Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

11 hours ago, hakeem said:

  Nisam pratio ranije dal je bilo pisanja o tome ali kad sve saberem i oduzmem nekako mi je prelazak Kampaca u Real bez veze..

   jasno da je najverovatnije porodica presudila da do toga dodje, ali otisao je covek u prvaka evrope koje je zadrzao ceo tim na okupu...nesto kao Durant i GSW...

  ne pisem ovo kao navijac Zvezde da je trebalo da ostane kod nas, nego je on bukvalno mogao da bira klub u Evropi...

 

Pa i nije bas - Real svakako nije bio prosle sezone ubedljivo najbolja ekipa u EL, pitanje je da li su uopste bili najkvalitetniji. GSW je to bio u NBA ligi.

 

Campazzo je bas ono sto im je trebalo da postanu najdominantnija ekipa.

Link to comment
Share on other sites

Kornete kao vrsni poznavalac igre pod obručima, statistike, rostera i fantazija, očekivao sam da razumeš razliku između igrača kome je zamena Koprivica, igrača koji igra 35 minuta, igrača koji ima ogroman juzidž, i sa druge strane igrača koji igraju u timu sa trenutno osetno dubljim rosterom. Svako očekuje da će Panter ponovo biti alfa i omega Partizana, a da će makar mesec dana Kaminski i LeDay imati ogromnu minutažu. Šabaz, Gudra i Tobi na svojim pozicijama imaju po nekoliko igrača sličnih ili skroz različitih karakteristika...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sector said:

Kemba je na fantaziju najskuplji igrač, ne znam kojom logikom. Jel on uopšte odigrao minut za Monaco? 

На фантазију баскет њуза је поприлично јефтин тамо се исплати узети га, а овде док га не видим на делу не бих.

У прве три утакмице француске лиге није био у саставу.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

Kornete kao vrsni poznavalac igre pod obručima, statistike, rostera i fantazija, očekivao sam da razumeš razliku između igrača kome je zamena Koprivica, igrača koji igra 35 minuta, igrača koji ima ogroman juzidž, i sa druge strane igrača koji igraju u timu sa trenutno osetno dubljim rosterom. Svako očekuje da će Panter ponovo biti alfa i omega Partizana, a da će makar mesec dana Kaminski i LeDay imati ogromnu minutažu. Šabaz, Gudra i Tobi na svojim pozicijama imaju po nekoliko igrača sličnih ili skroz različitih karakteristika...

 

Nije mu zamena samo Koprivica vec Smajlagic pre svega, koji je imao solidnu sezonu i ocekujem jos vecu sansu sledece sezone.

 

Kaminskog je stavila Evroliga kao 4to najbolje pojacanje iz Nba ispred Vilija Ernangomeza (a na fantaziju je znacajno skuplji), Parkera, Douzera, Brauna, Dzeksona... Dakle ovu listu koja nije fantazi lista nisu pravili po parametrima da ce igrati 30 minuta vec ga jasno video kao 4. najzvucnije ili 4. najbolje pojacanje ispred ovih ostalih imena dok su Viliju stavili znacajno skuplju cenu koji ce imati Veselog kao bek apa, to se kosi sa tim sto si napisao.

 

Slukas ce imati Vildozu i Grenta kao konkurente na svojoj poziciji i sigurno nece igrati 30 ni 35 minuta pa eto ga u top10. Nece igrati ni Kemba/Majk Dzejms jedan od njih dvojice vise od 20 minuta jer ce to biti fizicki nemoguce kad se vrati i Lojd osim ukoliko ne budu potpuno uklonili Okoboa i igrali sa 3 beka u rotaciji sto se verovatno nece desiti.

 

Kinan Evans, Markus Hauard ili Karsen Edvard kostaju 10cr a igrace 30+ minuta i vrlo verovatno i donositi vise indeksnih poena nego neko od ovih igraca, ali oni se nisu vodili tom logikom. Rekao bih da im je logika individualni kvalitet igraca. Ima i do toga da se na fantaziju dobija 10% poena dodatno ako je tim izabranog igraca pobedio pa su mahom ovo igraci iz top8/9/10 najjacih timova a nema nikog od onih najslabijih timova iako ce bar neko iz tih timova upasti u top10 indivudalnih igraca bez obzira sto ce njihov tim manje pobedjivati. Ili su se vodili time ovaj igrac je bolji od ovog ili im je neki program ovo racunao nekim racunicama jer ocigledno se nisu vodili ni brojkama iz prosle sezone kod nekih igraca.

