Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

7 minutes ago, Knipex said:

Jbg, ovo mu je treća utakmica. Za nepunih 14 minuta je dao 11 poena, dakle malo više od tih 6 koje si zapamtio i imao 5 skokova. 1/1 za 2, 3/5 za 3. Index 14. Sasvim dobro rekao bih.

 

Нигде нисам помињао укупан број поена, само ту секвенцу коју је искористио, немој ти да бринеш за моје памћење 😉

Link to comment
Share on other sites

Ako su ovi iz ABA lige normalni u čelo me pljunite. Jbt. dve nedelje skoro pauza između četvrtfinala i polufinala. I između utakmica po nedelju dana pauze. Ali zato finale mogu 5 utakmice za 10 dana. Ako stvarno ne ubrzaju ovaj raspored, ubiće svima i ritam i formu ni na šta neće ličiti završnica. A da ne pričam o novoj sagi Čovića zvana KLS ako im uđu u termin. Ne treba nam to zlo opet. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobra reakcija nakon prve utakmice. Lepo je videti Topica, Treja koji veze tri trojke. Studenti su malo razocarali, ali generalno im svaka cast za sve sto rade ove i prosle sezone. Bas gotivna ekipa koja igra smisleno i tacno, nije slucajno sto su nas umalo dobili prvu utakmicu, ni sto su uzeli superkup, a i prosle sezone takodje u 1/4 finala namucili kasnijeg osvajaca. 

 

Raduje konacno smislena rotacija. Iako je Hangina povreda sranje, nekako njegov izostanak vraca tim u normalu posto ko zna do kada bi Sferopulos jos pokusavao sa njim na 1. Ovako se Yago odmah aktivirao, evo imamo i Topa, i oni zajedno sa Teom i Nedovicem kompletiraju pozicije 1/2. Ilic je dobio priliku, nije uspeo da istisne Davidovca i tu vise nema mesta za eksperimentisanje sa njim. Davidovcu ce pomoci Tompkins koji jeste daleko od neke forme, ali bar ce doprineti skoku i svakako nam je i ovakav najbolji suter sa pozicije 4. Lukin povratak na 5 konacno, jbg trpice odbrana, ali opet donosi na ovom nivou dosta dobrog u napadu. U svakom slucaju, zavrsnica plej-ofa i treba da donese nesto kracu rotaciju. Deset igraca na koje ce se ozbiljno racunati, Smart kao 11 i Tobi/Gilespi kao 12. To nam je sto nam je i ovako nekako izgleda:

1/2: Topic, Yago, Teo, Nedovic

3: Gedraitis, Lazic, Smart

4: TT, Deda

5: Bolomboj, Mitrovic

+Tobi/Gilespi

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Guru said:

Ne mogu polufinala da se pomere za vikend jer se tada u Areni održava F4 FIBA Lige šampiona.

 

Плус Макаби плеј-оф.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Crni said:

A sta mislite zasto svi cute Covicu? Neko ko je muljao po Kosovu, ko je pominjan u umesanosti atentata na premijera, a ko je uspeo da ispliva u svim vladajucim strukturama je sve, samo ne bezopasan. Ubice Curuvije su na slobodi, pustili su Sarica, Belivuk sejao strah, policajac koji je razotkrio Jovanjicu je razresen i neko treba da se zamera takvim monstrumima? 

Vidite da su preplaseni, Edin je 10x progutao knedlu. 

Andjus nije cutao pa znamo epilog

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, DameTime said:

 

Najbitnije je da ne puštate dlake ispod pazuha...

Pa ako je i ti obrijao ne cudi me jer je  slabiji u  odbrani. 

Zamisli brani te neko ko miriše na dezodorans i brani te neko ko se nije tuširao 2 dana i ima oznojena pazušna vlakna

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DejoLazaKalina said:

Pa ako je i ti obrijao ne cudi me jer je  slabiji u  odbrani. 

Zamisli brani te neko ko miriše na dezodorans i brani te neko ko se nije tuširao 2 dana i ima oznojena pazušna vlakna

 

Pa nije baš da razmišljam o odbrani u košarci kad vidim Branka Lazića :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U Pioniru je Evropsko prvenstvo u boksu, mislim da se zavrsava 27.aprila, u Areni je F4 Fibine Lige sampiona, plus Makabi igra trecu i eventualno cetvrtu utakmicu protiv Panatinaikosa, tako da polufinale verovatno posle praznika.

Link to comment
Share on other sites

On 4/22/2024 at 2:30 AM, elmulinho said:

Apsolutno nije nikakva poenta kako Smart igra, dobro ili lose, to je decko koji ima 24 godine, doveden je u Martu u ekipu koja se raspada i mi o njemu pricamo svaki drugi dan, Plavsic pise tekstove, taj bre decko ima 0 zasluga/krivica za bilo sta ove sezone

 

Smart nije dosao u Martu vec 14. Januara. 

