Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Kao što napisah na EL temi, ja mislim da imate sasvim dovoljno bekova koji traže loptu i ulogu pa bi mi bio overkill da dovedete još nekog igrača spolja. Sa druge strane, pod košem imate 3 igrača + Kopriva i Tristan koji ni u ABA ligi ne mogu da ne budu u minusu. Zavisno od procene šta igra Smailagić dominantno, 4 ili 5, tu nedostaje neki solidan igrač da pokrpi iza Ledaya i Kaminskog. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

Kao što napisah na EL temi, ja mislim da imate sasvim dovoljno bekova koji traže loptu i ulogu pa bi mi bio overkill da dovedete još nekog igrača spolja. Sa druge strane, pod košem imate 3 igrača + Kopriva i Tristan koji ni u ABA ligi ne mogu da ne budu u minusu. Zavisno od procene šta igra Smailagić dominantno, 4 ili 5, tu nedostaje neki solidan igrač da pokrpi iza Ledaya i Kaminskog. 

 

Nama je organizacija igre prošle godine bila često problem, a onda smo Dantea i Madara zamenili Jaramazom. Otprilike 3 koraka unazad po pitanju organizacije.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja znam da su vama apetiti porasli ali Jaramaz dolazi iz evroligaškog kluba i sigurno nije došao da glanca klupu već da igra 10-15 minuta po potrebi. Vama napad nije problem bio ni prošle, neće ni ove sezone, tako to ide kad imaš Puntera kao veoma iso heavy igrača, a imate dosta kreacije sa pozicije SF. Ako dođe još jedan igrač spolja, za Jaramaza i Anđušića, a verovatno i Avramovića, ostaju samo mrvice. Naravno, sve ovo zavisi od toga gde Željko vidi Doziera koji je pomalo nedefinisan igrač.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ok, sad će ispasti ne znam kakvo izvoljevanje kada očekuješ da imaš 1 kreativnog pleja ili komba u timu. 

 

Jaramaz je prošle godine imao prosečan indeks 5 u EL, čak 1.5 asistenciju po meču, što je za pleja na nivou statističke greške. To što on dolazi iz EL kluba ne menja činjenicu da je ove godine istu tu EL mogao da igra jedino u KKPu, te da nije došao kod nas, pala bi neka Saragosa ili nešto slilno. 

 

Ovo ostalo je slažemo. Ako se dovodi 1 igrač, svakako da to mora biti visoki. Nadam se petica, što bi značilo da će Smajli skoro pa isključivo na 4.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Ja znam da su vama apetiti porasli ali Jaramaz dolazi iz evroligaškog kluba i sigurno nije došao da glanca klupu već da igra 10-15 minuta po potrebi. Vama napad nije problem bio ni prošle, neće ni ove sezone, tako to ide kad imaš Puntera kao veoma iso heavy igrača, a imate dosta kreacije sa pozicije SF. Ako dođe još jedan igrač spolja, za Jaramaza i Anđušića, a verovatno i Avramovića, ostaju samo mrvice. Naravno, sve ovo zavisi od toga gde Željko vidi Doziera koji je pomalo nedefinisan igrač.

Zato bi nam spolja idealno legao neki djed. Ako treba, kljuc u ruke, ako ne - odmor

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Baš sam ramišljao, nema mi smisla da se dovede neko veliko ime kao Wall, ili možda veliko ime nije prava riječ, nego neko ko je navikao da se sve vrti oko njega i da se cijela ekipa podredi njemu. Zamisli dovedeš nekog tri dana pred početak sezone i kažeš: ovo ti je teren, ovo su ti saigrači, evo ti ključevi ekipe i vozi.

Ako budemo dovodili spolja ubijeđen sam da je to neko ko može da povuče ali i da se povuče i bude zahvalan timski igrač.

Što duže razmišljam sve više vjerujem da je Nunn taj kog čekamo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Baš sam ramišljao, nema mi smisla da se dovede neko veliko ime kao Wall, ili možda veliko ime nije prava riječ, nego neko ko je navikao da se sve vrti oko njega i da se cijela ekipa podredi njemu. Zamisli dovedeš nekog tri dana pred početak sezone i kažeš: ovo ti je teren, ovo su ti saigrači, evo ti ključevi ekipe i vozi.

Ako budemo dovodili spolja ubijeđen sam da je to neko ko može da povuče ali i da se povuče i bude zahvalan timski igrač.

Što duže razmišljam sve više vjerujem da je Nunn taj kog čekamo.

1. Zar nije Nunn zavrsio sa Oly-jem?

2. Slazem se sa profilom i tu mi se onda najvise uklapaju Dragic ili Kalates

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jedibojan said:

1. Zar nije Nunn zavrsio sa Oly-jem?

2. Slazem se sa profilom i tu mi se onda najvise uklapaju Dragic ili Kalates


Bila je priča ali koliko vidim nije ništa konkretizovano. Posle je bilo i nekih špekulacija da im se neko umiješao u transfer, khm, khm…

 

Dragić prije par godina bi bio šaka u glavu, sad je pitanje da li može da iznese cijelu sezonu na max obrtaja. Što se tiče Kalatesa, previše bi to bilo ciglara na istoj poziciji. 
 

Nunn je taj.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Son_of_a_gun said:


Bila je priča ali koliko vidim nije ništa konkretizovano. Posle je bilo i nekih špekulacija da im se neko umiješao u transfer, khm, khm…

 

Dragić prije par godina bi bio šaka u glavu, sad je pitanje da li može da iznese cijelu sezonu na max obrtaja. Što se tiče Kalatesa, previše bi to bilo ciglara na istoj poziciji. 
 

Nunn je taj.

Ja kontam da taj koji dolazi ni ne mora da bude u stanju da iznese sezonu na max obrtaja vec da donese ekstra kvalitet kad je najvaznije. Ostalo ce pokriti PJ, Aleksa, Jare, pa i Punter i Ponitka. Zato sam za nekog iskusnjaka.

Naravno, ne bih imao nista protiv ako se ispostavi da je Nunn u pitanju

Link to comment
Share on other sites

moguce da je ove godine dobijeno manje novca od strane drzave tako da se vise ne nadam nekom pojacanju nazalost. Da nisu skocile ovoliko cene karata da li bismo uopste mogli ove igrace da dovedemo i da zadrzimo neke stare? Ne zaboravite da je Partizan ove godine platio 3.7 miliona EUR za porez, to su nam taman taj play i centar.

  • Like 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...