Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

57 minutes ago, realno *w said:

 

 

Davidovac čuva Džonsa, Lazić mu pridje sa ledja i samo ostavi svog igrača. Davidovac onda naravno kasni, još mismeč i naravno da će ga probiti. Glupost Lazića, ne Davidovca.

 

Da, odgledao sam sad to... dobro, ti si to gledao hladne glave.

 

Ono što mi sad pada u oči je kako smo kriminalno branili mi taj zadnji napad a kako Valensija. Mi smo otvorili reket na ulaz, Valensija je uradila daleko pametniju stvar, zatvorila reket pa ti daj trojku ako si mudonja.

 

To sigurno nije savetovao Joanis, ovo je nedisciplina i amaterizam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nama ni Sabaz nije najveci problem

Da jeste ja bih bio mnogo veci optimista

 

Mi bez smislene odbrane nema sta da trazimo na ovom nivou 

Prosle godine smo imali Petruseva koji je rastao tokom godine sad nikoga ni u naznakama

Mozemo samo ocekivati pad mnogih (Gidra vec pao odlaskom Duska, Teo godine) a onda totalni potop

 

Onih 17 pobeda deluje kao naucna fantastika

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Stranci ne isporučuju dovoljno , ono sto se očekuje  i mi smo tu baš gde treba da budemo. Uz duzno postovanje domacim igracima,sa njima u glavnoj ulozi , nas rezultat je ovo stanje.

Šabaz NULA, Tobi NULA, Gedraitis  NULA, Hanga ne igra.

Ni jedan nosilac ne isporucuje dovoljno, uz to kad dodamo domace igrace koji igraju toplo hladno poput Nedovica, mi bolje ne mozemo ocekivati.

Teo nosi koliko može, covek ima 36 g...Mitar igra dobro, i to je to od nas...

Doslovno igramo sa 2 do 3 igrača.

 

Promaseno sve sto se promasiti može. 

Edited by No name
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

 

evo i ja bih, osvedočeni teoljub, voleo yaga u završnici ali bi trebalo onda da izmaštamo kako izgleda taj napad kada protivnik brani poslednje šuteve na utakmici?

delpiero je sinoć pisao da teodosić igra iz moranja. a ako mora teodosić, onda ne može napier. mada, možda treba da izvedemo 5orku za poslednji napad teo-yago-shabazz-nedović-tobey, makar bi probali nešto što nije viđeno

 

šalu nastranu, yago se zaista ispostavlja kao najpouzdaniji šuter sa nba rangeom ali je jednako nepouzdan kao plej, pogotovo za završnicu, kada nema više tranzicije.

 

Teo što se mene tiče može da igra i 38 minuta ako ima snage, samo da ne igra poslednja 2 minuta jer tada proradi taj mr Hyde u njemu i tu nema spasa, takav je celu karijeru. Tad retko i dolazi do nekih prelepih akcija, potreban je slash and kick na stranu za šut, to Yago može da ubaci. U odbrani je bar agresivan i ulazi u telo. 

 

Ali kako je Napier par puta pustio Jonesa u odbrani, tako mlako se ne igra ni na rekreativnom basketu i to od onih likova koje ni ne zanima odbrana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odbrana i majndset su se skotrljali u jarak u prvom poluvremenu, a onda je jako teško vratiti se sa -16. Nije samo problem u tome što treba tu razliku stići (mi smo uspeli dva puta) već treba, nakon što se istrošiš, to i prelomiti na drugu stranu. Veće su šanse da se protivnik opet odlepi nego da se to desi. Imali smo te otvorene šuteve a la Gudurić protiv Švaba, ne čudi me što smo ih promašili.

 

Šta je beše bilo, otvoren Davidovac i tri-četiri puta Giedraitis, sve iz ćoška (od kojih je ubacio jednu)? On bi te šuteve trebalo da ubacuje u visokom procentu, ali avaj.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, srlepajce said:

Nama ni Sabaz nije najveci problem

Da jeste ja bih bio mnogo veci optimista

 

Mi bez smislene odbrane nema sta da trazimo na ovom nivou 

Prosle godine smo imali Petruseva koji je rastao tokom godine sad nikoga ni u naznakama

Mozemo samo ocekivati pad mnogih (Gidra vec pao odlaskom Duska, Teo godine) a onda totalni potop

 

Onih 17 pobeda deluje kao naucna fantastika

Kako nije Sabaz problem?

Doveden je da bude prva violina u napadu.  Neko ko ce drzati kljuceve igre u svojim rukama. Neko ko ce preuzeti odgovornost.

