Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

8 hours ago, John Terry said:

 

@uini tebra ne sprdam te, daj svoje viđenje razloga za našu ovako lošu igru. Želim da čujem tvoj stav. Misliš da nije zbog manjka kvaliteta?

 

ako nisam hiljadu puta napisao, pa valjda mogu jos jednom: naša loša igra i još lošiji rezultat (u nekim porazima smo igrali dobro) po meni zavise od dve stavke

 

1 loša igra glavnih akvizicija (napier, tobey pa i geidraitis)

2 loša egzekucija otvorenih šuteva za tri (a imamo plethora takvih prilika)

 

Spoiler

procenti za 3pts

asvel 50%

zalgiris 26.1%

monako 29.4%

virtus 24.2%

partizan 41.9%

bajern 24.1%

barca 25.7%

fener 48.1%

oly 45.5%

armani 25.9%

efes 35.7%

valensija 26.9%

 

naravno da se utakmica može dobiti i bez glavnih igrača (dešavalo se) & bez dobre šuterske večeri (isto se dešavalo) ali ako najveći broj utakmica igraš sa minusom ova dva navedena faktora a izrazito si napadačko-šuterska ekipa, onda je to ogroman hendikep, pa ne čudi što smo tu gde smo.

 

mi imamo do same tesne završnice dovoljno otvorenih šuteva iz izgrađenog napada;

za mene (a verujem i za većinu) je odličan šut za tri 40% i više. dobar šut 35%-40%. podnošljiv u određenom kontekstu, iako daleko od dobrog 30%-35%. očajan, manje od 30%

 

u 4 od 12 utakmica smo imali odličan šut; neko će reći pa eto, nije baš toliko strašno koliko dramiš

međutim, u 7 tekmi imamo šut ispod 30% maćori, to je strašno za vrlo dobre i korektne šutere kakvi jesu naši igrači. 

 

daklem, dva od tri glavna pojačanja ne igraju ništa, treći odavno nije odigrao ništa. heroin šut za 3 loš i nikakav u 75% utakmica.

nema tu neke posebne mudrosti. čudo je da smo igrali tesne tekme a i pobedili 4 puta ako se uzmu u obzir ovi faktori, naravno, na našu konstrukciju rostera.

 

  • Like 1
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, berti said:

Malo vise li zagrabis u to, bez obzira sto je apsolutno je tacno to sto kazes, eto te na obavestenjima i objasnjenim tatisanjem. Čak je komentarisanje sudjenja na njihovin utakmicama kaznjivo.

Ovo za sudjenje ne zelim da komentarisem, ne smijem zbog familije, a i nisam gledao utakmice. :classic_biggrin:
Ja se naravno kao i uglavnom i uvijek sprdam, pokusavam da olaksam muke koje su nas snasle (nadam se da je u dozvoljenom okviru). 

Za moderaciju 4:50 (moram kod Kronosa na doskolavanje za gifove): 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Čočo said:

Što se tiče današnjeg meča mi ćemo taj meč izgubiti. 

Samo pitanje da li je dovoljno popiti jedan bromazepam pre utakmice ili ce morati jos neki u zadnjih 5 minuta. Ja sam u rinfuzu nabavio dovoljnu količinu, preporucujem svima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam prvi srao o Shabazzu kao vrh pojačanju ali posipam se pepelom i čini mi se da nije baš sjajno kao glavnog igrača projektovati slabotelesnog neatletičnog beka koliki god skill imao, osim ako nije neki ultra brzanac kao Larkin (mada je i on dosta nabijeniji i fizički jači nego što izgleda). Ima i suprotnih primera u EL, recimo ona Pangosova sezona, ili Laprovittola, možda Sloukas (mada on nikad nije bio baš glavni i uvek je bio u jako dubokim rosterima, u PAO trenutno izgleda očajno). Drugim rečima, ti Pullenoliki igrači su dobre sluge (držiš ga dok ga ide i doziraš a ne da ti je sve i svja) ali loši gospodari. Evo Howard iz Baskonije divlja, neko će reći, ali njega su i Penaroya ranije i Duško sada dobro dozirali i uparili sa fizički jakim igračima pa kad se zaigra ide na klupu, on je ionako egzekutor a ne kreator za druge. Ne bi ni Punter bio u EL ovo što je danas da nije dugoruk i vižljast. Ili ja samo pokušavam nekako da racionalizujem ovu bedu od Shabazza i uopšte nisam u pravu, ovako očajnog ga niko nije očekivao, balavili su nad njim i malo ozbiljniji košarkaški trudbenici (setimo se recimo McColluma kod Urbonisa) i klasični sladokurci poput nas ovde.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, NMX said:

Šta hoću da kažem, niti je sve u fizikalijama, ma koliko moderna košarka ne može da se zamisli samo sa pametnim momcima niti je sve u tom IQu. Mora da bude negde između.

