Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

28 minutes ago, Bad said:

Petorka koja najviše provodi na terenu je Dozier, Naneli, Panter, Ledej i Kaboklo.
 

Mi za igranku tog tipa para nemamo, otišle u efenpe.

 

 

Otisle su u razne džepove kroz transfere kešelja, raduljice, adamsa, terija, bjelice,kuzmića i još puno sličnih priča

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, СтелаРоса said:

Kako smo mi to konkretno gazili i osiromasavali protivnika?

 

Tako što je Partizan ima krompir budžet, a mi se prsili da smo nadmoćni, a u stvarnosti nije bilo konkurencije.

1 minute ago, Tunji Awojobi said:

 

Da bolje rade, rade. Da su iste pare, nisu. 

 

Ja sam ubeđen da jesu, ali da mi plaćamo FMP igrače.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Za dve klase su iznad, nivo kosarke koji ima vrlo malo dodirnih tacaka s ovim jadom sto mi igramo.

 

Da, imaju nesto skuplji roster, ali slaba mi je to uteha kad se setim da Nejpira i Tobija placamo koliko oni npr. Douzera, Nanelija i Kabokla. Ako ne i vise. Potkrade se i tamo neka brljotina (Kaminski, Ponitka), ali to je normalno. Da promasis sa 8 od 10 potpisa je apsolutno nenormalno, to moze samo GM Coki. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

Otisle su u razne džepove kroz transfere kešelja, raduljice, adamsa, terija, bjelice,kuzmića i još puno sličnih priča

Efenpe je metaforično prikazan kao svi lopovluci, nepotizmi, neznanja i bandoglavosti.

Link to comment
Share on other sites

Ameba od 50+ godina u košarci iz godine u godinu dovodi, produžava i ostavlja Kuzmića, Lazarevića, Raduljicu, Bjelicu, Davidovca i Simonovića... Dok komšije napravili osnovu i dve godine je nadograđuju kvalitetom. Eto u nekoliko rečenica, Dva kluba, dva univerzuma. Od nas je napravio ozbiljan seoski klub sa ozbiljnim seoskim poslovanjem. 

I da, upoređivati 2011 i klub čistog obraza i ove sad pijane gajsterbajtere su nebo i zemlja. Ovo sad više i ne osećam kao moju Zvezdu. Kad smo se gasili je bila moj klub. Ovo sad je prćija Nebojše Čovića. 

Edited by Čočo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mi smo dali trogodišnji ugovor Davidovcu na 2.1 miliona evra, 700k po sezoni. Ili on pola vraća Čoviću u džep ili smo mi najnesposobniji klub na planeti. Ej, Davidovac kome niko drugi ne bi dao više od 300k, i to da se šuta u dupe, mi dajemo 700k po sezoni. Liku koji ne liči na sportistu uopšte.

 

Ma o čemu više... tupimo ovo već 7 sezona. Mi dalje od seljačkog mentaliteta sa Čovićem nećemo stići.

  • Like 13
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Tunji Awojobi said:

 

Da bolje rade, rade. Da su iste pare, nisu. 

tu su negde, mozda nijanse

 

samo prosle godine imas situaciju gde Raduljica, Kuzmic, Holand i dobrim delom Dzoni sede i zaradjuju masne pare

1,5 ako ne i jace 

to je jedan odlican igrac

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, srlepajce said:

tu su negde, mozda nijanse

 

samo prosle godine imas situaciju gde Raduljica, Kuzmic, Holand i dobrim delom Dzoni sede i zaradjuju masne pare

1,5 ako ne i jace 

to je jedan odlican igrac

Jedan odlican igrac, dobro si rekao. A koliko ih Partizan ima? Koliko smo mi uopste odlicnih igraca doveli u poslednjih 5 godina? Znaci u najboljim godinama, posle dobre sezone u dobrom EL klubu ili sa stotinama odigranih utakmica u Nba.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, da se ne lazemo imali smo Duska Ivanovica na klupi, oterali ga posle tri poraza u novembru mesecu nakon sto je po recima predsednika Dusko selektirao ekipu, vazi se gospodine Nebojsa. Da je Nebojsa u Partizanu, Obradovic bi bio bivsi jos posle Burse one godine! Imamo coveka na mestu predsednika koji ne zeli da radi na sistemu, on hoce svog trenera, svoje igrace pa da radi kako hoce i onda kad dodje njegov trener (slucaj Jovanovic i Alimpijevic) nece da ga podrzi nego ga tera.
 

