Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

6 minutes ago, quentin said:

Čekaj, niko ovdje nije vjeverica koja misli da Dozet i Bagzi odlučuju o nečemu u KKCZ i da se nešto može promijeniti ako ih se zamijeni drugim ikebanama. Međutim, smeta ideja da oni nisu ništa krivi jer Čović ionako sve sam odlučuje. Čak se javlja i ideja da su oni dobro odradili posao jer je bilo ne znam koliko skautiranih igrača, ali, eto, Čova je odlučio kako je odlučio.

 

Ako si ti SD sa gramom integriteta onda ćeš otići iz kluba u kome ti ne dopuštaju da radiš svoj posao. Ako to ne činiš, onda si govno za koje se nikako ne može reći da dobro radi svoj posao, jer je end product takav kakav jeste.

 

Naravno da je Čović osnovni krivac, ali nipošto abolicija za njegove podguzne muve.

 

Bravo. To bi bilo kao da neko opravdava Grčića što je sjebao EPS samo zato što je nepismeni kreten. Pa jebote, prihvatio si tu ulogu!

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja od pocetka sezone imam osecaj da mi prelako preuzimamo u odbrani i tu protivnik stvara prednost u startu napada.
Bekovi (sa izuzetkom Lazica i Hange) zapnu (vrlo cesto bez potrebe) u bloku, bez trunke zelje da probiju/obidju blok.

 

Bolomboj i Mitar mogu i odigrati solidnu odbranu na beku, ali nasi bekovi su fizicki preslabi da bi zaustavili protivnicke visoke igrace.

Kvalitetnu pomoc sa strane eventualno moze da ponudi Davidovac i to je to. 

 

Samo je pitanje koliko je protivnik disciplinovan u napadu da konstantno napada miss match.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, quentin said:

Međutim, smeta ideja da oni nisu ništa krivi jer Čović ionako sve sam odlučuje. Čak se javlja i ideja da su oni dobro odradili posao jer je bilo ne znam koliko skautiranih igrača, ali, eto, Čova je odlučio kako je odlučio.

 

.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, John Terry said:

Stičemo reputaciju kluba čiji su navijači skloni vređanju sopstvenih igrača i kluba koji menja trenere kao čarape. Uz to je i finansijski nepouzdan i svake godine kasni bar 2-3 plate.

 

Na ovo zadnje u ovom sistemu ne možemo uticati, ali zato da ima malo pameti moglo bi se uticati na prve dve stavke. Da ima pameti...

 

Duško u prošloj sezoni nije bio problem. U ovoj jeste jer je on saučesnik u sklapanju ovakvog rostera. Ako smo bili grubi prema Vladi Jovanoviću koji realno nema nikakav autoritet da kaže "NE", zašto da budem mekan prema Dušku. Trebalo je da kaže ne hvala, ja ovakav frankenštajn roster neću da treniram.

 

Joanis nije sklopio ovaj tim, i ne mogu da ga kritikujem sad. Uz to deluje kao jako korektna i normalna osoba. Njemu su SAD manje više vezane ruke i sve što uradi, dobro je.

 

Sledeće sezone, uz malo pameti i puno sreće, on će imati na raspolaganju Topića, Bolomboya, Mitrovića, Nedovića kao nosioce. Par igrača zadatka, i imaće sigurno 4-5 mogućnosti da dovede igrače po želji. Ako i njemu Čovke bude sastavljao ekipu, zašto da budem popustljiv prema njemu? 

 

Poštovanje nije dafult vrednost, ona se zavređuje krvavim trudom i radom. Pre svega integritetom.

Топића неће имати следеће сезоне.

Душко је свакако један од криваца или због склапања састава или јер му је Човић склапао састав. Сферопулос јесте да није састављао екипу, али већа сада ми је гадан. Нама треба четворка онда доводи Гилеспија петог центра играча са просеком 2 поена па тај потез само дебил може да направи или му га је Човић довео онда су дебили обојица један што доводи други што пристаје. Гркчог продавача магле ћу и да истрпим некако до краја сезоне даље од тога надам се да нећу морати, а Човић мора да лети пре тога.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, quentin said:

Čekaj, niko ovdje nije vjeverica koja misli da Dozet i Bagzi odlučuju o nečemu u KKCZ i da se nešto može promijeniti ako ih se zamijeni drugim ikebanama. Međutim, smeta ideja da oni nisu ništa krivi jer Čović ionako sve sam odlučuje. Čak se javlja i ideja da su oni dobro odradili posao jer je bilo ne znam koliko skautiranih igrača, ali, eto, Čova je odlučio kako je odlučio.

