Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

6 minutes ago, fancy said:

 

Ključni momenti po meni:


1. Na 55:47, posle krize u 3/4 Nikolica Jović, uleće hrabro, išutiran pod košem baca vrljoku i daje 2+1 (posle ovoga sam bio miran - dobijamo)

2. Na 65:58, Kanada pritiska ali Milutinov daje čudesni 2+1

3. Trojka Vanje na 72:62, 16 sekundi pre kraja 3/4 (cenim da ih je to ubilo psihički, u fazonu "Ko je bre ovaj, odakle sad ovo?!?)

I svakako Kobrine minijature pod njihovim košem u 3/4.

 

Bogdan, naravno, kapitenski i skoncentrisano sve vreme, kandidat za MVP-ja turnira i Aleksa gospodar 3D univerzuma- potez turnira - brutalno otimanje lopte SGA na početku 3/4.

Kanada danas nije imala šanse.

 

Na ovo bih se nadovezao.

 

Pricamo posle Sudana o Nikoli da nam treba bolji, da je slab, pravi gluposti, sto jeste tacno, takodje i ocekivano od mladog igraca.

 

Ali on je i protiv Litvanije i danas bukvalno sve sto je uradio u napadu (a to ruku na srce nije bilo mnogo) uradio u ultra bitnim momentima i u odbrani je bio dobar takodje u ultra bitnim momentima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Za protivnika u finalu nemam nekih preferencija. Oba tima su bas jaki, nema tu sta. Nisam siguran da ce ameri da se lako izbore sa nemcima. Nisam ni siguran ko bi nam bolje legao... 

 

Nije ni bitno. Neka se oba tima sto vise izlome, nek im bude neizvesno, neka se odigra i neki produzetak - sto da ne. 

 

Finale je jedna posebna utakmica, sve pre ostaje po strani, fokus samo na teren i taj trenutak. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kankkunen said:

Ameri su za dva koplja bolji od Kanade, Nemci bi nam baš legli ... al mtka kapa.

Finale je finale ... pa šta bude biće.

 

Ja bas mislim da bi nam protiv Nemacke bilo teze nego protiv Amerikanaca, iz raznoraznih razloga. Ali o tom potom, kad vidimo s kim igramo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Problem sa licnim greskama said:

Pomalo nepotrebno ali ajde, klinac je i pod utiskom je finala za SP i na kraju krajeva ko se sali mora salu i da primi.

Ako, i treba. Nikoga nije vređao niti ponižavao, samo se sprdao. Vraća se najesen preko bare, mora da pokaže da ume da cimne.

  • Like 11
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Problem sa licnim greskama said:

 

Pomalo nepotrebno ali ajde, klinac je i pod utiskom je finala za SP i na kraju krajeva ko se sali mora salu i da primi.

Neka dečka,nije bila neka ružna gestikulacija,da se hvatao za mošnice i slično..

Dečko dobar,možeš da ga mažeš na leb što bi rekao Žigatar.😃

 

 

  • Like 7
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Ako, i treba. Nikoga nije vređao niti ponižavao, samo se sprdao. Vraća se najesen preko bare, mora da pokaže da ume da cimne.


Ma skroz opusteno primam to. Nisam jednostavno ljubitelj tih stvari. Ali sve razumem i kapiram.  Nisam generalno moralista pa ne planiram ni da postanem posle ovakvog uspeha 😄 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stari Wook said:

Kad smo preživeli SGA, valjda bi i Šrudera :classic_biggrin:

 

Nije Sruder problem tu, nego Vagner, koji je izuzetan igrac i ima ultra visok kosarkaski IQ.

 

I protiv Kanade i protiv Litvanije smo mogli da prodajemo fore i fazone fizikalcima, protiv njega bi to teze islo, plus Nemci imaju ultra dugacku klupu, sto je jos jedna prednost u odnosu na Kanadu.

 

Ali kao sto rekoh, hajde da vidimo prvo ko ce nam doci.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Ako, i treba. Nikoga nije vređao niti ponižavao, samo se sprdao. Vraća se najesen preko bare, mora da pokaže da ume da cimne.

Dobrom ne kazem da ne treba ali nemojmo se spustati na Brooksov nivo sto se tice ponasanja jer je vrlo nizak.

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Markoss said:

Bogdan Bogdanovic, iako mi je iskidao zivce proslog petka, je sigurno najbolji srpski reprezentativac u kosarci u 21. veku i mnogo je zasluzio da osvoji zlato i to zaokruzi. 

 

Koliko je on samo dobrih utakmica odigrao za reprezentaciju, bukvalno nestvarno. 

 

Bogu hvala pa nema svastikinu svadbu, niti Ceca nastupa u blokovima, pa je ispostovao svoje drugare i svoju zemlju, te dosao da odigra SP.


Bogi je turu svadbe takticki odradio prije priprema i prvenstva :default_coffee:

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Sedamdeset i jedan (brojevima 71) odsto za dva i šut 27/38, uz 45% za tri (9/20) protiv možda i najbolje odbrane na turniru, i to u polufinalu.

 

Kari je bio čudotvorac nekoliko puta u svojoj karijeri, ali ovo je neki vanvremesnki i svevremesnki level. Nikad nije bilo ovako... Da ovako dominiramo sa ovoliko problema pre Svetskog prvenstva i na samom takmičenju.

 

Evo, ne znam šta se desilo i kako je moguće da igramo ovako dobro...

Edited by Nek grmi jako
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

Nije Sruder problem tu, nego Vagner, koji je izuzetan igrac i ima ultra visok kosarkaski IQ.

 

I protiv Kanade i protiv Litvanije smo mogli da prodajemo fore i fazone fizikalcima, protiv njega bi to teze islo, plus Nemci imaju ultra dugacku klupu, sto je jos jedna prednost u odnosu na Kanadu.

 

Ali kao sto rekoh, hajde da vidimo prvo ko ce nam doci.

Šta znam, Vagner je valjda bio povređen. Ako odmah odigra u petoj brzini, svaka mu čast.  Mislim da kod Nemaca nema nikog ko Bogdana može da uspori, a ni centara se ne plašim, na sličnom su nivou kao kanadski.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stari Wook said:

Kad smo preživeli SGA, valjda bi i Šrudera :classic_biggrin:

Uh ... teško će ponoviti ono protiv Letonije.

Više nam leže ove evropske ekipe, bez obzira na rostere sa NBA igračima.

Herbert je ipak evropski trener, al je Kari namazaniji kad grmi i seva. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...