I ona proseravanja po jutarnjem kao hocu casno da izgubim a ne da pobedim necasno… sram ga bilo, ali sram, pobeda je pobeda, sve se ostalo zaboravlja. Mi sada ne trebamo da potkacinjemo Partizan, oni su dve klase iznad, zbog strucnih ljudi u klubu, mi trebamo da potkacinjemo ekipe poput Buducnosti, Cedevite, Albe, Asvela, to je nas nivo. Tako da Covke sledeci put udri po Bokanu kao one godine!

 

Boli kako je lose potrosen novac, boli sto i dalji imamo Kuzmica, Lazarevica, Ilica, sto je doveden Davidovac kojeg smo jedva cekali onomad da oteramo, boli koliko je Simonovic los, Tobi isto, sto se ne raskida ugovor sa ovom dvojicom koju spomenuh na kraju kad su krsine i jos su stranci? Da se ne zameramo Misku ipak, on nam dovodi igrace.

 

Sutra nam je bojim se poslednji voz a nisam siguran koliko smo jaki da pobedimo Baskoniju koja igra brutalno od dolaska Duska kojeg smo oterali govnjivom motkom.

 

Bagzi, Dozet i Covicu gonite se iz kluba nesoji jedni!

  • Like 6
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Juliet said:

Ajde da kazemo da Partizan ima vece pare(a verovatno su slicne), opet ih mnogo bolje trose od Covica.

 

Sklonis Kuzmica, Lazarevica, Ilica, Simonovica i Davidovca i eto ti jedan top igrac i mozda jos jedan okej (2 i 4).

To je po mojoj nekoj proceni oko 2 miliona mozda malo manje.
Za te pare imas 2 odlicna igraca da iskopas, znaci ne da pokupis skart vecih klubova vec da pronadjes. 
Kad smo vec kod komsija eto npr. ne verujem da Dozier i Kaboklo primaju vise para od tih. Kaboklo je pre nego sto je otiso u Veneciji mogo za dzak kikirikija da se potpise mi dovedosmo “proverenog” Tobija za vise para a ovaj sutira isto kao Tobi jos i zakljucava reket. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nele said:

To je po mojoj nekoj proceni oko 2 miliona mozda malo manje.
Za te pare imas 2 odlicna igraca da iskopas, znaci ne da pokupis skart vecih klubova vec da pronadjes. 
Kad smo vec kod komsija eto npr. ne verujem da Dozier i Kaboklo primaju vise para od tih. Kaboklo je pre nego sto je otiso u Veneciji mogo za dzak kikirikija da se potpise mi dovedosmo “proverenog” Tobija za vise para a ovaj sutira isto kao Tobi jos i zakljucava reket. 

Nasi ne gledaju namerno van EL i skartova koje Misko ponudi kako iz EL tako i NBA. Vi i sada mozete naci dobre, kvalitetne igrace koji imaju klub ili ga nemaju a nisu u Evroligi.

 

Imate u Reggio Emiliji Lengston Galoveja, nekadasnji clan prve petorke Niksa i saigrac Karmela, 18 poena u proseku, 43% sut iz igre, igra 1/2. U istoj ekipi igra proslogodisnji clan Virtusa Kevin Hervey, igra cetvorku, 16.7 poena, skoro 6 skokova po utakmici. 
 

Da ne idemo u Tursku i da spomenemo Delgada iz Besiktasa koji ima 12 poena i 9 skokova po utakmici ili Erika Mekoluma koji u Karsijaki standardno daje po 20 poena uz 5, 6 asistencija po utakmici, kao i Vitto Brown-a, takodje iz Karsijake, a mozda da probamo slucajno sa Marcquise Reed-om koji je prosle godine za Brindisi davao 14 poena s tim sto je u plej ofu sa Virtusom poludeo i u tri utakmice im dao 21 poen u proseku a sada u Buyukcekmekce daje po 22 poena po utakmici na 10ak odigranih i motor je ekipe uz 51% suta iz igre. Bar nesto da pokusamo…

 

A o Khem Birch-u necu ni da pricam, svi znaju sta donosi i opet nista a slobodan je igrac, ali nema veze, svakom zlu dodje kraj, pa i ovom ce jednom.

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Polazite od pogrešne pretpostavke da je Čoviću prvenstveno interes da napravi jak tim, kao što je to slučaj u drugim klubovima.

