Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

  Ono sto sam gledao u pripremnim ( a pogledao sam dosta utakmica) rekao bih da nas ocekuje nokad izjednacenija sezona i da ce biti bas dosta utakmica na jednu loptu...

 

  Jedno od bold predvidjanja za ovu sezonu mi je pad Monaka i to pad u smislu da nece biti u prvih 6...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, realno *w said:

Kad smo igrali sa Efesom pomislih - odlična petorka, al slaba klupa. Dan kasnije oni kažu da traže još 3 igrača, iz NBA.

Dva solidna da dovedu, biće vrhunska ekipa.

 

Nisu tako rekli.

 

Dovesce jos jednu cetvorku iz Nba i sa tom nekom dobrom cetvorkom ce svakako biti vrhunska ekipa.

4 hours ago, Chaos Is Me said:

I da dodam da je Asvel def autsajder ali su daleko jači od Albe koja se baš izdvaja nekvalitetom.

 

Asvel ima jaci tim i od Baskonije, a tu su negde u rangu sa Zalgirisom i Valensijom. Pricamo igracki i po individualnom kvalitetu, to kako ce izgledati kao tim, videcemo.

 

Jedino Alba je bas teski autsajder.

Link to comment
Share on other sites

Liga će biti "klanica" ove sezone,uigranost može biti startna prednost, ali ne i nedostizna jer je liga duga.Teško će neki klubovi imati serije pobjeda.

Moja neka predikcija je da se Real procjenjuje a bazirana je na činjenici da mnogi timovi imaju odgovor na Tavaresa i zonu. Tavares je rješiv a zona nije više iznenađenje. 

Drugo mislim da ce Fener ove godine biti jako dobar, druga godina Itudisa, kvalitet i dobra doselekcija. 

Oli osvaja na žalost.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brat od Korneta said:

Asvel ima jaci tim i od Baskonije, a tu su negde u rangu sa Zalgirisom i Valensijom. Pricamo igracki i po individualnom kvalitetu, to kako ce izgledati kao tim, videcemo.

Budući da je TJ Parker i dalje tu, možemo da budemo prilično sigurni da će izgledati kao govno

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beonegro said:

Budući da je TJ Parker i dalje tu, možemo da budemo prilično sigurni da će izgledati kao govno

 

Videcemo, do sada nikada nisu imali ovako popunjen tim.

 

Imaju 3 legit beka u vidu tria Dzekson-De Kolo-Li, solidno su popunjeni na 3 u vidu dvojca Luvavu i Lajti i dobro popunjeni na 5 sa triom Fal-Lovernj-Egbunu. Ako i Skot bude imao dobru sezonu imace i opciju na 4 i bice to sasvim solidan tim.

 

Nije Parker neki trener ali treba priznati da su uvek imali najslabiji roster a sada bih rekao da nemaju tako da mozda i dobace do nekog recimo 14og mesta za mene to ne bi bilo iznenadjenje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

jedva cekam da vidim frenka dzeksona u el; nadam se da ce protiv zvezde prvu fulati shuteve ali meni on izgleda kao masina za davanje koseva po evropi

 

Za sad je fulao u domacem prvenstvu sa sutem 1/6 za 3 na 2 utakmice (10pts za 20min prosecno), taman ce da namesti ruku do nas, znajuci nas, a ne njega toliko dobro...

 

Igraju sa Monakom za par dana tacnije 1og Oktobra, to ce da se isprati.

 

Mislim da ce mu trebati mozda malo vremena, al svakako za Asvel top pojacanje nema sumnje. Imao je vec neke 20+ partije na pripremama. Protiv nas je bio solidan mada ga je Lazic dzepirao u par situacija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brat od Korneta said:

 

Nisu tako rekli.

 

Dovesce jos jednu cetvorku iz Nba i sa tom nekom dobrom cetvorkom ce svakako biti vrhunska ekipa.

 

 

U pravu si, my bad. Pregovaraju sa trojicom igrača, ali jednog će dovesti sada.

 

38 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Mislim da nema pravila bez obzira na jacinu timova.

 

U sezoni 20/21 Valensija je zavrsila 9. a imali su skor 19-15.

 

Da, korona sezona, bez publike, istorijski broj pobeda u gostima rekao bih. Olimpijakos bio 12. a imao 9-8 u gostima.

Prošle godine ceo donji dom na 30ak i manje %.

