Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

17 minutes ago, realno *w said:

 

Da nacrtam:

Čovek priča o tome kako on izgleda na utakmicama. On je od prvog dana u Partizanu birao koje tekme igra koje ne. Mnogi su to pripisivali mladosti, neiskustvu, ne znam čemu, ali kada neko na uzorku od 2 godine konstantno ima bolji učinak na mečevima protiv tipa Fenera i Makabija, nego protiv Splita i Mornara, i to pričam samo o utakmicama u kojima KKP nije lako pobeđivao, onda znaš da nešto nije u redu sa glavom.

 

Ako igrač sa 21 godinom razmišlja da ga boli dupe da se cima u ABA ligi, nema tu sreće. Ja sam o tome ovde stalno pričao, vodio rasprave sa Safetom i još dosta ljudi koji su ga branili. A onda dodje vikend, ABA liga, raspad sistema. To je bio i vizuelni, i statistički utisak, kakav hoćeš. Ubedljivo najgori igrač KKPa kada se gleda -/+ statistika, koja svakako zna da prevari na jednu, dve ili tri tekme, ali takav trend na nivou cele sezone, teško.

 

 

 

da nacrtam i ja tebi: dule v & ti ste to videli ali je zeljka prevario 24/7, pa mu je ovaj davao sanse kad god je to moguce.

 

sta ce partizanu zeljko pored duleta i tebe.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Barkley#34 said:

S tim da je to razumljivo ili sonekle prihvatljivo kod veterana i/ili onih koji nose tim u EL, ali ne baš i kod klinca od dvadesetak godina.

 

Mozda nije kod navijaca ili Duleta ali kod Zeljka bi bilo vise nego prihvatljivo i ubedjen sam da bi hteli da ga produze hipoteticki da je potpisao dvogodisnji ugovor a jasno nisu planirali njegov odlazak. Siguran sam da bi ove sezone imao i vecu rolu da je ostao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, uini said:

 

da nacrtam i ja tebi: dule v & ti ste to videli ali je zeljka prevario 24/7, pa mu je ovaj davao sanse kad god je to moguce.

Nije mu davao šansu kad god je moguće, nego mu je bio jedini pravi plej u ekipi, a tokom dugih perioda Aleksinog odsustva uz Dantea i jedina moguća opcija na 1, a vraćao je to povjerenje toliko dobro da je Željko u jednom trenutku probao i Đušu kao rešenje na pleju, nešto što ne da Željko Obradović zna da nema teorije da funkcioniše, nego nešto što svako ko je gledao pet negovih utakmica zna da nema šanse da funkcioniše.

 

Sve u svemu, Partizan je Jam Madaru dao mnogo više nego što je Jam Madar dao Partizanu. Neko možda može da se izdiže iznad situacije ili da glumi dostojanstvo, mene ne interesuje ni jedno ni drugo, nego mislim da treba reći ono kako jeste, a to je da nas je Madar zajebao.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Son_of_a_gun said:

Džaba ugovor kad igra preko one stvari. Onog trenutka kad je poželio da ode ja sam ga prekrižio, nema gore varijante od te da te igrač čašćava prisustvom.

Nema potrebe da žalimo za njim, i da je nekim slučajem ostao to više ne bi bilo to.

Sretno mu bilo gdje god igrao i to je to.

Želim mu sve najbolje, neka postane najbolji na svetu. Ali bojim se da će ostati večiti talenat. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uvrnuto said:

 

Jel znas slucajno koliko bi trajala dostava za Austriju? Vrlo rado bih si ovaj plavi narucio, prekrasno nesto. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

 Neko možda može da se izdiže iznad situacije ili da glumi dostojanstvo, mene ne interesuje ni jedno ni drugo, nego mislim da treba reći ono kako jeste, a to je da nas je Madar zajebao.

 

ja po procitanom nisam nacisto da vas je madar zajebao, sto je opet prirodna reakcija navijaca kluba koji se rastao sa igracem.

