Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Већ написах на Звездином топику али поновићу и овде - екипа Партизана је у сваком смислу прављена да освоји ЕЛ. И имају добре шансе да то и учине ове године. Партизан је почео да додаје гас и тек иде узлазном путањом. Видећемо како ће се и Реал снаћи у тим дуелима - остале екипе не мислим да имају превелике шансе.

О АБА лиги да и не говоримо.

С друге стране, Звезда је прављена као да се такмичи у ЕК па је циљ то освојити. Звездин садашњи ростер је на нивоу Партизановог ростера из ЕК од пре две године. По репутацији играча свакако јачи, али оно што достављају на паркету ти играчи - то би био тај ниво. Зато и не чуде овакве партије у ЕЛ и закуцаност за доњи дом.

Они што се људи варају јесте да је новац лоше утрошен те да је то главни узрок лоших игара тј лоше конструисан тим. Оно што ја мислим јесте да новца заправо није било ни приближно као за Партизан - баш као ни прошле сезоне. Једноставно, Партизан задржава или доводи неке од најбољих играча у Европи уз најбољег тренера у Европи, док Звезда бира шкарт на самом крају некада велике каријере или пак домаћу базу која не кошта много. Да ли неко стварно мисли да би радије били доведени домаћи играчи уместо првих звезда ЕЛ?

Просто, колико пара, толико музике. Да не улазимо у разлоге зашто је тако и зашто Звезди није омогућено да нападне ЕЛ и да има континуитет од неколико сезона с најбољим тренерима и играчима у ЕЛ

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 6
  • Tuzno 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, John Terry said:

 

@uini tebra ne sprdam te, daj svoje viđenje razloga za našu ovako lošu igru. Želim da čujem tvoj stav. Misliš da nije zbog manjka kvaliteta?

 

Pa ja cenim da je uinijeva poenta da vas od dobra vs toliko loša igra narativa deli nekolicina pogođenih šuteva (mahom otvorenih) koji se trenutno maše. Uz te šuteve bi i par ovosezonskih EL mečeva imalo drugačiji ishod. Koliko god da ste kadrovski loše selektovani (a i o tome bi se drugačije pričalo da Shabazz isporučuje očekivano), zaista je lako mogao da vas zadesi podosta bolji skor od trenutnog uz malo više prisebnosti i sreće, a onda bi čitali o Sferovoj genijalnosti (možda čak i Duškovoj). 

Edited by fillam
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pre proglašavanja Partizana budućim osvajačem EL sačekao bih da vidim da li mogu da počnu da dobijaju u gostima i to u kontinuitetu. Današnjih poslednjih 15 minuta protiv Milana su bili impresivni ali ukupno ni blizu toga kako Real igra ove sezone i sprda se sa protivnicima uz gomilu atraktivnih poteza i akcija. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, fillam said:

 

Pa ja cenim da je uinijeva poenta da vas od dobra vs toliko loša igra narativa deli nekolicina pogođenih šuteva (mahom otvorenih) koji se trenutno maše. Uz te šuteve bi i par ovosezonskih EL mečeva imalo drugačiji ishod. Koliko god da ste kadrovski loše selektovani, zaista je lako mogao da vas zadesi podosta bolji skor od trenutnog, uz malo više prisebnosti i sreće, a onda bi čitali o Sferovoj genijalnosti (možda čak i Duškovoj). 

 

Cenim odgovor, ali brate sko si gledao sinoć protiv Valensije, mi smo sreću imali, ali znanje nismo. Naime, naš zadnji napad je definicija debilizma. Teodosić uzima hero trojku na 15 sekundi do kraja napada, u trenutku kada nam to nije neophodno. Prethodno branimo pacerski zadnji napad Valensije.

 

Šta hoću reći, da, razlika je u par šuteva, ali ti šutevi nisu stvar sreće, itekako su stvar umeća. Mi smo sinoć u momentu imali petorku sa Lazićem, Davidovcem i Mitrovćem na parketu. To je druže moj evrokup ekipa. Nivo one vaše sa Tintoretom na čelu. 