Najplaćeniji je igrac u timu, i sve je trebalo da se vrti oko njega. Sta smo dobili ... deli po 17 min sa Yagom koji je treci plej, i koji je trebalo da igra po par minuta u EL, a ne po poluvreme i da preuzima odgovornost. 

Yagu u svakom slucaju svaka cast. Momak igra koliko moze i brojke mu nisu loše, za treceg pleja. 

Šabaz je itekako problem. Stoji da smo promasili koncepcijski sve, pogotovo pod kosem, ali ko je mogao da ocekuje ovo od Nejpira.

Edited by No name
Link to comment
Share on other sites

Mi smo u takvom kurcu, pa se stalno preispitujemo da li smo trebali da menjamo Duška ili ne. Fakat je da ako hitno ne osvezimi sastav, nama ni Greg ovde ne bi pomogao. Pa svi to vidimo, sta se ceka. Nama bi i jedan Vanilica toliko znacio sada.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Nele said:

Ja ne znam sta si ti brate ocekivao od Bolomboja a on bukvalno jedan od 2 igraca u timu koji su premasili ocekivanja.

Moja greska. Pod utiskom Nejpira, Gidre, samo obuhvatio sve. On i Yago prelazna ocena. 23 min prosecno, skoro 10 p  prosek, 5 skokova, svakako jedan od retkih sa prelaznom ocenom u celom timu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, No name said:

Kako nije Sabaz problem?

Doveden je da bude prva violina u napadu.  Neko ko ce drzati kljuceve igre u svojim rukama. Neko ko ce preuzeti odgovornost.

Najplaćeniji je igrac u timu, i sve je trebalo da se vrti oko njega. Sta smo dobili ... deli po 17 min sa Yagom koji je treci plej, i koji je trebalo da igra po par minuta u EL, a ne po poluvreme i da preuzima odgovornost. 

Yagu u svakom slucaju svaka cast. Momak igra koliko moze i brojke mu nisu loše, za treceg pleja. 

Šabaz je itekako problem. Stoji da smo promasili koncepcijski sve, pogotovo pod kosem, ali ko je mogao da ocekuje ovo od Nejpira.

Sve i da se on razigra, toliko smo koncepcijski losi da ce to biti mozda koja pobeda vise

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

 

slažem se donekle ali bih ovo voleo svejedno da vidim, pošto bi u tom slučaju dinamika na spoljnim pozicijama bila takva da bi bilo ekstremno teško da se zalomi da imamo praznih minuta u poenima. druga stvar je ekipna ali i dalje vezana za šut, imam utisak da smo otprilike najgori šuteri za tri u celoj ligi, pričam o otvorenim pozicijama naravno, još nam hail mary trice ponekada i ulaze. šta sam ja zamišljao, stalno se ponavljam, da nećemo šutirati ispod 36-37%, jer ćemo imati otvorene pozicije (imamo ih) a imamo dobre šutere (au sine, kakav sunovrat u kontinuitetu)

 

e, samo te dve očekivane a realne stavke koje smo imli pre sezone da se dogode, pa nša inferiorna odbrana na perimetru ne bi bila ni upola takav problem.

Da, kouc generalno i pokusava u par navrata da juri rezultat tim niskim petorkama sa po 3 bolhendlera, mada obicno kao ocajnicko resenje u momentima kad je sve drugo vec propalo.

Tu se vidi razlika u rosteru u odnosu na prethodnu godinu, tada je Dusko u kriznim situacijama gledao da digne petorke, odbranu i energiju, pa da na konto toga napravi neku seriju.

Tada su ljudi padali u nesvest sto spaja anti-suterske petorke, ne kapirajuci da nemamo alata i materijala da uhvatimo prikljucak drugacije.

 

Ove sezone je delovalo da cemo moci da przimo brzom distribucijom lopte i viokoprocentnom realizacijom. 

Ta ocekivanja dodatno je pojacala prva utakmica sa Asvelom, da bi vec Litvanci ogolili vecinu nasih problema.

I to je upravo ono o cemu i ti pricas.

Na papiru imamo ekipu koja ne sme i ne moze da promasuje otvorene suteve, vec ce konstantno da gradi otvorene pozicije i da kaznjava.

U praksi imamo gomilu igraca sa manjkom samopuzdanja, Tea koji ne moze sebi da kreira sut pa hvata nesto na prepad, Jaga koji ispade jos i najkonstantniji a planiran je za petu opciju na 1/2.