 

mozda jeste, mozda nije, sto kaze pocetak one pesme o dushku sto shushka

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

ne mislim na tvoj utisak, vec na ono sto se desilo, sto nije obavezno ni partizanova verzija, niti mishkova, makar u presudnim procentima.

Nije ovo moj utisak, ovako je bilo. Uostalom, bar pet puta sam u prethodne dvije sezone napisao na ovom forumu da Madar dobija previše prostora u odnosu na njegovu produkciju na terenu i da je ozbiljna greška što se umjesto njega nije doveo random domaći klinac koji samo ima fizikalije da može da isprati EL brzinu. Kad na sve to on zapali na prvu priliku iako je još pod ugovorom i uprkos tome što mu se nudi plan i program za sledeće 2-3 sezone u sredini koja je već u njega uložila više nego što je zaslužio, to je zajeb. Ti se bavi semantikom i objašnjavaj da je zajeb vulgarna riječ i da može da se kaže i drugačije, ali ovo što ja pišem nije ni subjektivno, ni navijački.

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Madar se u KKP ponašao na način na koji se ponaša 80-90% stranaca i veliki broj talentovanih klinaca bez obzira na nacionalnost.

Nama malo matorijim to nije ok, ali je realnost.

Ni Tristan se ne ponaša bolje ako ćemo pošteno, a mi smo imali primere Radanova i Boriše sa istim tim stavom.

Razlika je što je Madar u EL koju je došao da igra i u bitnim utakmicama ABA lige kada se njemu igralo donosio dosta .

 

Iskreno i meni kao navijaču bi bilo krivo da izgubimo takvog igrača, ali bi u uslovima gde mejlovi odlaze u džank imao zadršku prema tome ko je koga zajebao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Mozda nije kod navijaca ili Duleta ali kod Zeljka bi bilo vise nego prihvatljivo i ubedjen sam da bi hteli da ga produze hipoteticki da je potpisao dvogodisnji ugovor a jasno nisu planirali njegov odlazak. Siguran sam da bi ove sezone imao i vecu rolu da je ostao.

Beo je u suštini već odgovorio, samo bih na to dodao da mu je možda tolerisao neke stvari zbog godina i dugoročnih planova, kao i pomenutog manjka opcija na tom mestu. Milsim da se svi slažemo da bi imao veću ulogu ove sezone ali bi tada bila i veća očekivanja, između ostalog i u pogledu konstantnosti.

8 minutes ago, Milos 3.14 said:

Madar se u KKP ponašao na način na koji se ponaša 80-90% stranaca

Ne slažem se. Naše strance sa reputacijom smo prošle godine gazili i kad treba i kad ne treba, pa su držali tim cele sezone čak i kad je trebalo da drugi preuzmu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Jel znas slucajno koliko bi trajala dostava za Austriju? Vrlo rado bih si ovaj plavi narucio, prekrasno nesto. 

 

https://kkpartizanshop.com/pages/uslovi-isporuke

 

Quote

Planirano vreme isporuke u inostranstvo

 

Nakon potvrde, porudžbina ulazi u status obrade. Nakon obrade porudžbine, bićete obavešteni o statusu Vaše porudžbine putem email-a.

 

Period obrade porudžbine je najčešće 5 do 7 radna dana. Za sve porudžbine poslate petkom i vikendom, prodavac će Vas kontaktirati početkom naredne nedelje.

 

Od tog trenutka planirano vreme isporuke je do 15 dana.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

da nacrtam i ja tebi: dule v & ti ste to videli ali je zeljka prevario 24/7, pa mu je ovaj davao sanse kad god je to moguce.

 

sta ce partizanu zeljko pored duleta i tebe.

 

 

A ti si isto vidovit i jasno ti je da je prevario Žoca, koji eto nije primetio takvo nešto i pričao o tome nebrojeno puta? 

Nije ga prevario naravno, Žoc je pizdeo na njega možda i najviše od svih igrača, ali je očigledno mislio da može to da promeni i da je to deo sazrevanja.

Što možda i jeste, videćemo ove sezone, 23 godine, ipak vreme da krene malo ozbiljnije. Ali kod nas to nećemo videti jer je mali zapalio prvom prilikom.