 

Sve ostalo je zamajavanje i mazanje očiju. Mi kvalitet nemamo, imamo ga u par pozicija, ali nemamo ceo roster. Kod vas je svako opasan po koš protivnika, kod nas pola igrača ne sme da šutne na koš.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, John Terry said:

Objasni mi 700k evra godišnje Davidovcu ako nemamo para, @Šarunas?

Хајде овако - ако је та цифра тачна - слажем се да звучи доста.

Међутим, људи мисле да би се тих 700к могло преусмерити на играча калибра какве је Партизан доводио или задржао - не, наравно да не би јер то није довољно.

Да не говоримо о томе што и на клупи имамо други, а не први ешалон тренера за ЕЛ услове. Да не говоримо и то томе на шта је личио ростер и тренер на почетку прошле сезоне.

Ми овде заиста говоримо о читавој једној магнитуди разлике у буџету гледано у последњих неколико сезона и то сад долази на наплату.

 

ЕДИТ: Да не постоје велике разлике у буџету већ да је огроман буџет олако потрошен на погрешан начин, како онда објашњавате да нисмо довели ниједног тешкаша из ЕЛ тимова (нпр оде Кампацо а ми га мењамо Лапровитолом или Слукасом или бар Пенгосом; оде Вилдоза а ми се нпр попунимо Бероном?)? Како то да нисмо задржали играче високог квлитета које смо имали у тиму (Кампацо, Вилдоза)?

Било је приче о Нтиликини, Шведу, Шенгелији - како то да нико од њих није завршио код нас? Или бар било који други играч високог калибра ако смо стварно такви пијани милионери? Врло просто - Звезда то није могла и не може да плати.

Edited by Šarunas
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dracarys said:

U zvezdu dolazi škart kao Kampaco

Свима је јасно да је Кампацо се нашао ту стицајем околности и да је брзо након тога запалио у клуб реномеа који њему као играчу одговара.

 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

Pre proglašavanja Partizana budućim osvajačem EL sačekao bih da vidim da li mogu da počnu da dobijaju u gostima i to u kontinuitetu. Današnjih poslednjih 15 minuta protiv Milana su bili impresivni ali ukupno ni blizu toga kako Real igra ove sezone i sprda se sa protivnicima uz gomilu atraktivnih poteza i akcija. 

 

Apsolutno, prvi test je već za nedelju dana a gde ćeš bolji nego protiv Zelenih na severu gde smo prošle godine dobili jedini put i istoriji, čini mi se. However, ja sam zaista zadovoljan borbom i zajedništvom ekipe, da su izgubili bilo koju od tri ne bih imao ništa da im zamerim

Link to comment
Share on other sites

Ali kakvi narativi, od toga da za Partizan sudije kradu i da bi komsije zelele da imaju sudjenje kao nase, do toga da smo znacajno skuplji roster koji bi zapravo trebalo da osvoji EL titulu :Hail:

 

I to nakon pobede nad ekipom koja je u poslednja 2 kola izgubila od Zalgirisa kuci i Bajerna na strani i onda putovala i za manje od 48h odigrala drugi mec :roflmao:

 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Šarunas said:

Свима је јасно да је Кампацо се нашао ту стицајем околности и да је брзо након тога запалио у клуб реномеа који њему као играчу одговара.

 

Da li si ikad igrao football manager, pa kao ono imaš određeni novac koji ti daje predsednik i sam biraš, da li ćeš juriti kvalitet ili kvantitet.

 

Dovedu se 20 igrača, neki se otpuste posle pet kola, pa doselekcija i opet nije dovoljno, a onda pametuješ onom ko je odmah spucao pare na kvalitet.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Magia said:

do toga da smo znacajno skuplji roster koji bi zapravo trebalo da osvoji EL titulu :Hail:

 

Океј, дуга је сезона, биће прилике да се цитира овај пост.

Да ли због урока или је нека друга врста пристрасности упитању али изгледа да само навијачи Партизана не виде да им добар део утакмице игра изузетно атлетична (за ЕЛ услове натпросечно атлетична) петорка изузетног нападачког потенцијала. Једини разлог зашто Партизан (још увек) не добија утакмице у континуитету (па чак и на гостовањима) јесу мане у одбрану које се полако пеглају.