Link to comment
Share on other sites

Standardno odlican uvod @Chaos Is Me u takmicenje koje (i dalje) sa strascu pratim, ali sa ovakvim formatom (i jos nekim stvarima) takmicenje postaje sve manje i manje privlacno za gledanje.

 

Sto se tice pokusaja objektivnosti, Alba i Asvel su zakucani na poslednja dva mesta, Virtus mi se cini kao glavni kandidat za razocarenje sezone, dok je Real prvi favorit. Svi ostali klubovi mogu i do samog vrha, a mogu i zestoko da podbace.

 

Deluje da Alba, Bayern, Virtus, Zalgiris, Baskonia i Valencia ne mogu da racunaju na ravnopravnu borbu za TOP8 i za njih nece biti neuspeh ako zavrse na dnu (doduse, to nece biti ni uspeh). Za sve ostale klubove neucesce u TOP8 znaci i veliki neuspeh kada pogledamo ulaganja, ocekivanja, snagu igrackog kadra.

 

Subjektivno, voleo bih sto vise egal meceva, a ne revijalnih duela u kojima ce se pobednik meca znati nakon 15-20 minuta (sto, jelte, podseca na NBA, ali samo po tom segmentu). Dalje, voleo bih opet neku pricu poput proslogodisnje u kojoj ce sistem da pobedjuje mnogo veci budzet i kvalitetnije pojedince. Na primer Baskonia koja je igrala odlicnu kosarku bez nekih zvezda i sa kratkim rosterom ili Zalgiris koji je dobio toliko egal meceva protiv mnogo jacih rivala.

 

Neki idealan (i koliko toliko realan) spisak ucesnika TOP8 bi bio:

 

Real - zbog insistiranja na evropskom jezgru i odanosti njihovih veterana

Barcelona - jer moraju tu da budu

Maccabi - specificna kosarka, luda atmosfera

Zalgiris - odlicni rezultati i pored odsustva velikih i skupih imena, ekstremno lojalni navijaci

Baskonia - simpaticna atmosfera, odlican skauting, zabavna kosarka

Fenerbahce - Itoudis je jedan od retkih trenera koji znaju da odlicno pripreme svaki mec

Olympiacos - sistem, odbrana.

Armani - malo subjektivno smatram da su zasluzili vise prosle sezone, odigrali su odlicne meceve u Beogradu.

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stanko1997 said:

Imamo pobednika 😂 na pitanje o najtežem gostujućem terenu, moj brat Šek Mekisik odgovara 🥁🥁🥁 "Monako"


hahahha, ovo mogu da shvatim samo kao da je decko mnogo duhovit i zeza se malo sa nama.

Druga opcija je da je tezak kockar pa mu tamo onaj kazino u Monte Karlu tesko pada… 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, goldberg said:

Neki idealan (i koliko toliko realan) spisak ucesnika TOP8 bi bio:

 

Real - zbog insistiranja na evropskom jezgru i odanosti njihovih veterana

Barcelona - jer moraju tu da budu

Maccabi - specificna kosarka, luda atmosfera

Zalgiris - odlicni rezultati i pored odsustva velikih i skupih imena, ekstremno lojalni navijaci

Baskonia - simpaticna atmosfera, odlican skauting, zabavna kosarka

Fenerbahce - Itoudis je jedan od retkih trenera koji znaju da odlicno pripreme svaki mec

Olympiacos - sistem, odbrana.

Armani - malo subjektivno smatram da su zasluzili vise prosle sezone, odigrali su odlicne meceve u Beogradu.

 

Dodao bih samo:

 

CZ - zemlja košarke, luda atmosfera, zaslužili više prošle sezone, odani veterani

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Brat od Korneta said:

Jedna subjektivna predikcija:

 

1. Real

2. Efes

3. Armani

4. Zvezda

5. Panatinaikos

6. Olimpijakos

7. Monako

8. Barselona

9. Partizan

10. Fenerbahce

11. Makabi

12. Bajern

13. Zalgiris

14. Virtus

15. Valensija

16. Asvel

17. Baskonija

18. Alba

 

Ali kako si KKP stavio odmah ispod granice za PO hahahahha

Link to comment
Share on other sites

Nije bas isto,sedmi ima dvije sanse da prodje u top 8,i to obje na svom terenu,dok deseti mora dobiti 2 u gostima bez prava na poraz,jednu ako izgubi,cao. 

