Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

2 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Ја колико сам приметио Смарт није био ни у хали вечерас онда вам је јасно колике су шансе да заигра ову серију.

По читању ове теме рекло би се да је некима криво што нисмо изгубили да би могли још више Недовића да пљују, зајебао их Давидовац вечерас.

O, veruj mi, mogu i u pobedi da pljujem anti-clutch Nedovica

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Molina23 said:

O tome se ne diskutuje, jasno kao dan. 

Niko u EL mu ne bi dao toliki ugovor sa takvom ulogom, njemu lično ne zameram što ne može da je iznese. To ide na dušu isključivo mađistru košarke. Isto ovako je onanisao na lepotu igre Pulena onomad. Srećom Dejo beše voćka čudnovata.

Prelomni momenat u Zvezdinoj istoriji je sto je Nedovic doktoru ipak ljubljeniji od Pulena pa  je u toj situaciji ipak Dejo oteran zarad Nemanje.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Ocekivano, uopste mi ne nedostaje da to gledam.

 

Je l si gledao utakmicu večeras, nisam siguran da li si napisao negde?

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Videh da je neko pisao da nije bio faul pri kraju kad se Nedovic okliznuo, cist faul pokupio ga Kaboklo nogama mozda se nije videlo u prenosu. 

 

Inace dobili bi mi ovo dosta lakse da nije bilo povrede Topa preteruje se sa kritikama Sfera, odlicno smo otvorili drugo poluvreme i kontrolisali utakmicu sve do povrede, tad ko je bio zna o cemu pricam bukvalno je cela hala potonula sve sa igracima sto su komsije iskoristile i uhvatile prikljucak. Nedovica da bude sramota kako momak rizikuje ogroman novac a pritom je tek isasao iz bas ozbiljne povrede i ide na svaki prodor sa 200%.

 

Ako Nedovic i Rokas odigraju korektno sledecu (duguju nam) mislim da ce nam dosta lakse biti i imamo dobre sanse za 2-0.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
8 hours ago, Manu said:

 

Je l si gledao utakmicu večeras, nisam siguran da li si napisao negde?

 

Nisam, previse sam bio nervozan pa bi to rezultiralo dranjem po kuci... nemam vise zivaca za to.

 

EDIT: Nisam skontao da se sprdas. Ok.

Edited by Juan Pablo Montoya
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Nisam, previse sam bio nervozan pa bi to rezultiralo dranjem po kuci... nemam vise zivaca za to.

Ti ko moj kum. On se previše uznemiri a ja glumim na viberu glasovni play-to-play 😊

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Sudjenje domacinsko, imace ga i komsije u Areni.

 

Deda mozda jeste junak ali nije odigrao nista posebno, u prvom poluvremenu kada je igrao na 4. imali smo mnogo problema da zagradimo i pokupimo skok u odbrani kad petica iskoci na pik, to se sredilo Rokasovim ulaskom. Rokasu nije isao sut (valjda ce proraditi) ali je odbranu sasvim korektno odigrao.
Teo nije sposoban da igra vise od 15-tak do 20 min i to ne vise od 5 min u kontinuitetu, Bolomboy standardno, Yaga cesto ovde podcenjuju, trenutno nam je suvo zlato jer ne bi imao ko da nam igra. Ne treba od njega ocekivati ne znam koliko ali ono sto moze odigrao je odlicno i jedan je od najzasluznijih za sinocnju pobedu.

 

Teska utakmica za gledanje, bez nekog ritma, kao sto je receno kako smo pobedili niko ziv ne zna.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Jedan jako bitan momenat na utakmici je kada u 4/4 Boloboy lepi rampu Ponitki a onda na drugoj strani Laza iz ugla cepa mrezocu za 3 poena.

 

Sa druge strane uspeli smo da budemo ekipa sa Litvancem u njoj kojo sitira trice 0/x

  • Like 18
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

 Propustili su ogroman zicer da naprave brejk. Niko nista kod nas nije igrao, u svim parametrima osim u asistencijama bili su bolji, i opet im to nije bilo dovoljno. 

 

Bolomboj 1/6 iz igre, ukupno 6 p, samo dva iz igre....Rokas i Nedovic 0/10 za tri poena...Ovde sigurno mora I može bolje...

 

Očigledno da smo podlegli pritisku koji se stvarao, celu utakmicu u grču.  Valjda ce sad da se opuste. Ova druga utakmica je ključ serije. Odemo li na 2-0, to je to otprilike. Ne verujem da neko nekoga u kratkom vremenu može tri puta da dobije.  Sutra moraju da se pojave Teo,Nedovic,Rokas Bolomboj...

