Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

1 minute ago, Beonegro said:

Turnir je za nas gotov, mi da se dignemo iz ovog kanala i da dobijemo Dominikanu, to nema šanse. A i ne treba da ima šanse nakon ovoga danas. 

 

Daj majke ti, mozda cemo da izgubimo ne kazem, ali ne vidim zasto bi ovo bilo bitno za bilo sta. Plus smo bolji i od njih.

 

Jos jednom, mi smo protiv ovih strasnih Italijana odigrali jednu odvratnu utakmicu na obe strane, minus tih pet minuta u trecoj cetvrtini, Fontekio je odigrao utakmicu zivota, i ti strasni Italijani su nas dobili na jednu loptu.

 

Pa mi smo onda glavni favoriti za zlato koliko smo jaki.

Link to comment
Share on other sites

Mogu da skapiram da je Bogdan uzeo dve trojke na +mnogo da bi ušao u šut i dodatno dokusurio Italijane, ali sve ono posle stvarno ne mogu da prihvatim. Tim pre što je u periodu dok smo gradili razliku igrao pametno, kombinovao sa Milutinovim, a onda mozak ćao.

 

Nije problem poraz jer u vakuumu verovatno ne rešava ništa. Problem je taj psihički potop ekipe. Sumnja u sebe, kolege i trenera će porasti a to ako nisi baja nije lako prevazići, ostati miran i izaći kao da se ništa nije desilo. Već osećam kakav krljuš sledi protiv Dom. Republike.

 

Fontekio 9/11 za dva a ostatak njihovog tima 8/28. Opštio nam je s majkama.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne bih da pljujem Bogdana, covek se odaziva stalno sto je za svako postovanje ali po pripremnom periodu se videlo da je vise u stetocina modu.

 

Problem je u Pesicu da mora da mu stavi do znanja da nije on jedan jedini, ima tu i drugih koji mogu da participiraju, da ne uzima nerezonske suteve i bilo bi sve ok ili jednostavno da ga oladi sa klupom kad krene da se ispucava. Nikad mu ne bih prigovorio da uzme/promasi 20 otvorenih suteva.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

 

Daj majke ti, mozda cemo da izgubimo ne kazem, ali ne vidim zasto bi ovo bilo bitno za bilo sta. Plus smo bolji i od njih.

 

Jos jednom, mi smo protiv ovih strasnih Italijana odigrali jednu odvratnu utakmicu na obe strane, minus tih pet minuta u trecoj cetvrtini, Fontekio je odigrao utakmicu zivota, i ti strasni Italijani su nas dobili na jednu loptu.

 

Pa mi smo onda glavni favoriti za zlato koliko smo jaki.

Kakvi god da su Italijani, bolji su od nas, a DR je bolja od njih, što je pokazala na terenu, i to bez Townsa. Pokazaće i nama, kako i treba i kako smo zaslužili. 

Link to comment
Share on other sites

Ništa, prošlo je ono najgore, mnogo mi je lakše pošto sam očekivao. Još više sam očekivao kada je Sedlaček na 15min do kraja rekao da je ovo gotovo. Pokušaću da ga pronađem u Manili.

 

Idemo da dobijemo Dominikance, od njih moramo da dokažemo da smo bolji, u toj utakmici će i na njima biti maksimalan pritisak.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Bogdana, jbg covek ceo zivot trenira da sutira preko ruke. Zna se da su velike sanse da ce to uci, i forsira se ako ne ide da bi krenulo.

 

Ali nisi jedini u ekipi covece i ovo nije ta utakmica gde sutiras dok te ne krene.

 

Bogijev bez mozga shootout i Gudurini minuti na pleju kad se lomilo su nas nazalost kostali pobede. Volim oba igraca pa mi je to dodatna so na ranu zvani treci poraz za redom od faking Italijana.

Edited by brazilacjuca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bogdan je uzeo par bespotrebnih šuteva na +16, i izašao iz igre na +11. Nakon toga smo nastavili evidentno da se mučimo u napadu, a Italijani nastavili da pogađaju. Vratio se na +1 i promašio sve što se moglo promašiti, ali nisam siguran ni kako bi rezultatski izgledalo da je sve te šuteve preskočio (od kojih su neki bili iznuđeni, a neki skroz okej pozicije u datom trenutku). Na kraju, mnogo bih više volio da je on bio na parketu za taj posljednji napad, i da je dobio loptu u ruke.

 

Naravno, prodor igra (3/3) i bacanja (9/10) su opcije, ali čovjek je šuter, i vjerovao je u svoj šut (cijeli život to radi). Danas ga je taj isti šut prodao kao nikad (najgora šuterska partija karijere?), a samim tim je i on prodao saigrače i selektora. Najodgovorniji je za ovaj poraz, bez ikakve sumnje. 