 

Ili je jednostavno bilo do toga da se ipak pokuša jer je mlad igrač, sa višegodišnjim ugovorom itd. Da je ostao još jednu sezonu, pa odigrao korektno, možda bi se prethodne 2 godine i isplatile, ali to nećemo saznati.

 

 

36 minutes ago, Ne sam Safete said:

Ako neko ne odigra vrhunski ne znači da bira tekme.

 

Ovo je baš užasan promašaj od komentara. Poenta je da niko ne priča o nikakvim vrhunskim partijama, samo o pristupu utakmici, kada ispred sebe ima rezervnog pleja neke ispodprosečne ABA ekipe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Ne sam Safete said:

Ja nisam primjetio to biranje utakmica. Bilo je jedino slabije odigranih, što je i razumljivo s obzirom na godine.

Obratiti pažnju na Zeljkov odnos sa Jamom tesko da bi bio takav da ovaj nije davao maximum.

 

 

 

Sa kojim igračem Žoc nema dobar odnos?

 

Sa druge strane, ajde da vidimo sva Žocova kritikovanja na konferencijama posle tekmi, čega je bilo najviše i u vezi čega je najviše pizdeo - čuvene situacije kada mu Panter i Ledej igraju 25+ minuta ABA ligu, jer klupa nije u stanju da uradi ništa. Pa čak ni da koliko toliko održi neku lepu prednost koju su napravili starteri.

 

I tu je najviše bilo reči o Madaru, Tristanu i Smajliju. Tristan je slična priča kao i Madar, i on bi takođe zapalio ovog leta samo da je dobio priliku. 

Smajli je nešto drugo. Nekonstantan je i on, ali pristup mu nikad nije problem, bez pogovora.

 

 

 

Edited by realno *w
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U zavrsnici sezone Zeljko je nekoliko puta na konferenciji o Madaru pricao u superlativu, onako bas fino ga je hvalio. Istina, on je tu zavrsnicu sezone pokazao ono sto smo svi ocekivali da moze da pokazuje mnogo cesce. I iz tog razloga, gledajuci finish prosle sezone, mnogo mi je zao sto je otisao. Sta je tu je, mislim da ce imati bas dobru karijeru, videcemo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Ne sam Safete said:

Ma daj Realni, Tristan i Madar ne mogu u isti roman a ne u rečenici da stoje zajedno.

 

2 mlada igrača koji su igrali u isto vreme, u istom klubu i obojica jedva čekali da odu. Jedan uspeo, drugi ne, samo iz razloga što mu niko nije ponudio. Ali je makar uspeo da ostavi klub na cedilu pred plejof  da bi otišao u SAD, da šutira sam na koš pred kamerama.

 

Naravnom Madar je talentivaniji, pa je zato i dobio neuporedivo veću minutažu, ali to mi ovde nije tema.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ti sad pričaš o nečemu što nema veze sa biranjem utakmica.

Da se razumijemo, nije ni meni drago sto je Madar otišao, zagotivio sam ga u startu ali to nije razlog da mu se pripisuju stvari koje ne stoje. Zeljko je znao Bogdana poslati u svlačionicu, čini mi se i Bjelicu ali je eto Madaru opraštao biranje utakmica.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovde je problem zameniti Dantea koji je bio superstar i Lesora koji je bio najkorisniji centar EL.

Priča o odlasku Madara kao velikom gubitku nema smisla.

Momak je došao kao vanserijski talenat - Evroapki Stef, a na prste se mogu izbrojati utakmice sa 20+ poena za dve sezone.

Šut za tri mu je ispod 40%, organizacija igre slaba. Od svega sto sam video kod njega je šut sa poludistance iz driblinga i 1 na 1 odbrana kad hoće.

Za dve sezone odigrao je poslednje dve utakmice prošle sezone u skladu sa ocekivanjima ali opet ne vanserijski.

I dečko ima 23. Vanserijski talenti su sa 23 već bili u NBA sa osvojenom titulom EL.

Smajli je recimo dosta više pokazao na ovom nivou od Madara za sada a isto su godište.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...