Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Nema potrebe dovoditi bilo koga za aba ligu posto od el mozemo da se oprostimo, za top10 nam treba 17 pobeda, znaci mozemo sebi da priustimo jos 9 poraza:

real 2x

pao 1x 

armani

baskonia sutra

fener 

efes

barca kuci

to su mecevi gde realno imamo male sanse za pobedu i to je 8 poraza, a naravno da cemo imati jos poraza tipa minhen i jos neki kuci, tkd stednja love za sl sezonu da s enapravi dobar tim za evrokup

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Juliet said:

Ovom klubu je istinski potrebna pauza od evrolige i to ne 1 sezona, nego nekoliko sezona. Lepo da se krene od 0 i da se pegla taj evrokup nekoliko sezona i da molimo boga da ce EL da nas pusti nazad.

Bojim se da kada jednok budemo izasli iz EL, vrlo tesko cemo se vratiti.

 

Jednom kad se izađe iz elite, posle se teško vraća. Još ako ABA ne bude garatovala plasman, a kojim slučajem Partizan ubode licencu (što je izvesno), nećemo videi EL dugo. A i kontinuitet sa jednim trenerom je takođe bitan (samo Radonjić je to imao). Sumnjam da će oba tima igrati EL kad budu priključili još timova - Pariz, Lonon...

 

Mnogo je tu pitanja... zavisiće i od novca i od toga ko će voditi klub... ali moje mišljenje je da treba igrati EL, pa makar i u ulozi Albe (ili našoj dosadašnjoj)... uostalom, ko nam garantuje rezultat pa da dovedemo i top igraše... primer Armani...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Не вриједи да тупимо једно те исто.
Неко ће помислити да сам регистрован да бих писао искључиво против управе, али то нема везе с тим.

Гледам и слушам десет година једно те исто, не можемо, не можемо, а онда други покажу да ипак може. Кад је видио да други ипак могу, онда је почео и он да говори и обећава велике ствари, али да настави радити како је и до сада радио. Наравно да неће моћи без спортског директора и озбиљне управе. Не може једини извор бити оно што менаџери кажу јер је њима циљ да удоме свог играча. Отуда и Симоновић код нас.

У јулу се видјело да нема среће са оваквом селекцијом тима, али хајде, обећаше бека и крилног центра, а све са циљем ложења пред продају сезонских. Након тога ништа и дан данас ништа.

Мени су смијешне изјаве да се чека да будемо комплетни. Нема Ханге тренутно. Зар нико у клубу не види да играч од 34 године ништа не би промијенио?! Потребна је свјежа крв, а све су прилике да је већ касно.

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Kako to mislis "ko"? Zna se. 

 

Ako pogledas naslovnicu Forbes-a u Srbiji, pa otvoris tekst, pa nadjes crno-belog Ostoju, pa onda samo baci pogled malo iznad i bice ti sve jasno. 

 

 

 

On je predsednik SD, a nas novi predsednik je onaj na dnu strane sa prihodom od 327 miliona eura u poslednje 3 godine

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, paviljoni88 said:

ja sam ocekivao da vi od simonovica dobijete ono sto smo mi od smajlija....a verujem da bi kod nas on i bio na tom nivou..zasto kod vas nije to je pitanje.

 

Simonović može samo da sanja pokretljivost i eksplozivnost Petruševa, a kamo li Smailagića. Neuporedivi igrači.

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

E tog sam zaboravio, hvala. 


Dakle imamo 3 Ostoje. 

dok do promene dodje mi cemo se svesti na EK nivo

 

mene bas zanima sta razmisljaju ljudi koji su dali ogromne para kada vide ovo....

Edited by pilif88
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pilif88 said:

dok do promene dodje mi cemo se svesti na EK nivo

 

mene bas zanima sta razmisljaju ljudi koji su dali ogromne para kada vide ovo....

 

to su građani srbije, nisu sigurno neki monetarni moguli fljuskali milione, minus kockarnice, kojima je to investicija za buduće zgrtanje novca, tako da je sve okej.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam planirao da ista napisem ali cu morati. Pogresili smo i dosta smo se ogresili o Duska Ivanovica. Janis je fenomenalan covek i jako dobar trener ali u ovom trenutku, od tih nekih ekipa koje ce se boriti za top 8 ili plej in, ne vidim da bi mu osim Bajerna i Makabija neka ekipa legla. Bajern i Makabi imaju teske centre, jake centre sa ozbiljnom igrom na niskom postu i dobrim skokom, sto je on uvek voleo kao trener Olija i Makabija. Mi ovde imamo Bolomboja koji, uz svo duzno postovanje moze biti samo drugi centar a Mitar druga cetvorka ukoliko zelimo nesto vise da uradimo u EL. A mi eto najbolje na terenu funkcionisemo kada su njih dvoje zajedno na 4 i 5.