Kao i obicno, dosta toga kod nas ide naopako, ukljucujuci i to da su jedina konstanta ovde vrlo cesto pljuvani Mitar i Lazic, umesto da to budu oni koji su projektovani da budu nosioci.

13 minutes ago, berti said:

Mi smo u takvom kurcu, pa se stalno preispitujemo da li smo trebali da menjamo Duška ili ne. Fakat je da ako hitno ne osvezimi sastav, nama ni Greg ovde ne bi pomogao. Pa svi to vidimo, sta se ceka. Nama bi i jedan Vanilica toliko znacio sada.

Vanilica je stena u odbrani u odnosu na liniju Jago-Neda-Shabaz-Teo.

Pritom zna kako se odrzava tempo utakmice i sa njim u petorci nema tapkanja lopte u mestu 20 sekundi.

Bas je cudno sto jos uvek nema klub, mozda ima nekih problema sa zdravljem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Teo što se mene tiče može da igra i 38 minuta ako ima snage, samo da ne igra poslednja 2 minuta jer tada proradi taj mr Hyde u njemu i tu nema spasa, takav je celu karijeru. Tad retko i dolazi do nekih prelepih akcija, potreban je slash and kick na stranu za šut, to Yago može da ubaci. U odbrani je bar agresivan i ulazi u telo. 

 

Ali kako je Napier par puta pustio Jonesa u odbrani, tako mlako se ne igra ni na rekreativnom basketu i to od onih likova koje ni ne zanima odbrana.

 

ma naravno, nema potrebe za preljepim akcijama ali eto i taj drive n kick, da li će uopšte evroligaška odbrana da se peca na to ako ti je yago driver? jasno je da su šanse da u tim momentima ide do kraja na ulaz, ravne statističkoj grešci. mislim, treba probati sve, nije kao da imamo nešto da izgubimo ali ja sam pre mišljenja da nam samo zabod otvorenih šuteva u većem procentu pomaže.

Link to comment
Share on other sites

Za @VISOKOLETACa i druge koji pitaju slicne stvari:

 

Prva poslednja i jedina stvar za koju ne krivim upravu je Shabaz. Ujedno to je i jedina stvar koju nije mogao da predvidi bilo koji covek koji malo vise prati kosarku. Znaci odluka da se dovede i dobro plati takav igrac je delovala razumno, i meni i drugim forumasima i ljubiteljima kosarke.

 

SVE OSTALO:

 

Uzasna koncepcija ekipe, gomila mekanih igraca, gomila igraca koji nisu EL nivo, previse igraca na pojedinim pozicijama, Davidovac jedina cetvorka u rosteru, injury prone Nedovic jedini bek u  rosteru itdddd 

 

je bilo jasno kao dan svakome ko nije totalni kosarkaski analfabeta

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nenadd said:

A jos jedan bitan razlog za njegovo neigranje je fizicka inferiornost koju tek na momente kompenzuje energijom.

Juce je evidentno bilo da njihovi bekovi nase nose u zubima.

 

Nije problem kada te fizicki demolira Real, Armani, Barsa, Oli, ali kada te prebijaju ekipe iz donjeg doma El onda znas da si u problemu.

Mi imamo dva igraca u timu koji mogu fizicki sa svima, a da pritom nisu operisani od lopte, jedan je povredjen, drugi drzi da se ne raspadnemo u reketu.

 

Sve i da Sabaz poludi i krene da ubacuje 20 svako vece, mi imamo ogromnih koncepcijskih problema i to se na duze staze ne moze nadoknaditi talentom.

Uvek ce se naci neki Odzelej da nas promaseni sut za 3 kazni sa 2+1 iz rudnika.

 

Ogadicemo kosarku Sferopulosu sa ovim sastavom.

Sam je kriv. Ćuti i trpi. Kad je dolazio morao je da postavi određene uslove. Tako da Sferopulosa uopšte ne sažaljevam. Ima isti uticaj na trenutno stanje kao i ostali iz uprave. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, bosMan_jr said:

Za @VISOKOLETACa i druge koji pitaju slicne stvari:

 

Prva poslednja i jedina stvar za koju ne krivim upravu je Shabaz. Ujedno to je i jedina stvar koju nije mogao da predvidi bilo koji covek koji malo vise prati kosarku. Znaci odluka da se dovede i dobro plati takav igrac je delovala razumno, i meni i drugim forumasima i ljubiteljima kosarke.