 

Koliko se pričalo o atmosferi linca , na kraju sve ispalo fer . Incidenata nije ni bilo, i ako je meč bio na žilet.

Došlo vreme da se priča o košarci što je i normalno. 

Edited by No name
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Malo je hvaljena atmosfera i ponašanje svih aktera na utakmici. Pokazali smo ipak da može samo o košarci da se priča. Sve pohvale za navijače kao i uvek naše igrače(oni se nikad nisu ni dovodili u pitanje) ali pohvala i za goste. 👏

Što se tiče atmosfere deluje mi da je bilo bolje navijanje u Areni na ABA derbiju nego sinoć. Možda je tome doprinela i egal utakmica pa su navijači više grickali nokte nego li se čuli. Sve u svemu, bravo za sinoć. Položili i navijači i igrači oba tima. 💪

  • Like 11
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Meč sa naše strane protekao u velikoj nervozi i stegnutosti. Sreća pa nisu iskoristili priliku da nas brejknu. Suđenje ma šta pričali sa druge strane i više nego korektno. Odnos bacanja ništa ne govori, a na sve to mi smo ih šutirali očajno. Željko je imao širu rotaciju i normalno je da će rasporediti faulove i više tući. Ništa ga ne košta da proba na gostujućem terenu da kvari igru protivnika.

 

Mene bi samo zanimalo da neki ekspert za suđenje obrazloži dve situacije. Prva je podbacivanje gde Leday Davidovca levom rukom povuče za rame, a desnom nogom dole "čisti". Jako kvaran i namazan igrač.

 

Druga je Lazićev faul na Panteru. Šta je u tim situacijama moralo biti svirano?

 

I još jedan detalj, mali Jago se zaleće i gura Kabokla kada je pokušao da se podmetne da skače na drugom podbacivanju 😂

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

 

Teodosic, Bolomboy, Nedovic, Giedraitis, Dos Santos + Lazic, Mitrovic, Davidovac, sve su to igraci koji su ili vrhunski ili su odigrali milion bitnih meceva i tesko im je naci zamene (osim ako neko ne zeli da klub igra sa gomilom Amerikanaca ili da umesto Lazica igra Dangubic/Josilo, a umesto Mitrovica Ristic).

 

Crvena zvezda na klupi i tribinama drzi Smarta, Gillespiea, ne igra Tobey, Thompkins nesto slabo, to sve kosta.

 

Pricamo ovde kao da igra ona petorka Loyd - Dobric - Lazic - Simonovic - Nnoko, to sto se u KKCZ igraci raspadaju (a ne bi trebalo) je njihov problem, to je i dalje jak tim.

Da,svakako su Jago,Davidovac,Lazic,Mitrovic vrhunski igraci.Bas me interesuje da li bi ijednog od njih Obradovic voleo da vidi u Partizanu?? I ovi na tribinama su "vrhunski"..Treci centar Bajerna,pa povredjeni igrac koji je zaboravio kada je poslednji put igrao takmicarsku kosarku,i igrac iz razvojne lige...da nesto kostaju-kostaju..nisu anateri,igraju za novac..

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Volter said:

Nije Davidovac govorio da ga je Ledej povukao levom rukom već desnom nogom namerno udario. Ne znam šta je u glavi Ledeja ali ovde je mnogo rizikovao, bilo je elemenata i za nameran faul.

 

  Hide contents

IMG-20240514-003620.jpg

 

IMG-20240514-004026.jpg

 

 

Usao mu Deda u cilindar, cist faul u napadu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Čočo said:

Malo je hvaljena atmosfera i ponašanje svih aktera na utakmici. Pokazali smo ipak da može samo o košarci da se priča. Sve pohvale za navijače kao i uvek naše igrače(oni se nikad nisu ni dovodili u pitanje) ali pohvala i za goste. 👏

Što se tiče atmosfere deluje mi da je bilo bolje navijanje u Areni na ABA derbiju nego sinoć. Možda je tome doprinela i egal utakmica pa su navijači više grickali nokte nego li se čuli. Sve u svemu, bravo za sinoć. Položili i navijači i igrači oba tima. 💪

I ja moram da pohvalim navijače i neubacivanje predmeta na teren. I kod Partizana su skoro svi bili ok, samo je Savić redovno prigovarao sudijama.

A što se navijanja nije lako u onakvim uslovima, kad provedeš par sati u zagušljivom i natrpanom Pioniru imati snage i volje za navijanje. I meni deluje da je u ABA derbiju u Areni bilo bolje.