 

na ovaj roster koji je pravljen da igra na kos vise, jer ne dovodis Nejpira, Teodosica, Tobija, ostavljas Nedovica da igras na 71:70, vec na 95:90, ne ide da ti trener bude Sferopulos, a jos manje ide da mu ne das sansu da dovede dva igraca po njegovom ukusu i da proba da ucini nesto kao sto je Dusko prosle sezone kad je stigao. Mislim da i Janis zna, a i Covic da fale dva igraca, mozda zvuci nepopularno ali nekako bi se i skrpili na spoljnim pozicijama ali nama treba i 4 i 5 jer sem pomenutog dvojca odozgo nijedan nije kvalitet za Zvezdu.
 

Te price kako nema igraca na trzistu, a Daum i Oturu potpisuju za Efes koji igraju na 4 i 5, Birch slobodan igrac, Kaboklo je bio do skoro isto slobodan jednostavno ne piju vodu. Nas skauting se svodi na to sta nam kaze Misko, nikako da pogledamo sta se radi po Italiji, Turskoj, Evrokupu. Sto jedan covek napisa, mi iz EL dovodimo EK igrace a drugi iz EK dovode EL igrace.

 

Imamo dve stvari i to moramo da razlucimo, ili je reseno da budemo sparing partner Partizanu i da eventualno osvojimo ABA ligu i KLS a Partizanu Top 8 i KRK (TOP 8 jer imaju vise novca od nas, bolji EL lobi) , ili nas vode stvarno idioti. 
 

Kao sto to obicno biva, obe solucije su vrlo realne i vrlo moguce. 

Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu uopste da zamislim doselekciju koja bi ovaj monstruozni roster ucinila iole pristojnim, sve i da je trziste prepuno slobodnih igraca koji pucaju od kvaliteta i jedva cekaju da dodju u Beograd. Rupa do rupe, nisu problem samo 2 i 4, nijedna pozicija nije zadovoljavajuce resena. 

 

Prilicno beznadezna situacija, posebno u kontekstu evrolige gde je kanal predubok a protivnici preozbiljni da bi se uslo u neku bajkovitu seriju pobeda i bilo sta bitno promenilo oko krajnjeg plasmana nakon izvesnih 5-12 na polusezoni. A opet, ako se nista ne pokusa, to je totalni fijasko u najavi, jer ovih 15 igraca aba ligu osvojiti nece i nema tog domaceg terena koji im moze pomoci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovako kako igramo i ne treba da igramo EL. 

Kad udje Pariz, london, u jednom trenutku ce se vratiti i Ruske ekipe, mi nemamo sta da tražimo tamo.

Ne ide kad nemaš pare, ne ide kad imaš,  u ovom drugom slučaju ne znaš.

Mi imamo problem sa jednim covekom koji misli da sve zna, da se u sve razume, da je klub njegova igračka, i zbog njega jednog ispašta cela armija navijača.

To je u stvari poraz nas navijača. 

10 godina igraš EL,  i 10 godina te vesla ni istu foru jedan te isti covek.

 

Link to comment
Share on other sites

Mi trenutno mozda na papiru nismo toliko SNS ali sa Covkinsom koji je politicka prostitutka i generalno modus operandijem ljudi u klubu slobodno slogan moze da nam bude “Zvezda ne sme da stane”

Imamo GM-a i SD-a koji se kriju iza zakljucanih profila na drustvenim mrezama blokiraju i na privatnim i na klubskom profilu svako ko im mrko pogleda u sliku. Ja sam ubedjen da njih dvojica u svojim glavama misle kako su bogom dani i kako rade vrhunski posao ali da su se svi urotili protiv njih pocev od navijaca pa sve do zle organizacije pod imenom Evroliga. 
Sve dok takvi ljudi budu u klubu mi nemamo kapacitet jednostavno za vise od ovoga i ako dolazak OG snsovca znaci i dovodjenje kompetentnog sportskog kadra ja dizem obe ruke za to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, No name said:

Ovako kako igramo i ne treba da igramo EL. 

 

Razumem razlog za nezadovoljstvo, ali ne razumem izjave poput ove. Pa sta da igramo ako ne EL? Kroz EC bi se prosetali sa ovim timom, to je postalo bezvezno takmicenje. Dok igramo EL makar neko prati ovaj klub, da nema EL ne bi bilo ni te "armije" navijaca koju pominjes. Nismo za F4 EL, pa ni za top 8, ali nismo ni u rangu Asvela i Albe kako neko kaze. Mi cemo i sa ovakvim suludo sklopljenim timom imati ponovo pristojan broj pobeda, izgubiti verovatno isto toliko neizvesnih utakmica, a retko ko ce nas onoliko unakaziti kao Armani recimo. Uz sav brlog oko kluba mi smo u 15 najboljih u Evropi vec godinama. Drugo je sto smo mi navijaci nezadovoljni, i treba da budemo, ali treba biti malo i objektivan pa reci da nam je ovo prva sezona od 10 koliko igramo EL da smo ulozili, za EL standard, pristojan novac. Do sada smo uvek bili medju najmanjim budzetima, a rezultati su bili u skladu sa tim, cesto i iznad toga, ali nikad nesto spektakularno.  