 

Ovaj sistem takmičenja ostavlja mogućnost za popravni, i njemu i ekipi, i nadam se da će je iskoristiti, inače će ovo ostati jedna velika mrlja i ogormna sjenka na reprezentaciju.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Marvin said:

Kad ono davno bese Srbija vodila protiv Italije 15+ i onda selektor izvede najbolje igrace i ovi laganeze stizu?

 

ostavio je najboljeg igraca [bogdana] i najboljeg igraca do sada na prvenstvu [jovica]. inace je 5orka iz koje je izbacio 3x igraca, igrala vec jako dugo u kontinuitetu, milutinov je imao i 3 licne.

 

nas su stigli za valjda 4minuta fontekio i djidji datome, sa 7pts, odnosno, 6pts

 

inace i milutinova je vratio pre kraja te sekvence a ubacio jos nekoga.

 

najbolje je da popadaju svi, da nikoga ne vadi.

 

uostalom, to je bilo na pola trece cetvrtine, od tada pa do kraja je fontekio odigrao perfektnu partiju, u stilu oscar schmitda; svaka cast na tome, niko mu nije mogao nista.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Sekvenca koja je pokrenula povratak su bila dva ishitrena suta Bogdanovica i nepostojeci Jovicev faul u napadu. U odbrani smo opet poceli da se gubimo, ali na Fontekiju je igrana dobra odbrana, davao je decko suteve iz fade awaya sa jedne noge. To se ne brani, svaka cast i idemo dalje.

 

Problem je sto do toga nije ni trebalo da dodje, jer smo mi umesto da dodatno stisnemo i zatvaramo utakmicu pomislili da smo ih vec prelomili.

 

Nebitno je da li je otvorena pozicija ili da li to Bogdanovic moze da pogodi/pogadja u visokim procentima.

 

Ono sto je bitno je da si jednom vrstom igre na koji oni nisu imali odgovor (i ne mogu da ga imaju) ti udario reset bez ikakvog razloga i omogucio im da disu. To je trenerski problem, problem najiskusnijeg igraca i kapitena. To je nedopustivo da se desi protiv Amerike i Kanade kada vodis, a ne seljacke ekipe poput Italije.

 

Ni tajmauta, ni izmene, nicega. Bilo je izmena u trecoj cetvrtini i to je tacno, ali to nista nije donelo jer smo nastavili da igramo isto. Odustali smo od onoga sto nam je donelo rezultat, jos jednom, bez ikakvog razloga.

 

Nisu se Italijani prilagodili. Oni su u napadu krenuli na hero ball. A mi smo cekali da tu potonu. Stali smo, nismo vise vrsili pritisak na loptu koji nam je doneo 2-3 ukradene, dve kontre, sigurnost u napadu, da ne moramo da jurcamo, vec da imamo A i B pozicioni napad, a njima smo ga oduzeli.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Trener si i imaš +16 na 13 minuta do kraja utakmice. Tvoje je da bilo kako sačuvaš rezultat.

 

U narednih 8 minuta ti izgubiš 21 razlike.

 

Điđi Datome postigne 8 poena u minutu tako što ga niko ne čuva.

 

Udarna osovina plej centar koja je stvorila tih 16 razlike ti uglavnom presedi na klupi

 

Dopustiš jednom igraču da uzme cca 10ak nerezonskih šuteva i sve ih promaši

 

Skoro sve to vreme protivnik je u bonusu

 

Ne kontrolišeš ekipu, akcije, vreme, taktiku. Ništa. To je Pešić. Jedno ništa, kojeg niko ni više ni ne poštuje, a mnogi neće ni da igraju za njega ili im se jebe.

 

Ima tu sreću da i dalje ima fenomenalan žreb. Naći će način da zajebe i relativizuje.

 

Bogdan je razočarenje, pogrešan pristup - i inače to idiotsko šutni svaki put kad si sekund sam, najgluplji rezon ikada (naročito kod onih koji nisu Bogdan - skoro sve su i svi ostali promašili).

 

31 šut za 3 i 27 šuteva za 2. Katastrofa. Lagano je moglo tih 10 šuteva za 3 da budu 20ak bacanja izborenih na silu u reketu, da je bilo taktike, odgovornosti i strpljenja. Italijani 39 šuteva za 2 i 21 šut za 3. Tvoje je da nateraš igrače da ne idu linijom manjeg otpora. 

