Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Jedan od igrača koji je nosilac igre kod Ivanovića je nigerijski centar Čima Moneke. On je u podkastu poznatog litvanskog novinara Donatasa Urbonasa otkrio šta je to Ivanovićev dolazak promenio.

 

“U pitanju je samo poštovanje pravila. Kada neko pogreši, zna se ko je pogrešio. I nema dalje priče. Samo se kaže: ‘Da, ja sam’ i idemo dalje. Momci se ponašaju odgovorno. Ne želite da razočarate Duška. Njegova pojava, kako hoda, kako naređuje… Zahteva poštovanje. Sjajna je osoba van terena. Razgovara sa ljudima, zagrli vas, govori stvari koje treba da se kažu. Lider”, rekao je Moneke za Basketnews.

 

Baskonija je do Ivanovićevog 

dolaska postizala ispod 80 poena u proseku, sa njim je na preko 85. Napredak u napadu je evidentan.

 

“Da, imali smo neka različita izdanja i sada u napadu neke stvari radimo drugačije. Ali svako zna svoju ulogu i šta Duško želi. Veoma je jasan oko toga. Nema rasprave da li je trebalo da uradimo ovo ili ono. Gledamo dosta video analiza na dan utakmice. Imali smo mnogo utakmica ali treninzi nisu bili tako teški kao što ljudi misle. Mnogo ljudi u klubu nam je reklo da se poboljšao i da bolje komunicira. Pričao sam sa momcima koji su radili sa njim na početku sezona, znao za priče iz prošlosti i shvatio da to nije isto kao ovo danas”.

 

Moneke priznaje da se plašio Ivanovićevog dolaska na osnovu priča koje je čuo zbog striktnih metoda u njegovom radu.

 

“Biću potpuno iskren. Uplašio sam se priča koje sam čuo o njemu. Nedeljama smo slušali glasine o otkazu treneru Penjaroji i onda je Zvezda odjednom otpustila Ivanovića. Srce mi je stalo jer sam znao šta to znači. Svi su počeli da mi šalju poruke u stilu: ‘Uh, uh…’, a ja sam pomislio: ‘Oh Bože, ne, ne…’. Preznojavao sam se. Kada je stigao ovde, shvatio sam da je neverovatan tip u pitanju. Sjajan! Kod njega svi znaju šta treba da rade”.

 

 

  • Like 10
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Nastavljamo dalje sa pregledom dosadasnjeg ucinka klubova u EL, ovoga puta akcenat je na sredini tabele:

 

7. Olympiacos - 7-6 (5-3 kod kuce, 2-3 u gostima, -1): Ucinak od 7-6 mozda izgleda prolazno, ali sa cak osam odigranih meceva na svom terenu, postoji razlog za brigu u Pireju. Nije Olympiacos imao srece sa povredama do sada, prvo nisu igrali Sikma i McKissic, pa onda i Milutinov, evo sada je Williams - Goss povredjen. Dakle, matematicki ovo je los ucinak za ekipu koja pretenduje da opet igra finale EL, ali mora se uzeti u obzir i da su crveno-beli iz Atine jedan od najboljih timova EL i da je njima mnogo lakse da dolaze do pobeda nego Virtusu, Valenciji ili Fenerbahceu. Do kraja godine Pirejci ce prvo docekati Valenciu, a onda gostovati Albi, Virtusu i ASVEL-u i tu bi morale da se jure bar tri, ako ne i sve cetiri pobede. U svakom slucaju, mislim da je Oly skoro pa siguran u TOP6 ekipa koje ce igrati direktno u PO ove sezone.

 

8. Valencia - 7-6 (5-2 kod kuce, 2-4 u gostima, 0): Klub koji do kraja prosle sezone nije bio siguran da li ce igrati EC ili EL ove sezone nastavlja u istom stilu, sa sirokom klupom, mnogo brzih bekova, run and gun kosarkom i nezgodnim domacim terenom. U jednom trenutku su cak bili na vrhu tabele sa skorom od 5-1, ali sve je to zbog rasporeda - u poslednjih sest kola dobili su samo Crvenu zvezdu i ASVEL i to nakon pet uzastopnih poraza. Mozda je i jedini istinski kiks tu onaj mec sa Baskonijom kod kuce koji su izgubili zbog katastrofalne igre u poslednjoj cetvrtini. Do kraja godine, popularne narandze ce docekati Partizan i Virtus, a gostovati Bayernu i Olympiacosu. Jasno je da je u EL svaki poraz kod kuce kiks koji mora da se ispravi nekom pobedom u gostima, pa ce i ekipi Valencie biti bitno najpre da dobiju ta dva meca na svom terenu.

