Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Nagovestio sam to pre početka da će organizaciono biti problema.Nemci i dobar dio  zapad je pukao sa servisom uslugom Facility jednom rečju. Putujem relativno često u i kroz DE i uvijek se osjeća taj loš tretman. U prodavnici, restoranu transportu, signalizaciji, tzv digitalizaciji drustva uopšte. Tamo još keš koriste u velikom obimuJednom sam 2018 isao u posjetu frendu i kaze on meni 7 dana ranije,čekam da mi dodju i podese internet u stanu, nisu mu došli i namestili ni dok sam ja bio tamo par dana. Meni je to bilo nevjerovatno. I ove godine ću provesti par dana tamo...i ne radujem se. Naši ljudi koji su fascinirani tom zemljom to tvore na stereotipima.

Verovatno trenutna kriza izvući će se Nemci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bi ovo Oly dobio ni jos 2 cetvrtine da su se igrale, i to bez Tavaresa 😕 

 

Real je dozirao igru u drugom poluvremenu, nisu gubili fokus, na svakoj lopti su bili tokom cele utakmice, nisu se ustrucavali da sutnu kad imaju priliku a poterao ih i sut. Oly s druge strane bas konfuzan. Hajde napad ali i u odbrani se gubili, bez fokusa. A napad ko napad, po sistemu "ubacicemo nesto", najbolje to sumira onaj napad na 2 i po minuta do kraja kad hvataju poslednji voz, imaju jedno tri prilike za sut za 3p, svi ga preskacu, neki bedni pokusaji ulaza i onda Fall kupi cini mi se promasaj i umesto da svom silom ide na obruc, on fintira nesto i prave faul nad njim bez realne prilike da uputi normalan sut ka kosu, i naravno masi oba slobodna bacanja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Saras je odlucio da pogura Pao koliko god je moguće. Motlija zakucao za klupu, Lesor livadu za sebe imao, nevjerovatno koliko jedan precijenjen trener može štete da napravi. Na kraju 0/3 na f4, ozbiljna preporuka za sve naredne klubove koji ga angažuju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

Ne trebaju Realu i sudije... 

 

2 hours ago, Čvarkov said:

Petrušev ušao motivisano, ali generalno mnogo priča sa sudijama.

 

2 hours ago, Bode said:


Mozda jer ga je Tavares zalepio po rukama u situaciji na pocetku cetvrtine, valjda je dobro za EL da to bude banana, zbog highlights-a i ti fazoni.

 

2 hours ago, realno *w said:

Prošle godine su mesec dana bez prestanka vrteli klip gde lepo Smajlija, prilikom čega pravi 3 faula. Čovek ima najbolje suđenje u EL.

 

 

 

Jbt.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

I brat Petrusev koji je trazio faul za ovo, legenda. Mislim da ne postoji igrac u EL koji toliko prica sa sudijama kao on, prejebao je i Mitrovica. 

Dobio je po ruci samo tako, videlo se iz drugog ugla. Čist faul da ne može biti čistiji, plus sudija gleda kako ga klepa po ruci i ništa

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Markoss said:

I brat Petrusev koji je trazio faul za ovo, legenda. Mislim da ne postoji igrac u EL koji toliko prica sa sudijama kao on, prejebao je i Mitrovica. 

 

5 hours ago, duško matić said:

Dobio je po ruci samo tako, videlo se iz drugog ugla. Čist faul da ne može biti čistiji, plus sudija gleda kako ga klepa po ruci i ništa

 

I ovde se vidi da je po ruci dobio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Napad na trenera po izlasku iz autobusa, zove se policija, zove se turski predsednik, makljaza navijaca pred utakmicu zbog cega utakmica kasni pola sata, u prvom redu drogirani predsednik sa cigarom, na terenu se Kalates zalece na Papapetrua i udara ga, gomila policije u hali sa nekim kerandzama koje laju... Ali ne, mi smo najgori, samo kada igraju Zvezda i Partizan toga ima, treba ugasiti te klubove koji seju mrznju. Ludi Covic je cak i u pravu, zamislite da igraju Oly i Pao recimo finale grckog prvenstva i da samo pobednik ide u EL, pa tu bi bilo mrtvih. A Obradovic je isto licemeran, izgradio je karijeru u dve zemlje u kojima je huliganizam nista manje zastupljen nego kod nas, polivali su ga jogurtom i gadjali stolicom na konferenciji, a dosao je ovde da pljuje po nasim ljudima, vecito apostrofira losu atmosferu, mrznju i ovo ovde naziva cirkusom. Da odmah preduhitrim, naravno da nije normalno ovo ovde kod nas, ali nije fer da samo mi ispadamo najgori.