 

Međutim, ti si trener koji ima 16 razlike na 13 minuta do kraja. I opet izgubiš utakmicu ne na kraju, već na pet minuta do kraja. Igrači bezidejno i izgubljeno trče napred nazad.

 

Poveo si Ristića i Simanića pre jednog Miloša Teodosića, sramoto sujetna. Da je makar sedeo na klupi, pa se izdrao on na Bogdana.

Edited by medobrundo
  • Like 11
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Sve ide po planu [emoji41]

Na poslednjih par prvenstava smo sve u grupi dobijali 20+ i onda naletimo na bombu, tako da je ovaj put ovako mozda i bolje. Nismo bas ekipa da uzmemo zlato bez poraza [emoji16]Ako se vec nesto moralo izgubiti i u grupi ovo ce biti najbolja varijanta.

Link to comment
Share on other sites

Ako ćemo iskreno, i kenjalo ih je, Datome se zatrči u kontru i baca trojku sa 45 stepeni, sa telom bez balansa i naravno pogađa. U sledećem napadu ponovo. Fontekio gotovo sve šuteve pogađao sa jedne noge i preko ruke čuvara. Jeste tu i veština upotrebljena, ali previsok mu je procenat ubačenih šuteva, za ne tako lošu odbranu na njemu. Mi, jednostavno, ne znamo da branimo šuterske ekipe, pa i slabašni Portoriko i Sudanci su nas zasipali trojkama. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sombor Shuffle said:

Moze neko da napise kakva je situacija u grupi oko prolaska dalje i jesmo li sigurno prvi ako dobijemo Dominikance, kako neko rece?

 

Da bi bili prvi, treba nam da Dominikana dobije Portoriko i da mi dobijemo Dominikanu 4+.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sombor Shuffle said:

Moze neko da napise kakva je situacija u grupi oko prolaska dalje i jesmo li sigurno prvi ako dobijemo Dominikance, kako neko rece?

Ako DOM dobije POR, bićemo prvi ako pobedimo DOM sa 4 razlike ili jače. Ako pobedimo manjom razlikom drugi smo, ako izgubimo idemo kući.

 

Ako POR dobije DOM, prolaze dve reprezentacije koje pobede u sledećem kolu.

Link to comment
Share on other sites

A i tu tezu kako nam Italijani ne leze pa gubimo od njih ne znam koliko ima smisla upotrebljavati jer je Italija manje vise jedina ozbiljna ekipa sa kojom smo se susreli godinama unazad. Kad god je bio red za prvog tezek protivnika zreb je namestao Italiju koja je znala da ogoli sve nase probleme. Hocu reci, ko garantuje da ne bi gubili utakmice da su umesto Italijana bili recimo Letonci ili Grci?

Edited by СтелаРоса
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, СтелаРоса said:

A i tu tezu kako nam Italijani ne leze pa gubimo od njih ne znam koliko ima smisla upotrebljavati jer je Italija manje vise jedina ozbiljna ekipa sa kojom smo se susreli godinama unazad. Kad god je bio red za prvog tezek protivnika zreb je namestao Italiju koja je znala da ogoli sve nase probleme. Hocu reci, ko garantuje da ne bi gubili utakmice da su umesto Italijana bili recimo Letonci ili Grci?

 

Grke smo dobili, sa sve Janisom.

Link to comment
Share on other sites

@uini i @Milos 3.14

numem multiquote pa vas zato tagujem

 

elem, Pesic je na +16 izvadio iz igre Milutinova, S. Jovica i Dobrica, dakle 3 veoma bitna igraca za tu seriju koju smo prethodno napravili. OK, Milutinov je sam trazio izmenu, morao je da izadje, ali zasto sva trojica?

 

Posle ide ona ludacka serija Datomea koja doduse vise ide na dusu igracima, ali jebiga i trener valjda ima neki uticaj na igru tima.

Nakon tajmauta na 60:49, Italija pravi seriju 10:2. Pa koji klinac su pricali na tom tajmu?

 

edit: da dodam, Milutinov kao jedan od 3 kljucna igraca je proveo ispod 30 minuta na terenu, pa za koji q ga cuvas?
onda Vanja je odigrao celih 6 minuta i sutirao za 3 1/1, u situaciji kada Bogdan ne moze da opepeli probas valjda sva oruzja koja imas?

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

Ovo što je Bogdan odigrao danas se ne može opravdati time što se uvek odaziva. Jeb'o ga hero ball i potreba da establišuje sebe kao lidera, kao da te već nije jasno. Ne može mi se reći da je okej da se igrač sa toliko iskustva onako ispucava i ponaša kao na treningu u presudnoj tekmi bukvalno (bez obzira na Dominikanu).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...