 

E to negde između je napravio Željko. Što se nas tiče, valjalo bi večeras dobiti zbog bolje atmosfere. Trenutno izgledamo ko današnji dan.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

ja imam najverovatnije pivske susrete sa prijateljima, koje nema smisla da otkačim zato što je tekma; kad upadnem na drugo poluvreme sa ko ne skačee taj je grobaar ale ale

ili onu mi pijemoo i duvamoo na uliicii

Pivski susret koji se zavrsava u 21 čas?

uini propo

  • Like 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

1 loša igra glavnih akvizicija (napier, tobey pa i geidraitis)

2 loša egzekucija otvorenih šuteva za tri (a imamo plethora takvih prilika)

 

Ove dve stvari su btw poprilično povezane, ova tri čoveka su nam jako bitna za šut spolja, a pazi procente:

 

FwWG0gw.jpg

 

Ostali igrači su na solidnom nivou. Teo ima loše procente, ali eye test je, bar po meni, bolji, on uzima i dosta teških šuteva kada nema drugih opcija.

 

Znači opet se dolazi do toga da je ključ da se ova trojica uvedu u dovoljno samopouzdanje i odgovarajući ritam. Ima primer od sinoć šta se može uraditi uz ta dva, kada su se Panter i Naneli dizali na one trojke prilikom preokreta svi su unapred videli loptu u košu, i oni i saigrači i armanijevci i publika. Dosta samopouzdanja im je pokrenula dobra odbrana i energija, mi nažalost sa tim kuburimo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

 Ili ja samo pokušavam nekako da racionalizujem ovu bedu od Shabazza i uopšte nisam u pravu, ovako očajnog ga niko nije očekivao, balavili su nad njim i malo ozbiljniji košarkaški trudbenici (setimo se recimo McColluma kod Urbonisa) i klasični sladokurci poput nas ovde.

 

još jedna topla voda koju xy puta ponavljam je da je košarka igra samopouzdanja & ritma. 

kada upadneš u ovu negaciju u kojoj je napier, moraš da budeš izuzetno psihički stabilan da se izvučeš a ako ekipa usput gubi, svakom novom lošom partijom sve više dovodiš u pitanje svoje odluke.

 

kada si u zoni, možeš biti prosečan igrač a nezaustavljiv, makar neko vreme.

 

ja odbijam da verujem kako će napier stalno ovako ali sam ujedno i izgubio skoro svaku nadu da neće 🤪

Link to comment
Share on other sites

Sto pricate za napad i sut da nam je osnovni problem tu se delimicno slazem barem je na papiru tako.

Ali ja smatram pogotovo kad imas ovakvu grupu igraca sa malo previse savesti -teo da bi sut i samopouzdanje  mnogo lakse dolazili od bolje odbrane od ove koje trenutno igramo. Tesko je da te ne demoralise kad pustis npr. Maodo Loa da udje u ritam i on sipa iz svih mogucih pozicija kao da je prime Kyrie. Cini mi se iz glave po secanju i da smo mi uvek dobro sutirali u utakmicama u kojima smo i igrali dobro odbranu ne secam se bas tekmi gde je bio neki revolveraski obracun gde smo nasumicno sipali i mi i protivnik.

Moje misljenje mozda je u potpunosti pogresno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pacino said:

E, a moram da vam priznam da izgleda da nije jos toliko lose koliko mislimo. Jos uvijek nema komsija da nam kazu kako je VJ dobar trener samo mu treba malo vremena. U ovom slucaju bi bilo kako Sabaz ne igra lose, nego mi ne vidimo da on u sustini igra dobro i da ne treba on da se silbuje (covjek postade svakodnevnica naseg rjecnika, tipujem da se doda u rijeci prosle decenije zajedno sa rijec sendvicar) nego Yago jer je limitiran, takodje Bjelica kada zaigra da ce nam dosta tecnije ici igra i da cemo bolje izgledati na terenu.

 

I oni su digli ruke od nas 🤣

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nekako sam mišljenja da bi se dosta toga popravilo kada bi u glavi rešili problem voljnog momenta i koncentracije. Samo da igrači budu agresivniji i fokusiraniji.

 

Ne bismo sugurno ušli u top4 ali bi se namakla neka pobeda više.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nele said:

Sto pricate za napad i sut da nam je osnovni problem tu se delimicno slazem barem je na papiru tako.

Ali ja smatram pogotovo kad imas ovakvu grupu igraca sa malo previse savesti -teo da bi sut i samopouzdanje  mnogo lakse dolazili od bolje odbrane od ove koje trenutno igramo. Tesko je da te ne demoralise kad pustis npr. Maodo Loa da udje u ritam i on sipa iz svih mogucih pozicija kao da je prime Kyrie. Cini mi se iz glave po secanju i da smo mi uvek dobro sutirali u utakmicama u kojima smo i igrali dobro odbranu ne secam se bas tekmi gde je bio neki revolveraski obracun gde smo nasumicno sipali i mi i protivnik.

Moje misljenje mozda je u potpunosti pogresno.

 

Ja se slažem sa ovim, mislim da je tu neko ograničenje ovog uinijevog pristupa.

 

Sve bi bilo super kada bi krenuo šut, ali za šut treba samopouzdanje, a samopouzdanje neće doći iz šuta jer ga nema - mora iz nečega drugog.

 

Možda iz dobre odbrane, tada si opušteniji, znaš da nije smak sveta ako promašiš jer ćeš se odbraniti i imati novu priliku. Možda iz inata ko Neda protiv Efesa. Ili iz nečeg trećeg.

 

Lako je pogađati kad sve ide kako treba, tako je i Zvezda pogađala protiv Asvela. Ili Milano protiv Zvezde. Ili Milano sinoć u prvom poluvremenu - a videli smo kakve su cigle letele kad su jednom kola pošla nizbrdo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...