Pošto redovno kritikujem moram da pohvalim Davidovca za 4 bacanja u nizu, to nije nimalo lako, prvi ovosezonski derbi u EL smo izgubili pored ostalog zbog tri promašena bacanja u zadnjem minutu. I Mitrović zaslužuje pohvale, dok je imao snage, odigrao je dobro, čak je imao 2 situacije 2+1, što je kod njega retko.

  

7 hours ago, Bogoljub Gagic said:

Ја колико сам приметио Смарт није био ни у хали вечерас онда вам је јасно колике су шансе да заигра ову серију.

Ja mislim da je bio iza klupe, iza Hange, Tobija i Ilića.

Link to comment
Share on other sites

Evo konacno jedne prave atmosfere, bez odbora za dovek, bez najvernijih, bez unucica vinjaka i drugih amajlija po parketu.

Napravila se ne znam kakva atmosfera pred njihov dolazak, aj videcemo kako ce to sve izgledati u areni, pre svega u pogledu ponasanja domacih igraca.

 

Sudnjenje posle duzeg vremena kako treba.

Rispekt za Tea sto je ukazao na Obradovica u momentu kada je ovaj poceo da postrojava sudije i zapisnicki sto.

Simptomaticno je sto gotovo da nije bilo gledanja snimka do momenta kada je Zeljko izgubio i drugi celendz, nakon toga su sudije usle u paniku da ne propuste da pogledaju i eventualno preinace neku vaznu odluku, pa su gledali i sta treba i sta ne treba.

Ali dobro, to je i razumljivo, na kraju niko nije ostao ostecen, isto bih rekao i da su oni dobili.

 

Jago po ko zna koji put pokazuje da je ozbiljan mudonja i nimalo glup igrac.

Svaku prednost koju ima koristio je kako treba, malo je bio neodlucan u sutu ali verujem da ce mu se nakon ove utakmice i tu otvoriti.

Gidra ocekivano nervozan kad su ove utakmice u pitanju, za pohvalu je sto se glavom vratio u decembar i preorao parket u odbrani, odigrao od 2 do 4, preuzimao, skako, gradio.

Bio jedini pravi odgovor u trenutku kada je Zeljko odigrao sa Ponitkom na 4 koji je svezinom i energijom poceo da maltretira Dekija.

Jedna domaca (kamenjarska) osnova - partija od njega.

 

Nedovic, sa druge strane, bas nista.

Odbranu sa 3 faula igra ko i sa jednim, glupo i mlohavo.

U napadu mu je trebalo poluvreme da se dozove sebi i pocne da malo bolje bira resenja.

Trpeo ga je Sfero kao da mu je sin ovaj, gurao, crtao napade ali nista.

Velika je stvar sto smo uspeli da pobedimo uprkos njegovoj uzasnoj partiji, valjda ce da nam (se) vrati.

 

Ozbiljan peh je Bolombojev virus i temperatura, bas se vidi da mu fali energije i svezine, nadam se da ce biti okej.

I takav kakav je, uspeo je da odigra ozbiljnu odbranu i zastiti reket, u napadu nije imao snage za nesto vise i to je to.

 

Na kraju treba reci da je ovo prvi derbi u kome nam je Zeljko odsekao protok lopte i pik, jesu isli bezobrazno unutra i ostavljali kornere slobodne ali mi nismo kaznili, umalo da nas brejknu.

Sad Grk ima dva dana da nadje neko resenje, puko nadanje da ce nam skociti procenti moze biti dovoljno nama, navijacima, on ce morati da spremi nesto bolje od toga.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima. Prvo, što je najbitnije je pobjeda, kakva god, bitno da vodimo 1:0. Drugo, utakmica prošla bez ikakvih incidenata, što je zaista za pohvalu. Opet neki i u tome nađu manu, pa na konferenciji spominju nekakvo vrijeđanje, kao da su očekivali da će biti dočekani cvijećem, te da je kod njihovih navijača takva praksa standardna...ali dobro, to je dio standardnog uplakanog performansa iz serijala "Kome je sad do košarke". Već viđeno licemjerstvo i dvostruki standardni nagluvog rumenog čovjeka.