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nema šta puno da se priča o polufinalima. Dva najkvalitetnija tima su prošla u finale. Fener deluje kao ubedljivo najslabiji tim na ovom F4, sramotna izdanja nekih od njihovih vedeta i ne zna se da li je rekonstrukcija potrebnija na centarskoj ili bekovskim pozicijama. Nije ni PAO nešto briljirao ali dovoljno su kvalitetni i čvrsti da ovo rutiniraju.

 

A rutinski je posao odradio i Real koji je utakmicu otvorio šuterskom rapsodijom. Koliko god Oly bio žilav i nisu se predavali, nikad nisu došli ni blizu jer Real ima suviše napadačkih opcija kad uhvate zalet.

 

Mislim da će i finale biti rutiniranje osim ako bukvalno cela petorka PAO odigra na visokom nivou. Ovaj Real je jedna od najdominantnijih ekipa u novijoj istoriji.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

PAO je cele sezone igrao vrhunsku odbranu, ali ono sinoc je bilo bas slabo od Fenerbahcea. Da niko od bekova ne moze da napravi neku prednost, bilo 1 na 1, bilo iz pika. Guduric je bio najbolji u tome u prvom poluvremenu, 7 poena i dosta smislenih pasova, ali je presecen sa dve licne greske, a onda mu se u nastavku desilo ono sto ume da mu se desi ponekad. Najgori potez je ipak bio ono pustanje Kalaitzakisa da sutira, bas potcenjivacki i to je bila jedna vrlo vazna trojka da se zatvori cetvrtina, a onda je PAO nastavio u tom ritmu u 4/4. Calathes se nije proslavio u organizaciji napada, ali je generalno odigrao dobru utakmicu. Ucestvovao je u igri, imao 9 skokova, 4 asistencije, 3 ukradene, fenomenalna odbrana na Nunnu. Da je jos neko od bekova bio na njegovom nivou mozda bi Fener imao neke sanse. Najvece razocaranje definitivno Wilbekin. Toliko godina je cekao da se plasira na F4 i onda odigrao ovako. Zajebano je protiv Granta, nema sta, ali 1/10 iz igre, 4 izgubljene lopte, -9 indeks. Kriminal partija. NHD je bio najbolji, ali ni njega nije bilo nigde u 4/4 i kad je PAO krenuo da se odlepljuje. Nisam siguran tacno sta se desavalo i kako nije moglo bar nesto da se odigra za njega, da napadne na niskom postu na kojem je pravio dosta stete. Svaka cast za PAO i Atamana kako su to neutralisali, ali siguran sam da ima i do Fenera i da su malo upali u paniku kad je sve krenulo nizbrdo.

I Panathinaikos je bio daleko od dobre organizacije napada. Sloukas je ugusen, Nunn takodje, a PAO je na kraju zavrsio sa vise izgubljenih lopti i manje asistencija. Medjutim imali su Lessorta koji je maltretirao sve u reketu i to je bio tas na vagi, kao i mnogo puta do sada. Doduse ne treba zaboraviti Granta koji je bio drugi najbolji igrac. Standardna odbrana i 13 poena uz odlicne procente. Bas zahvalan igrac.

Oly je junacki poginuo protiv Reala. U jednom trenutku je bilo bas neprijatno, ali izginuli su muski i borili se do kraja. Nejasna mi je minutaza Milutinova. Ajde u prvom poluvremenu je sve islo naopako, pa je probao Bartzokas sa Wrightom. Ali u nastavku se Oly stabilizovao i uspeo da uvede utakmicu u svoj ritam. Od trenutka kad je Milutinov morao da izadje zbog posekotine Fall je napravio faul na sutu za 3 poena, bacio loptu u aut i sutnuo bacanja 0/2. Bartzokas je koristio Milutinova mnogo vise u 4. i 5. utakmici protiv Barse i to mu je donelo vrhunske stvari, ne znam zasto se vratio na fabricka podesavanja u najvaznijoj utakmici u sezoni. Walkupu svaka cast za odbranu, izdrzljivost, ultimativni timski igrac, itd., ali brate kakve su ono cigletine. Odmaknu mu se tri metra i opet nije ni blizu.

U finalu ce biti ozbiljna sorka i nadam se da ce sudije pustiti to, a ne da gledamo slobodna bacanja na gomili. Tako da ocekujem utakmicu na manji broj poena, a osecaj mi kaze da zeleni osvajaju.

Inace, highlight veceri je bio Pippen koji muva Deniz Aksoy. 

 

  • Like 10
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Gudura je napravio jako glup drugi faul bez ikakve potreba na 10m od kosa i uveo sebe i ekipu u kontraritam. Jednostavno nema dovoljno fokusa i koncentracije za ulogu koja mu je namenjena, Saras je ocigledno imao mnogo poverenja u njega zadnjih nedelja a Guduric nije mogao da iznese taj teret. Ovo je i slika koja je bitna za Pesica. Marka iskljucivo koristiti kao 2nd unit sutera i nista drugo, uloga kao protiv Kanaade je njegov maksimum i zaista pomaze ekipi. 

