Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

3 minutes ago, DameTime said:

Punter igra očajno od početka,

Šta znam, nije mi bio očajan u EL (osim prvog meča) kako se često navodi ovde. Ja ga večeras ne bih ni skidao, ionako će ponovo da ga jaše nekoliko bekova za par dana. Problem je što nam očigledno fali neko da popuni Eksumove cipele (ne mora kao direktna zamena) i bude konstantna opasnost za koš i time rastereti Pantera pritiska odbrane. Aleksa je ok ali ne može to uvek da radi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Punter igra očajno od početka, Dozier za sada ne pokazuje da može biti cheat code a la Exum. Avram je uvek on point što se tiče enegije, kao i Leday i Nunnally (uglavnom). Meni bar Smailagić i Kaminski nisu kompatibilni na petici, prošle godine i sa Lessortom kao fizikalcem je bilo problema na skoku.

 

Porazi nisu problem, Mega je bila osetno bolja večeras, ali nedisciplina i nedostatak fokusa kod većine igrača jesu problem. Nije da se neće posložiti igra ali ne možete da računate kako će biti mnogo kikseva u ABA 🙂 

 

Slažem se, s' tim što očekujem da nakon duplog kola u EL, nakon produžetaka u Pireju, tri dana pred prvi ovosezonski derbi, LeDay, Nunnally i Punter ne moraju da vade kestenje iz vatre kada na klupi imamo igrače kojima su dobre partije u ABA imperativ. Ne samo da ne uspevaju da održavaju kakav takav egal sa većinom protivnika (u nekom dvosezonskom uzorku), već neretko prave ogromne zaostatke što potpuno menja neki gameplan i pripremu minutaže, utakmice.

 

Možemo da pričamo o profesionalizmu, lovi, obavezama i ostalo ali realno da sam na mestu nosećih igrača vrlo bih popizdeo što je kontribucija tzv. supporting casta ravna nuli, zapravo češće ide u minus.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ali odbrana.

 

 

Prave blok na 10 metara od koša, mi instant preuzimanje. Čekaj, je l se bojimo Topićevog šuta za tri, dečko baca cigle od početka sezone. Ili se bojimo kako će Iljasoglu da opali trojku preko Plavšića i Balše sa 9,5 metara?

Baš vrhunski idiotizam koji je rezultatirao da standardno imaju lagane mismečeve u svakom napadu i da im se maksimalno olakša put do ovih 88 poena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Xpert said:

Na stranu nebulozan potez Trifunovica, kojim je zacinio celu utakmicu, ovo sta mi igramo od pocetka sezone, kurcu ne valja.

 

Iste boljke ispoljavamo u svakom mecu i samo je pitanje, da li je protivnik dovoljno kvalitetan da to iskoristi.

 

Pantera nema nigde, Zek toplo-hladno... Aleksa je uglavnom ok, al i on ima crne rupe. Dozier ne pokazuje ni delic svog navodnog talenta. Kaminsky je dobar u napadu, al defanzivni krater. Smajli tempirana bomba. Zeljko ima pretezak zadatak da to poslozi, a trenutno deluje da nema nikakvu ideju kako da sinhronizuje ekipu.

 

Slede dva derbija, protiv, takodje uzdrmanog protivnika, ali ekipe koja ipak igra sa malo vise smisla nego mi.

Sta tacno 'deluje malo smislenije' u nasoj igri,u odnosu na vasu?

Link to comment
Share on other sites

Ovo ti je kao na poslu da krenes da radis i tudj posao i pokrivas nekog…

 

dodje momenat pucanja, tj  bolje te sve otpustiti a dati njihove plate ovima sto rade… kad se itako raspadaju

 

strasno je da Andjusic ne moze da odigra protiv Mege… ej protiv Mege, a igra u EL… meni je to strasno…

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Don Dusko said:

Lazic je makar koristan na jednoj strani a ovaj ni na jednoj. Pa ga je greota porediti i sa Lazicem cak.