Но, као што рекох, сезона је у току, и Партизан може само боље изгледати а овако полован вечерас је успео да згази Армани као да су играли против Борца. Заиста не видим како то Партизан не може завршити на Ф4. Тамо је већ лутрија али квалитетом свакако показују спремност и потенцијал. Далеко више и боље него неки ПАО и остали кандидати

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Šarunas said:

Већ написах на Звездином топику али поновићу и овде - екипа Партизана је у сваком смислу прављена да освоји ЕЛ. И имају добре шансе да то и учине ове године. Партизан је почео да додаје гас и тек иде узлазном путањом. Видећемо како ће се и Реал снаћи у тим дуелима - остале екипе не мислим да имају превелике шансе.

О АБА лиги да и не говоримо.

С друге стране, Звезда је прављена као да се такмичи у ЕК па је циљ то освојити. Звездин садашњи ростер је на нивоу Партизановог ростера из ЕК од пре две године. По репутацији играча свакако јачи, али оно што достављају на паркету ти играчи - то би био тај ниво. Зато и не чуде овакве партије у ЕЛ и закуцаност за доњи дом.

Они што се људи варају јесте да је новац лоше утрошен те да је то главни узрок лоших игара тј лоше конструисан тим. Оно што ја мислим јесте да новца заправо није било ни приближно као за Партизан - баш као ни прошле сезоне. Једноставно, Партизан задржава или доводи неке од најбољих играча у Европи уз најбољег тренера у Европи, док Звезда бира шкарт на самом крају некада велике каријере или пак домаћу базу која не кошта много. Да ли неко стварно мисли да би радије били доведени домаћи играчи уместо првих звезда ЕЛ?

Просто, колико пара, толико музике. Да не улазимо у разлоге зашто је тако и зашто Звезди није омогућено да нападне ЕЛ и да има континуитет од неколико сезона с најбољим тренерима и играчима у ЕЛ

Naručio sam neku lozu iz Hercegovine, ali volio bih da probam i tvoju robu.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Šarunas said:

Да не говоримо о томе што и на клупи имамо други, а не први ешалон тренера за ЕЛ услове.

Sa te klupe ste oterali Sašu Obradovića i Duška Ivanovića, koji u drugim klubovima imaju više nego dobre rezultate. Sada vam je na klupi čovek koji je vodio tim u finalu EL. Dakle, ostali su vam Željko, Mesina, Laso, Ataman i Itudis (nekog sam zaboravio ovako ujutru). Cenim da bi pola foruma i njih teralo ubrzo.

 

6 hours ago, Šarunas said:

Како то да нисмо задржали играче високог квлитета које смо имали у тиму (Кампацо, Вилдоза)?

Tog Vildozu biste horski terali u ovoj sezoni, a i oko Kampaca su podeljena mišljenja.

 

6 hours ago, Magia said:

znacajno skuplji roster koji bi zapravo trebalo da osvoji EL titulu

Značajno skuplji od Zvezde = među najskupljima u Evropi i favorit za osvajanje EL. Barsa i ostali teškaši propo. :lol_2: Ovim tempom do januara ćemo u nekim postovima biti skuplji i popunjeniji od Reala.

 

Prošle godine su pojedini predstavili da je onaj naš skraćeni roster ostvario sasvim realan uspeh što je bio na loptu od F4, a sad isto tako pojedinci grade osnovu da pišu kako je propas' ako ne uzmemo EL. A u realnosti bi tačno podavili pola našeg rostera da kojim slučajem nose dres CZ.

 

Srećom, to su samo konstrukcije u pojedinim glavama, nije opšti utisak.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kooineeperk said:

Evroliga priznala gresku sudija. 

 

 

Dakle ono što niko ovde nije sporio a svi se složili da je bez sata za napad bilo jako teško dosuditi u trenutku (ne opravdavam, i dalje je greška, samo kontekst), dok su ostale odluke potvrđene. Idemo dalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ekipa jeste pravljena za napad na f4, ne treba bezati od toga. Da li se meni svidja bas svaki izbor i da li neke igrace vidim ovako ili onako, nevazno je. Utroseni novac i renome igraca koji su ostali i/ili dosli upucuje na to da je ideja da se proba otici u Berlin.

 

Kao i jos minimum desetak ekipa u ligi.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...