 

Ako si ti SD sa gramom integriteta onda ćeš otići iz kluba u kome ti ne dopuštaju da radiš svoj posao. Ako to ne činiš, onda si govno za koje se nikako ne može reći da dobro radi svoj posao, jer je end product takav kakav jeste.

 

Naravno da je Čović osnovni krivac, ali nipošto abolicija za njegove podguzne muve.

 

ma kakvo aboliranje, svako ima svoj deo odgovornosti ali je on srazmeran ulozi koju defacto ima i hijerarhiji u smislu xy doveo / postavio yz na određeno mesto i dao mu neka ovlašćenja i neke uslove za rad.

 

da se vratim na davidovca, zato što je za razliku od nekoga u front officeu, njegov učinak vidljiv & poznat nam je njegov minuli rad kao malo kog igrača;

neko je njega postavio na poziciju, tako što je verovao da će bjelica zapravo igrati basket a da će simonović moći da odigra nešto kvalitetnih minuta na istoj toj poziciji.

 

neko se grdno zajebao, a onda ja treba da napušavam dejana davidovca i da stavljam avatar sa precrtanim dedom, za koga znam da u dobrom kontekstu, on može da odigra između 10 i 20 minuta, zavisi od matchupa i od performansa na xy tekmi i da izuzetno doprinese ili izuzetno skromno, jer nije neki lud igrač ali se isplati.

 

---

druga stvar koja me tangira, je i što kod tih glavnih pojedinaca-krivaca - uglavnom delujemo reaktivno;

čović ovakve promašaje pravi od kada je imao prvi solidan budžet u zvezdi a onda mu je i način na koji popravlja štetu izuzetno sličan, samo što ga je jednom ukenjalo sa quincey millerom a iste sezone je doveo i proverenog kinseyja, koji je bio u padu zbog povreda prethodnih sezona, dok se preostalih 10x jednako zajebao, sa manjim budžetom od ovoga ali princip je apsolutno isti.

 

za sve to vreme, čović se terao iz kluba / napušavao, samo u ekstremnim situacijama: nepotizam sa filipom, gubitak titule od budućnosti, rastanci sa radonjićem.

dakle, iz toga jasno proizilazi da nam je čović kriv samo kada rezultati izostaju ili raskine sa radonjom.

 

tako bi i sada sve bilo okej, da ovaj lik napier nije napravio ovakvu situaciju, nego da je igrao shodno očekivanjima, pa bi bili negde na partizanovom skoru i sve bi bilo okej, mogli bi da napušavamo željka & savića.

 

eto, to mi je u suštini utisak.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Zbog Simonovića se ne dovodi četvorka jer se očekuje da kad tad proigra kao Petrušev, a on je miljama daleko od tog nivoa.

 

U ozbiljnoj ekipi bi davno bio poslan na kaljenje, a kvalitetna četvorka bi bila dovedena. Ovo nije ozbiljna ekipa pa ćemo do kraja sezona uživati u njegovim bravurama. 

 

Makar da se isproba na centru, mislim da bi mogao imati učinak sličan Tobijevom, s vremena na vremena solidan meč da odigra, na četvorci je Dalibor Ilić korisniji igrač od njega i nepravda je prema Daliboru da je nakon solidnog početka sezone van sastava jer su Simonoviću garantovane minute na toj poziciji.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, NikolaTest said:

Ja od pocetka sezone imam osecaj da mi prelako preuzimamo u odbrani i tu protivnik stvara prednost u startu napada.
Bekovi (sa izuzetkom Lazica i Hange) zapnu (vrlo cesto bez potrebe) u bloku, bez trunke zelje da probiju/obidju blok.

 

Bolomboj i Mitar mogu i odigrati solidnu odbranu na beku, ali nasi bekovi su fizicki preslabi da bi zaustavili protivnicke visoke igrace.

Kvalitetnu pomoc sa strane eventualno moze da ponudi Davidovac i to je to. 

 

Samo je pitanje koliko je protivnik disciplinovan u napadu da konstantno napada miss match.

Nasa odbrana se generalno svodi na to da se bira najmanje lose resenje.

Odbrana preuzimanjem je dobrim delom ostala nasa primarna odbrana zbog Mitrovica. Tacno je da su nasi bekovi fizicki inferiorni ali isto tako je i Mitar inferioran protiv vecine centara. Zapravo, njegov najveci defanzivni kvalitet je odbrana bekova u mismecu, koliko god to cudno zvucalo.