Na jednoj strani po celom terenu, na drugoj strani samo u coskovima 😄 

 

 

2 minutes ago, DameTime said:

 

Ako je neka fora, ne kapiram je 😄 

Ne kapiram ja sta tebi znaci "iskusili". 😄 Pa sam pomislio da si htela reci da su se Megini klinci isprsili, kad se potrudis, dobro pokazes, u tom smislu. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pierre van hooijdonk said:

 

Slažem se, s' tim što očekujem da nakon duplog kola u EL, nakon produžetaka u Pireju, tri dana pred prvi ovosezonski derbi, LeDay, Nunnally i Punter ne moraju da vade kestenje iz vatre kada na klupi imamo igrače kojima su dobre partije u ABA imperativ. Ne samo da ne uspevaju da održavaju kakav takav egal sa većinom protivnika (u nekom dvosezonskom uzorku), već neretko prave ogromne zaostatke što potpuno menja neki gameplan i pripremu minutaže, utakmice.

 

Možemo da pričamo o profesionalizmu, lovi, obavezama i ostalo ali realno da sam na mestu nosećih igrača vrlo bih popizdeo što je kontribucija tzv. supporting casta ravna nuli, zapravo češće ide u minus.

Hvala ti što si na fin i kulturan način napisao ono što bih ja rekao uz mnogo psovki. Tačno da njihove plate podele vodećim igračima. Jebem ti kvalitet, potencijal i EL iskustvo kada naša klupa ne može da bude egal sa Meginim klincima.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

Svaki put kad je Kaminski bio u igri visoki Mege su se šetali kroz reket Partizana. 

 

opet kazem, ako su mu za 19mins dali 27pts, pa makar ne sa procentima 90-100-100, onda ima smisla to sto pises. ali iskljucivo onda. ako su mu dali svega 20 pts za 19minta, besmisleno je.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

opet kazem, ako su mu za 19mins dali 27pts, pa makar ne sa procentima 90-100-100, onda ima smisla to sto pises. ali iskljucivo onda. ako su mu dali svega 20 pts za 19minta, besmisleno je.

 

U mom postu piše preko njega ćete primati... Dakle, buduće vreme, neka hipoteza na osnovu do sada viđenog. 

 

2 minutes ago, Kooineeperk said:

Ne kapiram ja sta tebi znaci "iskusili". 😄 Pa sam pomislio da si htela reci da su se Megini klinci isprsili, kad se potrudis, dobro pokazes, u tom smislu. 

 

Aha, pa znači doživeti, imati neko iskustvo. 😄 

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

opet kazem, ako su mu za 19mins dali 27pts, pa makar ne sa procentima 90-100-100, onda ima smisla to sto pises. ali iskljucivo onda. ako su mu dali svega 20 pts za 19minta, besmisleno je.

 

 

Zato je -/+ statistika vrlo korisna za ovakve stvari 😄 

 

Vrlo jednostavno, dali smo 8 poena više sa njime, nego što smo primili i to je to. 

 

Čovek ima razne probleme u igri, ali danas je odigrao dobro i to je kraj priče.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Aha, pa znači doživeti, imati neko iskustvo. 😄 

Opet sam procitao tvoju recenicu, pojeo sam pola reci u prethodnom citanju 😄 da, jasno je sada 😄 

 

 

Inace, Zoca pitali za pojacanja na KZS, kaze vise bi voleo da ovi koji su tu budu pojacanja. Da mucnu glavom. 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tenk veceras nije bio dobar, no odlican. Jeste ga provozao Top par puta za 2+1, ali ofanzivno je odigrao perfektnu partiju i bio najzasluzniji sto je KKP uopste dosao u situaciju da dobije utakmicu. On je, naravno, sposoban da napadacki dominira aba ligom i nije ni blizu takav balvan kakvim se predstavlja, ali definitivno je minus igrac na el nivou jer ce tamo te olovne noge uvek biti eksploatisane, a do poena ce dolaziti znatno teze.

