Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Razlog zasto Nedovic - Guduric na 2 ne bi valjalo je jer se kosarka igra u 2 smera, u napadu i odbrani. Mozda ce jednu utakmicu Nedovic da da 20 ali ce sutnuti 15 puta jer vidimo kakav je a na drugoj strani ce primiti 20, isti slucaj je i sa Guduricem.

 

S obzirom da imamo Jaga i Tea na 1, mislim da bi bilo katastrofalno sa defanzivne strane imati na 2 Nedu i Guduru, onda nema smisla zadrzavati ni Lazica, dovoditi Odzeleja i Kalinica, dovedite dva crnca divljaka pa da divljamo do kraja.

 

Primer, Luka Mitrovic i Deda na 4, Luka daje 15 poena ali koliko puta ne zagradi kos, koliko poena se primi jer ispadne u odbrani je kriminal, a bogami i preko Davidovca, e zato ne bi smelo dva losa defanzivna igraca na jednoj poziciji jer vidite da nas sa pozicije 4 nisu natrpali samo oni koji nisu igrali protiv nas

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

Gudurić je 100 puta bolji defanzivac od Nedovića i uopšte nije takva defanzivna kesa kakvom se predstavlja ovde. Naravno, daleko je i od nekog lockdown defanzivca ali apsolutno ne moraš da ga kriješ u odbrani niti mu trebaju neki rukometni osigurači poput Lazića i sličnih.

 

Čovek je tražio pojašnjenje. Dao sam svoj stav. Po meni Gudurić je takođe slab defanzivac. I sporiji igrač od Nedovića. Bolji je šuter. Ali ono što je poenta priče je da mislim da postoji pametniji način za trošenje novca nego li da nabudžimo roster istim igračima na istoj poziciji a da nam ponovo zjape rupe na drugim pozicijama.

 

Zato sam i napisao juče da mislim da Smart treba da ima više minuta od Nede u plej ofu jer kad sabereš šta jedan i drugi donose i odnose, mislim da je Smart korisniji. To se često tumači kao BOLJI, ali to nije isto. Korisniji u smislu da u datom trenutku može da pruži korisnije stvari rosteru ili stilu igre.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja isto mislim da Gudurić uopšte nije dobar fit na Nedovića, Tea i Yaga niti generalno dobar defanzivac, ali daleko je to od defanzivnih ponora ove prvopomenute dvojice. 

 

Naravno, reakcija i jeste bila u kontekstu dovođenja obojice na poziciju 2. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

 

Kornet bi mogao da ispadne džek, pa da pristane na jedan uslov, pritom su kazne neuporedive. A i šta mu teško da baci daily recap u 14k karaktera.

 

Kornet je ispao dzek i prvo mu je bilo ponudjeno podjednako u ban sa foruma od 30 dana on ili ja.

 

Zatim je on sam insistirao na trajnom banu, pa sam mu objasnjavao da uslove postavlja onaj ko predlaze opkladu. Onda se on naljutio. Onda sam podigao ulog i on je pristao.

 

S tim da kad Sfero bude pocistio Zeljka u finalu (i osvetio mu se za finale iz Evrolige koje je igrano u Instanbulu) planiram ponovo da ispadnem dzek i da mu saopstim da sto se mene tice ne mora ni dana da odsustvuje sa foruma, a ja cu svoje svakako da odsluzim (kao Boda Tajson dozivotna-Kornet 1 upis dozivotna) ukoliko dodje do toga.

 

Sto se tice 14k karaktera, kapiram da je bolje 1 dnevno od toliko nego 5 puta... I ovima sto skroluju manje ce se umarati i administraciji manje posla da pregledava moje upise. 🙂

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Brat od Korneta said:

Sto se tice 14k karaktera, kapiram da je bolje 1 dnevno od toliko nego 5 puta... I ovima sto skroluju manje ce se umarati i administraciji manje posla da pregledava moje upise. 🙂

:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Nece mi verujem zameriti moderacija jer su se obojica spominjala u poslednje vreme kao nasa pojacanja - Guduric i Djurisic na 2 mi deluje kao dobar tandem. Prvi iako ne igra posebno dobru sezonu usao je u najbolje godine i sada je trenutak da pokaze da li je top EL klasa ili prosek, a gde ce to najbolje da pokaze nego u sredini koja mu je poznata? Drugi koji donosi agresivnost, atlecizam, koji ce da grize i u napadu i u odbrani.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

nego li da nabudžimo roster istim igračima na istoj poziciji

 

Guduric i Nedovic uopste nisu isti tip igraca. Delimicno slican ali imaju dosta razlicith karakteristika.