Bas dobar sistem ,bukvalno bas puno znaci svaka pozicija od najvise do najnize na tabeli i samim tim bice vise utakmica u kojima ce se "ginuti" za pobjedu,a to je glavni pokretac  i ljepota evropske kosarke za mene a vjerujem i za vecinu

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

https://m.basketnews.com/news-195121-euroleague-power-rankings-clear-favorite-and-panathinaikos-return-to-elite.html?fbclid=PAAaa5IE3TgAaqHrUSQ9wJLIYs2oByKwje5sSllBwpBrps_7rGdBlPcXB9Z64

 

Power rankings basket news-a. 35 novinara iz Litvanije, Srbije, Turske, Spanije, Francuske, Izraela i Grcke su sastavljali ovo.

 

1. Real

2. Monako

3. Olimpijakos

4. Panatinaikos

5. Barselona

6. Efes

7. Fenerbahce

8. Armani

9. Makabi

10. Partizan

11. Zvezda

12. Zalgiris

13. Bajern

14. Baskonija

15. Valensija

16. Virtus

17. Asvel

18. Alba

 

 

Prosle sezone sam pogodio vise od njih, tacnije manje gresio, jos tacnije imao vise pribliznih timova na pozicijama koji su zavrsili. Sa zadovoljstvom cu i ove 1 vs 35 kosarkaskih novinara strucnjaka i specijalista koji zive od tog posla, jer tako sam u mogucnosti.

 

 

 

 

Primam opkladu novu: prvi koji napise da hoce (samo jednog prihvatam jer je tako posteno) da napise svoj power rankings (moj je iznad) i napise da prihvata izazov.

 

Pravila:

Ko bude imao manje gresaka iliti timova koji su udaljeniji od svoje pozicije taj pobedjuje. Ukoliko je tim na predvidjenoj poziciji racuna se kao 0, ukoliko je 2 pozicije udaljen racuna se -2 ili ukoliko je 5 dakle -5 itd. Nebitno dal je iznad 5 pozicija ili ispod. Onda se sve sabira i ko ima manji minus ukupno, taj pobedjuje.

 

Opklada u:

Kao u kartaskoj igri magarca, samo sada da napisemo umesto da se vicemo. Dakle ko izgubi treba da taguje drugog i napise "Izgubio sam opkladu od @" i u naredna 3 reda 3 puta da napise "Ja sam magarac."

 

Kraj opklade:

Zakljucno sa 34. kolom u regular seasonu.

  • Love 1
  • Ha-ha 10
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

  Nisam pratio ranije dal je bilo pisanja o tome ali kad sve saberem i oduzmem nekako mi je prelazak Kampaca u Real bez veze..

   jasno da je najverovatnije porodica presudila da do toga dodje, ali otisao je covek u prvaka evrope koje je zadrzao ceo tim na okupu...nesto kao Durant i GSW...

  ne pisem ovo kao navijac Zvezde da je trebalo da ostane kod nas, nego je on bukvalno mogao da bira klub u Evropi...

Edited by hakeem
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, hakeem said:

  Nisam pratio ranije dal je bilo pisanja o tome ali kad sve saberem i oduzmem nekako mi je prelazak Kampaca u Real bez veze..

   jasno da je najverovatnije porodica presudila da do toga dodje, ali otisao je covek u prvaka evrope koje je zadrzao ceo tim na okupu...nesto kao Durant i GSW...

  ne pisem ovo kao navijac Zvezde da je trebalo da ostane kod nas, nego je on bukvalno mogao da bira klub u Evropi...

Pa izabrao je, i to najbolji. Dosta logicna odluka. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hakeem said:

  Nisam pratio ranije dal je bilo pisanja o tome ali kad sve saberem i oduzmem nekako mi je prelazak Kampaca u Real bez veze..

   jasno da je najverovatnije porodica presudila da do toga dodje, ali otisao je covek u prvaka evrope koje je zadrzao ceo tim na okupu...nesto kao Durant i GSW...

  ne pisem ovo kao navijac Zvezde da je trebalo da ostane kod nas, nego je on bukvalno mogao da bira klub u Evropi...

 

Što kaže Pero, izabrao je najbolji.
Grad i klub u kom je već bio. Gos otišao u Oli, ostali matorci Ljulj i Rodrigez i ovaj poletarac Alosen.

Ko da mu i treba neki izazov, al' eto da probaju back to back EL titulu.
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...