 

SVE OSTALO:

 

Uzasna koncepcija ekipe, gomila mekanih igraca, gomila igraca koji nisu EL nivo, previse igraca na pojedinim pozicijama, Davidovac jedina cetvorka u rosteru, injury prone Nedovic jedini bek u  rosteru itdddd 

 

je bilo jasno kao dan svakome ko nije totalni kosarkaski analfabeta

Ja stvarno nisam pisao o Sabazu, ali ako vec pricamo o njemu imam jedno pitanje. Da je Sabaz isporucivao do sada ono sto je isporucivao do sada u svojoj karijeri, da li bi imali koju pobedu vise i da li bi onda bilo sve u redu? I tu ne mislim na vecinu ljudi sa foruma kojima je sve ok kada se dobija, nego na vas par kojima je ostatak tima bio los od pocetka sezone. Ja ti garantujem da je Sabaz isporucio svoje, da bi i ostatak tima bolje izgledao i sada ne bi pisali o tome.

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jago kao closer ne vjerujem da je toliko dobro rešenje, jer se u finišu igraju prilično sporiji napadi, a njemu odgovara brža igra. Jago svakako ne napada iz izolacija, više voli da poteže šuteve iz tranzicije ili posle picka. Inače se slažem da je dosta dobar šuter za tri, da ima range i da je izuzetno hrabar lik. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ali fasciniran sam kako ovaj mučeni Simonović izgleda na parketu.

On dečko je izgubljen u prostoru i vremenu i svetski rekorder je da napravi veći broj gluposti za vrlo kratko vreme.

Kakav bezvezan i beskoristan igrač koji apsolutno NIŠTA ne donosi ekipi.Ali NIŠTA.

Na koju foru je on obitavao i koketirao sa NBA ligom kroz G ligu?

 

Nisam ga vezao za Filipa i njegov angažman u CZ nego nekog sličnog njemu sa sličnom idejom.Da raste tokom sezone,

sazreva na obe strane terena,ima visinu,ima solidan šut....ali on bi meni bio šilbovan prvi i pre njega bi imao mesto ILIć.

Bar taj Ilić pokupi neki skok što def što off.

Kako ga je Miško uvalio.Vrhunski posao zalizanog.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, duplo golo što se osećaja u vezi sa klubom i timom tiče.

 

Sa jedne strane uprava kluba nije dorasla takmičenju i mislim da više niko to ne može da ospori. Svaki uzlet u smislu više finansija bi to razgolitio još više. Dan mrmota sezone unazad 6 godina i svaka skoro pa ista, jedina je razlika da li se uzme aba ili ne, ali u EL je isto.

 

Sa druge strane, stvarno je neverovatno da su 3 igrača koji su dovedeni da budu prve opcije u apsolutnom kanalu. Šabaz je sve što nije trebalo da bude, Gedraitis se raspada a Tobi se nije ni došao sastavljen. Za ta 3 igrača ne mogu da krivim upravu jer sam bio jako zadovoljan kada su došli.

 

Sve u svemu, jako loša atmosfera oko kluba, mislim da ukoliko ne dobijemo 4 od narednih 5, ova polusezona može da se zaboravi.

 

I da, nadam se da se to neće sada prati sa malim Topićem, nadam se da su svi pametniji od toga ali deluje mi jako populistički verovatno. Ako se bavimo suđenju koje kkp ima u EL sve je moguće

Link to comment
Share on other sites

I Thompson realno igra dosta lošije u Efesu nego u Baskoniji ali je igrač sa pulsom, veliki i defanzivno prisutan plej, neko ko može da ode na prodor i šutne i razigra, triple threat dvosmerni igrač. Ja ne znam da li je on ikad bio opcija za Duška, iako je jasno iz svemira da je mnogo kompatibilniji sa Teom kao back upom. Ja mislim da je PG linija Shabazz - Teo - Yago posledica trule prakse da se predsednik pita za dovođenje igrača pa ni tim Duško ni tim NČ nije hteo da odstupi od svojih igrača. No, kao što je rekao Bosman gore, ovakav raspad Shabazza nije mogao da predvidi niko, pri čemu Teo za koga je bilo mnogo više bojazni igra prilično dobru sezonu za ovu fazu karijere, na momente čak i briljantnu košarku uz sve svoje mane. Očigledno nismo ništa naučili ni od Vujoševića ni od Radonjića ni od Željka koji su svi redom insistirali uvek na fizički moćnim igračima pa nekad i po cenu skilla, IQ-a ili nečeg trećeg. No spojiti ovako slabotelesne bekove u jedan tim je prava umetnost.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...