumu bi se sviralo 35 faulova minimum, dok Zvezda upravo i igra sličnim stilom kao Oly, Zalgiris, Valensija pa i Bajern.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kooineeperk said:

 

Ja koliko sam razumeo, od kad je istekao taj ugovor, EL je imala nepisani i nicim garantovani obicaj da pobednik ABA lige dobija besplatni WildCard a da se jos jedan od skora, opet bez ikakvih obaveza da to urade svake naredne godine, dodeli onom timu koji je sledeci po rangu a da zeli to da plati (ili mu se oduzme od nagrade za pobede). I to je Partizan uradio pre 2 sezone, a ove aktuelne mi. 

 

Da je hipoteticki Mega zavrsila u finalu ABA lige, i da nije htela da igra, WC bi bio ponudjen nekom drugom i to ne nuzno iz ABA lige. 

 

Sticajem okolnosti i zbog prosecnih 38k navijaca koje donosi Srbija, dok nije bilo Dubai-a, Pariza i Londona, realno, nikom drugom i nije bilo potrebe da se nudi WC do vecitima. 

Ako se vodimo logikom blizanaca, Cibona i Jugoplastika treba da dobiju wc 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Verovatno bi bilo "kojim sudijama?" 🙂 

 

Liga koja dozvoli onakva saopstenja par sati pred utakmicu ne treba da postoji. Ovo je kosarka bre alo ljudi, nije rat.

 

Za neke ljude, konkretno Nebojšu Čovića, očigledno jeste rat. A samo čekam tokom noći ili jutra i Ostojino saopštenje.

 

Umesto da sudijska organizacija ABA lige posle onakvog saopštenja digne glas i povuče sudije sa utakmice, pa da se utakmica ni ne odigra, oni ležu na rudu i svih tri do pet utakmica će da sude domaćinski. Jebo mater svoju onaj kome je to normalno, kome je važno samo da njegovi pobede, a na koji način, ko ga jebe. Zbog takve loše karme večeras se povredi mali Topić, ne daj Bože da je nešto gadno, a isto tako lako i neko iz Partizana može da nastrada.

 

Posle kukanje zašto važi koš Mirotiću iz auta, zašto Zvezda igra jedan plej of EL u deset godina, zašto Partizan ne može da pobedi ni jednu tesnu završnicu... Zašto? Zato!

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stiletto said:

Umesto da sudijska organizacija ABA lige posle onakvog saopštenja digne glas i povuče sudije sa utakmice, pa da se utakmica ni ne odigra

 

Ja sam se ovome nadao, uz suspenziju uprave ili nekog iz uprave Zvezde.

Ne vidim kraj ovom ludilu.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Ja sam se ovome nadao, uz suspenziju uprave ili nekog iz uprave Zvezde.

Ne vidim kraj ovom ludilu.

Znači ti bez gledanja utakmice, imaš najviše komentara na broj faulova u korist Zvezde.

Suđenje jeste bilo tendenciozno, ali ni blizu tendenciozno ko na utakmici Partizan -Budućnost.

Čovićeva izjava je za zatvora, ali broj faulova sigurno nije doprinjeo pobjednika večeras.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, crni_bombarder said:

Sto ne veruješ, vidiš da je suđenje maltene top, malo je falilo do 50 bacanja i nesviranja nesportskih faulova, ali ima vremena nagurati i na 50 u drugom meču...

 

 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, Henry Chinaski said:

Znači ti bez gledanja utakmice, imaš najviše komentara na broj faulova u korist Zvezde.

Suđenje jeste bilo tendenciozno, ali ni blizu tendenciozno ko na utakmici Partizan -Budućnost.

Čovićeva izjava je za zatvora, ali broj faulova sigurno nije doprinjeo pobjednika večeras.

 

Ne samo na broj faulova, vec na ceo ambijent derbija.

Nisam gledao ni Partizan-Buducnost, ali je nivo ogorcenost porazenih ekipa slican.

Izvinjavam se sto ti smeta moj broj upisa ali to lako resis ignor listom, i sve ok.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...