Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Just now, Barkley#34 said:

23 poena, 8/12 šut, 4 skoka, 3 asistencije, 3 ukradene, 28 indeks.

 

Nije igrač za velika dela.

 

Ne samo brojke, nego šta je uradio kad je uradio. Ovako iz glave, dvojka, trojka, ukradena, ukradena, dvojka, skok, sve u zadnjih par minuta.

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Iz edicije "e sam vam rekao?!

 

10 hours ago, Kooineeperk said:

Kanada ima uzasnu razliku izmedju startne petorke i klupe. To je nasa jedina sansa. Pet igraca su im gotovo neupotrebljivi za zavrsnicu prvenstva - ona dva iz Buducnosti, i jos dva lika koji su neki donji EC nivo i onaj iz NCAA. Zapravo, nije ni bitno jer nece in igrati, mozda 2-3 minuta Ejim i Kyle Alexander da odrade. 

 

Ostatak ekipe, onih 7 igraca je odlican, neko je ovde napisao dobro zapazanje - deluju da se mnogo bolje snalaze sa FIBA pravilima nego USA.

 

Ali treba tih 7 igraca da iznese jedno polufinale. Od tih 7 igraca, par njih dosta cesto ulazi u problem sa faulovima - Dort, Brooks, Powell... Kad god su igrali gustu utakmicu (Slovenija, Spanija, Brazil) ulazili su u taj problem. I onda se vracamo na prvi pasus iz posta - ako to uspemo, imacemo mnogo vise prilike da igramo protiv igraca koji su ispod naseg nivoa i koje mozemo lako resiti. 

 

Bitno je samo da kriterijum sudjenja bude takav da se ne dopusta bas previse tuce, mi jesmo tukli Litvaniju ali su i oni nas, a njima je to manje odgovaralo. Ovde, protiv Kanade, nama ce manje odgovarati dopustena tuca. Kanadjani su iznervirali Doncica, samo da nasi ne padaju na glupe provokacije. 

 

Drzati se nekog takvog gameplan-a, i mozemo ovo dobiti. 

 

Ako suvise mlako udjemo a sudije dopuste jace kontakte, onda jbg... I Aleksa da resi ovog SGA. 

 

 

 

 

Ovo iznad je bilo sinocno posleponocno razmisljanje u mrtvoj tisini... 

 

 

 

2 hours ago, Kooineeperk said:

Ne bih da dizem frku... ali mi ovo dobijamo

 

Ovo iznad je bilo jutros kad sam se probudio lepo naspavan i sa dobrim osecajem.

 

 

 

I onda je sve islo po planu.

Posle 1Q:

 

1 hour ago, Kooineeperk said:

Sve ide prema game plan-u koji sam napisao na temi repke - oni imaju kratku rotaciju, uveli smo ih u problem sa faulovima, njihove najvaznije igrace, zamene su im neadekvatne, i odmah pravimo razliku. Igramo pametno, igramo svi za jednog jedan za svi! Samo tako!

 

 

1 hour ago, Kooineeperk said:

Toooo idemo, 3. faul Brooksa, treba koristiti svaki ovakav mismatch. 

 

Samo da Bogdana sacuvamo. 

 

 

I da pogadjamooooo bacanjaaaaaaaaa!

Sacuvali smo i Bogdana, bez nepotrebnih kontakta, faulova, odigrao kao mator! Kao da svake godine igra finale NBA i nekog prvenstva.

 

 

Posle 2Q:

59 minutes ago, Kooineeperk said:

Te greskice znace da mi mozemo cak i bolje od ovoga, da nismo na teoretskom maksimumu sto bi mozda neko pomislio pogledavsi samo rezultat. 

 

Ovo je super do sada, samo tako nastaviti. Joj kad bi ih odmah uveli u 4. faul, SGA i Brooksa, mogao bi onda i Rile malo da oproba sut za 3p 🙂 

 

44 minutes ago, Kooineeperk said:

Stefan Jovic nije bas na svom nivou, moramo i njega da dobijemo i nema brige onda.

I pojavio nam se Jovic kad je trebalo da se smiri. 

 

42 minutes ago, Kooineeperk said:

To! 4.

I tu smo mislim prelomili, izbacili smo Brooksa iz utakmice prakticno. 

 

 

Posle 3Q:

23 minutes ago, Kooineeperk said:

Ajmo bez euforije sada i opustanja, i Spanija je imala istu ovakvu prednost u istom momentu. 

 

Moramo da nastavimo sa game plan-om, neka SGA pogadja svoje, ali izbaciti iz Brooksa koji ce se sada vratiti naelektrisan, mozda i sa ciljem da isprovocira neko iskljucenje za nekoga. Pamet u glavu! 

 

A kako smo poceli tu poslednju cetvrtinu, pa to je neverovatno! 

 

 

 

Momci - ma nema sta da se kaze - samo Bravo i Hvala!

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

jos jedna!

meni ovo ocekivano, ne da ih bas rutiniramo, i njih i litvance ali obe ekipe nisu bolje od nas.

sad sa amerima za istoriju!

dobric i aleksa odlicni, uz ocekivano bogdana i milutinova na nivou klasicno rutiniranje.

bolji smo i to smo i dokazali.

 

evo i bogi hoce amere, nego sta. 

da ih skoluju malo aleksa i segi. 

imamo sanse, to je samo jedna tekma i naravno da mozemo.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Dusko said:

Samo da kazem koja je razlika gledati Kosarkasku od fudbalske reprezentacije.

 

Sinioc i ovo. Dva suprotna sveta.

 

 

  Hide contents

Izvinjavam se sto kaljam topik sa fudbalskom sekcijom

 

Htedoh reći, umesto nacionalnog stadiona za one luzere da se napravi još jedna Arena. Fudbal u Srbiji raspustiti.

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Jos jedna perfekcija utakmica, sa malim padom pocetkom drugog poluvremena, ali jos bolje sto se to desilo, taman da vidimo da je ovo realno i da nas nista nije sralo i kenjalo, nego da smo ljudi od krvi i mesa koji su odigrali takticki brutalnu utakmicu.

 

Kanadjani ocekivano, individualni kvalitet je tu, ali oni kumulativno nemaju IQ veci od 50, bukvalno ne pamtim tako vrhunsku reprezentaciju, a da nemaju jednog pametnog igraca. Ok, imaju SGA, ali i on je danas pao IQ test da bude dovoljan, posto je doslovno radio sve sto ne treba. Usli mu Dobric i Aleksa u glavu, i on umesto da nastavi da ide jako u reket i izbacuje dodavanja na 3PT, se bukvalno slanja i pusta Vokera i Bereta da budu alfa i omega, a njih dvojicu ne bih menjao za Segija i Avrama.

 

Nema sta da se analizira, svaka cast svima, voleo bih da USA dobijemo i osvojimo svetsko zlato. Mozemo da igramo s njima, oni se uopste ne razlikuju puno od Kanade, iako imaju siri roster i kvalitetniji tim, moze da se igra. 

  • Like 18
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...