Tu se Sfero prilagodio onome sto ima, druga prica bi bila da umesto Jaga imamo Heketa ili Holinsa, onda bi jedan Teo/Neda u petorci i mogao da se istrpi.

Nasa velika sreca je sto imamo Bolomboja koji podjednako dobro igra sve sto mu se kaze, covek je zver i vredi svaki dinar.

Generalno mislim da se Grk uzda u to da spoljna linija uz jos jedno kvalitetno pojacanje moze da pocne sa tvrdjom igrom.

Vratili su se Hanga i Laza, Top moze nesto vise da ponudi u odnosu na Jaga u tom segmentu... Videcemo

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, PERICA!!! said:

Kad je to Nedović odigrao dobro i da je vukao ekipu?

 

Не постоји играч са више поена у рукама а да мање ломи мечеве!

Ја се још добро сјећам Карија из другог мандата код нас како је на питања новинара (мит о првом кораку и таленту) одговорио да Недовић прво треба да научи неке ствари на тренингу, да ту прије свега има континуитет, да жели да напредује, да научи шта и како да се храни исл. Све оно што би пожелио таленту да постане врхунски играч. Недовић је остао позер, није то никада научио и никада нажалост није ни постао врхунски играч. Тачка.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, NikolaTest said:

Ja od pocetka sezone imam osecaj da mi prelako preuzimamo u odbrani i tu protivnik stvara prednost u startu napada.
Bekovi (sa izuzetkom Lazica i Hange) zapnu (vrlo cesto bez potrebe) u bloku, bez trunke zelje da probiju/obidju blok.

 

Bolomboj i Mitar mogu i odigrati solidnu odbranu na beku, ali nasi bekovi su fizicki preslabi da bi zaustavili protivnicke visoke igrace.

Kvalitetnu pomoc sa strane eventualno moze da ponudi Davidovac i to je to. 

 

Samo je pitanje koliko je protivnik disciplinovan u napadu da konstantno napada miss match.

Nedović i ne pokušava probiti blok samo lagano preuzme.Čini mi se zadnji napad u prvom pol Grigonis pravi blok Slukasu samo da prebaci Nedovića na njega, i ovaj lagano pored njega prolazi.Teo bar kad preuzme gura se dolje sa centrom pokušava ispred izaći a ovaj maneken gleda da neko drugi nekako rotira  a da on uzme nekog nižeg bez lopte.Baš mi ga je muka gledati,i onda stalno na ivici neke povrede,imam osjećaj kad mu trepavica otpadne da pauzira 15 dana.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Cavani said:

Klozet i Bagzi Bazdi su deo problema, pajaci i poslusnici na poziciji preko veze, tm svega u drzavi. Nekompetentni ljudi koji brukaju klub i van terena i na njemu.

There, I fixed it. Kad vec hoces igru reci. 

 

 

11 hours ago, Clash said:

Jedino nas vadi da Top ima nekog nepriznatog vanbracbog sina na poziciji 4.

Jbg, covek vise gadjao u kos nego negde drugde. 

 

 

10 hours ago, Kankkunen said:

Sutra kad se otrezniš, udri sad po rasolu. :smiley2:

Jel ti stvarno misliš da će doći neka ekipa super profesionalna bez političke pozadine, sve zvezdaš do zvezdaša.

Ima jedan dobar primer kojeg se sećam, Galata je smenila pomoćnog trenera Atamana zbog loših rezultata ... jel kapiraš o čemu se radi.

Kola se lome gde je najtanje.

Pametan si čoek jbt.

Potrebno je da dodje neki crveno-beli-Ostoja, koji ce da radi svoj posao - da obezbedi drzavni novac, zasto da ne i privatni (pa makar to bilo i ono dala drzava da daju Zvezdi). A takvih ima. I jesu partijski likovi, i jesu zvezdasi. Jbg, sad cemo kao da se gadimo i na njih iako znamo (i vidimo na primeru od komsija) da bez toga nema budzeta?

 

Potrebno je samo da su iole pismeni, da imaju koliko-toliko dobre manire, da nas ne brukaju. Da nisu preveliki demagozi.... I da se ne mesaju u sportski sektor. To je najbitnije! Da li je previse sto ovo trazim s obzirom na ustupke koje pravimo na konto politike?

 

A da onda dodje neko ko ima smisla za kosarku da vodi sportski deo, zajedno sa trenerom. A ne zajedno sa predsednikom. 