 

Pa sad bas 0, ne slazem se, svakako ne mislim da je ni blizu neki najveci krivac, samo sam napisao o njemu na konto podatka da je najgori suter u El uzimajuci one paramtere, pritom igra na poziciji beka sutera a racunao sam sve pozicije. Mislim da je morao je puno bolje da sutira za 3, da je sutirao bar nekih 33%, to je 24 poena vise sto nije malo. S obzirom da je uzimao 3,nesto trojki po mecu bila bi bar tu koja pobeda vise jer smo 4 meca od kad je on tu igrali na jednu loptu. Naravno da kosarka nije igrica niti bi se ovih 24 poena razlilo procentualno po ostalim utakmicama ali siguran sam da je negde sutirao  recimo 2/4 a ne 0/4 ili 3/6 a ne 0/6 da bi dobili bar neki mec vise. 

 

Primera radi, protiv Baskonije gde smo izgubili pola kosa sutirao je 1/6 za 3 poena, nece biti bas da je 0 njegov uticaj tu. Od Makabija smo izgubili 4 razlike sutirao je 2/7. Zatim imao je i 1/6, 1/5, 0/5 itd. Previse je toga bilo s obzirom na broj utakmica koji je odigrao. Dakle nije on Lazic koji uzima 1,nesto trojki po mecu nego je itekako dobio prostora u napadu i loptu u rukama da utice na rezultat kolko tolko. 

 

Jedna od 2 pobede sa Smartom je bila protiv najslabijeg tima u takmicenju-Albe a druga protiv Virtusa gde Smart nije postigao nijedan kos za 13 minuta i izgubio jednu loptu. Valjda to nesto govori.

 

Spoiler

Nisam ja ni rekao negde da je on neki najveci krivac i slicno, to si ti tako zakljucio. Poenta je bila da ne treba da ostane naredne sezone jer su ovi procenti suta nedostojni igranja u Evroligi a ni u ostalim delovima igre ne briljira. Kaze Guru aktivan Smart u skoku i to je napisao nakon SC derbija gde je imao 0 skokova, a inace ima 2 skoka prosecno u Evroligi. Toliko imaju i ostali bekovi Teo, Nedovic i Jago svi isto toliko. Ne znam na osnovu cega je to napisao. Ali Mitar sto je najbolji ofanzivni skakac u Evroligi sa pozicije 4 to ne daj Boze da napisemo. Imam utisak kao da strancima trazimo i ono sto im nije forte da preuvelicamo a kod domacih da potisnemo ako nesto rade dobro i preuvelicamo ono sto rade lose, mozda gresim. Podjednako sam pisao za Lazarevica kao i za Smarta da ne trebaju da ostanu. Kao i za Tobija ili ranije Simonovica kog ne bi trebalo vracati. Cak bi pre ostavio za Gilespija nego doveo Plavsica za 3. centra jer on tesko da ce praviti razliku u napadu a ovaj je bar defanzivno dobar. Dakle nije u redu (ovo ne pricam sad tebi) da mi se spocitivaju te price o domacim i stranim igracima. Kao sto Plavsic ne kritikuje domace igrace tako ovde neki ovde poluagresivno napadaju domace igrace a strance ne kritikuju. Cak mi je to drugo i dosta gora varijanta da budem iskren. 

 

Spoiler

Smart je doveden kao pojacanje u doselekciji, igrao 17ipo minuta u proseku, dakle nije mu namenjena uloga od 8min kod Gilespiju samo da zakrpi defanzivno. Imali 2-10 skor sa njim, dakle pobedili svaki 6. mec sa njim a pre njega smo imali skor 9-13, to je 2.4 iliti blize svakom 2. dobijenom mecu  nego svakom 3. a on kad je dosao dobili smo svaki 6. Naravno da on nije ni blizu jedini krivac ali prosto nije nas ni pojacao. Gilespi je drugo, on je doveden kao igrac uloge da zakrpi defanzivno sto Tobi ne moze i on je to i radio. Covek je igrao 8 minuta prosecno i bez lopte u rukama sto je i normalno s obzirom na koju poziciju igra, dakle doveden je kao defanzivni specijalac da tako kazem i on je po meni odradio svoje i neuporedivo bolje izgledali defanzivno sa njim na parketu nego sa Tobijem. Sa Gilespijem imamo skor 10-18, sto je manje od svaki 3. izgubljene a sa ovim dobili 2 od 12. Smart je doveden da nas pojaca u napadu a sa svojih 7 poena i najgorim procentima za 3 ikada, podjednakim brojem asistencija i izgubljenih lopti (sto je i manje vazno od procenata za 3 po meni), on je po meni sto se tice Evrolige vise odnosio nego donosio i ne spada mi u kategoriju pojacanja ili igraca koji ce da napravi razliku vec igracem da popuni broj. Ponavljam nije ni blizu glavni krivac al ne bih rekao da je bas 0% kriv sto smo imali 11 pobeda jer nam je bio u par prvih napadackih opcija od kad je dosao. Makar bilo to i 5%, nije 0, ako pricamo o igrackoj odgovornosti. Ako pricamo o greskama strucnih stabova/uprave onda nijedan igrac nije odgovoran i nijedan igrac nije kriv i svako igra u skladu sa svojim mogucnostima