Edited by СтелаРоса
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, СтелаРоса said:

Sto je najgore ja duboko verujem da mi uz promenu dva igraca u rosteru mozemo da zalicimo na duplo bolji tim. Izvinjavam se moderaciji, ali evo Pengos i Birch umesto Nejpira i Tobija. Cak su i jeftiniji igraci, a verujem da ne bi bili toliko u kanalu kao ova dvojica.

U moru trenutnih problema, imamo jedan sa kojim se realno nismo susretali do sada, a to je taj da ce jako biti tesko da "silbujemo" bilo kojeg od igraca. Razlog tome su generalno visoke/ogromne plate koje imaju. Mislim da je upravo to i razlog zasto nema doselekcije a vrlo moguce da je nece ni biti.  Sabaz, Tobi, Rokas, Simonovic (nastavi niz), su odlicno placeni i realno tesko da postoji neko ko ce ih platiti ovoliko koliko im mi dajemo, s obzirom na kanal u kome su trenutno. Igraci ko igraci, profesionalci, zasto bi presli negde gde ce dobiti manje novca? Zabole ih bas. Ranijih sezona je prica bila drugacija jer smo generalno nudili malu lovu u odnosu na trziste, a u takvim okolnostima cak i kada se desi da igrac ne zadovolji, Misko mu lako pronadje neki drugi klub koji preuzme tu platu (secam se kako se Zalizani hvalio da se njegova agencija bas po tome razlikuje od drugih agencija). Isti problem ima i FK, nece niko da ide iz kluba, vise mu se isplati da sedi na tribini iako je na transfer listi. To je cena koju placas kada preplatis igraca.

Budzeti se projektuju pre pocetka takmicarske sezone. Nas se po tome nista ne razlikuje. Sta smo dobili od drzave, dobili smo, sada kada je sezona uveliko u toku, mozes samo da presipas iz supljeg u prazno te pare koje cemo, nadam se, zaista i dobiti.

Sve u svemu, gledacemo Sabaza do kraja sezone sasvim izvesno, treba se pomiriti sa tim. Iskren da budem, kada toliko omasis u proceni, gde za projektovanog alfu i omegu tima istreses 2 miliona a dobijes corak, i ne zasluzujes da mnogo bolje prodjes. 

Link to comment
Share on other sites

Sabaz je na dve godine koliko se secam trenutka potpisa. Hanga je 1+1. Gidra 1. Deda 3, Yago 4 godine (ili 3) Simonovic 2 sezone (ili 1+1)


Na silbovanje odredjenih potpuno zaboravite, kao sto rece Uini. Igrac da bi se otpustio mora se isplatiti sve sto je ugovorm dogovoreno ili neko da preuzme njegov ugovor... Tako daaaaaaa...

Edited by pilif88
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

sve što je ugovoreno. 

Jedina nada da ga nekom uvalimo to jest da preuzme ugovor pa čak i da mi nešto pokrijemo,ili da proigra što ne izgleda realno.Da ga ne ide šut pa računaš mora krenuti ali ovdje je neki drugi ozbiljniji problem.Koliko vidim Dorsey visi u Feneru,a treba im plej,ta bi rokada bila dobra :)

Link to comment
Share on other sites

Ne možemo da gledamo samo kroz segment da igrač loše igra i da treba da se zbog toga odmah otpušta. Meni lično spoljna linija dobro radi svoj posao ali kad imas neizbalansiran tim onda se sve svaljuje na ono što jedino funkcioniše i onda treba to izdržati. Nama 1 i 2 dobro radi. Mi trenutno imamo problem sa pozicijom 3 koja se svalila na grbaču Giedraitisa koji je jedina prava trojka. Sa povratkom Hange očekujem da će se i Rokas opustiti i krenuti da igra kao na početki sezone. 

Nama zbog užasne selekcije na 4 i 5 nam škripi ceo tim. Sa dobrim doselekcijama na 4 i 5 sam siguran da bi tim prodisao. Ovo trenutno deluje kao DPF filter kad se zapuši i ne može se otpušiti. Pa nam uvek fali to malo za iskorak i da se dobije konačno jedna utakmica u završnici na jednu loptu. Svaku egal utakmicu koju smo izgubili, izgubili smo na potpuno isti način. Tu si do kraja, dođeš na 1,2,3 razlike i imaš brdo napada da okreneš a mi ni jednom to do sada nismo iskoristili. 

Sa doselekcijom na 4 i 5 ovaj tim bi možda prodisao. A ako to zahteva i ispisnice one treba da se uruče Simonoviću, Davidovcu i Tobiju. Da se skrati rotacija u reketu na Bolomboja i Mitrovića i plus novi 4 i 5.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Taki said:

Jedina nada da ga nekom uvalimo to jest da preuzme ugovor pa čak i da mi nešto pokrijemo,ili da proigra što ne izgleda realno.Da ga ne ide šut pa računaš mora krenuti ali ovdje je neki drugi ozbiljniji problem.Koliko vidim Dorsey visi u Feneru,a treba im plej,ta bi rokada bila dobra 🙂

 

dorsey je bek, SG, što znači da bi podela minuta išla PG_teo/yago, SG_nedović, dorsey, nebitno ko je starter

pojma nemam da li nam to treba

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...