 

Moguce da je doveden bas sa idejom da rutinira ovakve utakmice i rastereti Ledeja i startnog centra. Medjutim, taj nikako da se pojavi, pa ljudi u Frenkiju vide zamenu za Lesora i u tom kontekstu on stvarno uzasno izgleda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34 @pierre van hooijdonk 

 

Zar nije tako bilo prošle sezone? Željku su u EL startovali Smajli i Madar, tome smo se ovde čudili i krstili, kretalo se iz zaostatka od 10 poena dok se igra nije stabilizovala. Kapiram ogorčenost Trifunovićem ili ekipom, ali ja to ipak drugojačije gledam. Ako si mnogo plaćen i tvoja je odgovornost veća za to što radiš. Naravno, profesionalni pristup svih igrača treba da je na nivou i slažem se da je to trenutno verovatan problem kod pojedinih. 

 

Od Kevina su porasla očekivanja nakon sezone u kojoj je realno postao ponajbolji bek EL. Razumem da je bilo duplo kolo (zli jezici bi rekli duplo golo 😛 ) i da su sve odbrane fokusirane na njega. No sigurna sam da ga sad pitamo on bi pocrtao prvo svoju odgovornost.

 

Ovoj ekipi strašno fali da to sve klikne, što će se sigurno desiti (jer Obradović), samo je pitanje kada. I da li će u tom trenutku biti nepovratno zeznuta situacija u ABA ligi. Inače mislim da u ovom trenutku igrate smisleniju košarku od KKCZ - šta god to značilo - ali ne znači da ćete dobiti derbi. 

Link to comment
Share on other sites

Željko se očigledno igrao petorkama da bi postigao.. nešto što on zna, neku ideju. Npr Ledeja je izvadio par minuta pre kraja, čini mi se taman kad se ovaj upalio, i nije ga vraćao. Očigledno je hteo neku poentu da im pokaže, nešto da im dokaže. Nadam se i da je uspeo.

 

Tako da, ja biram da tako racionalizujem i da je ovaj poraz deo neke veće slike koja će na kraju ispasti dobra. :77:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam za ostale, ali mene iskreno žestoko boli ona stvar za mlade/domaće igrače i njihov napredak, u ovoj trenutnoj situaciji.

 

Za mene postoji Partizan i svi ostali su mi samo u službi tog kluba i njegovih uspeha. Naravno da mlad igrač treba da dobije šansu, ali kada gledaš nekoga kako 3 godine pravi ista sranja, onda klub postaje taoc tih lažnih talenata, koji očigledno nikad neće dostići potreban nivo, ili će ga dostići sa 28+ godina. 

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

Zar nije tako bilo prošle sezone? Željku su u EL startovali Smajli i Madar, tome smo se ovde čudili i krstili, kretalo se iz zaostatka od 10 poena dok se igra nije stabilizovala.

Jeste ali se zna ko je opet potegao najveći teret a dobrog dela tih sad nema.

 

Jasno je, igrači je su napredovali usput ali smo sad u situaciji da su se Smajli i Trifa delom resetovali na početak prošle sezone, Anđušić je Anđušić a Jaramaz pogubljen. Naravno da će tim napredovati i da bismo sa drugačijom minutažom dobili Megu ali da ga jebem ako naša klupa bez udarne trojke Amera ne može da dobije Megu.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, DameTime said:

Mega je bila osetno bolja večeras

 

Čekaj, ti si gledala samo drugo poluvreme u kom je Kaminski bio izuzetno dominantan, Partizan postigao skoro 60 poena i za 17 minuta stigao 20 razlike, a dok si to gledala si stekla utisak da je Kaminski rupa, a Mega osetno bolja. 

Baš mi ne ide da shvatim kako si za jedini dobar period Partizanove igre došla do tih konstatacija, jer je u suštini, kao i protiv Cibone, sav užas i teror bio u prvih 20ak minuta.

Edited by fillam
  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...