Utisak je da smo mi odigrali baš ispod granica svojih mogućnosti, meni tako djeluje, ništa posebno...Neda i Rokas katastrofa, Bolomboj tih i pritajen, veliku rezervu imamo u njima, a ovo su izvukli Davidovac i Jago. Partizan standarno forsirao ISO igru, pa koga krene udri sve na njega, sinoć je to bio Naneli sa nerealnim procentima šuta, ali 38 minuta igranja može značiti da je spržen za meč broj 2...ili ne, vidjećemo. Panter korektan, igrao koliko mu je Laza dozvoli, Avramović se upali, pa se ugasi, ono njegovo...Kaboklo sinoć pokrpio sve u odbrani u onoj njihovoj seriji kad su na stigli. Imaju i oni rezervu u vidu Kaminskog koji zna da poludi protiv nas, te onog brkatog ragbiste koji sem poena na kraju prvog poluvremena ništa nije pokazao...pa i PJ Doužer daleko ispod svog renomea, dakle i kod njih je dosta igrača podbacilo. Partizan je imao dosta dobru situaciju na +9 sinoć, naša stegnutost i momentum na njihovoj strani, sreća pa nismo dali da se tu odlijepe na veću razliku, inače je pitanje kako bi završilo. U 2. utakmici je potrebna bolja kontrola skoka, ne smijemo dozvoliti da nam npr. Ponitka pravi probleme pod našim košem, procenti šuta bi svakako morali biti malo bolji, te kontrolisana košarka u smislu da ne dozvolimo da oni nametnu svoj tempo i brzinu, već lagano, kontrolisano i na manji broj poena, tu je naša prednost.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Mali omaž Jagu dos Santosu! 

Ne samo da je u nekim momentima držao ekipi glavu iznad vode već je jedini pored Bolomboja i Teodosića, igrač u ekipi koji nema respekta ma ko god se nalazio ispred njega. Ona stvar mu se vuče po podu. Veoma inteligentno je koristio situacije na terenu i uz sve to, mora se napomenuti da je u početku meča bio u mis meču sa Pi Dzejom gotovo uvek kada su bili na parketu ali da nije tražio preuzimanje i da se muški sa njim nosio i to bez faula. Niski stav i u meso. Alal vera majstore za sve šta radiš ove sezone. 🎩👏

  • Like 8
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao utakmicu već samo hajlajtse ali par crtica:

- jasno je kakav je igrač Nedović i kako je odigrao ali Sferu ne preostaje ništa drugo nego da pokaže da veruje u svog najboljeg napadača, kao kad je npr Herbert istolerisao sramotnu igru Šrudera u četvrtfinalu svetskog pa ovaj posle pokidao posle Amera i nas

- Yago ima 100 mana ali je jedan od većih mudonja koji je nosio naš dres, uvek igra na maksimumu i preozbiljan je šuter. Jebote, on igra protiv Doziera koji je veći za dve glave i ima metar duže ruke i opet ga nadigrava

- mora da proradi Rokas bar neku, ima ispravan pristup i uzima dobre šuteve, dobar je u odbrani

- deluje da je Bolomboy igrao na 60% a opet odradio posao koliko treba

- izvukla nas jebiga domaća osnova, ne samo Deda nego i Luka i one Lazićeve trojke iz ćoška kapiram da bole protivnika kao šrafcigerom da si ih ubo pa zavrnuo

 

Partizan ima kvalitetniju, talentovaniju i fizički mnogo moćniju ekipu. Kad ih dobijaš redovno, valjda ima nešto i do trenera, majku mu.

 

Verujem da je uživo gledanje bilo nepojmljivo stresnije.

  • Like 31
Link to comment
Share on other sites

Kaboklov faul nad Nedovićem se svira na fudbalskom meču. Imate snimak, da se ne zajebavamo više oko toga, potkačio ga svojom levom po Nedinoj desnoj nozi, bukvalno saplitanje. Nije stigo da se zaustavi. Čak mislim da je i sam Kaboklo bio u fazonu čist faul.

 

Kao što rekoh sinoć a par vas je i ponovilo, Sfero će morati da doda par začina u čorbu za sutra, presečena nam je potpuno pik igra i ostavljeni smo (često) sami da prangijamo. Brdo promašaja. Nadam se da ne idemo sutra u Pionir sa neće opet tako loši procenti nego da će biti još nečega, u šta ne sumnjam.

 

I Partizan zna da im je sutra do or die tekma, i zbog istorije duela i zbog prednosti terena. Tako da nas sutra ne čeka laka utakmica ni najmanje, koliko god sam sinoć bio (pod adrenalinom) u fazonu, prošlo je najgore, sad će ručica da se opusti. Rokas i Neda su ostali dužni za sve pare. Teo nadam se da je u nekoj krio komori od sinoć. Uz odusustvo Topa i Hange, Žoc ima relativno lagan zadatak da menja čuvare i gazi najgrublju moguću igru, po ceni faula. Makar im i Anđuša igrao. Samo da ne pusti naše spolja da se razmahnu. I sa ovako skraćenom rotacijom, biće baš zajebano. Nadam se da je Smart i dalje u Srbiji i da može da odigra makar 10 minuta. 

 

Dajte neki update za Topa pliz

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...