 

Sve ostalo ste rekli, dominacija i kvalitet Reala je nesto nevidjeno, lagano odbijaju svaki nalet protivnika, ona trojka Jabuselea sa 45 u fazi kada je Olimpijakos na -9 je pokazatelj da jednostavno svaki igrac te ekipe ima mindset sampiona. 


Trece je bilo jasno i pred F4 ali se potvrdilo - Ataman je mnogo ozbiljniji trener nego sto smo svi mi mislili. Ja sam prvi koji je uvek tvrdio da je jahao na MIcic-Larkin talasu ali ocigledno ima i do njega, osvojio je dosta toga u karijeri i ovo finale sa Panatinaikosom je sansa za njega da udje u rang najvecih trenera u istoriji EL. 

 

Meni su igracki obe ekipe jako simpaticne, ali iz licnih razloga ne volim ni jedne i druge. Za Panatinaikos ne mogu jednostavno navijati nikako pa cu podrzavati Real.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Fall ispred Mikutinova je zločin protiv košarke. Uradio je sve što je mogao Bartzokas protiv mnogo talentovanijeg rivala ali na ovom planu je usrao. Fall je dobar igrač ali je nemoćan protiv bolje verzije sebe u liku Tavaresa. 

 

Wilbekin za sad najveći puvanjak ovog F4, moguće da je njegovo prošlo i da više nije elitni EL bek. Može povremeno da se zapali ali je jako nekonstantan i slabo reaguje na tvrdo. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Chaos Is Me said:

Fall ispred Mikutinova je zločin protiv košarke. Uradio je sve što je mogao Bartzokas protiv mnogo talentovanijeg rivala ali na ovom planu je usrao. Fall je dobar igrač ali je nemoćan protiv bolje verzije sebe u liku Tavaresa. 

 

Wilbekin za sad najveći puvanjak ovog F4, moguće da je njegovo prošlo i da više nije elitni EL bek. Može povremeno da se zapali ali je jako nekonstantan i slabo reaguje na tvrdo. 

Bokme Milutinov uopšte nije daleko od te titule, za deset minuta krompir poena i krompir skokova, uz statistički učinak koji je prilično povoljan u odnosu na očni test. Mislim da je zbog toga (plus što je Milutinov morao da izađe zbog krvarenja) Fall imao toliku minutažu. Jedino što je Barcokas još mogao da proba je Petrušev na 5 i Peters na 4, pa da vidi može li Filip da pretrči centre Reala. Sve u svemu, nije ni bitno, Real bi sa igrom iz prvog poluvremena osvojio ne EL, nego NBA, uopšte se ne zajebavam niti hiperbolišem. Što ih ne čini ništa manje odvratnom družinom, naprotiv.

 

P.S. Da sam na mjestu Željka Obradovića ponudio bih ugovor Pipenu 😁

Ono je fenomen, čovjek sa 60 godina izgleda kao da bi sad u EL mogao da ima 15+5+5 i da bude DPOY.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

PAO je cele sezone igrao vrhunsku odbranu, ali ono sinoc je bilo bas slabo od Fenerbahcea. Da niko od bekova ne moze da napravi neku prednost, bilo 1 na 1, bilo iz pika. Guduric je bio najbolji u tome u prvom poluvremenu, 7 poena i dosta smislenih pasova, ali je presecen sa dve licne greske, a onda mu se u nastavku desilo ono sto ume da mu se desi ponekad. Najgori potez je ipak bio ono pustanje Kalaitzakisa da sutira, bas potcenjivacki i to je bila jedna vrlo vazna trojka da se zatvori cetvrtina, a onda je PAO nastavio u tom ritmu u 4/4. Calathes se nije proslavio u organizaciji napada, ali je generalno odigrao dobru utakmicu. Ucestvovao je u igri, imao 9 skokova, 4 asistencije, 3 ukradene, fenomenalna odbrana na Nunnu. Da je jos neko od bekova bio na njegovom nivou mozda bi Fener imao neke sanse. Najvece razocaranje definitivno Wilbekin. Toliko godina je cekao da se plasira na F4 i onda odigrao ovako. Zajebano je protiv Granta, nema sta, ali 1/10 iz igre, 4 izgubljene lopte, -9 indeks. Kriminal partija. NHD je bio najbolji, ali ni njega nije bilo nigde u 4/4 i kad je PAO krenuo da se odlepljuje. Nisam siguran tacno sta se desavalo i kako nije moglo bar nesto da se odigra za njega, da napadne na niskom postu na kojem je pravio dosta stete. Svaka cast za PAO i Atamana kako su to neutralisali, ali siguran sam da ima i do Fenera i da su malo upali u paniku kad je sve krenulo nizbrdo.