 

Spoiler

Ne mislim da je katastrofalno pojacanje Smart niti se slazem sa Plavsicem. Samo mislim da nije pojacanje vec da je eto popunio rupu na toj poziciji kada se sve sabere i oduzme. Kazes ima 24 godine, pa ima i Jago, al kod Jaga se vidi karakter i sa istim brojem godina takodje igra prvi put Evroligu i direktno je doneo nekoliko pobeda ove sezone. To imas ili nemas sa 24 ili 34 nebitno je. Zato ce Jago postati bolji igrac od Smarta (vec je) iako ovaj ima neuporedivo bolje fizicke predispozicije da bude bolji igrac, cak je i talentovaniji. Smart kad god je bilo gusto promasio je trojku ili izgubio loptu. Nije da nije imao prilike da se dokaze. Ja ne bi imao nista protiv da Smart ostane kad bi na 2 imali Boldvina, Larkina, Hauarda, Nana, Pantera, Laprovitolu (koji sad igra na 2 u Barsi trenutno) itd. pa moze onda Smart 10ak min kao bek ap (pod uslovom kad bi imali i boljeg pleja i trojku i cetvorku startere sa boljim procentima za 3 da nadomeste Smartove ocajne) ali posto imamo Nedovica nama ce trebati starter najmanje kvaliteta Nedovica (sa boljom defanzivnom naravno sto i nije tesko) a rekao bih i boljeg igraca od njega sveukupno ako mislimo u barem plej in naredne sezone jer ce i drugi timovi biti jaci na papiru nego sto su bili ove sezone.

 

 

Spoiler

Ne vidim problem da sam ovo napisao i pisao sam o tome mozda 2-3 puta. Ne vidim ni da su drugi nesto puno pisali. Plavsic je koliko sam ispratio napisao jednu recenicu o Smartu sa kojom se pritom ne slazem oko toga i mislim da preteruje sa recju katastrofalno. Sa druge strane ono o cemu se zaista pise svaki 2. dan su Nedovic i Mitrovic (niti su se sami doveli niti su sami sebi odredili uloge a bogme nisu ni bili planirani za ovakve uloge na pocetku nego je to ispalo spletom okolnosti) i oni su valjda najveci krivci i po njima je pozeljno udarati svaki 2. dan od pocetka sezone i nazivati ih raznim nadimcima a ako se napise koja o Smartu (i to bez ikakvih pogrdnih nadimaka cak ne podrzavam Plavsica da je katastrofalno pojacanje) u smislu da ne treba ostati naredne sezone to se ispinuje tako da se prozivaju stranci, nekakvim po meni suludim pricama o sovinizmu (ako sam dobro ispratio na komentar o autosovinizmu je dobijen ban ali nekoliko komentara o sovinizmu stoje i dalje) ili da je Smart jedini krivac ili da ima 0 krivice kako kazes. Ili si namerno skrenuo pricu ili nisi razumeo poentu. Izvinucu ti se unapred ako nisi namerno ispinovao vec ako nisi razumeo sta sam hteo da kazem ali de facto se mi nametnuo pricu o poentama. Svako moze da ima svoju poentu, ne vidim problem u tome.

 

Edited by Brat od Korneta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Siguran sam da se Smart ne planira za narednu sezonu, da se Hanga nije povredio (tj. da smo kompletni) on se ne bi ni skidao u ovom PO.

Ovako, bez Hange, u finalu na svaka 2 dana, neophodan nam je i on, vrv u nekoj epizodnoj ulozi, ali ne sasvim beznačajnoj. Da bude koncentrisan u odbrani, ubaci neki ulaz, a još kad bi ušla i neka trojka (iz ne mnogo pokušaja) - dovoljno za epizodistu s kraja klupe.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nema. Ne treba se ljutiti, sva ta takmičenja su višeg prioriteta od ABA lige, a i kalendar ABA ih je uzeo u obzir, odavno na sajtu stoje termini PO. Recimo, i finale bi vrv moglo da bude ranije, ali je koncert Rod Stjuarta 17.05., pa finale počinje od 19.05. Zna se to sve već neko vreme, druga je stvar što bismo mi voleli utakmice na 3-4 dana i da ABA svima bude prioritet kao nama.

Ono što mi je baš glupo u ABA kalendaru - treća i četvrta utakmica finala su planirane u vreme F4 EL, i to se poklapaju sa polufinalnim i finalnom utakmicom.

Edited by MarioKempes
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...