 

Smeo bih da se kladim da ce Giedraitis od barem dvojice od ovih forward-a donositi vise indeksnih poena, tacnije fantazi poena  a isto mislim i za Sabaza. (i Tobija, ali nesto manje jer je to subjektivno a ova dvojica su prosle sezone imali veci indeks korisnosti od par ovih iz top10)

Link to comment
Share on other sites

On 9/30/2023 at 5:29 PM, Sector said:

Kemba je na fantaziju najskuplji igrač, ne znam kojom logikom. Jel on uopšte odigrao minut za Monaco? 

Potpuno van svake logike, krstio sam se Zeljko na onom mimu, valjda u svakom segmentu EL mora da pokaze amaterizam, pa eto malo i u fantaziju

Link to comment
Share on other sites

Iz Eurohhopsa su stavili napomenu da u vrhu nema košarkaša Real Madrida, ali da većina njih zarađuje oko 1.500.000 evra neto, što Kraljevski klub na bruto nivou, po španskim poreskim zakonima, košta oko 3.000.000 po igraču.

Najplaćeniji među Madriđanima je Valter Tavares sa 1.900.000 dolara neto.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Igor_ said:

Gledam neke predikcije strucnjaka i deluje mi da svi olako shvataju Bajern. Meni su oni na pripremama delovali odlicno bez dosta igraca, mislim da ce Laso lagano uci u top8. 

Izgubili juce od mocnog Oldenburga 10 razlike uz 67 datih poena. Ne moze se reci za takvu ekipu da ce lako do top 8. Dosta novih igraca u tim, novi sistem... trebace im neko vreme da se uigraju, pa opet i kad dodje do toga, ako dodje, nece im biti lako da dodju do tog cilja jer je konkurencija jaka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam celu tekmu sa Oldenburgom. Puno je tu znakova pitanja, Edvards će biti dobar, ali pitanje da li će biti konstantan, Lučić stalno povredjen, Ibaka još nije debitovao. 

Obst teško dolazi do izražaja kada igra iz prvog plana. Bonga je dobar, ali i njemu bi prijalo malo više kretnje bez lopte.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, MrTripleDouble said:

Izgubili juce od mocnog Oldenburga 10 razlike uz 67 datih poena. Ne moze se reci za takvu ekipu da ce lako do top 8. Dosta novih igraca u tim, novi sistem... trebace im neko vreme da se uigraju, pa opet i kad dodje do toga, ako dodje, nece im biti lako da dodju do tog cilja jer je konkurencija jaka.

Dosta ekipa ima mnogo novih igraca, moje misljenje da ce da ih skocka. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, realno *w said:

Gledao sam celu tekmu sa Oldenburgom. Puno je tu znakova pitanja, Edvards će biti dobar, ali pitanje da li će biti konstantan, Lučić stalno povredjen, Ibaka još nije debitovao. 

Obst teško dolazi do izražaja kada igra iz prvog plana. Bonga je dobar, ali i njemu bi prijalo malo više kretnje bez lopte.

Gledao sam prvu utakmicu protiv MBC i premocnog Birce, igrao je Ibaka ali se nije nesto proslavio, 3/10 iz igre. Pokusava da se razigra, ali ne znam kolko je tu ostalo goriva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo ce biti sezona u kojoj ce gotovo svako svakog moci da pobedi. Svaki mec moze biti vazan za play-in / play-off. 

 

Imamo nekih 2-3 tima koji su sigurni na nekom zacelju, da ce biti pravo iznenadjenje da se domognu prvih 10 pozicija. Isto tako imamo i 3-4 tima koji su sigurni u playoff-u, da nema sansi da ce imati kiks sezonu kao recimo Armani prosle sezone. Sve ovo u sredini moze da ide od P5 do P15. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...