I Panathinaikos je bio daleko od dobre organizacije napada. Sloukas je ugusen, Nunn takodje, a PAO je na kraju zavrsio sa vise izgubljenih lopti i manje asistencija. Medjutim imali su Lessorta koji je maltretirao sve u reketu i to je bio tas na vagi, kao i mnogo puta do sada. Doduse ne treba zaboraviti Granta koji je bio drugi najbolji igrac. Standardna odbrana i 13 poena uz odlicne procente. Bas zahvalan igrac.

Oly je junacki poginuo protiv Reala. U jednom trenutku je bilo bas neprijatno, ali izginuli su muski i borili se do kraja. Nejasna mi je minutaza Milutinova. Ajde u prvom poluvremenu je sve islo naopako, pa je probao Bartzokas sa Wrightom. Ali u nastavku se Oly stabilizovao i uspeo da uvede utakmicu u svoj ritam. Od trenutka kad je Milutinov morao da izadje zbog posekotine Fall je napravio faul na sutu za 3 poena, bacio loptu u aut i sutnuo bacanja 0/2. Bartzokas je koristio Milutinova mnogo vise u 4. i 5. utakmici protiv Barse i to mu je donelo vrhunske stvari, ne znam zasto se vratio na fabricka podesavanja u najvaznijoj utakmici u sezoni. Walkupu svaka cast za odbranu, izdrzljivost, ultimativni timski igrac, itd., ali brate kakve su ono cigletine. Odmaknu mu se tri metra i opet nije ni blizu.

U finalu ce biti ozbiljna sorka i nadam se da ce sudije pustiti to, a ne da gledamo slobodna bacanja na gomili. Tako da ocekujem utakmicu na manji broj poena, a osecaj mi kaze da zeleni osvajaju.

Inace, highlight veceri je bio Pippen koji muva Deniz Aksoy. 

 

Ali kakva reakcija kad mu je rekla '' You can eat it later'' 😂😂😂

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Najodvratnije finale u istoriji košarke. 

 

Mozda, ali ce istovremeno biti duel dve ekipe koje su najvise prikazale ove sezone.

 

PAO igra po starim dobrim notama njihovog trenera, mala rotacija na spoljnim pozicijama, a tu je i Lessort koji standardno razgrce pod kosem. Fener nije imao sanse bez centra, ne zasto se Motley nije vracao u igru nakon prva tri minuta i zasto je Sanli toliko vremena proveo na terenu?

 

Real je ekipa sa druge planete u odnosu na Oly. Sa sve cetiri 36+ igraca u prvih 12 od kojih je svako imao ulogu i dalje igraju mnogo mnogo bolje u napadu od Olympiacosa koji se mucio ne samo sa sutem, nego i sa prodorom i u skoku.

 

Finale bi mozda moglo da bude zanimljivije, ali Real ima ogromnu prednost na pozicijama 1 i 5 i tesko ce oni to ispustiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, odupri se ludilu said:

Nagovestio sam to pre početka da će organizaciono biti problema.Nemci i dobar dio  zapad je pukao sa servisom uslugom Facility jednom rečju. Putujem relativno često u i kroz DE i uvijek se osjeća taj loš tretman. U prodavnici, restoranu transportu, signalizaciji, tzv digitalizaciji drustva uopšte. Tamo još keš koriste u velikom obimuJednom sam 2018 isao u posjetu frendu i kaze on meni 7 dana ranije,čekam da mi dodju i podese internet u stanu, nisu mu došli i namestili ni dok sam ja bio tamo par dana. Meni je to bilo nevjerovatno. I ove godine ću provesti par dana tamo...i ne radujem se. Naši ljudi koji su fascinirani tom zemljom to tvore na stereotipima.

Verovatno trenutna kriza izvući će se Nemci.

 

Nemačka je ponekad ( tj uglavnom)  strasno teška "birokratski" , ali ovde je po sredi jedan sasvim drugi problem.

 Ne znam kako je podeljena organizacija F4 izmedju EL i grada domaćina/Albe, ali nemci jednostavno ne znaju, nisu i ne  organizuju kosarkaske utakmice visokog rizika i publika je totalno drugačija od one fudbalske. Smešno je koliko malo ( procentualno u odnosu na veličinu stadiona/hale) ima policije/radara kada igra Bayern čak i protiv Prtz/Cz/Fener u odnosu na fudbalske utakmice čak i nižih liga ( 3ca, četvrta,  da ne pisem o utakmicama Bundeslige).

  Verujem da ce vec u nedelju biti pun qufer policije 🤣🤣

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Nigel Hayes-Davis is likely to leave Fenerbahce at the end of the season. 

His desire is to play in the NBA and the Cleveland Cavaliers are one of the teams considering the case of the 29-year-old forward

 

Ozbiljan udarac za Fener ako je istina 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...