Ko bi to mogao biti? Iskreno ne znam. Moze da bude neko tipa Milan Tomic. Poznat, priznat u evropskoj kosarci, zna da prepozna dobre igrace sa potencijalom. A mrezu dobrih skauta mozes da napravis, to je lako, samo ako zelis. 

 

I da se Sasa vrati kuci, na klupu. 

 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jos jedna bacena sezona.

 

Najgore od svega sto nam i sa ovim silnim pojacanjima sledece sezone opet predstoji totalni rebuilding jer ove sezone nismo resili nijednu poziciju.

 

Nisam sigran da su sadasnja uprava, a i sferopulos kadri da to urade!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Chaos Is Me, upravo tako kao sto pises. jedini igraci koji u kontinuitetu isporucuju su projektovani drugi i treci centar, rezervni plej i to je sve sto smo napisali, uz glue-hangu, ciji individualni performans u ovakvoj zbrci verovatno najvise pati.

 

uprskali su decision-makeri po ko zna koji put ali su uprskali i igraci koji su dovedeni sa nekom reputacijom ne od juce ili prekjuce, vec sa solidnim uzorkom.

 

kao sto vec rekoh, mogu da odaberem bilo koju ekipu iz evrolige, sa hipotezom da joj najbolji igrac igra tri metra dana kao napier, startni centar kao tobey a startno krilo kao giedraitis -> rezultat i igra bi bio slicni ili identicni ovome sto je zvezdina realnost.

 

tu bi se jedino real drzao na prvih osam-devet pozicija ali prvi bio ne bi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja se i dalje nadam da poslije današnjih utakmica i definitivnog kraja prvog dijela imamo nekog igrača u planu,koji će otpasti u nekoj drugoj ekipi,nekom iznenadjenju koje nam može donekle okrenuti sezonu.Topić i Gilespi će biti bolji od ovih ali nije to to što bi moglo dovesti do neke ozbiljne promjene.

Link to comment
Share on other sites

Prađed i Simke su stvarno duet smrti.

 

Ovaj prvi se koliko toliko sakriva u napadu i uzima loptu/šut samo kad baš mora ali zato u odbrani ne može ni sekundi da sakrije svoju nemoć. Ali brat Simke je u stanju da nas impresionira za par minuta u oba pravca. Komedija.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pre mesec-dva neko rece da bi se samo lud pozdravio sa Simonovicem.

Simonovic je od tada uspeo da izgubi i ono malo kosarkaskog znanja koje je imao, a uz to su mu i cojonesi ostali na letnjem raspustu.

 

Covek je potpuno razocaranje, kako po kosarkaskom znanju, ali jos vise i po stavu dok "igra".

 

Marko Tejic iz 2014-2015 je hibrid Novickog i Olajdzuvona za njega. 

 

Grozan igrac, apsolutno gadjenje izaziva dok je na terenu, koliko god izgledao kao dobra dusa kojoj je krivo sto je tako.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Howie Roseman said:

Zbog Simonovića se ne dovodi četvorka jer se očekuje da kad tad proigra kao Petrušev, a on je miljama daleko od tog nivoa.

 

U ozbiljnoj ekipi bi davno bio poslan na kaljenje, a kvalitetna četvorka bi bila dovedena. Ovo nije ozbiljna ekipa pa ćemo do kraja sezona uživati u njegovim bravurama. 

 

 

U ozbiljnoj ekipi bi taj Simonović do sad proigrao. Jedan od naših problema je što posle loše igre, igrača odma proglasimo kao nekog ko nije "EL nivo" i zato mora da se momentalno Schilbuje i dovede "kvalitetna zamena". Umesto da se zapitamo zašto taj igrač igra slabo, i kako bi mogli da izvučemo više iz njega.

 

Možda smo mi (to jest klub) ti, koji nisu EL nivo? Ozbiljni timovi imaju sistem i jasno definisane uloge, uz pomoč kojih izvlače maksimum iz svojih igrača. Kod nas večina igrača nema definisane uloge i to je jedan od glavnih razloga zašto izgledaju ovako kako izgledaju. 

 

Simonović izgleda pre svega zbunjeno, dekoncentrisano, prestrašeno i totalno bez samopouzdanja. Kao da niko nema da mu kaže, alo dečko uspori. Radiš to to, to i to. I ništa osim toga. Radi se o masivnoj konjini od 2,13 sa dometom za tri. Da je nekim slučajem kod Luce Banchija u Virtusu, mi bi se sad ovde isčuđavali kako je moguče da ga nismo uzeli kad ga je Miško nudio.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...