 

9. Maccabi Tel Aviv - 7-6 (4-3 kod kuce, 3-2 u gostima, 0): Maccabi le, ale aleeee - ovo navijanje culo se samo u prvom kolu, nesrecan klub po izboru zreba bio je Partizan i rezultat je bio ubedljiv u korist kluba sa jednim od najjacih domacih terena u EL. Nakon toga, kosarkasi Maccabija postali su izbeglice, igraju u praznom "Pioniru" u BG i time su itekako osakaceni za bar dve, ako ne i sve tri pobede kod kuce. Interesantan podatak je da su odigrali cak sest uzastopnih meceva u BG, dakle nisu formalno gostovali i izgubili su od Reala, Barcelone i Olympiacosa. Jesu to tri mozda i najjaca sastava, ali dobijao je Maccabi i jace protivnike pred svojom publikom. Kako god, Brown, Baldwin, Colson i drustvo do kraja godine "docekuju" Efes, Baskoniu i Crvenu zvezdu (docekuju Crvenu zvezdu u BG, kakva ironija!), a gostuju u Kaunasu. Realno, svaka pobeda za Maccabi pod ovim uslovima je zlatna vredna, pa se nekad, ko zna kad i vrate u TA, ko zna?

 

10. Anadolu Efes - 7-6 (5-1 kod kuce, 2-5 u gostima, +1): Jos jedan tim koji je dokaz koliko je EL postalo i takmicenje u tome ko ce imati manje problema sa povredama. Ova sezona Efesa podseca na neke horor filmove sa kletvama i carobnjacima - potpuno je neverovatno da prvo izgube Ozdemirogloua na citavu sezonu, pa se onda povredi Bryant, pa se protiv Partizana povrede Willis i Zizic, protiv Crvene zvezde Clyburn i Beaubois, da bi Yilmaz takodje ispao iz stroja na cak tri meseca, a roviti su i Larkin i Pleiss. Realno gledano, Efes je uvek imao nesto kracu klupu na kojoj su turski igraci bili samo tu da je popune do kraja. Sezonu su poceli sa pet igraca na 1, 2 i 3, jednim krilnim centrom i tri centra, ostalo su domaci igraci. Od tih igraca trenutno su van stroja njih cak sestorica. Sa dva nova igraca pod kosem Efes je nekako uspeo da se stabilizuje, dobijeni su Partizan, Panathinaikos i Alba, ali bez glavnih zvezda bice veoma ranjivi. Do kraja godine prvo gostuju ekipama Maccabija i Bayerna, pa zatim docekuju ekipe Baskonije i Fenerbahcea. Bice im jako jako tesko da dobiju jos neki mec i zavrse iznad skora 7-10.

 

11. Panathinaikos - 6-7 (5-3 kod kuce, 1-4 u gostima, -2): U ovoj sezoni vlasnik Panathinaikosa, ekscentricni Dimitris Giannakopoulos odlucio je da ulozi dosta novca i konacno se dokopa barem F4 u post-Obradovic eri. Dovedeni su Sloukas, Vildoza, Grant, Lessort, J. Hernangomez, zabludeli sin se vratio svojoj kuci (i jos nije debitovao zbog povrede), ali izgleda da EL vise i nije toliko jaka kao ranije jer vise nema toliko dobrih igraca koji bi odmah pravili razliku na terenu. Prilicno rastimovano su delovali zeleni, nekada i komicno i imace oni dosta problema da se uopste plasiraju u prvih deset ekipa i nastave takmicenje. Do kraja sezone imace tri gostovanja - u Milanu i dva ekipama iz francuske lige, a docekace Crvenu zvezdu. Dve pobede su nesto sto se podrazumeva, a bilo bi dobro i da pocnu da nadoknadjuju ove poraze kod kuce.

 

12. Fenerbahce - 6-7 (5-0 kod kuce, 1-7 u gostima, 1): Kao i Efes, i drugi predstavnik turske lige imao je problem sa povredama u doskorasnjem delu sezone. Ono sto je pohvalno je da imaju jak domaci teren na kojem su pali i Oly, PAO i Real u onom ludom mecu. U gostima su odigrali cak osam meceva i nikako da dobiju jos nekoga osim Bayerna (zlobnici bi rekli da su i taj mec odigrali na domacem terenu). Fener ima zanimljivu petorku Wilbekin - Guduric - Pierre - Hayes - Motley, ali utisak je da su na klupi ili precenjene zvezde ili igraci bez nekog velikog kvaliteta. Do kraja godine Fener ce docekati Monaco i Zalgiris, a gostovace Albi i Efesu i to ce biti prilika da probaju da se probiju u vrh tabele.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Brat od Korneta said:

“Biću potpuno iskren. Uplašio sam se priča koje sam čuo o njemu. Nedeljama smo slušali glasine o otkazu treneru Penjaroji i onda je Zvezda odjednom otpustila Ivanovića. Srce mi je stalo jer sam znao šta to znači. Svi su počeli da mi šalju poruke u stilu: ‘Uh, uh…’, a ja sam pomislio: ‘Oh Bože, ne, ne…’. Preznojavao sam se. Kada je stigao ovde, shvatio sam da je neverovatan tip u pitanju. Sjajan! Kod njega svi znaju šta treba da rade”.

 

Ahaha, koliko su mi gotivne ove priče o Dušku strašilu.

 

- Momci, ako ne budete bili dobri i ne pojedete sav grašak, dovešćemo vam Duška za trenera.

....njamnjamnjamnjamnjam

 

 

Još je Duško izgleda počeo i da grli ljude, odoše sve tradicionalne vrednosti dođavola.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mislim da su Olimpijakos, Fener i Partizan ekipe koje će polako da se dižu na tabeli. Efes je u ogromnim kadrovskim problemima koje nekako krpe ali neće moći na duže staze ovako. PAO mi ne uliva nikakvo poverenje, a i Makabi bez jakog domaćeg parketa u Tel Avivu je jedna prosečna EL ekipa za sredinu tabele. Ne verujem da će Baskonija, Valensija pa ni Virtus izdržati ovu trku, Baskonija trenutno igra fenomenalno ali nekako su im svi igrači na maksimumu, nije to održivo. Virtus je imao možda najpovoljniji raspored do sada u EL i kad zaređaju sa gostovanjima biće belaja. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2023 at 1:20 PM, Marvin said:

Moje neke predikcije, ovako na prvu:

Donji dom: Alba, Asvel, Valensija

Sredina, borba za top 10: PAO, Zvezda, Virtus, Zalgiris,  mooozda Baskonija i Bajern

Sredina, 4.- 9. mesto: Barsa, Monako, Makabi, Fener, Partizan, Efes

Gotovo sigurni u top 4: Real, Oly, Armani


Gore su moje predikcije pred pocetak sezone.

Za sad Armani igra daleko ispod ocekivanja, a Valensija i pogotovo Virtus su daleko iznad.

Ali ok, duga je sezona, ovo je samo presek posle prve trecine.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Marvin said:


Gore su moje predikcije pred pocetak sezone.

Za sad Armani igra daleko ispod ocekivanja, a Valensija i pogotovo Virtus su daleko iznad.

Ali ok, duga je sezona, ovo je samo presek posle prve trecine.

 

Donji dom si omašio.

  • Ha-ha 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nele said:

Sarunas izgleda novi trener.

 

Citam na Meridianu, navodno razlog za otkaz komsija ga cuo kako vredja tursku drzavu i prijavio 😂😂😂😂😂

Još ako je i sultana pomenuo, kraj ... :classic_smile:

Alipijević je isto na lošem glasu zbog izjave da su turski igrači lenji i da malo treniraju ... sad mu svašta podmeću.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kankkunen said:

Još ako je i sultana pomenuo, kraj ... :classic_smile:

Alipijević je isto na lošem glasu zbog izjave da su turski igrači lenji i da malo treniraju ... sad mu svašta podmeću.

Izgleda bio i na sudu za to ali ga oslobodili optuzba ali mu navodno u klubu nisu oprostili 😂

Pitanje je da li je ovo tacno ali me nista ne bi cudilo + kad se uzmu u obzir odnosi grcko-turski

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, odupri se ludilu said:

Prvo da Sfero odradi selekciju na ljeto pa nakon sedam osam kola Itudis

 

sa marketinške strane bi ovo bilo dosta jako odma;

sudar saradnika & kumova, plus itudis dovodi guduru jer je zvezdino dete, madara jer je mali ali trostruki izdajnik  i neku četvorku, jer, treba nam.

 

i onda konačni susret dobra i zla, gde je željko zao.

  • Like 4
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

sa marketinške strane bi ovo bilo dosta jako odma;

sudar saradnika & kumova, plus itudis dovodi guduru jer je zvezdino dete, madara jer je mali ali trostruki izdajnik  i neku četvorku, jer, treba nam.

 

i onda konačni susret dobra i zla, gde je željko zao.

friends-ross-geller-calm-sign-fuuhtnoz3x

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...