 

1. Za jak tim osnovni uslov je dovoljno novca, ali taj novac nije i dovoljan uslov ako nemaš kvalitetan sportski sektor koji zna kako da ga kvalitetno potroši.

2. Jak sportski sektor (trener + SD) podrazumeva da se Čović NE PITA NIŠTA oko sastava, kao što se Ostoja ne pita ništa u Partizanu.

3. Čović koji se ne pita ništa u sportskom sektoru nema nikakvu upotrebnu vrednost u klubu, jer svoj novac ne daje, za razliku od Ostoje koji je uložio svoje pare u klub, ne zato što je hteo nego zato što je morao da bi uopšte bio na tom mestu, kao što je morao da finansira SNS kao politički preletač.

4. Svaki rezultat koji klub napravi sa Čovićem kao marginalcem koji se ne pita ništa oko tima ne pomaže dotičnom da ostane u klubu, naprotiv, korak bliže je da odleti iz kluba, jer je u tom slučaju jasno da uspešna ekipa može da se napravi i bez njega.

5. Kao i svaki kockar očajnički pokušava iz sezone u sezonu da pokaže da može da funkcioniše kao predsednik koji je zapravo SD kluba na nivou višem od ABA, a nema pojma. Naravno, poltroni u klubu, narodnim, nadzornim i svim drugim odborima mu to sigurno neće reći.

6. Rukovodi se logikom da ako uspe u tom očajničkom pokušaju dobro jeste, a ako doživi fijasko uvek može da pronađe unutrašnje i spoljne neprijatelje kao razlog za neuspeh, Bokana, Radonjića, Ostoju, sutra Ivanovića, pa da proba da se na istu foru "čuvara Zvezde od povratka u 2011." zadrži još sezonu, dve... Takvo razmišljanje njemu deluje savršeno razumno, a zabole ga ona stvar što je za klub pogubno...

 

Nije sramota biti iza Obradovićevog Partizana u EL, i jači su ostali prošle sezone iza njih. Sramota je bila kada nas je Trinkijeri sa EC Partizanom ostavio u prašini 2019/20, i samo zbog prekida sezone smo igrali EL i sledeće sezone. Ne bi ni to bila sramota sama po sebi da je klub nešto naučio iz toga debakla, ali smo umesto toga čitali i slušali Čovićeve bajke kako bismo sigurno uzeli ABA ligu sa 3. mesta jer smo "taman ušli u formu."

 

Naivno je misliti da će Čović, ako već nije ništa naučio posle tog neuspeha, da sad odjednom progleda i kaže "nije ovo za mene, dovedite nekog ko zna kako se pravi uspeh u Evropi."

Edited by Commodore 64
  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem komentarisanje Covica vise,covek izadje na tv i bukvalno nam se smeje u facu i idalje postoje ljudi koji ga podrzavaju

Njega bas briga za klub ocigledno bitno je samo da se uzme procenat i padne plata svakog prvog u mesecu,za ostalo ga bas briga.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Nele said:

To je po mojoj nekoj proceni oko 2 miliona mozda malo manje.
Za te pare imas 2 odlicna igraca da iskopas, znaci ne da pokupis skart vecih klubova vec da pronadjes. 
Kad smo vec kod komsija eto npr. ne verujem da Dozier i Kaboklo primaju vise para od tih. Kaboklo je pre nego sto je otiso u Veneciji mogo za dzak kikirikija da se potpise mi dovedosmo “proverenog” Tobija za vise para a ovaj sutira isto kao Tobi jos i zakljucava reket. 

 

Jebiga mora uhlebe da igraju. Ko će jadnima da im da ugovor ako nećemo mi. Nemoj si bez srca...

1 minute ago, VISOKOLETAC said:

Cini mi se da ovde nije problem kada Zvezda izgubi, nego kada Partizan dobije 😂

 

Pa...kapiram zašto bi to napisao. Moje neko osećanje je teška frustracija sa jedne i zaista jedno poštovanje prema onome što komšije rade, mislim na sportski sektor, ovo odvratno vređanje sa tribina i kompleksašenje njihovog kopa gde ne mogu dva minuta da navijaju bez vređanja Zvezde, neću da stavljam u jednačinu.