 

58 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Po meni Gudurić je takođe slab defanzivac

 

Guduric ne spada u najbolje defanzivne bekove u ligi ali ako se gledaju svi bekovi i sa 1 i sa 2 koji imaj uloge definitivno je iznad proseka te nikako ni blizu slab defanzivac ako nam je parametar Nedovic kao slab defanzivac.

 

 

Link to comment
Share on other sites

gudura igra losu sezonu i ako ce da se vrati za neke ne-preterane pare ok

ako cemo da placamo obestecenje + njemu 5 miliona za 3god, onda ne hvala

evo ga statline:

av82iBG.png

 

 

u poredjenje sa kumarom:

 

5KsDN40.png

 

jasno je da je gudura bolji u odbrani, ali daleko da je neki lockdown defanzivac ili two-way mamojeb

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, NikadProtivKaline said:

gudura igra losu sezonu i ako ce da se vrati za neke ne-preterane pare ok

ako cemo da placamo obestecenje + njemu 5 miliona za 3god, onda ne hvala

 

A ako Gudura plati da igra za nas? 🙃

  • Love 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Gudura ima glavu bolju od Nedovića i malo bolju defanzivu.. I tu se završava svaka prednost. Nedović po meni i više znači ovom timu jer može da napravi prednost 1 na 1.

Svakako nisam za obojicu, što implicira da će verovatno biti obojica u timu jer sa Čovićem uvek najgori rasplet je onaj koji se i desi.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu da uporedim Gudurica i Nedovica koji nestane na bitnim utakmicama,dok je ipak Guduric mnogo drugaciji,znam da mu mnogi ne mogu oprostiti onaj sut protiv Nemacke ali ipak Gudurca je Gudura

Gledacemo fintiranje ako dodje😁

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nini3112 said:

Ja ne mogu da uporedim Gudurica i Nedovica koji nestane na bitnim utakmicama,dok je ipak Guduric mnogo drugaciji,znam da mu mnogi ne mogu oprostiti onaj sut protiv Nemacke ali ipak Gudurca je Gudura

 

Za taj šut treba imati muda.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Gudurića ne bih voleo a naročito ne u kombinaciji sa Nedovićem koji će ostati u timu. Previše je za jedan tim sa ambicijama dva bezmudaša i igrača čije igre zavise od noge na koju su ustali. Nadam se da ćemo to da izbegnemo. Ali što neko reče, vlažni snovi Čovića ako mu se ukaže prilika za tim. 

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na nasu koncepciju tima ce presudno uticati odnos Covic-(o)pozicija, odnosno koliko ce se Drcelic i ekipa mesati u sastavljanje rostera.

Ukoliko Covic ostane suveren po tom pitanju, nema sumnje da nas na leto ocekuje Dobric kao prvo pojacanje, pokusaj broj dva sa Simonovicem i sva raspoloziva sredstva usmerena ka Kalinicu i Guduricu.

Grk ce imati par svojih igraca ko sto ih je imao i Dusko, mozda i manje, i bicemo opet sklopocija od ekipe.

Ono sto bi mogli da budu Sferovi pikovi, jesu recimo:

Kalates, Devon Hol, Mozes Rajt, Blosomgejm, Pojtres...

To su neki relativno dostupni igraci koji bi se uklopili u ono sto Grk voli da igra.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Čočo said:

Gudurića ne bih voleo a naročito ne u kombinaciji sa Nedovićem koji će ostati u timu. Previše je za jedan tim sa ambicijama dva bezmudaša i igrača čije igre zavise od noge na koju su ustali. Nadam se da ćemo to da izbegnemo. Ali što neko reče, vlažni snovi Čovića ako mu se ukaže prilika za tim. 

Ајде све али кад је то Гудурић постао безмудаш?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...