 

Dakle, da... frustracija, bes. Tuga što sve ono što zamislim kod nas, vidim kod njih. Zavidan sam i pun poštovanja. Bar s moje strane, ne znam za druge.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, stefan1 said:

Nasi ne gledaju namerno van EL i skartova koje Misko ponudi kako iz EL tako i NBA. Vi i sada mozete naci dobre, kvalitetne igrace koji imaju klub ili ga nemaju a nisu u Evroligi.

 

Imate u Reggio Emiliji Lengston Galoveja, nekadasnji clan prve petorke Niksa i saigrac Karmela, 18 poena u proseku, 43% sut iz igre, igra 1/2. U istoj ekipi igra proslogodisnji clan Virtusa Kevin Hervey, igra cetvorku, 16.7 poena, skoro 6 skokova po utakmici. 
 

Da ne idemo u Tursku i da spomenemo Delgada iz Besiktasa koji ima 12 poena i 9 skokova po utakmici ili Erika Mekoluma koji u Karsijaki standardno daje po 20 poena uz 5, 6 asistencija po utakmici, kao i Vitto Brown-a, takodje iz Karsijake, a mozda da probamo slucajno sa Marcquise Reed-om koji je prosle godine za Brindisi davao 14 poena s tim sto je u plej ofu sa Virtusom poludeo i u tri utakmice im dao 21 poen u proseku a sada u Buyukcekmekce daje po 22 poena po utakmici na 10ak odigranih i motor je ekipe uz 51% suta iz igre. Bar nesto da pokusamo…

 

A o Khem Birch-u necu ni da pricam, svi znaju sta donosi i opet nista a slobodan je igrac, ali nema veze, svakom zlu dodje kraj, pa i ovom ce jednom.

Bagzi i Dozet su samo za Mekaluma i Birča čuli sa ove liste igrača, a ni za njih nisu sigurni na kojim pozicijama igraju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Cini mi se da ovde nije problem kada Zvezda izgubi, nego kada Partizan dobije 😂

Sasvim normalno. To su nam najveci rivali i normalno je da se poredimo sa njima. Isto je i sa Roma-Lazio,Panata-Oli,Seltik-Glazgov... to je sport, rivalstvo...meris misice sa komsijom a ne sa Svarcngerom😁

Sasvim je normalno da se ljudi zapitaju "kako oni mogu a mi ne?", sta je problem i kako ga resiti?

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, John Terry said:

 

Jebiga mora uhlebe da igraju. Ko će jadnima da im da ugovor ako nećemo mi. Nemoj si bez srca...

 

Pa...kapiram zašto bi to napisao. Moje neko osećanje je teška frustracija sa jedne i zaista jedno poštovanje prema onome što komšije rade, mislim na sportski sektor, ovo odvratno vređanje sa tribina i kompleksašenje njihovog kopa gde ne mogu dva minuta da navijaju bez vređanja Zvezde, neću da stavljam u jednačinu.

 

Dakle, da... frustracija, bes. Tuga što sve ono što zamislim kod nas, vidim kod njih. Zavidan sam i pun poštovanja. Bar s moje strane, ne znam za druge.

Mene bas briga sta rade na tribinama. I njima se poklopilo da igraju tri za redom kod kuce. posle 13 kola mi cemo igrati 6 kuci i 7 na strani. Izgubili smo 2 kuci i nismo pobedili na strani(imamo i sutrasnju utakmicu, ali se tu ne nadam previse). Oni su odigrali 7 kuci i 6 na strani. Igubili su jednu kuci i dobili Asvel na strani. Trenutno su u naletu i imaju Zalgiris, Valensiju i Real na strani i Virtus kuci. Imace tu verovatno 2/2. Mi imamo Albu, Real kuci i Makabi i Pao u gostima. Nadam se da cemo i mi izvuci 2/2(pogotovu ako se Hanga prikljuci). Jbg, morali smo da dobijemo Milano.

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Cini mi se da ovde nije problem kada Zvezda izgubi, nego kada Partizan dobije 😂

 

Jbg, ljudi imaju izuzetno izbalansiran roster i sve duze periode vrhunske igre. Kako covek da ne bude frustriran kad se seti nase mlohave evrokup kosarke? Kad se seti Bagzija, Dozeta, Vujicina i ostatka nesposobne marve koja obitava u klubu, bajke o napadu na el trofej i ovog nesretnog rostera koji je skrpilo zeleznicko govedo sa najvecim budzetom u istoriji kluba na raspolaganju...

Edited by fradler
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...